airvpn-logo

AirVPN Opinie

Zaktualizowano: 21/07/2021 Rynek
Autor Bartek Rakietowicz Autor 21/07/2021 Rynek
Informacje
Recommendation
Bonus €2.75 za miesiąc
Zasady i warunki Subskrypcja na 3 lata
Metody płatności MasterCard, PayPal, Maestro, American Express, Litecoin
Mobile App
Currency EUR
Ostatnia aktualizacja Sprawdzono w
Oferta
€2.75 za miesiąc!
€2.75 za miesiąc

Visit

Bartek Rakietowicz
Bartek Rakietowicz
Redaktor Naczelny
Do plusów AirVPN można z pewnością zaliczyć 3-dniowy okres próbny oraz wysoką klasę protokołów szyfrowania. Jednak liczba serwerów w porównaniu do liderów naszego rankingu jest przeciętna. Firma nie udostępnia również aplikacji, co dla mobilnych osób może być kłopotem, choć wersja desktopowa działa całkiem nieźle.
Bartek Rakietowicz Redaktor Naczelny

AirVPN opinie: sprawdzam powietrze do oddychania prawdziwym Internetem

Zastanawiasz się czasami, czy jesteś bezpieczny w internecie

a jeśli nie, to co może dać Ci takie bezpieczeństwo?

Bez wątpienia są nimi programy VPN, takie jak np. omówiony już przez nas NordVPN. Dzisiaj na tapetę bierzemy opinie o AirVPN! Po analizie naszych ekspertów możemy stwierdzić, że jest to bardzo solidny produkt i śmiało go polecamy. AirVPN to usługa, która obiecuje swoim użytkownikom powietrze do oddychania prawdziwym Internetem.

A co kryje się za tym tajemniczym hasłem? Więcej dowiesz się w recenzji!

  • Możliwość skorzystania z 3-dniowego okresu próbnego
  • Wysoka klasa protokołów VPN i standardów szyfrowania
  • Intuicyjny, prosty interfejs, zapewniający dużą wygodę użytkowania
  • Przejrzyste stany serwera
  • Rozbudowane opcje i funkcje usługi
  • Stosunkowo mała liczba serwerów
  • Brak ochrony przed reklamami i złośliwym oprogramowaniem

Kilka słów o programie AirVPN

W dzisiejszym, cyfrowym świecie użytkownikom internetu trudno jest czuć się w pełni bezpiecznie i anonimowo.

AirVPN-opinie

Wszystko za sprawą tzw. cyfrowego śladu, który sprawia m.in. że jesteśmy zasypywani wręcz idealnie dopasowanymi reklamami i treściami, które czasem sprawiają wrażenie jakby czytały nam w myślach. Co zrobić, aby chronić naszą prywatność w internecie?

Rozwiązaniem może być skorzystanie z AirVPN – usługi VPN powstałej z myślą zapewnieniu anonimowości oraz bezpieczeństwa w sieci. Sprawdź, jakie funkcje i opinie ma AirVPN i zdecyduj, czy warto zainwestować w ten produkt!

AirVPN jest wiarygodny, ponieważ…

Zalety

Wady

AirVPN opinie o firmie

AirVPN, jak podają jego twórcy, to niekomercyjny projekt stworzony we Włoszech w 2010 roku przez grupę aktywistów, hacktivistów oraz dwóch prawników.

Pierwotnie była obsługiwana przez Iridium firmę komunikacji satelitarnej, ale ostatecznie twórcy AirVPN przejęli nad nią pełną pieczę w listopadzie 2012 roku. Obecnym właścicielem przedsiębiorstwa jest Paolo Brini.

Mimo że od narodzin AirVPN minęło już 10 lat, do dziś jest obsługiwany wyłącznie przez aktywistów i osoby świadome kwestii bezpieczeństwa.

Nadal ma swoją siedzibę we Włoszech, dzięki czemu znajduje się w zasięgu unijnych przepisów dotyczących przechwytywania oraz przechowywania danych.

Czym jest AirVPN?

Projekt powstał w celu zapewnienia użytkownikom internetu neutralności, prywatności i oraz przeciwstawienia się cenzurze w sieci. Narzędzie gwarantuje solidne szyfrowanie między wybranym urządzeniem a serwerem.

AirVPN to jedna z najlepszych oraz najbardziej popularnych usług VPN, mogąca pochwalić się 10-letnim stażem na rynku. Obecnie posiada 234 serwerów w 20 krajach w Europie, Azji oraz Ameryce Północnej.

Każdy z ich serwerów ma swój własny adres IP. Co więcej, wszyscy użytkownicy na danym serwerze mają ten sam adres IP, co utrudnia identyfikację użytkownika i zapewnia maksymalną prywatność i anonimowość.

Co wyróżnia AirVPN?

To, co wyróżnia narzędzie na tle konkurencji to m.in. niezwykła przejrzystość. Na stronie AirVPN znajdziemy listę statusową, na której wyświetlane są informacje:

  1. o aktualnym obciążeniu serwerów,
  2. szczegóły, takie jak prędkość 10 największych użytkowników i ruch sesji.

Dzięki swojej uczciwości, transparentności oraz ogromnym zaangażowaniu w zapewnienie bezpieczeństwa internautom, w sieci znajdziemy mnóstwo pozytywnych opinii o AirVPN. Obiektywne recenzje piszą rzesze zadowolonych klientów.

AirVPN – bezpieczeństwo danych

AirVPN wykorzystuje protokół tunelowania OpenVPN i 4096-bitowe szyfrowanie RSA, aby ukryć IP użytkownika i zachować pełną prywatność sesji przeglądania. Według opinii twórców AirVPN, OpenVPN to najbardziej niezawodne i bezpieczne rozwiązanie służące do szyfrowania tuneli, oferujące najwyższy możliwy poziom bezpieczeństwa.

Protokół OpenVPN (TCP/UDP)
Szyfrowanie   AES-256

RSA 4096

HMAC SHA384

Bezpieczeństwo        DNS Leak Blocking

WebRTC Leak Blocking

First-party DNS

IPV6 Leak Blocking

Supports TCP Port 443

VPN Kill Switch

Czy program AirVPN jest legalny w Polsce?

W Polsce używanie programów VPN jest legalne, jednakże korzystanie z sieci umożliwiającej anonimowość nie oznacza, że jej użytkownicy są bezkarni. To, czy korzystanie z wirtualnej sieci prywatnej jest zgodne z prawem zależy od tego, w jaki sposób z niej korzystamy.

Jeżeli dana osoba zamierza ukrywać swoją tożsamość w np. celu prowadzenia nielegalnej działalności, wówczas jej postępowanie nie pozostanie bezkarne.

Polityka Prywatności AirVPN

Polityka no-logging

AirVPN to według naszej opinii jedno z najbardziej bezpiecznych narzędzi AirVPN na rynku.

Jego twórcy stanowczo podkreślają, iż ich działanie opiera się na polityce no-logging. Oznacza to, że nie monitorują, ani nie śledzą aktywności online swoich użytkowników.

Firma stwierdza również, że przestrzega dyrektyw Unii Europejskiej dotyczących prywatności. Natomiast wszelkie serwery znajdujące się poza UE będą traktowały dane użytkowników z takim samym lub wyższym poziomem prywatności i ochrony danych.

W trosce o zachowanie pełnej anonimowości klientów, połączenie się z usługą nie wymaga podania żadnych danych osobowych, a nawet prawdziwego adresu e-mail.

Dzięki jasnej i przejrzystej polityce firmy, opinie o AirVPN i podejściu jej twórców do bezpieczeństwa i anonimowości użytkowników są bardzo przychylne.

Brak rejestrowania IP i ruchu w sieci

Twórcy aplikacji zapewniają, że ruch sieciowy, dane oraz adresy IP użytkowników nie są sprawdzane, rejestrowane ani przechowywane na żadnym urządzeniu pamięci masowej.

Wszelkie informacje, które podczas użytkowania są konieczne do określenia (takie jak na przykład zliczanie aktywnych sesji w celu kontroli limitu pięciu połączeń) są przechowywane tylko tak długo, jak długo użytkownik jest podłączony.

Producenci informują także klientów, że dane zebrane przez AirVPN mogą być przekazywane między serwerami w celu rozwiązania problemu i są usuwane, gdy tylko problem zostanie wyeliminowany. Poza tym…

wszystkie informacje zebrane na serwerach są zapisywane w formie anonimowej.

Należą do nich raporty statystyczne, ale nie jako otwarte dane dostępne dla osób trzecich.

AirVPN – kompatybilność programu

AirVPN jest dostępny na urządzenia opierające się na systemach:

Brak możliwości łatwej instalacji na iOS to spory minus aplikacji, za co AirVPN zebrało sporo negatywnych opinii. Co prawda w sieci znajdziemy instrukcję instalacji AirVPN dla systemu iOS, jednak wymaga ona instalacji innego oprogramowania o nazwie OpenVPN.

Jak pobrać i zainstalować program AirVPN?

Krok 1. Zarejestruj się

Aby dokonać płatności, musisz być zalogowany. W tym celu utwórz swoje konto na stronie producenta.

airvpn-logowanie

Krok 2. Wybierz interesujący Cię pakiet i dokonaj zakupu

Wybierz pakiet, który chcesz kupić, a następnie dokonaj płatności.

airvpn-cennikKrok 3. Przejdź do panelu użytkownika i pobierz aplikację

Wybierz system operacyjny urządzenia, na którym chcesz korzystać z sieci VPN, a następnie pobierz plik instalacyjny.

airvpn-systemKrok 4. Zainstaluj aplikację na wybranym urządzeniu, przechodząc krok po kroku przez kreator instalacyjny

Krok 5. Zaloguj się w aplikacji, wpisując dane, których użyłeś do rejestracji konta

vpn logowanie aplikacja

Funkcje programu AirVPN

Możliwość w pełni anonimowego korzystania z internetu

AirVPN zapewnia pełną anonimowość i bezpieczeństwo w sieci. Już nie musisz obawiać się cyberprzestępców oraz tym, że ktoś wykradnie Twoje dane i naruszy Twoją prywatność.

Ukrycie adresu IP

Korzystając z AirVPN otrzymujesz nowy adres IP. Dzięki temu nikt nie będzie mógł odkryć Twojej tożsamości w sieci.

Brak monitorowania i logowania działań w sieci

Twórcy AirVPN podkreślają, że nie zapisują i nie przechwytują żadnych aktywności swoich użytkowników. To duża zaleta i ważna cecha, która wyróżnia program na tle konkurencji i jest źródłem wielu pozytywnych opinii o AirVPN.

Utajnienie z wyprzedzeniem (ang. PFS, Perfect Forwarding Secrecy)

Po wstępnej weryfikacji klucza, ponowne wpisywanie wymagane jest co 60 minut, przy czym wartość ta może być dowolnie obniżona przez klienta.

Możliwość dowolnego włączania i wyłączania blokady połączeń

W prawym górnym rogu interfejsu użytkownika AirVPN znajduje się ikona blokady. Gdy jest włączona, wskazuje ona, że włączona jest zapora ogniowa, która będzie zapobiegać jakiemukolwiek ruchowi na zewnątrz tunelu VPN, który będzie wchodził lub wychodził z komputera.

Szczegółowe informacje na temat obciążenia serwerów

AirVPN cechuje duża przejrzystość przy wyborze serwera. Korzystając z tego oprogramowania, można uzyskać dostęp do szczegółowych informacji o każdym serwerze, w tym o jego obciążeniu, podłączonych użytkownikach i pingach.

Ochrona podczas połączeń z publicznymi sieciami WiFi

Dzięki połączeniu VPN, Twoje dane są w pełni chronione, nawet wtedy, kiedy korzystasz z publicznej sieci WiFi. Jest to idealna opcja dla osób, które dużo podróżują lub pracują zdalnie.

Możliwość oglądania filmów bez ograniczeń regionalnych

Coraz więcej internautów decyduje się na zakup oprogramowania VPN w celu ominięcia ograniczeń regionalnych w serwisach takich jak Netflix, który udostępnia niektóre filmy tylko w wybranych regionach. Jeżeli Ty także szukasz narzędzia, które sobie z tym poradzi AirVPN będzie dobrym wyborem.

Program dostępny jako projekt Open Source

Jeśli jesteś programistą i chciałbyś pokombinować nieco w ustawieniach AirVPN, masz taką możliwość. Twórcy programu udostępniają kod do aplikacji na GitHubie, dzięki czemu możesz go dowolnie edytować i ustawiać według własnych preferencji.

Ile kosztuje AirVPN?

Cena AirVPN zależy od tego, na jak długi czas trwania subskrypcji się zdecydujemy. Im dłużej trwający pakiet, tym bardziej atrakcyjny staje się miesięczny koszt narzędzia.

Czas trwania subskrypcji Cena
3 dni 2 €
1 miesiąc 7 €
3 miesiące 15 € (5 € / msc)
6 miesięcy 29 € (4,83 € / msc )
1 rok 49 € (4,08 € / msc )
2 lata  79 € (3,29 € / msc )
3 lata  99 € (2,75 € / msc )

Warto dodać, że istnieje także możliwość darmowego przetestowania programu. Aby to zrobić, należy przesłać wniosek do administratorów strony za pomocą formularza kontaktowego.

Metody płatności

Twórcy oprogramowania umożliwiają następujące metody płatności:

Jeżeli chcesz kupić oprogramowanie AirVPN w prezencie, istnieje także możliwość zakupu karty podarunkowej.

AirVPN – opinie użytkowników

W sieci znajdziemy mnóstwo opinii na temat AirVPN. Większość z nich to opinie pozytywne zadowolonych z użytkowania klientów. Znajdziemy jednak także komentarze ludzi, którym nie spodobało się to narzędzie.

Pozytywne opinie o AirVPN

Najwyższy poziom ochrony

Opinie o AirVPN autorstwa zadowolonych klientów dotyczą zazwyczaj tego, że jest to produkt prowadzony przez ludzi, którzy mają jasną misję i wierzą w to, co robią.

Klienci AirVPN doceniają to, że jego twórcy cenią prywatność użytkowników i zapewniają najwyższy poziom ochrony danych.

Szybkość serwerów

Kolejną kwestią, za którą AirVPN zyskało masę pozytywnych opinii jest szybkość serwerów. Mimo, że klienci zdają sobie sprawę, że konkurencyjne narzędzia oferują ich znacznie większą liczbę, użytkownicy doceniają fakt, że serwery, które udostępnia AirVPN naprawdę szybko i sprawnie działają.

Przejrzystość

Cechą, która jest chwalona przez sympatyków AirVPN jest ogromna przejrzystość, której nie oferują zazwyczaj duże, komercyjne firmy. Na stronie oprogramowania można szybko i łatwo sprawdzić wszystkie, nawet najbardziej szczegółowe informacje na temat przeciążenia każdego serwera.

Możliwość samodzielnej konfiguracji

Wśród osób, które wybrały AirVPN znajduje się także cała rzesza programistów. Doceniają oni przede wszystkim fakt, że program jest dostępny jako projekt open source, dzięki czemu mogą dowolnie go konfigurować według własnych preferencji.

Negatywne opinie o AirVPN

Mała liczba serwerów

Negatywne opinie na temat AirVPN dotyczą zazwyczaj tego, że oprogramowanie dysponuje niewielkim zapleczem serwerów.

Problemy z obsługą klienta

Kolejną źle ocenianą przez klientów kwestią jest obsługa klienta. Firma umożliwia jedynie kontakt mailowy, który według opinii niezadowolonych użytkowników jest bardzo utrudniony.

AirVPN – nasza opinia i wrażenia z korzystania

AirVPN sprawia wrażenie nieco przestarzałej aplikacji, która nie była znacząco aktualizowana od niemal 10 lat jej istnienia. Co więcej, funkcje, które oferuje są dostępne w większości innych aplikacji VPN, które mogą pochwalić się bardziej nowoczesnym interfejsem oraz większą funkcjonalnością.

Czy warto zatem decydować się na wybór właśnie tego narzędzia?

Tak naprawdę odpowiedź zależy od tego, jakie cechy programu VPN są dla Ciebie najważniejsze. Jeżeli szukasz otwartego, przejrzystego oprogramowania z kilkoma szybkimi serwerami, którą posiada zaawansowane ustawienia i ogromną konfigurowalność, AirVPN najprawdopodobniej spełni Twoje oczekiwania.

Czym są sieci VPN?

VPN (ang. Virtual Private Network) to usługa mająca na celu zapewnienie bezpieczeństwa, ochrony, prywatności oraz anonimowości użytkownikom internetu.

Działa jako prywatna sieć, pozwalająca na stworzenie bezpiecznego połączenia między sieciami lub między siecią a internautą. Z tego typu usług korzystają zarówno przedsiębiorcy, jak i osoby prywatne, którym zależy na ochronie przesyłanych danych.

Jak działają sieci VPN?

Działanie sieci VPN polega na przekierowaniu aktywności danej osoby do tajnie szyfrowanego serwera. Dzięki temu użytkownicy wirtualnej sieci prywatnej mogą ukryć swój adres IP i chronić wszystkie dane, jakimi operują.

Narzędzia VPN zapewniają ochronę urządzeń podczas korzystania z publicznych sieci Wi-Fi, a także dzięki rozmieszczonym po całym świecie serwerom pozwalają ominąć ograniczenia regionalne, stosowane przez niektóre serwisy udostępniające chociażby muzykę lub filmy tylko w wybranych lokalizacjach.

AirVPN – alternatywne programy

Jeżeli uważasz, że AirVPN może nie spełnić Twoich oczekiwań – nic straconego. Na rynku znajdziesz obecnie masę innych programów VPN, z czego według naszej opinii najlepsze to m.in.:

Podsumowanie

W sieci powstaje coraz więcej programów VPN oferujących zapewnienie bezpieczeństwa i anonimowości w sieci. Każdy z nich posiada swoje indywidualne funkcje i zalety, którymi przyciąga klientów. A jakie cechy AirVPN mogą zachęcić do kupna właśnie tego narzędzia?

Dla nas jest to przede wszystkim ogromny nacisk na zapewnienie bezpieczeństwa w sieci, czyli tego, na czym tak naprawdę wszystkim użytkowników VPN najbardziej zależy.

FAQ – najczęściej zadawane pytania

Jak pobrać trial AirVPN?

Aby pobrać trial AirVPN, należy wypełnić wniosek znajdujący się na oficjalnej stronie producenta. Wersja bezpłatna przyznawana jest na okres 3 dni próbnych.

Jakie opinie ma AirVPN?

Większość opinii o AirVPN jest bardzo pozytywna. Użytkownicy oprogramowania chwalą go m.in. za przejrzystość, zapewnienie najwyższego poziomu bezpieczeństwa oraz szybkość dostępnych serwerów. Opinie negatywne dotyczą zazwyczaj niewłaściwej obsługi klienta spowodowanej długim czasem oczekiwania na wiadomości.

Jak pobrać AirVPN?

AirVPN można pobrać bezpośrednio ze strony producenta. Należy wybrać interesujący nas pakiet, następnie dokonać płatności i zainstalować aplikację na wybrane urządzenie.

Jaka jest cena AirVPN?

Cena AirVPN zależy od długości wybranego pakietu. Najmniejszy możliwy koszt to 2 € i obejmuje on 3 dni subskrypcji.

Czy można pobrać AirVPN za darmo?

Istnieje możliwość skorzystania z bezpłatnej 3-dniowej wersji próbnej. Aby to zrobić, należy wysłać wniosek do administratorów strony.

Masz pytanie lub opinię na temat artykułu? Podziel się z nami!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

€2.75 za miesiąc!
€2.75 za miesiąc
Visit
Aby optymalnie zaprojektować i stale ulepszać dla Ciebie naszą stronę internetową, używamy plików cookie. Kontynuując korzystanie z witryny, wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. Więcej informacji na temat plików cookie można znaleźć na naszej stronie.
Polityka Cookies Akceptuję