Skip to main content

Alibaba opinie

od opinie.com™

70% zniżki!

Rejestracja konta w serwisie
Rekomendacja
BonusZniżki do 70% i liczne promocje na produkty
Warunki bonusuRejestracja konta w serwisie
Metody płatnościVISA, MasterCard, PayPal, Przelew bankowy
WalutyUSD
Strona po polsku
Wsparcie po polsku
Wsparcie po angielsku
Strona po angielskuTAK
Ostatnia Aktualizacja Styczeń 2020

Ocena całościowa

93%

"Idealny wybór dla hurtowników"

Jakość/Cena
96%
bardzo dobry stosunek
Oferta
100%
najszersza oferta na rynku
Mobile
96%
nowoczesna i szybka aplikacja
Obsługa Klienta
88%
dostępna, ale mogłaby być bardziej nastawiona na klienta detalicznego
Bezpieczeństwo
85%
zazwyczaj zagwarantowane, ale zdarzają się nieuczciwi sprzedawcy

Alibaba opinie – popularny chiński sklep online pod lupą

Jeżeli lubisz robić zakupy w internecie, pewnie zgodzisz się, że nie każdy sklep jest godny zaufania

więc gdzie szukać wiarygodnych opinii?

Specjalnie dla Ciebie prześledziliśmy dokładnie cały rynek sklepów online. I wiesz co? Okazało się, że Alibaba jest jednym z najbardziej zaufanych chińskich marketów online. Alibaba zbiera od kilkunastu lat pozytywne opinie w internecie, a w Polsce zaczyna być główną siłą, zaraz po AliExpress.

Sprawdź naszą recenzję i dowiedz się wszystkiego o zakupach w sklepie Alibaba.

Plusy i minusy sklepu Alibaba

Plusy

 • Wysoka i sprawdzona jakość produktów
 • Bardzo długie doświadczenie na rynku sklepów internetowych
 • Dobra i popularna aplikacja mobilna
 • Świetne ceny dla hurtowników
 • Bardzo szeroka oferta

Minusy

 • Nie ma wsparcia w języku polskim
 • Brak polskiej strony internetowej
 • Nastawienie na hurtowe zakupy i słabe wsparcie zakupów detalicznych

Garść informacji o Alibabie

Serwis Alibaba powstał już w 1999 roku, co oznacza, że jak na sklep internetowy, posiada naprawdę długą historię. Firma ma zasięg międzynarodowy i jest rozpoznawalna na całym świecie. Jak możemy przeczytać na stronie, misją firmy jest ułatwienie prowadzenia działalności w dowolnym miejscu. Alibaba opinie ma dobre, ponieważ daje dostawcom narzędzia niezbędne do dotarcia do globalnej grupy odbiorców ich produktów, a także pomaga kupującym w szybkim i skutecznym znajdowaniu produktów i dostawców.

Alibaba com oferuje setki milionów produktów w ponad 40 różnych głównych kategoriach. Nabywcy tych produktów znajdują się w ponad 190 krajach i regionach i codziennie wymieniają setki tysięcy wiadomości z dostawcami na platformie. Bez wątpienia liczby robią wrażenie, dlatego też sprawdzimy, czy za popularnością serwisu idzie też jakość świadczonych przez niego usług. Zbadamy wady i zalety sklepu oraz przybliżymy zasady jego funkcjonowania.

Co znajdziemy w sklepie Alibaba pl?

Na platformie sprzedaży Alibaba w systemie online można zakupić towary z wielu kategorii. Bez wątpienia w serwisie można kupić niemal wszystko. Liczba sprzedawców i towarów jest ogromna. Wystarczy przejść przez kilka prostych kroków dotyczących zamówienia towaru, aby już wkrótce cieszyć się z udanych zakupów.

Sprzedaż sklepu skupia się przede wszystkim na odzieży i elektronice, czyli wszystkim tym, z czego słyną Chiny. Produkty są zazwyczaj naprawdę wysokiej jakości, szczególnie gdy spojrzymy na nie przez pryzmat ceny. Są to niezwykle konkurencyjne aukcje w porównaniu do europejskich propozycji. Trzeba też dodać, że Alibaba pl oferuje bezpłatną dostawę, nawet najtańszych przedmiotów, dlatego nie musimy martwić się o dodatkowe koszty związane z przesyłką towaru.

Warto zaznaczyć, że portal jest w dużej mierze nastawiony na sprzedać hurtową i to przede wszystkim firmy zaopatrują się w sklepie Alibaba. Możliwe jest jednak kupowanie pojedynczych sztuk oferowanych produktów.

Alibaba com – promocje i rabaty w sklepie

Alibaba opinie

Serwis Alibaba com ma do zaoferowania wiele zniżek, promocji i bonusów. Nie są to tylko pojedyncze promocje, ale tak naprawdę zbiór różnych kuponów. Na stroni internetowej roi się od obniżek, które zamieszczane są na banerach i sliderach. Warto zaznaczyć, że wiele promocji dotyczy zakupów hurtowych, na które w dużej mierze nastawiony jest serwis Alibaba. Zgodnie z informacjami na stronie, można wyróżnić obecnie następujące promocje:

 • March expo – obniżki aktualne w marcu. Zmieniają się z każdym miesiącem, zawsze można znaleźć inną ciekawą propozycję.
 • Weekly deals – zgodnie z nazwą obowiązują one w ciągu tygodnia. Zaczynają się w poniedziałek i kończą w niedzielę. Są to najczęściej pojedyncze produkty w znacznie obniżonych cenach.
 • Store coupons – specjalne kupony, które obniżają ceny produktów w danej kategorii o konkretny procent (od 5% do 20%).
 • Brand zone – obniżki konkretnej marki, które sięgają nawet do 70% podstawowej ceny.

Jak widać, obniżek jest naprawdę dużo, a i tak nie wyczerpaliśmy wszystkich możliwości skorzystania z promocyjnej ceny. Masz możliwość na przykład otrzymania kuponu za wystawione recenzje zamówionych produktów. Odrębne rabaty znajdziesz również w aplikacji mobilnej.

Aby być przygotowanym na najlepsze okazje, dobrze jest śledzić stronę internetową Alibaba. Pojawiają się na niej ciekawe oferty dnia i rabaty. Skorzystaj z naszego linku, by być na bieżąco – można naprawdę zaoszczędzić dużo pieniędzy!

Sprawdź sklep Alibaba

Jak przebiega rejestracja w Alibaba express?

Alibaba rejestracja
Jedynie poprawne uzupełnienie wszystkich okienek formularza pozwoli na rozpoczęcie procesu aktywacyjnego.
Ponieważ sklep Alibaba działa w zgodzie z prawem, należy zaakceptować Regulamin i opcjonalnie zaznaczyć zgodę na otrzymywanie newslettera.
Do pełnego otwarcia konta pozostaje jeszcze tylko potwierdzenie linku, który sklep wysłał na naszą skrzynkę. Możemy już cieszyć się zakupami.
Sprawdź sklep Alibaba

Czy zakupy w Alibaba Polska są bezpieczne?

Zawsze zachęcamy, aby przed skorzystaniem z usług nieznanego nam wcześniej sklepu, sprawdzić, czy mamy do czynienia z wiarygodnym pośrednikiem, który w razie problemów, udzieli nam odpowiedniej ochrony i umożliwi dochodzenie swoich praw. Gdy mamy do czynienia z azjatyckim sklepem, trzeba na wstępie pamiętać, że ochrona prawna zawsze będzie mniejsza i trudniejsza do wyegzekwowania niż na terenie Unii Europejskiej.

Warto, aby przed skorzystaniem ze sklepu sprawdzić, czy Alibaba opinie w internecie ma korzystne. Otóż bywa różnie, w większej części internauci polecają serwis, choć zdarzają mu się też pewnie niedociągnięcia. Bardzo istotne jest, aby dokładnie badać każdego sprzedawcę oferującego swoje usługi za pośrednictwem serwisu Alibaba. Ponieważ sklep zrzesza różnych sprzedawców, to nie jest w stanie zagwarantować 100% bezpieczeństwa i istotne jest zbadanie, czy składamy zamówienie u uczciwego sprzedawcy. Pamiętaj, że Alibaba działa na zasadzie pośrednictwa, a właściwie po prostu jest platformą, która daje możliwość wystawiania swoich ofert (jak polskie Allegro).

Alibaba jest wiarygodny, ponieważ:

 1. Działa na rynku od 1999 r.
 2. Ma międzynarodowy zasięg i wiele milionów produktów
 3. Jest rozpoznawalną firmą i posiada dobrą renomę
 4. W Alibaba Group znajdziemy choćby AliExpress, czyli jeden z najbardziej znanych chińskich sklepów online
 5. Posiada liczne certyfikaty i kontrolę jakości
 6. Zrzesza sprzedawców z całego świata

Sprawdzanie Alibaba stock pod kątem prawnym

Aby  sprawdzić serwis również od strony prawnej, dobrze jest wykonać trzy poniższe kroki:

 1. Zajrzyj do zakładki kontakt. Sprawdzany sprzedawca powinien podać tam swoje podstawowe dane: nazwę, siedzibę, adres, numer telefonu i adres poczty elektronicznej.
 2. W dalszej kolejności zajrzyj do zamieszczonego na stronie regulaminu. Uwzględnij informację, że w regulaminie powinny znajdować się dane rejestracyjne działalności gospodarczej czy spółki.
 3. Dodatkowo ważne, aby w Regulaminie znalazły się informacje o prawie do zwrotu (14 dni, bez podania przyczyny).

Alibaba stock co prawda zapewnia wszelkie podstawowe prawa klientom, jednak zdarza się, że nie są one właściwie respektowane. Związane jest to z faktem, że w serwisie pojawiają się od czasu do czasu sprzedawcy, którzy próbują oszukać kupujących. Dodatkowo przed zakupem nie zapominajmy, że jest to firma działająca w Chinach i nigdy nie będziemy mieli takiej gwarancji przestrzegania prawa i możliwości jego egzekwowania, jak na terenie UE. W związku z tym zawsze polecamy rozwagę w zakupach.

Ochrona kupujących w sklepie Alibaba

Trade Assurance to bezpłatna usługa oferowana przez Alibaba.com, mająca na celu budowanie zaufania między kupującymi a dostawcami. Oznacza to po prostu, że Alibaba dodatkowo ubezpieczy nasze zamówienie. Minimalizuje ryzyko, gwarantując zwrot pieniędzy w przypadku niespełnienia przez dostawcę warunków umowy zamówienia – w tym opóźnień w dostawie, rozbieżności jakościowych i ilościowych lub innych problemów z przetwarzaniem.

Zostaniesz objęty ubezpieczeniem, jeśli:

 • Twoje produkty nie są wysyłane na czas zgodnie z umową zamówienia
 • Twoje produkty nie spełniają standardów jakości zgodnie z umową zamówienia
 • Jeśli nie jesteś zadowolony z zamówienia, możesz ubiegać się o zwrot pieniędzy. W przypadku, gdy dostawca wyrazi zgodę na żądanie zwrotu, płatność zostanie zwrócona. Jeśli nie, Alibaba przystąpi do arbitrażu.

Jest to ciekawe rozwiązanie, dzięki któremu Alibaba opinie ma korzystne i może budować większe zaufanie oraz przyciągać nowych klientów, którzy wahają się, czy zamówienie poprzez serwis jest bezpieczne.

Spory, czyli arbitraż prowadzony przez serwis Alibaba

 1. Po złożeniu przez kupującego sporu, dwie strony mają od 3 do 30 dni na negocjacje bez udziału Alibaba. Od czwartego dnia kupujący może poprosić o pomoc Alibaba.com, klikając przycisk Escalate Dispute lub może kontynuować negocjacje ze sprzedającym.
 2. W okresie negocjacji obie strony muszą odpowiedzieć sobie wzajemnie na propozycje w ciągu 7 dni, w przeciwnym razie spór zostanie eskalowany (brak odpowiedzi od dostawcy w odpowiednim czasie) lub anulowany (brak odpowiedzi od kupującego w odpowiednim czasie) automatycznie.
 3. com będzie również działać jako mediator w przypadku wszelkich sporów, które pozostają nierozwiązane po 30 dniach od pierwszego otwarcia.

Takie działania są według sklepu Alibaba remedium na wszelkie konflikty pomiędzy sprzedającymi a kupującymi, jednak wydaje się, że nie zawsze muszą prowadzić do rozwiązania, a serwis Alibaba może w ten sposób unikać odpowiedzialności przerzucając ją na jedną ze stron. Ponieważ jesdnak Alibaba opinie ma co do zasady dobre, to wydaje się, że system działa poprawnie i nie dochodzi w nim do nadużyć.

Jak kupować na Alibaba?

Proces jaki musimy przejść, aby zakupić interesujący nas produkt w sklepie Alibaba nie odbiega znacząco od innych chińskich serwisów aukcyjnych. Wszystko jest proste i przejrzyste, a jeśli miałeś do czynienia wcześniej choćby z AliExpress, to nie będziesz miał najmniejszych kłopotów ze zrozumieniem funkcjonowania strony:

 1. Po wybraniu interesującego nas przedmiotu, przechodzimy na jego kartę. Tutaj znajdziemy wszystkie potrzebne nam informacje: cenę, czas dostawy do Polski, magazyn, z którego wysyłany jest towar, oceny innych kupujących. Jeżeli produkt jest w promocji to stara cena będzie przekreślona a obok niej pojawi się obniżona wraz z procentem zniżki. Możesz również zapoznać się ze zdjęciami, szczegółowym opisem, a często również filmikiem promocyjnym danego przedmiotu.
 2. W przypadku, gdy zdecydujesz się na zakup, musisz kliknąć w przycisk Buy Now, jeżeli chcesz dodać produkt do koszyka i kontynuować zakupy wybierz Add To Cart. Możliwe jest też zapisanie produktu, by wrócić do niego później. Wystarczy kliknąć w symbol serca obok przycisku Add To Cart.

Płatności w Alibaba sklep – instrukcja krok po kroku

Krok 1. Gdy wybierzesz interesujący Cię produkt i wejdziesz w jego kartę pojawi się wiele ważnych informacji. Ponieważ w serwisie Alibaba wystawia się wielu rożnych sprzedawców, każdy z nich ma pewną dowolność w oferowanych usługach. Ważne jest to, że wiele produktów ma ustalony dolny limit, np. możesz zamówić minimalnie 30 sztuk przedmiotu. Dodatkowo od Sprzedawcy zależą formy dostawy i akceptowane metody płatności. Jeżeli po przeanalizowaniu powyższych nadal jesteś zainteresowany dokonaniem zamówienia, musisz kliknąć w Start Order.

Sprawdź sklep Alibaba

Alibaba płatność

Krok 2. Na kolejnej karcie określasz liczbę zamówionych przedmiotów, a następnie w oknie wpisujesz szczegóły zamówienia. Jest to niezbędne, by przejść dalej. Możesz również wybrać formę dostawy spośród oferowanych przez Sprzedawcę. Na koniec wybierasz pomarańczowy przycisk Start Order.

Alibaba płatność

Krok 3. Następnie zamówienie trafia do Sprzedawcy i jest przetwarzane, musi on określić, czy posiada taką ilość towaru oraz ustalić kiedy może zrealizować przesyłkę. Jest to niestandardowe rozwiązanie w porównaniu do innych portali. Widać wyraźnie, że sklep Alibaba jest nastawiony bardzo mocno na sprzedać hurtową i dla kupca detalicznego takie rozwiązanie może być niepraktyczne i mało przejrzyste.

Alibaba płatność

 

 

Opłaty dodatkowe w chińskim sklepie: o czym musisz pamiętać kupując w Alibaba

Podczas zakupów w chińskich sklepach internetowych musisz liczyć się z dodatkowymi opłatami. Są one zależne od wartości zamówienia i wynikają z regulacji polskich i europejskich. Nie ma znaczenia w którym azjatyckim sklepie kupujesz, opłaty są z góry narzucone i serwisy nie mogą nic na to poradzić. W przypadku Alibaba warto pamiętać o opłatach, ponieważ sklep nastawiony jest na sprzedaż hurtową i często kwoty zakupu przekraczają maksymalne sumy niepodlegające dodatkowemu opodatkowaniu.

W przypadku zakupów o niedużej wartości, do 22 euro, przesyłki pochodzące z Chin są zwolnione z podatku VAT. Z kolei w przypadku, gdy sprzedająca na deklaracji celnej zaznaczy okienko z napisem gift – wartość przesyłki zwolnionej z podatku VAT wzrasta do 45 euro. Warto podkreślić, że ostatnimi czasy Urząd Skarbowy zaczął walczyć z takim praktykami i nieprawdziwym oznaczaniem przesyłek. Jest to jednak co do zasady bardzo trudne do udowodnienia, a skala przesyłek przerasta możliwości wprowadzenia stałej kontroli.

Alibaba Vat i cło

Zgodnie z regulacjami, o których wspomnieliśmy powyżej — jeżeli zamówimy towar z Alibaba lub jakiegokolwiek innego chińskiego sklepu, o wartości niższej niż 22 euro, nie zapłacimy VAT-u, a powyżej 22 euro do 45 euro – zapłacimy w zależności od oznaczenia paczki. Trzeba pamiętać, że chińscy dostawy niemal we wszystkich przypadkach zaznaczają gift na deklaracji celnej. Oczywiście powyżej 45 euro, niezależnie co wpiszemy na paczce, VAT musi zostać opłacony.

0-22 euro 22-45 euro >45 euro
Nie musisz płacić podatku VAT Nie musisz odprowadzać VAT, jeżeli przesyłka oznaczona jest jako gift W każdym przypadku musisz opłacić podatek VAT

 

Kupując na Alibaba, a także w jakimkolwiek innym chińskim sklepie, możesz spotkać się również z koniecznością opłacenia cła. Zgodnie z komunikatem Ministerstwa Finansów w przypadku, gdy zakupiony przez nas towar ma wartość wyższą niż 150 euro, otrzymamy zawiadomienie o konieczności dosłania dokumentów potwierdzających zakup. Wysokość cła jest różna dla poszczególnych produktów, warto mieć na uwadze, że część z nich ma zerową stawkę, a pozostałe wynoszą od 3-8% wartości towaru. Koszt cła dla konkretnego towaru możemy sprawdzić w systemie ISZTAR. Cło razem z VAT-em opłacimy przy odbiorze przesyłki.

Co interesującego znajdziesz sklepie – kategorie Alibaba

Aliexrpess posiada naprawdę bogatą ofertę, która jest segregowana poprzez odpowiednie kategorie. Co ciekawe, produktów jest tak wiele, że kategorie dzielą się na podkategorie, a te na kolejne. Taki łańcuch może mieć nawet kilka kolejnych pozycji. Klienci mają do wyboru następujące główne działy:

 • Rolnictwo i żywność
 • Odzież, tekstylia i akcesoria
 • Auto i transport
 • Torby, buty i akcesoria
 • Elektronika
 • Sprzęt elektryczny, komponenty i telekomunikacja
 • Prezenty, sport i zabawki
 • zdrowie i uroda
 • Dom, światła i konstrukcja
 • Maszyny, części i narzędzia przemysłowe
 • Metalurgia, chemikalia, guma i tworzywa sztuczne
 • Opakowania, reklama i biuro

Wszystkie z powyższych kategorii posiadają w swojej ofercie wiele różnych produktów. Bez wątpienia jest z czego wybierać i każdy znajdzie coś dla siebie. Poniżej omówimy najważniejsze kategorie oferowane przez sklep, żeby przybliżyć rodzaj asortymentu oferowany przez Alibaba.

Rolnictwo i żywność w sklepie Alibaba

Bardzo szeroki wybór żywności, napojów alkoholowych i bezalkoholowych, produktów pakowanych próżniowo, świeżych i przetworzonych. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Alibaba: Odzież, tekstylia i akcesoria

Alibaba odzież

Z roku na rok wzrasta popularność odzieży z Chin. Kiedyś kojarzyła się ze słabą jakością, ale teraz nie odstaje często od europejskich odpowiedników. A przy tym oczywiście można dostać ją w bardzo atrakcyjnej cenie. W Alibabie otrzymujemy duży wybór najróżniejszych ubrań.

Widać, że Alibaba opinie stara się wyrabiać jak najlepsze i stawia na dobre wykonanie. Kategoria Odzież ma wiele ciekawych propozycji.

Auto i transport – oferta Alibaba com

Znajdziemy tutaj szeroki wachlarz przedmiotów potrzebnych zmotoryzowanym osobom. Zarówno elektronikę, jak i typowe, manualne narzędzia.Kategoria główna posiada aż 10 podkategorii, które tworzą kompleksowy zbiór dla każdego miłośnika motoryzacji.

Sklep Alibaba: Torby, buty i akcesoria

Alibaba biżuteria

Jest to dział będący dopełnieniem kategorii Odzież. Zawiera wiele ciekawy propozycji, zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn w najróżniejszych rozmiarach i cenach.

Elektronika w ofercie Alibaba pl

Kategoria elektronika to, podobnie jak wcześniej, zbiór wielu różnych przedmiotów. Jak widać, znajdziemy tutaj najróżniejsze elektroniczne urządzenia, a wybór jest bardzo szeroki. Sklep Alibaba pl opinie ma dobre, jednak trzeba pamiętać, żeby przed zakupem przedmiotu dokładnie przeczytać opis i przeanalizować, czy produkt jest odpowiednio wiarygodnie przedstawiony. Nie ułatwia tego brak tłumaczenia strony, jednak zawsze możemy wesprzeć się słownikiem lub translatorem.

Alibaba express: Dom, światła i konstrukcja

Alibaba dom

W tej kategorii znajdują się przedmioty potrzebne przy urządzaniu domu, ale również wiele różnych innych gadżetów. Dom i ogród dzieli się na kilkanaście różnorodnych działów, znajdziesz zarówno elektronikę jak i mniejsze meble.

Sprzęt elektryczny, komponenty i telekomunikacja

Jak widać, znajdziemy tutaj najróżniejsze elektroniczne i elektryczne urządzenia, a wybór jest bardzo szeroki. Sklep Alibaba opinie ma dobre, jednak trzeba pamiętać, żeby przed zakupem przedmiotu dokładnie przeczytać opis i przeanalizować, czy produkt jest odpowiednio wiarygodnie przedstawiony. Jeżeli posiadamy dobrą znajomość angielskiego, nie będzie to stanowiło problemu, ponieważ wszystkie opisy są również w tym języku.

Prezenty, sport i zabawki w chińskim sklepie online

Wszelkiego rodzaju akcesoria, gadżety i komponenty niezbędne sportowcom, ale również dzieciom. Znajdziesz tutaj zarówno sportową odzież, jak i elektronikę i zabawki oraz wiele propozycji prezentowych.

Zdrowie i uroda według Alibaba

Alibaba uroda

Znajdziemy tutaj szeroki wachlarz przedmiotów potrzebnych zmotoryzowanym osobom. Zarówno elektronikę, jak i typowe, manualne narzędzia. Kategoria główna posiada aż 11 podkategorii, które tworzą kompleksowy zbiór dla każdego miłośnika motoryzacji

Maszyny, części i narzędzia przemysłowe

Alibaba narzędzia

Bardziej specjalistyczna kategoria z narzędziami dla profesjonalistów. Zawiera techniczny sprzęt: Przyrządy do pomiaru i analizy, Narzędzia elektryczne, Sprzęt i gadżety, Profesjonalne narzędzia, Części elektroniczne.

Jak długo trwa transport morski z Alibaba Chiny?

Czas wysyłki zależy od szczegółów zamówienia, możemy podać następujące dane szacunkowe dla przesyłek hurtowych: odbiór od dostawcy: 3 dni robocze, odbiór z magazynu: 7 dni, przesyłka morska: 18 dni. Trzeba zaznaczyć, że Alibaba Chiny skupia się na dostawach dużej ilości przedmiotów. Nie jest nastawiony na indywidualnych klientów, którzy poszukują pojedynczych sztuk, dlatego też trudno o informację odnośnie do szacunkowych terminów dostawy i cen pojedynczych dostaw.

Aby wyrazić zgodę, po tym, jak dostawca potwierdzi przesyłkę, zaloguj się do My Alibaba i kliknij Transactions, aby uzyskać numer śledzenia dla swojego zamówienia. Użyj numeru śledzenia, aby śledzić dostawy na dowolnym etapie na stronie internetowej firmy przewozowej. Jest to najlepszy sposób, gdy chcemy być na bieżąco i uzyskać aktualne i potwierdzone informacje dotyczące naszej przesyłki.

Zakupy w telefonie — aplikacja Alibaba

Alibaba aplikacja

Alibaba, w ślad za innymi chińskimi sklepami online, udostępnia swoją aplikację zarówno na platformę iOS jak i Android. Mobilne rozwiązania wprowadzone przez sklep są przejrzyste, nowoczesne i przyjemne w obsłudze. Z aplikacji korzysta ponad 50 milionów użytkowników, tylko w systemie Android. To naprawdę wielka liczba, która zdecydowanie przegania konkurencję. Alibaba opinie za usługi mobile zbiera bardzo pozytywne, a apka ma świetną ocenę na poziomie 4,5/5 gwiazdek w sklepie Google Play.

Pamiętaj, że podobnie jak w innych chińskich sklepach online, Alibaba udostępnia przez aplikację dodatkowe zniżki. Serwisom zależy, by korzystać również z ich usług za pomocą urządzeń przenośnych, dlatego zamieszczają w apkach kupony niedostępne na podstawowej platformie.

Alibaba opinie 2019 – podsumowanie

Serwis Allibaba działa od 1999 roku, co jest naprawdę wynikiem zasługującym na uznanie i świadczy o tym, że firma jest jednym z prekursorów azjatyckich zakupów online. Dla przykładu AliExpress jest na rynku od 2010 roku i już zdążył zbudować międzynarodową renomę i popularność. Alibaba opinie ma naprawdę dobre, wiele osób poleca sklep, chwaląc ceny i ogromną ofertę. Jest to przede wszystkim dobry wybór dla hurtowników, którzy potrzebują zamówić większą ilość towarów. Alibaba posiada skuteczną i szybką obsługę klienta, ciekawe promocje i bardzo szeroki wybór produktów. Dodając do tego bezpłatną wysyłkę i ugruntowaną pozycję na rynku, otrzymujemy bardzo pewną opcję dla każdego kupującego.

Z drugiej strony nie sposób zauważyć, że Alibaba posiada również kilka minusów. Przede wszystkim z uwagi na swoją popularność nie zabiega tak mocno jak inne chińskie sklepy o swoich klientów. Dodatkowo sklep nastawiony jest bardzo mocno na zakupy hurtowe i ciężko będzie nam znaleźć odpowiednie wsparcie dla pojedynczych zamówień. Alibaba opinie zbiera niekorzystne również za to, że niektórzy sprzedawcy ogłaszający się za jego pośrednictwem, nie są uczciwi, a serwis nie reaguje wystarczająco szybko poprzez usuwanie ich z portalu. Podsumowując Alibaba to idealny wybór dla firm i przedsiębiorstw. Klienci indywidualni również mogą znaleźć tu coś dla siebie, jednak warto, by porównali detaliczną ofertę z innymi, konkurencyjnymi sklepami.

Sprawdź sklep Alibaba

Alibaba FAQs

Od konkretnego sprzedawcy zależą dostępne formy płatności. Zazwyczaj można skorzystać z karty płatniczej i szybkich transferów.

Alibaba skierowana jest przede wszystkim do klientów kupujących hurtowe ilości.

To zależy od sprzedawcy, ale czasami można kupić tylko jeden produkt poprzez serwis.


Opinie użytkowników

Komentarze

BatonŻeton 10 grudnia 2019 o 14:01

A jak sprzedaję się na Alibaba?

Odpowiedz

Bartek 16 grudnia 2019 o 11:41

Cześć, Alibaba to portal głównie do sprzedaży handlowej, ale można sprzedać pojedyncze przedmioty. Proces wygląda podobnie jak na polskim allegro, najpierw trzeba utworzyć i zweryfikować swoje konto. Więcej szczegółów przekaże na pewno dział obsługi klienta -> Help Center.

Odpowiedz

Czy masz pytanie lub opinię na temat tego artykułu? Podziel się nimi z nami!

Twój adres e-mail nie będzie uplubliczniony. Niebędne pola tekstowe są oznaczone gwiazdką*


70% zniżki!

Rejestracja konta w serwisie

70% zniżki!