Skip to main content

AliExpress opinie

opinie.com™

2 $ BONUS

kupon ze zwrotem za zakupy
wystarczy zarejestrować konto w AliExpress
Rekomendacja
Bonus2$ zwrotu za pierwsze zamówienie
Warunki bonusuRejestracja konta w serwisie
Metody płatnościKarta płatnicza, PayPal, Przelew bankowy, Przelewy24, PayU, BLIK
Firmy kurierskieDHL, UPS, Fedex, EMS
WalutyPLN, EUR, GBP, USD
Strona po polsku
Wsparcie po polsku
Wsparcie po angielsku
Strona po angielskutak
Ostatnia aktualizacja Wrzesień 2019

Ocena całościowa

96%

"Najpopularniejszy chiński sklep online na rynku"

Jakość/Cena
88%
czasami mniej atrakcyjna niż u chińskich konkurentów
Oferta
100%
bardzo szeroka gama produktów
Mobile
98%
szybka i bezpieczna aplikacja
Obsługa Klienta
94%
szybka, ale bez polskiego wsparcia
Bezpieczeństwo
100%
potwierdzone przez wiele lat

AliExpress opinie o najpopularniejszym chińskim sklepie online w Polsce

AliExpress to jeden z pierwszych azjatyckich sklepów online, które pojawiły się na polskim rynku. Nazywany jest potentatem, ponieważ skupia z pewnością największą liczbę użytkowników i jest jednocześnie najbardziej rozpoznawalny, przynajmniej w naszym kraju. W poniższej recenzji sprawdzimy, czy AliExpress opinie ma pozytywne oraz czy za jego popularnością stoi jednocześnie jakość świadczonych usług.

O fenomenie sklepu AliExpress zadecydował odpowiedni moment wejścia na rynek, ale również wysoka jakość i konkurencyjne ceny. Wcześniej, gdy chińskie sklepy nie były popularne, europejscy sprzedawcy mogli zawyżać ceny za proponowane produkty. Wraz z wejściem na polski rynek sklepów z Państwa Środka, konkurencja znacząco wzrosła. Nasza recenzja zgłębi temat kupowania u chińskiego potentata oraz przedstawi zalety i wady związane z licytowaniem na AliExpress.

AliExpress jest wiarygodny, ponieważ:

 1. Jest jednym z najdłużej działających chińskich sklepów internetowych w Polsce
 2. Posiada bogatą ofertę i wiele różnych kategorii
 3. Oferuje darmową przesyłkę
 4. Sprzedawca nie dostanie pieniędzy dopóki nie potwierdzi się odebrania przesyłki
 5. Jest znany na całym świecie
 6. Posiada obsługę klienta 24/7
Sprawdź sklep AliExpress

Co oferuje sklep AliExpress pl?

Na platformie sprzedaży w systemie online można zakupić towary z wielu kategorii. Bez wątpienia na AliExpress można kupić niemal wszystko. Wystarczy przejść przez kilka prostych kroków dotyczących zamówienia towaru, aby już wkrótce cieszyć się z udanych zakupów. To między innymi dlatego AliExpress opinie zbiera bardzo pozytywne.

Sprzedaż sklepu skupia się przede wszystkim na odzieży i elektronice, czyli wszystkim tym, z czego słyną Chiny. Produkty są zazwyczaj naprawdę wysokiej jakości, szczególnie gdy spojrzymy na nie przez pryzmat ceny. Są to niezwykle konkurencyjne aukcje w porównaniu do europejskich propozycji. Trzeba też dodać, że AliExpress pl oferuje bezpłatną dostawę, nawet najtańszych przedmiotów, dlatego nie musimy martwić się o dodatkowe koszty związane z przesyłką towaru.

Bonusy w sklepie – kupony AliExpress

Aliexpress bonus

AliExpress oferuje wiele różnych promocji, dla przykładu dla nowych użytkowników bon o wartości 2$, który może być dowolnie wykorzystany w sklepie w celu obniżenia ceny zamawianego produktu. Jest to bardzo prosta i atrakcyjna oferta, która może skusić niejedną osobę do zrobienia pierwszego zamówienia w sklepie.

Jednak nie jest to koniec zniżek proponowanych przez firmę, kupony AliExpress to zbiór różnych promocji, które często zmieniają się każdego dnia. Do najważniejszych należą:

 • kupony zniżkowe, które dostępne są przy zakupach w aplikacji,
 • kody rabatowe (od kilku do kilkudziesięciu dolarów) na wybrane produkty,
 • niektóre towary z wybranych kategorii z rabatem do 50%,
 • kody rabatowe przyznawane przez konkretnych sprzedawców,
 • bestsellery tygodnia w atrakcyjnych cenach,
 • oferty dnia z rabatem do 70%.
Aby być przygotowanym na najlepsze okazje, dobrze jest śledzić stronę internetową AliExpress. Pojawiają się na niej ciekawe oferty dnia i rabaty. Skorzystaj z naszego linku, by być na bieżąco – można naprawdę zaoszczędzić dużo pieniędzy!
Sprawdź sklep AliExpress

Kod promocyjny AliExpress i punkty do zbierania

Warto dodać, że często pojawiają się również kody promocyjne AliExpress, które jeszcze bardziej obniżają ceny zamawianych produktów. Podobnie jak wcześniej, konieczne jest czujne śledzenie strony sklepu, aby wyłapać najlepszą ofertę.

AliExpress wprowadziło również system zbierania punktów, dzięki którym nasze konto uzyskuje kolejne statusy:

srebrny

złoty

platynowy

diamentowy

Każdy kolejny status to okazja na większe zniżki i otrzymywanie bonów, w tym również specjalnych promocji z okazji urodzin. Punkty otrzymuje się za wykonane zamówienia, wystawione recenzje oraz ogólną aktywność w serwisie. Z naszym linkiem masz gwarancję dostępu do wszystkich promocji sklepu AliExpress.

Sprawdź sklep AliExpress

Rejestracja w AliExpress

Aliexpress rejestracja
Jedynie poprawne uzupełnienie wszystkich okienek formularza pozwoli na rozpoczęcie procesu aktywacyjnego. Możesz również pominąć ten krok i zarejestrować się używając Facebooka.
Ponieważ sklep AliExpress działa w zgodzie z prawem, należy zaakceptować Regulamin.
Do pełnego otwarcia konta pozostaje jeszcze tylko potwierdzenie linku, który sklep wysłał na naszą skrzynkę. Możemy już cieszyć się zakupami.

Czy AliExpress Polska to bezpieczne miejsce na zrobienie zakupów?

Wybierając sklep spoza Unii Europejskiej, czyli w tym przypadku chiński, musimy dokładnie sprawdzić, czy mamy do czynienia z wiarygodnym przedsiębiorcą. Chcemy zaproponować trzy wyjątkowe proste i skuteczne kroki do sprawdzenia legalności pośrednika. Pod tym kątem zbadamy oczywiście również AliExpress Polska.

 1. Na początku sprawdźmy zakładkę „kontakt”, sprzedawca powinien podać swoje podstawowe dane: nazwę, siedzibę, adres, numer telefonu i adres poczty elektronicznej.
 2. Kolejnym naszym krokiem powinno być zbadanie regulaminu. W regulaminie należy podać dane rejestracyjne działalności gospodarczej czy spółki.
 3. Na końcu doczytajmy czy w regulaminie są informacje o prawie do zwrotu (14 dni, bez podania przyczyny).

Od razu możemy odpowiedzieć, że wszystkie powyższe zastrzeżenia zostały spełnione przez AliExpress. Należy oczywiście mieć na uwadze, że jest to firma działająca w Chinach i nigdy nie będziemy mieli takiej gwarancji przestrzegania prawa i możliwości jego egzekwowania, jak na terenie UE.

Ochrona kupujących w AliExpress

AliExpress proponuje ochronę składającą się z kilku ważnych filarów, które są jednocześnie gwarancjami dla klienta:

 1. Dostawa na czas

Otrzymamy pełny zwrot pieniędzy jeśli zamówienie nie dotrze do nas w deklarowanym przez sprzedawcę terminie, który według ogólnych zasad AliExpress nie może być dłuższy niż 60 dni. Aby odzyskać to co wpłaciliśmy, musimy otworzyć spór i wystąpić do sprzedawcy z żądaniem refundacji.

 1. Gwarancja zwrotu lub refundacji

Dotyczy to wszystkich produktów dostępnych w sklepie AliExpress. Możemy o nią wystąpić jeśli otrzymany produkt znacząco różni się od zamówionego (np. wyglądem, parametrami) lub jego jakość jest bardzo słaba. W takiej sytuacji mamy dwie możliwości:

 • zwrócić towar i otrzymać pełna refundację,
 • zatrzymać produkt i otrzymać częściową refundację.
 1. Zwrot krajowy

Produkty nieużywane i oryginalnie zapakowane mogą być zwracane do magazynu zlokalizowanego w Polsce (chodzi o magazyn konkretnego sprzedawcy a nie magazyn AliExpress). Nie trzeba podawać powodu zwrotu – istotne jest po prostu to, że chcemy oddać produkt i nikt nie zadaje pytań. Produkty objęte tą możliwością są specjalnie oznakowane, na skorzystanie z tej możliwości mamy 15 dni od otrzymania towaru. Koszty zwrotu do magazynu ponosi kupujący

 1. Gwarancja oryginalności

Każdy produkt z taką gwarancją powinien być oryginalny. Ale jeśli pomimo tego otrzymamy podróbkę, to dostaniemy pełny zwrot pieniędzy, łącznie z kosztami dostawy. Na zgłoszenie roszczeń mamy 15 dni. Trzeba pamiętać, że nie wszystkie produkty sprzedawane w AliExpress są tą gwarancją objęte, gdyż jej udzielenie zależy od standardów działania i jakości sprzedawcy. Ale jeśli już na jakiś produkt gwarancja jakości jest oferowana, to znaczy, że towar był przez chiński sklep weryfikowany.

Jak kupować na AliExpress?

Założyliśmy już swoje konto, więc możemy zacząć przemierzać ogromną bazę ofert sprzedaży rzeczy, które niejednokrotnie są w bardzo atrakcyjnych cenach. W tym momencie musimy pamiętać o tym, że naprawdę wielu producentów z Chin stosuje pewne triki marketingowe mające na celu zwabienie potencjalnego klienta. Dlatego trzeba dokładnie wiedzieć jak kupować na AliExpress z zachowaniem rozsądku.

Po dokładnym zbadaniu oferty, może okazać się, że nie jest ona aż tak atrakcyjna, jak początkowo się wydawała. Wszystkie oferty zawierają domyślny opis w języku angielskim i jeśli nasza znajomość językowa jest słaba to warto zmienić język całej strony na polski. Otrzymamy zapewne tłumaczenie dość nieudolne, ale pozwoli ono zrozumieć sens danej oferty. Jeśli takie tłumaczenie nie jest dla nas wystarczające, to zawsze możemy całość przetłumaczyć samemu, chociażby w Tłumaczu Google lub skonsultować z osoba, która zna język obcy w stopniu zaawansowanym. Bez wątpienia AliExpress opinie miałby jeszcze lepsze, gdyby zdecydował się na oficjalne polskie tłumaczenie strony.

Oczywiście dostępne jest również sortowanie produktów według różnych kryteriów. Na przykład przydatne jest ustawianie malejącej lub rosnącej ceny, gdy szukamy konkretnego artykułu w najbardziej korzystnej cenie.

 

Sprawdź sklep AliExpress

Zakupy na AliExpress – dokonanie zakupu

Przejdźmy do aspektów technicznych dokonania zakupu. Decydując się na daną rzecz mamy do wyboru opcje:

 • „Add to wish list”,
 • „Add to cart”
 • „Buy now”

Pierwsza opcja to coś na zasadzie ulubionych. Oferta trafia na listę, gdzie łatwo możemy do niej wrócić bez szukania. To uprzyjemnia zakupy na AliExpress. Dobra opcja gdy nie jesteśmy jeszcze pewni czy chcemy kupić. „Add to cart” to typowy koszyk zakupowy, w którym możemy grupować kilka rzeczy i później łącznie je opłacić. Ostatnia opcja to po prostu zakup natychmiastowy tej jednej rzeczy i przekierowanie do płatności.

AliExpress – jak płacić, czyli dostępne metody płatności

 1. Karta kredytowa lub debetowa

Do niedawna najczęściej używana metoda płatności, ponieważ banki z łatwością wydają karty bez dodatkowych kosztów. AliExpress akceptuje karty Visa, MasterCard, Maestro i AmericanExpress.

 1. PayPal

AliExpress wprowadził opcję płatności za pomocą PayPala po jakimś czasie od założenia. Główną zaletą jest możliwość połączenia konta bankowego z PayPalem. Dzięki temu możemy dokoknywać płatności nawet gdy nie mamy przy sobie karty kredytowej. Niestety nie wszyscy sprzedawcy akceptują PayPala, a jeśli tak, to musimy zapłacić dodatkową prowizję.

 1. Przelew internetowy PayU, lub Przelewy24

Wydaje się, że jest to najbardziej korzystny sposób dokonania płatności. PayU i Przelewy24 to systemy bardzo popularne na terenie naszego kraju i większość internautów jest z nimi świetnie zaznajomiona. To również gwarancja szybkiego przepływu pieniędzy i braku dodatkowych prowizji.

 1. Western Union

Zapłacić za zakupy można również przez Western Union. Niemniej jednak jedynie za zakupy powyżej 20$, a proces jest dużo dłuższy niż w przypadku pozostałych metod.

 1. Tradycyjny przelew bankowy

Tą metodą możemy płacić jedynie za zamówienia powyżej 20$. Dodatkowo wymagany jest przelew międzynarodowy w dolarach. Większość banków pobiera opłatę za przelewy międzynarodowe, co zwiększa koszty zakupu. Należy również wziąć pod uwagę czas przepływu pieniędzy, który będzie znacznie dłuższy niż na przykład w PayU.

Jak płacić na AliExpress? Instrukcja krok po kroku

W poniższym poradniku „krok po kroku” pokażemy dokładnie jak płacić na AliExpress.

Krok 1. Musimy zalogować się na nasze, wcześniej utworzone konto w sklepie.

Aliexpress metody płatności

Krok 2. Jeżeli chcemy kupić konkretną rzecz i nie szukamy niczego innego, wybieramy przy przedmiocie przycisk „kup teraz”.

Aliexpress metody płatności

Krok 3. Przenosimy się na kolejną kartę, gdzie między innymi pojawi się okienko, w którym możemy wpisać kod promocyjny AliExpress, jeżeli taki posiadamy. Następnie klikamy pomarańczowy przycisk „Kup wszystko”.

Aliexpress metody płatności

Krok 4. W ostatnim kroku wybieramy preferowaną formę płatności. Załóżmy, że decydujemy się na zapłacić kartą płatniczą. W tym przypadku wystarczy uzupełnić dane karty i dokonać płatności.

Aliexpress metody płatności

Dodatkowe opłaty – AliExpress cło

Kupując na AliExpress, możemy spotkać się również z koniecznością opłacenia cła.  Nie inaczej niż w innych sklepach, w Aliexpress cło zależne jest od ceny zamówionego towaru. Zgodnie z komunikatem Ministerstwa Finansów: „Zwolnione z należności celnych przywozowych są przesyłki zawierające towary o niewielkiej wartości, wysyłane bezpośrednio z państwa trzeciego do odbiorcy znajdującego się w Unii Europejskiej, przy czym „towary o niewielkiej wartości” oznaczają towary, których rzeczywista wartość nie przekracza 150 EUR na przesyłkę.”

W przypadku gdy zakupiony przez nas towar ma wartość wyższą niż 150 euro, otrzymamy zawiadomienie o konieczności dosłania dokumentów potwierdzających zakup. Wysokość cła jest różna dla poszczególnych produktów, warto mieć na uwadze, że część z nich ma zerową stawkę, a pozostałe wynoszą od 3-8% wartości towaru. Koszt cła dla konkretnego towaru możemy sprawdzić w systemie ISZTAR. Cło razem z VAT-em opłacimy przy odbiorze przesyłki.

VAT w zamówieniach z AliExpress

W przypadku zakupów o niedużej wartości, do 22 euro, przesyłki pochodzące z Chin są zwolnione z VAT. Natomiast jeżeli sprzedający na deklaracji celnej zaznaczy okienko z napisem „Gift” – wartość przesyłki zwolnionej z podatku VAT wzrasta do 45 euro. Podsumowując – jeżeli zamówimy towar z AliExpress o wartości niższej niż 22 euro, nie zapłacimy VAT-u, a powyżej 22 euro do 45 euro – prawdopodobnie nie zapłacimy VAT-u, ponieważ chińscy dostawy niemal we wszystkich przypadkach zaznaczają „Prezent” na deklaracji celnej.

Co interesującego znajdziemy sklepie – kategorie AliExpress

Aliexrpess posiada naprawdę bogatą ofertę, która jest segregowana poprzez odpowiednie kategorie. Klienci mają do wyboru następujące działy:

 • odzież damska,
 • odzież męska,
 • biżuteria i akcesoria,
 • produkty dla mam i dzieci,
 • kosmetyki do pielęgnacji i makijażu,
 • obuwie,
 • sport i rozrywka,
 • elektronika użytkowa,
 • komputery i wyposażenie biurowe,
 • telefony i komunikacja,
 • dom i ogród,
 • wyposażenie domu,

Wszystkie z powyższych kategorii posiadają w swojej ofercie wiele różnych produktów. Bez wątpienia jest z czego wybierać i każdy znajdzie coś dla siebie. Poniżej omówimy kategorie oferowane przez sklep, żeby przybliżyć rodzaj asortymentu oferowany przez AliExpress.

Jaką odzież damską oferuje AliExpress?

Jednak z najbardziej popularnych kategorii AliExpress. Jak wiadomo, kobiety często kupują ubrania, a te w chińskim sklepie są w wyjątkowo atrakcyjnych cenach.

Dodatkowo widać, że AliExpress opinie stara się wyrabiać jak najlepsze i stawia na dobre wykonanie. Kategoria Odzież damska ma wiele ciekawych propozycji. Znajdziesz tutaj: Suknie, Bluzki i Koszule, Bluzy, Swetry, Kurtki & Płaszcze, Pajacyki, Topy i Koszulki, Kombinezony, Body, Garnitury i Zestawy

Odzież męska w sklepie AliExpress

Kolejna kategoria odzieżowa. Trzeba przyznać, że z roku na rok wzrasta popularność odzieży z Chin. Kiedyś kojarzona raczej ze słabym wykonaniem, obecnie nie odstaje często od europejskich standardów utrzymując przy tym swoją niezwykle konkurencyjną cenę. W AliExpress otrzymujemy specjalnie dobrane propozycje dla mężczyzn: bluzy, topy i koszulki,kurtki & paszcze, spodnie, koszule, jeans, swetry, garnitury, spodenki, męskie zestawy, szorty.

Biżuteria i akcesoria

Jest to obszerny zbiór, na który składa się wiele produktów. Kategoria cieszy się dużą popularnością. Choć AliExpress opinie ma zazwyczaj pozytywne, to jednak trzeba wziąć poprawkę na nie zawsze dokładny opis produktu. Zdarzają się czasami również nieprawdziwe zdjęcia. W tej kategorii zalecamy ostrożność z uwagi na często dość wysokie ceny i możliwe próby stworzenia pozoru wyższej jakości, niż ta, którą naprawdę otrzymamy.

Biżuteria i akcesoria to zbiór 8 obszernych podkategorii, które tworzą kompleksową propozycję dla każdej osoby zainteresowanej tymi produktami.

AliExpress: produkty dla dzieci

Aliexpress produkty dla dzieci

Wiele interesujących przedmiotów, dobranych dla dzieci w różnym wieku. Świetne pomysły na prezenty, ale też przydatne artykuły w codziennym życiu dziecka. Przedmioty zarówno dla chłopców jak i dziewczynek w różnym wieku. Kategoria składa się aż z 17 zakładek, więc zdecydowanie jest w czym wybierać.

Obuwie – duży wybór w AliExpress

Aliexpress obuwie

Bardzo duży wybór butów, na co dzień, eleganckich, sportowych i na każdą porę roku. W przypadku zakupu obuwia warto zwrócić uwagę na komentarze, ponieważ rozmiarówka może być zaniżona lub zawyżona. Istotne jest wcześniejsze upewnienie się, że dany rozmiar będzie na nas pasował.

Sport i rozrywka

Wszelkiego rodzaju akcesoria, gadżety i komponenty niezbędne sportowcom. Znajdziesz tutaj zarówno sportową odzież, jak i elektronikę. Kategoria Sport i rozrywka posiada 22 działów, więc bez wątpienia znajdzie się coś dla fana każdego sportu.

Elektronika użytkowa – co proponuje AliExpress pl?

Aliexrpess elektronika

Kategoria elektronika to jedna z wizytówek AliExpress pl, ale również innych chińskich sklepów online. Znajduje się w niej masę ciekawych przedmiotów posegregowanych w następujących podkategoriach: przenośny sprzęt audio i wideo, domowe audio i wideo, inteligentna elektronika, akcesoria i części zamienne, elektroniczne papierosy, gry wideo, słuchawki, poręczne urządzenia, VR/AR, sport, 360 ° wideo kamery i akcesoria, strona główna, akcesoria elektroniczne, głośniki, robot, HIFI, źródła zasilania.

Bez wątpienia można tutaj odnaleźć najróżniejsze elektroniczne urządzenia, a wybór jest bardzo szeroki. Sklep AliExpress opinie ma dobre, dlatego można spokojnie pokusić się o zakup jakieś elektroniki w korzystnej cenie.

Komputery i wyposażenie biurowe

Niezwykle ceniona i popularna kategoria. Między innymi dzięki niej AliExpress opinie ma bardzo dobre, a ich renoma wzrasta z każdym rokiem. Jak wiadomo, komputery i wszelkie akcesoria z nimi związane, są sprzedawane przez chińskie sklepy w bardzo atrakcyjnych cenach. Firma AliExpress może pochwalić się wieloma ciekawymi promocjami i szeroką ofertą w zakresie sprzętu komputerowego.

Telefony i akcesoria w AliExpress

Jak wiadomo, chińskie telefony komórkowe stają się coraz popularniejsze i ostatnimi czasy znane są ze świetnego stosunku jakości do ceny. AliExpress często oferuje naprawdę korzystne ceny, a niektóre modele na europejskim rynku kosztują kilkadziesiąt procent więcej. Powyższa kategoria dzieli się odpowiednio między innymi na podkategorie: kable, folie ochronne, powerbanki, ładowarki, karty SIM, euti, opaski, zestawy, stojaki.

Dom i ogród – co znajdziemy w sklepie AliExpress

W tym dziale znajdziemy przedmioty niezbędne przy urządzaniu domu, ale również wiele różnych innych gadżetów. Dom i ogród dzieli się na następujące podkategorie: sprzęt AGD, urządzenia do pielęgnacji ciała, główne wyposażenie, części do domu.

AliExpress: wyposażenie domu

Szeroki zbiór różnych praktycznych narzędzi i artykułów do własnoręcznego poprawienia standardu naszego domu. Znajdziemy tutaj również wiele sprzętów AGD i innych urządzeń przydatnych na co dzień. Kategoria jest następująco podzielona: oświetlenie, sprzęt domowy, baterie łazienkowe, urządzenia kuchenne, urządzenia elektryczne, inteligentny system w domu, produkty budownicze.

Motoryzacja – ciekawe propozycje dla zmotoryzowanych

Znajdziemy tutaj szeroki wachlarz przedmiotów, które przydadzą się w szczególności zmotoryzowanym osobom. Można wybierać tutaj spośród elektroniki, jak i typowych, manualnych narzędzi.Kategoria główna posiada aż 14 podkategorii, które tworzą kompleksowy zbiór dla każdego miłośnika motoryzacji.

Uroda i zdrowie w wydaniu sklepu AliExpress

Zbiór wielu kosmetyków i artykułów pielęgnacyjnych. Produkty zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. Kategoria składa się z następujących działów:

Czas dostawy w AliExpress – ile poczekamy na przesyłkę?

W zakresie chińskich firm transportowyc, mamy do wyboru następujące propozycje:

 • China Post Ordinary Small Packet Plus– opcja ta jest dostępna w przypadku małych przedmiotów. Trzeba pamiętać, że w tym przypadku umer śledzenia nie jest dostępny. Czas dostawy waha się od 30 do 52 dni.
 • China Post Air Mail jest to najpopularniejsza forma dostawy przesyłka pocztowa ekonomiczna do której otrzymujemy numer śledzenia. Przesyłka ta jest zazwyczaj darmowa a czas dostawy to od 25 do 43 dni
 • AliExpress Standard Shipping jest to przesyłka pocztowa priorytetowa która przychodzi nieco szybciej niż darmowa opcja. Jednak czy jest sens dopłacać kilka $ za to żeby otrzymać przesyłkę kilka dni szybciej? To zależy od wagi zakupu i naszych preferencji.

AliExpress dostawy firmą kurierską

W ofercie sklepy są takie firmy jak: DHL, Fedex IE, EMS, UPS. Najlepszą opcją jest wybranie opcji DHL lub UPS. Paczki przychodzą średnio do 7 dni. EMS jest to kurier pocztowy. Fedex IE jest zazwyczaj tańszą opcją niż DHL czy UPS, ale przesyłka dotrze do nas w około 14dni

Śledzenie przesyłek AliExpress

Numer naszej przesyłki znajdziemy po zalogowaniu się na swoje konto w zakładce „moje zamówienia”. Możliwość zlokalizowania swojej przesyłki zależy od sposobu dostawy, który wybierzemy. Śledzenie przesyłek AliExpress jest możliwe na przykład poprzez serwis 17track, który posiada możliwość lokalizowania przesyłek ponad 200 przewoźników pocztowych.

Możemy również śledzić przesyłkę poprzez tracking poczty polskiej, jeżeli taką formą zostanie dostarczona przesyłka.

Zakupy w formie mobile, czyli AliExpress po polsku – aplikacja

Aliexpress aplikacja

Mobilne rozwiązania wprowadzone przez sklep są łatwe w obsłudze, nowoczesne i wygodne. Aplikacja AliExpress dostępna jest zarówno na platformę iOS jak i Android. Z aplikacji korzysta ponad 100 milionów użytkowników, tylko z poziomu sklepu Google Play. AliExpress opinie za usługi mobile zbiera bardzo pozytywne, a apka ma świetną ocenę na poziomie 4,6/5 gwiazdek w sklepie Google Play.

Aplikacja to nie tylko katalog wielu produktów w niskich cenach. To także dostęp do promocji, rabatów i kuponów wyłącznie dla osób które z niej korzystają. Dlatego warto pobrać aplikację i zamawiać poprzez urządzenia mobilne!

AliExpress opinie 2019 – podsumowanie

Sklep AliExpress działa od 2010 roku, choć nie wydaje się, żeby był to bardzo długi okres, to i tak stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych sklepów internetowych na całym świecie. AliExpress opinie ma naprawdę dobre i wiele osób go poleca. Jest to przede wszystkim dobry wybór dla osób zaczynających swoją przygodę ze sklepami online Państwa Środka. AliExpress posiada skuteczną i szybką obsługę klienta, ciekawe promocje i bardzo szeroki wybór produktów. Dodając do tego bezpłatną wysyłkę i ugruntowaną pozycję na rynku, otrzymujemy bardzo pewną opcję dla każdego kupującego.

Z drugiej strony nie sposób zauważyć, że AliExpress posiada również kilka minusów. Przede wszystkim z uwagi na swoją popularność nie zabiega tak mocno jak inne chińskie sklepy o swoich klientów. Nie spotkamy na nim wielkich promocji i dużych bonusów dla nowych użytkowników. Dodatkowo często okazuje się, że te same artykuły, w innych azjatyckich sklepach, są po prostu tańsze. Dlatego też polecamy AliExpress jako wstęp do przygody z chińskimi zakupami, jednak w przyszłości polecamy porównywanie oferty i korzystanie z usług różnych serwisów.

Plusy i minusy sklepu AliExpress

Plusy

 • Wysoka i sprawdzona jakość produktów
 • Jest znany na całym świecie
 • Zbudował odpowiednią renomę
 • Oferuje ciekawe promocje
 • Niskie ceny w porównaniu do europejskiej konkurencji
 • Bezpłatna dostawa

Minusy

 • Nie ma wsparcia w języku polskim
 • Nie zawsze korzystne ceny w porównaniu do chińskich sklepów
 • Niewyróżniające się promocje
Sprawdź sklep AliExpress

AliExpress FAQs

Wszystko zależy od wybranej firmy kurierskiej. Wiele z nich udostępnia tracking, czyli możliwość śledzenia przesyłki.

W naszej recenzji poznasz dokładne sposoby dokonywania zakupów i zapłaty za zamówione produkty.

Tak. Aplikacja AliExpress jest dostępna po polsku.

Brak recenzji


Czy masz pytanie lub opinię na temat tego artykułu? Podziel się nimi z nami!

Twój adres e-mail nie będzie uplubliczniony. Niebędne pola tekstowe są oznaczone gwiazdką*


2 $ BONUS

kupon ze zwrotem za zakupy
wystarczy zarejestrować konto w AliExpress