alibaba logo

Alibaba Opinie

Updated: 27/07/2021
Info
Rekomendacja
BonusZniżki do 70% i liczne promocje na produkty
WarunkiRejestracja konta w serwisie
Metody płatnościVisa, MasterCard, Przelew bankowy
WalutyUSD
Firmy kurierskieUPS
Aplikacja mobilna
Strona po polsku
Ostatnia AktualizacjaZrecenzowano dnia
Oferta
70% zniżki!
Zniżki do 70% i liczne promocje na produkty
Rejestracja konta w serwisie
1
Alibaba to świetny wybór dla hurtowników. Wiele polskich firm zamawia gotowe produkty bezpośrednio z Chin, aby nie męczyć się z produkcją. Serwis na światowym poziomie.
Uwaga! Paczki dostarczane z Chin nie przenoszą koronawirusa, potwierdził Główny Inspektor Sanitarny.

Alibaba opinie – popularny chiński sklep online pod lupą

Jeżeli lubisz robić zakupy w internecie, pewnie zgodzisz się, że nie każdy sklep jest godny zaufania

więc gdzie szukać wiarygodnych opinii?

Specjalnie dla Ciebie prześledziliśmy dokładnie cały rynek sklepów online. I wiesz co? Okazało się, że Alibaba jest jednym z najbardziej zaufanych chińskich marketów online. Alibaba zbiera od kilkunastu lat pozytywne opinie w internecie, a w Polsce zaczyna być główną siłą, zaraz po AliExpress.

Sprawdź naszą recenzję i dowiedz się wszystkiego o zakupach w sklepie Alibaba.

Plusy Alibaba
 • Wysoka i sprawdzona jakość towarów
 • Weteran rynku sklepów internetowych
 • Dobra i popularna aplikacja mobilna
 • Świetne ceny dla hurtowników
 • Bogate portfolio produktów
Minusy Alibaba
 • Nie ma wsparcia w języku polskim
 • Brak polskiej strony internetowej
 • Słabe wsparcie zakupów detalicznych

Alibaba opinie

Garść informacji o Alibabie

Serwis Alibaba powstał już w 1999 roku, co oznacza, że jak na sklep internetowy, posiada naprawdę długą historię.

Firma ma zasięg międzynarodowy i jest rozpoznawalna na całym świecie. Jak możemy przeczytać na stronie, misją firmy jest ułatwienie prowadzenia działalności w dowolnym miejscu.

Alibaba zbiera bardzo dobre opinie, ponieważ daje dostawcom narzędzia niezbędne do dotarcia do globalnej grupy odbiorców ich produktów, a także pomaga kupującym w szybkim i skutecznym znajdowaniu produktów i dostawców.

Alibaba com oferuje setki milionów produktów w ponad 40 różnych głównych kategoriach.

Nabywcy tych produktów znajdują się w ponad 190 krajach i regionach i codziennie wymieniają setki tysięcy wiadomości z dostawcami na platformie. Bez wątpienia liczby robią wrażenie, dlatego też sprawdzimy, czy za popularnością serwisu idzie też jakość świadczonych przez niego usług?

Zbadamy wady i zalety sklepu oraz przybliżymy zasady jego funkcjonowania.

Co znajdziesz w sklepie Alibaba pl?

Na platformie sprzedaży Alibaba w systemie online można zakupić towary z wielu kategorii. Bez wątpienia w serwisie można kupić niemal wszystko. Liczba sprzedawców i towarów jest ogromna.

Wystarczy przejść przez kilka prostych kroków dotyczących zamówienia towaru, aby już wkrótce cieszyć się z udanych zakupów.

Sprzedaż sklepu skupia się przede wszystkim na odzieży i elektronice, czyli wszystkim tym, z czego słyną Chiny.

Produkty są zazwyczaj naprawdę wysokiej jakości, szczególnie gdy spojrzymy na nie przez pryzmat ceny. Są to niezwykle konkurencyjne aukcje w porównaniu do europejskich propozycji.

Warto zaznaczyć, że portal jest w dużej mierze nastawiony na sprzedać hurtową i to przede wszystkim firmy zaopatrują się w sklepie Alibaba. Możliwe jest jednak kupowanie pojedynczych sztuk oferowanych produktów.

Alibaba com – promocje i rabaty w sklepie

Serwis Alibaba com ma do zaoferowania wiele zniżek, promocji i bonusów. Nie są to tylko pojedyncze promocje, ale tak naprawdę zbiór różnych kuponów.

Na stronie internetowej roi się od obniżek, które zamieszczane są na banerach i sliderach.

Warto zaznaczyć, że wiele promocji dotyczy zakupów hurtowych, na które w dużej mierze nastawiony jest serwis Alibaba. Zgodnie z informacjami na stronie, można wyróżnić obecnie następujące promocje:

 • March expo – obniżki aktualne w marcu. Zmieniają się z każdym miesiącem, zawsze można znaleźć inną ciekawą propozycję.
 • Weekly deals – zgodnie z nazwą obowiązują one w ciągu tygodnia. Zaczynają się w poniedziałek i kończą w niedzielę. Są to najczęściej pojedyncze produkty w znacznie obniżonych cenach.
 • Store coupons – specjalne kupony, które obniżają ceny produktów w danej kategorii o konkretny procent (od 5% do 20%).
 • Brand zone – obniżki konkretnej marki, które sięgają nawet do 70% podstawowej ceny.

Alibaba – zakupy ze zniżkami

Jak widać, obniżek jest naprawdę dużo, a i tak nie wyczerpaliśmy wszystkich możliwości skorzystania z promocyjnej ceny.

Masz możliwość na przykład otrzymania kuponu za wystawione recenzje zamówionych produktów. Odrębne rabaty znajdziesz również w aplikacji mobilnej.

Aby być przygotowanym na najlepsze okazje, dobrze jest śledzić stronę internetową Alibaba. Pojawiają się na niej ciekawe oferty dnia i rabaty. Skorzystaj z naszego linku, by być na bieżąco – można naprawdę zaoszczędzić dużo pieniędzy!

Sprawdź sklep Alibaba

Jak przebiega rejestracja w Alibaba express? Krok po kroku

 1. Wypełnij wszystkie komórki w formularzu rejestracyjnym. Jedynie poprawne uzupełnienie wszystkich okienek formularza pozwoli na rozpoczęcie procesu aktywacyjnego.
 2. Zaznacz odpowiednie zgody. Ponieważ sklep Alibaba działa w zgodzie z prawem, należy zaakceptować Regulamin i opcjonalnie zaznaczyć zgodę na otrzymywanie newslettera.
 3. Potwierdź link wysłany na skrzynkę pocztową. Do pełnego otwarcia konta pozostaje jeszcze tylko potwierdzenie linku, który sklep wysłał na naszą skrzynkę. Możemy już cieszyć się zakupami.Alibaba-rejestracja

Czy zakupy w Alibaba Polska są bezpieczne?

Zawsze zachęcamy, aby przed skorzystaniem z usług nieznanego nam wcześniej sklepu, sprawdzić, czy masz do czynienia z wiarygodnym pośrednikiem. Powinien on w razie problemów, udzielić Ci odpowiedniej ochrony i umożliwić dochodzenie swoich praw.

Gdy masz do czynienia z azjatyckim sklepem, trzeba na wstępie pamiętać, że ochrona prawna zawsze będzie nieco mniejsza i trudniejsza do wyegzekwowania niż na terenie Unii Europejskiej.

Warto, aby przed skorzystaniem ze sklepu sprawdzić, czy Alibaba opinie w internecie ma korzystne. Otóż bywa różnie, w większej części internauci polecają serwis, choć zdarzają mu się też pewnie niedociągnięcia.

Bardzo istotne jest, aby dokładnie badać każdego sprzedawcę oferującego swoje usługi za pośrednictwem serwisu Alibaba.

Ponieważ sklep zrzesza różnych sprzedawców, to nie jest w stanie zagwarantować 100% bezpieczeństwa i istotne jest zbadanie, czy składamy zamówienie u uczciwego sprzedawcy.

Pamiętaj, że Alibaba działa na zasadzie pośrednictwa, a właściwie po prostu jest platformą, która daje możliwość wystawiania swoich ofert (jak polskie Allegro).

Alibaba jest wiarygodnym sklepem, ponieważ:

 1. Działa na rynku od 1999 r.
 2. Ma międzynarodowy zasięg i wiele milionów produktów.
 3. Jest rozpoznawalną firmą i posiada dobrą renomę.
 4. W Alibaba Group znajdziemy choćby AliExpress, czyli jeden z najbardziej znanych chińskich sklepów online.
 5. Posiada liczne certyfikaty i kontrolę jakości.
 6. Zrzesza sprzedawców z całego świata.

Sprawdzanie Alibaba stock pod kątem prawnym

Aby  sprawdzić serwis również od strony prawnej, dobrze jest wykonać trzy poniższe kroki:

 1. Zajrzyj do zakładki kontakt. Sprawdzany sprzedawca powinien podać tam swoje podstawowe dane: nazwę, siedzibę, adres, numer telefonu i adres poczty elektronicznej.
 2. W dalszej kolejności zajrzyj do zamieszczonego na stronie regulaminu. Uwzględnij informację, że w regulaminie powinny znajdować się dane rejestracyjne działalności gospodarczej czy spółki.
 3. Dodatkowo ważne, aby w Regulaminie znalazły się informacje o prawie do zwrotu (14 dni, bez podania przyczyny).

Alibaba stock co prawda zapewnia wszelkie podstawowe prawa klientom, jednak zdarza się, że nie są one właściwie respektowane. W związku z tym zawsze polecamy rozwagę w zakupach.

Ochrona kupujących w sklepie Alibaba

Trade Assurance to bezpłatna usługa oferowana przez Alibaba.com, mająca na celu budowanie zaufania między kupującymi a dostawcami.

Oznacza to po prostu, że Alibaba dodatkowo ubezpieczy nasze zamówienie.

Minimalizuje ryzyko, gwarantując zwrot pieniędzy w przypadku niespełnienia przez dostawcę warunków umowy zamówienia – w tym opóźnień w dostawie, rozbieżności jakościowych i ilościowych lub innych problemów z przetwarzaniem.

Ubezpieczenie w Alibaba express

Zostaniesz objęty ubezpieczeniem w alibaba express, jeśli:

 • Twoje produkty nie są wysyłane na czas zgodnie z umową zamówienia
 • Twoje produkty nie spełniają standardów jakości zgodnie z umową zamówienia
 • Jeśli nie jesteś zadowolony z zamówienia, możesz ubiegać się o zwrot pieniędzy. W przypadku, gdy dostawca wyrazi zgodę na żądanie zwrotu, płatność zostanie zwrócona. Jeśli nie, Alibaba przystąpi do arbitrażu.

Jest to ciekawe rozwiązanie, dzięki któremu Alibaba opinie ma korzystne i może budować większe zaufanie oraz przyciągać nowych klientów, którzy wahają się, czy zamówienie poprzez serwis jest bezpieczne.

Spory, czyli arbitraż prowadzony przez serwis Alibaba

 1. Po złożeniu przez kupującego sporu, dwie strony mają od 3 do 30 dni na negocjacje bez udziału Alibaba. Od czwartego dnia kupujący może poprosić o pomoc Alibaba.com, klikając przycisk Escalate Dispute lub może kontynuować negocjacje ze sprzedającym.
 2. W okresie negocjacji obie strony muszą odpowiedzieć sobie wzajemnie na propozycje w ciągu 7 dni, w przeciwnym razie spór zostanie eskalowany (brak odpowiedzi od dostawcy w odpowiednim czasie) lub anulowany (brak odpowiedzi od kupującego w odpowiednim czasie) automatycznie.
 3. com będzie również działać jako mediator w przypadku wszelkich sporów, które pozostają nierozwiązane po 30 dniach od pierwszego otwarcia.

Takie działania są według sklepu Alibaba remedium na wszelkie konflikty pomiędzy sprzedającymi a kupującymi, jednak wydaje się, że nie zawsze muszą prowadzić do rozwiązania, a serwis Alibaba może w ten sposób unikać odpowiedzialności przerzucając ją na jedną ze stron.

Ponieważ jednak Alibaba opinie ma co do zasady dobre, to wydaje się, że system działa poprawnie i nie dochodzi w nim do nadużyć.

Jak kupować na Alibaba? Krok po kroku

Proces jaki musimy przejść, aby zakupić interesujący nas produkt w sklepie Alibaba nie odbiega znacząco od innych chińskich serwisów aukcyjnych.

Wszystko jest proste i przejrzyste, a jeśli miałeś do czynienia wcześniej choćby z AliExpress, to nie będziesz miał najmniejszych kłopotów ze zrozumieniem funkcjonowania strony:

 1. Po wybraniu interesującego nas przedmiotu, przechodzimy na jego kartę. Tutaj znajdziemy wszystkie potrzebne nam informacje: cenę, czas dostawy do Polski, magazyn, z którego wysyłany jest towar, oceny innych kupujących.
 2. Jeżeli produkt jest w promocji to stara cena będzie przekreślona a obok niej pojawi się obniżona wraz z procentem zniżki. Możesz również zapoznać się ze zdjęciami, szczegółowym opisem, a często również filmikiem promocyjnym danego przedmiotu.
 3. W przypadku, gdy zdecydujesz się na zakup, musisz kliknąć w przycisk Buy Now, jeżeli chcesz dodać produkt do koszyka i kontynuować zakupy wybierz Add To Cart.
 4. Możliwe jest też zapisanie produktu, by wrócić do niego później. Wystarczy kliknąć w symbol serca obok przycisku Add To Cart.

Płatności w Alibaba sklep – instrukcja krok po kroku

Krok 1. Gdy wybierzesz interesujący Cię produkt i wejdziesz w jego kartę pojawi się wiele ważnych informacji. Ważne jest to, że wiele produktów ma ustalony dolny limit, np. możesz zamówić minimalnie 30 sztuk przedmiotu. Dodatkowo od Sprzedawcy zależą formy dostawy i akceptowane metody płatności. Jeżeli po przeanalizowaniu powyższych nadal jesteś zainteresowany dokonaniem zamówienia, musisz kliknąć w Start Order.

Sprawdź sklep Alibaba

Alibaba-jak-kupowac

Krok 2. Na kolejnej karcie określasz liczbę zamówionych przedmiotów, a następnie w oknie wpisujesz szczegóły zamówienia. Jest to niezbędne, by przejść dalej. Możesz również wybrać formę dostawy spośród oferowanych przez Sprzedawcę. Na koniec wybierasz pomarańczowy przycisk Start Order.

alibaba-zamowienieKrok 3. Następnie zamówienie trafia do Sprzedawcy i jest przetwarzane, musi on określić, czy posiada taką ilość towaru oraz ustalić kiedy może zrealizować przesyłkę.

alibaba-platnosci

Opłaty dodatkowe w chińskim sklepie: o czym musisz pamiętać kupując w Alibaba

Podczas zakupów w chińskich sklepach internetowych musisz liczyć się z dodatkowymi opłatami. Są one zależne od wartości zamówienia i wynikają z regulacji polskich i europejskich.

Nie ma znaczenia w którym azjatyckim sklepie kupujesz, opłaty są z góry narzucone i serwisy nie mogą nic na to poradzić.

W przypadku Alibaba warto pamiętać o opłatach, ponieważ sklep nastawiony jest na sprzedaż hurtową i często kwoty zakupu przekraczają maksymalne sumy niepodlegające dodatkowemu opodatkowaniu.

Alibaba Vat i cło

Zgodnie z regulacjami, o których wspomnieliśmy powyżej — jeżeli zamówimy towar z Alibaba lub jakiegokolwiek innego chińskiego sklepu, o wartości niższej niż 22 euro, nie zapłacimy VAT-u, a powyżej 22 euro do 45 euro – zapłacimy w zależności od oznaczenia paczki.

Trzeba pamiętać, że chińscy dostawy niemal we wszystkich przypadkach zaznaczają gift na deklaracji celnej. Oczywiście powyżej 45 euro, niezależnie co wpiszemy na paczce, VAT musi zostać opłacony.

Alibaba VAT
0-22 euro22-45 euro>45 euro
Nie musisz płacić podatku VATNie musisz odprowadzać VAT, jeżeli przesyłka oznaczona jest jako giftW każdym przypadku musisz opłacić podatek VAT

Kupując na Alibaba, a także w jakimkolwiek innym chińskim sklepie, możesz spotkać się również z koniecznością opłacenia cła. Zgodnie z komunikatem Ministerstwa Finansów w przypadku, gdy zakupiony przez nas towar ma wartość wyższą niż 150 euro, otrzymamy zawiadomienie o konieczności dosłania dokumentów potwierdzających zakup.

Wysokość cła jest różna dla poszczególnych produktów, warto mieć na uwadze, że część z nich ma zerową stawkę, a pozostałe wynoszą od 3-8% wartości towaru.

Koszt cła dla konkretnego towaru możesz sprawdzić w systemie ISZTAR. Cło razem z VAT-em opłacimy przy odbiorze przesyłki.

Co interesującego znajdziesz sklepie – kategorie Alibaba

Aliexrpess posiada naprawdę bogatą ofertę, która jest segregowana poprzez odpowiednie kategorie. Co ciekawe, produktów jest tak wiele, że kategorie dzielą się na podkategorie, a te na kolejne. Taki łańcuch może mieć nawet kilka kolejnych pozycji. Klienci mają do wyboru następujące główne działy:

 • Rolnictwo i żywność
 • Odzież, tekstylia i akcesoria
 • Auto i transport
 • Torby, buty i akcesoria
 • Elektronika
 • Sprzęt elektryczny, komponenty i telekomunikacja
 • Prezenty, sport i zabawki
 • zdrowie i uroda
 • Dom, światła i konstrukcja
 • Maszyny, części i narzędzia przemysłowe
 • Metalurgia, chemikalia, guma i tworzywa sztuczne
 • Opakowania, reklama i biuro

Wszystkie z powyższych kategorii posiadają w swojej ofercie wiele różnych produktów. Bez wątpienia jest z czego wybierać i każdy znajdzie coś dla siebie. Poniżej omówimy najważniejsze kategorie oferowane przez sklep, żeby przybliżyć rodzaj asortymentu oferowany przez Alibaba.

Rolnictwo i żywność w sklepie Alibaba

Bardzo szeroki wybór żywności, napojów alkoholowych i bezalkoholowych, produktów pakowanych próżniowo, świeżych i przetworzonych. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Alibaba: Odzież, tekstylia i akcesoria

Z roku na rok wzrasta popularność odzieży z Chin. Kiedyś kojarzyła się ze słabą jakością, ale teraz nie odstaje często od europejskich odpowiedników. A przy tym oczywiście można dostać ją w bardzo atrakcyjnej cenie. W Alibabie otrzymujemy duży wybór najróżniejszych ubrań.

Alibaba-odziez

Widać, że Alibaba opinie stara się wyrabiać jak najlepsze i stawia na dobre wykonanie. Kategoria Odzież ma wiele ciekawych propozycji.

Auto i transport – oferta Alibaba com

Znajdziemy tutaj szeroki wachlarz przedmiotów potrzebnych zmotoryzowanym osobom. Zarówno elektronikę, jak i typowe, manualne narzędzia.Kategoria główna posiada aż 10 podkategorii, które tworzą kompleksowy zbiór dla każdego miłośnika motoryzacji.

Sklep Alibaba: Torby, buty i akcesoria

Jest to dział będący dopełnieniem kategorii Odzież. Zawiera wiele ciekawy propozycji, zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn w najróżniejszych rozmiarach i cenach.

Alibaba-torby

Elektronika w ofercie Alibaba pl

Kategoria elektronika to, podobnie jak wcześniej, zbiór wielu różnych przedmiotów. Jak widać, znajdziemy tutaj najróżniejsze elektroniczne urządzenia, a wybór jest bardzo szeroki.

Sklep Alibaba pl ma dobre opinie, jednak trzeba pamiętać, żeby przed zakupem przedmiotu dokładnie przeczytać opis i przeanalizować, czy produkt jest odpowiednio wiarygodnie przedstawiony.

Nie ułatwia tego brak tłumaczenia strony, jednak zawsze możemy wesprzeć się słownikiem lub translatorem.

Alibaba express: Dom, światła i konstrukcja

W tej kategorii znajdują się przedmioty potrzebne przy urządzaniu domu, ale również wiele różnych innych gadżetów. Dom i ogród dzieli się na kilkanaście różnorodnych działów, znajdziesz zarówno elektronikę jak i mniejsze meble.

Sprzęt elektryczny, komponenty i telekomunikacja

Jak widać, znajdziemy tutaj najróżniejsze elektroniczne i elektryczne urządzenia, a wybór jest bardzo szeroki.

Sklep Alibaba opinie ma dobre, jednak trzeba pamiętać, żeby przed zakupem przedmiotu dokładnie przeczytać opis i przeanalizować, czy produkt jest odpowiednio wiarygodnie przedstawiony.

Jeżeli posiadamy dobrą znajomość angielskiego, nie będzie to stanowiło problemu, ponieważ wszystkie opisy są również w tym języku.

Prezenty, sport i zabawki w chińskim sklepie online

Wszelkiego rodzaju akcesoria, gadżety i komponenty niezbędne sportowcom, ale również dzieciom. Znajdziesz tutaj zarówno sportową odzież, jak i elektronikę i zabawki oraz wiele propozycji prezentowych.

Zdrowie i uroda według Alibaba

Znajdziesz tutaj szeroki wachlarz przedmiotów potrzebnych zmotoryzowanym osobom. Zarówno elektronikę, jak i typowe, manualne narzędzia. Kategoria główna posiada aż 11 podkategorii, które tworzą kompleksowy zbiór dla każdego miłośnika motoryzacji

Alibaba-zdrowie-uroda

Maszyny, części i narzędzia przemysłowe

Bardziej specjalistyczna kategoria z narzędziami dla profesjonalistów. Zawiera techniczny sprzęt: Przyrządy do pomiaru i analizy, Narzędzia elektryczne, Sprzęt i gadżety, Profesjonalne narzędzia, Części elektroniczne.

Alibaba-narzedzia

Jak długo trwa transport morski z Alibaba Chiny?

Czas wysyłki zależy od szczegółów zamówienia, i firmy kurierskiej. Alibabę obsługuję m.in UPS. możemy podać następujące dane szacunkowe dla przesyłek hurtowych:

 • odbiór od dostawcy: 3 dni robocze
 • odbiór z magazynu: 7 dni
 • przesyłka morska: 18 dni

Trzeba zaznaczyć, że Alibaba Chiny skupia się na dostawach dużej ilości przedmiotów. Nie jest nastawiony na indywidualnych klientów, którzy poszukują pojedynczych sztuk, dlatego też trudno o informację odnośnie do szacunkowych terminów dostawy i cen pojedynczych dostaw.

Alibaba tracking

Aby wyrazić zgodę, po tym, jak dostawca potwierdzi przesyłkę, zaloguj się do My Alibaba i kliknij Transactions, aby uzyskać numer śledzenia dla swojego zamówienia.

Użyj numeru śledzenia, aby śledzić dostawy na dowolnym etapie na stronie internetowej firmy przewozowej.

Jest to najlepszy sposób, gdy chcemy być na bieżąco i uzyskać aktualne i potwierdzone informacje dotyczące naszej przesyłki.

Zakupy w telefonie — aplikacja Alibaba

Alibaba, w ślad za innymi chińskimi sklepami online, udostępnia swoją aplikację zarówno na platformę iOS jak i Android. Mobilne rozwiązania wprowadzone przez sklep są przejrzyste, nowoczesne i przyjemne w obsłudze.

Alibaba-mobile

Z aplikacji korzysta ponad 50 milionów użytkowników, tylko w systemie Android. To naprawdę wielka liczba, która zdecydowanie przegania konkurencję.

Alibaba za usługi mobile zbiera bardzo pozytywne opinie, a apka ma świetną ocenę na poziomie 4,5/5 gwiazdek w sklepie Google Play.

Pamiętaj, że podobnie jak w innych chińskich sklepach online, Alibaba udostępnia przez aplikację dodatkowe zniżki. Serwisom zależy, by korzystać również z ich usług za pomocą urządzeń przenośnych, dlatego zamieszczają w apkach kupony niedostępne na podstawowej platformie.

Nasze wrażenia podczas korzystania z Alibaba pl

Sklep Alibaba pl posiada skuteczną i szybką obsługę klienta, ciekawe promocje i bardzo szeroki wybór produktów. Dodając do tego bezpłatną wysyłkę i ugruntowaną pozycję na rynku, otrzymujemy bardzo pewną opcję dla każdego kupującego.

Z drugiej strony nie sposób zauważyć, że Alibaba posiada również kilka minusów. Przede wszystkim z uwagi na swoją popularność nie zabiega tak mocno jak inne chińskie sklepy o swoich klientów. Dodatkowo sklep nastawiony jest bardzo mocno na zakupy hurtowe i ciężko będzie nam znaleźć odpowiednie wsparcie dla pojedynczych zamówień.

Podsumowując Alibaba to idealny wybór dla firm i przedsiębiorstw.

Alibaba opinie 2020 – podsumowanie

Serwis Allibaba działa od 1999 roku, co jest naprawdę wynikiem zasługującym na uznanie i świadczy o tym, że firma jest jednym z prekursorów azjatyckich zakupów online. Dla przykładu AliExpress jest na rynku od 2010 roku i już zdążył zbudować międzynarodową renomę i popularność.

Alibaba ma naprawdę dobre opinie, wiele osób poleca sklep, chwaląc ceny i ogromną ofertę. Jest to przede wszystkim dobry wybór dla hurtowników, którzy potrzebują zamówić większą ilość towarów.

Sprawdź sklep Alibaba

Alibaba FAQs

Niestety Alibaba nie jest po polsku. Strona ma jednak wiele innych języków do wyboru.

Od konkretnego sprzedawcy zależą dostępne formy płatności. Zazwyczaj można skorzystać z karty płatniczej i szybkich transferów. Sprawdź jak płacić krok po kroku.

Alibab, w odróżnieniu do AliExpress, który nastawiony jest na sprzedaż detaliczną, skierowana jest przede wszystkim do klientów kupujących hurtowe ilości.

Tak, sklep Alibaba zbiera świetne opinie w internecie. Więcej dowiesz się w naszej recenzji.

To zależy od sprzedawcy, ale czasami można kupić tylko jeden produkt poprzez serwis.


Komentarze

Katarzyna 24/01/2021 o 15:16

Witam, artykuł jest ciekawy, ale jednak nie znalazłam dokładnej odpowiedzi na temat wysyłki? Czy mam sama poszukać firmę która dla mnie sprowadzi towar? Czy zamówić bezpośrednio dostawce wybrana przez portal? Jeśli tak czy to znaczy że towarzystwa I całe opłaty Berda załatwione przez np ups? Nie bardzo mogę ten proces zrozumieć. Jeśli to możliwe poprosze o pomoc.

Odpowiedz

Bartek Rakietowicz 15/02/2021 o 16:03

Dziękujemy za komentarz 🙂 Nasz artykuł to ogólne przedstawienie sklepu Alibaba. Polecam kontakt bezpośrednio z supportem sklepu albo u danego sprzedawcy, ponieważ kwestie wysyłki różnią się w zależności od konkretnej aukcji.

Odpowiedz

Jerzy 02/09/2020 o 13:58

Czy alibaba dostarcza zamówienie pod wskazany adres czy jedynie do portu ?

Odpowiedz

Bartek Rakietowicz 03/09/2020 o 13:12

To zależy od ustaleń z konkretnym sprzedawcą. Proszę pamiętać, że Alibaba to serwis B2B, więc będzie trudniej niż np. w Aliexpress, które jest typowym serwisem B2C.

Odpowiedz

Adrianna 26/08/2020 o 00:10

Witam|

Chciałabym zacząć swoją przygodę z importem z Chin. Na początek myślałam o max 5 sztukach z danego fasonu. Czy jest to opłacalne? Czy można zamawiać od paru sprzedawców i nadać jedną przesyłkę czy lepiej pozostać przy jednym?

Odpowiedz

Bartek Rakietowicz 26/08/2020 o 11:38

Cześć, ciężko mi odpowiedzieć na pytania, bo nie zajmuję się na co dzień importem. Sugeruję fora specjalistyczne albo grupy na FB. Nadanie jednej przesyłki od paru sprzedawców może być bardzo problematyczne.

Odpowiedz

BatonŻeton 10/12/2019 o 14:01

A jak sprzedaję się na Alibaba?

Odpowiedz

Bartek 16/12/2019 o 11:41

Cześć, Alibaba to portal głównie do sprzedaży handlowej, ale można sprzedać pojedyncze przedmioty. Proces wygląda podobnie jak na polskim allegro, najpierw trzeba utworzyć i zweryfikować swoje konto. Więcej szczegółów przekaże na pewno dział obsługi klienta -> Help Center.

Odpowiedz

Masz pytanie lub opinię na temat artykułu? Podziel się z nami!

Twój adres e-mail nie będzie upubliczniony. Niezbędne pola tekstowe są oznaczone gwiazdką*

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~vVTVTVTVv~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~