ebetx logo

BetX Opinie

Zaktualizowano: 02/12/2022 Rynek
Autor Bartek Rakietowicz Autor 02/12/2022 Rynek
Informacje
Bonus Sprawdź 1269 zł w STS
Zasady i warunki Bonus 100% od 1 depozytu
obrót x3; kurs min. 1,91
brak limitów czasowych
Metody płatności Przelew bankowy (Rapid Transfer), BLIK, Visa, MasterCard, SkyCash, Cinkciarz Pay
Licencja Polska
Ostatnia aktualizacja Sprawdzono w
Best alternative
sts logo 300
STS Opinie
1660 zł Bonus
Premia do 1500 zł
+ 60 zł za zadania specjalne
+ 100 zł za zakład bez ryzyka
Kod: KODSTSVIP

Visit

Bartek Rakietowicz
Bartek Rakietowicz
Redaktor Naczelny
Nowy bukmacher z licencją w Polsce z gigantycznym bonusem powitalnym. Trudne warunki obrotu, które spełnić mogą praktycznie tylko zawodowcy oraz ograniczona liczba metod płatności, są z pewnością minusami oferty. Jednak to problemy wieku dziecięcego, będziemy bacznie przyglądać się poczynaniom bukmachera, bowiem widzimy tu spory potencjał.
Bartek Rakietowicz Redaktor Naczelny

Opinie o bukmacherze BetX: trudne warunki w bonusie

Legalny bukmacher BetX z przytupem wchodzi na krajowy rynek zakładów sportowych. Testuję, jak wypada on w porównaniu z liderem rynku zakładów, czyli bet-at-at-home, oraz sprawdzam ofertę i opisujące BetX opinie graczy w Internecie. Zapraszam↓

Fakty o bukmacherze
bukmacher-fakty
Spółka-matka
BetX Polska Sp. z o.o.
Kontakt
Adres
BetX Polska Sp. z o.o. z siedzibą przy ulicy Batorego 5, 43-300 Bielsko-Biała
Data uruchomienia
2020
Nr licencji MF RP
PS4.6835.164.2019
Czas trwania naszego testu
8 godzin
Plusy bet-at-home
 • Nieporównywalnie większa wiarygodność
 • Firma działająca od ponad 20 lat
 • Bonus od razu w całości trafia na konto gracza
 • Zaledwie 4-krotny obrót kwotą depozytu i premii
 • Niski kurs wymagany do obrotu
 • Brak podatku w wysokości 12% i dodatkowych 10% od wysokich wygranych
Minusy bet-at-home
 • Brak polskiej licencji
 • Bonus w wysokości 50% wpłaty

Czy bukmacher BetX ma najwyższy bonus powitalny na rynku?

BetX bonus – promocja powitalna
bonus u bukmachera
Sprawiedliwość bonusu
4/5
Bonusy specjalne
brak
Odbierz bonus
Bonus STS
Wartość całkowita
7777 zł
Kwota bonusu
10 zł – 7777 zł
Przymusowe bonusy
Brak
Dostępny kod bonusowy
Brak
Dostępne dla
zakładów wzajemnych na zdarzenia rzeczywiste (sportowe i pozostałe)
Bonus bez depozytu
Brak
Liczba obrotów
8x
Bonus mobilny
Brak
Kurs min.
2,44
Bonus VIP
Brak
Ważność bonusu
30 dni

Trzeba przyznać, że bukmacher BetX bonus powitalny ma pokaźny. W tym momencie bukmachera wynosi aż 7777 złotych.

Pamiętaj jednak, że trudne warunki bonusu, z ograniczoną liczbą metod płatności, plasują go na razie wciąż za liderem naszego rankingu, czyli bet-at-home.

BetX Bonus powitalny

Oferta bonusu od depozytu w BetX aktywowana jest od każdej wpłaty, która jest wyższa od 10 zł. Depozyt musisz jednak złożyć w ciągu pierwszych 7 dni od rejestracji.

W BetX bonus nie trafia jednak od razu na Twoje konto. Jest uwalniany stopniowo, w miarę jak nim obracamy.

Oczywiście w BetX bonus powitalny to nie jedyna oferta. Mamy tu dostęp również do innych promocji na start.

Podwójne wejście

Z Bonusem powitalnym łączy się nowość bukmachera, czyli Podwójne wejście. Zakład oferuje freebet do 50 zł, zaś minimalna stawka to 10 zł. Innymi słowy – otrzymujesz równowartość kwoty swojego zakładu w bonusie i tyle samo dostajesz w razie wygranej.

Podwójne wejście to promocja jednorazowa i dotyczy wyłącznie zakładów prostych, co oznacza, że nie obejmuje zdarzeń wirtualnych oraz LIVE BET.

BetX Ekipa

To nowe stare, dotąd funkcjonujące pod nazwą Przyjdź z kolegami. Promocja polega na werbowaniu do gry kolejnych osób. Każda dostaje freebet w wysokości 50 zł przy minimalnym depozycie w wysokości 200 zł na jeden obrót. Zysk tym większy, im więcej graczy.

nieTRAFIONY

Ciekawa promocja od BetX na uratowanie gry. W przypadku jednego nietrafionego zdarzenia spośród co najmniej ośmiu na akumulowanym zakładzie, do tego o kursie nie mniejszym niż 8 każdy, bukmacher oferuje dziesięciokrotność stawki bez podatku. Łączna kwota kursu nie może być mniejsza niż 200 zł.

Grasz to masz

To nowa propozycja dla stałych klientów bukmachera. Wysokość przyznawanego tu bonusu zależy od obrotu dokonanego na ekoncie klienta. Im większy obrót, tym większy bonus. Minimalna wartość obrotu to 500 zł.

Trudne warunki obrotu bonusu powitalnego BetX

Dostępny w BetX bonus powitalny do 7777 zł to jedna z najwyższych kwotowo ofert na polskim rynku bukmacherskim. Trzeba więc przyjrzeć się jej bliżej.

Niestety, moim zdaniem w BetX bonus powitalny posiada odrobinę zbyt skomplikowaną konstrukcję.

Gdy dokonasz wpłaty depozytu, Twój bonus nie będzie dostępny, dopóki nie postawisz zakładów, które spełniają następujące kryteria.

Warunki bonusu w BetX
Wysokość depozytuWymagany obrótMinimalny kurs kuponuMin. kurs na każdy mecz Maks. kwota na dzień
Od 10 do 1200 zł6x1,951,251000 zł
Od 1201 do 7777 zł8x4,01,32000 zł

W obu przypadkach musisz grać minimum 3 zdarzenia na kuponie. Bonus jest uwalniany w częściach, do uzyskania każdego 10% bonusu potrzebne jest 10% całkowitego obrotu.

Nasze wnioski o bonusie powitalnym bukmachera BetX

Bukmacher BetX bonus powitalny ma nieprzeciętnie wysoki. Jednak moim zdaniem skomplikowane reguły, na jakich jest przyznawany, są jego sporą wadą.

Kwota bonusu nie trafia na Twoje konto od razu. Jest ona uwalniania po 10% za każdym razem, gdy obrócimy raz kwotą depozytu i bonusa (którego jeszcze nie mamy całego na koncie).

Przykładowo załóżmy, że…

 1. Wpłacasz do bukmachera 500 zł.
 2. BetX bonus powitalny przyznaje Ci w kwocie 500 zł. Wymagany obrót to 6x, czyli 3000 zł.
 3. Dlatego po przekroczeniu każdych 300 zł wypłacane jest Ci 50 zł (10% kwoty bonusu).

Rzeczą, która będzie miała niebagatelny wpływ na opinie o BetX jest wysoki minimalny kurs kuponu przy wyższych wpłatach. Wynosi on 4,0 – naszym zdaniem to absurdalnie dużo.

Jak założyć nowe konto w BetX krok po kroku

Poniżej pokażę Ci jak założyć nowe konto w tym bukmacherze krok po kroku. W BetX rejestracja nie jest procesem przesadnie skomplikowanym.

Tłumaczę, jak to zrobić w kilku prostych krokach. Jednak w bet-at-home założenie konta jest jeszcze prostsze.

Rejestracja w BetX

 1. Kliknij duży napis Rejestracja w górnym menu strony.
 2. Wybierz swoją nazwę użytkownika i hasło, pod adres email i numer telefonu, kliknij Dalej.
 3. Podaj swoje dane osobowe, adres i numer PESEL.
 4. Dodaj pytanie pomocnicze, zaakceptuj regulamin, pole Kod promocyjny możesz pozostawić puste. Na ten moment w BetX kod promocyjny nie jest wymagany do żadnego bonusa.
 5. Otwórz swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w wiadomości link.

To wszystko. Kliknij w BetX logowanie i wpisz login oraz hasło podane wcześniej. Zostaniesz przeniesiony do panelu użytkownika.

Konto tymczasowe i weryfikacja

W BetX rejestracja opisana powyżej tworzy dla Ciebie tzw. konto tymczasowe. Możesz tam wpłacać pieniądze i stawiać zakłady, natomiast dostępne w BetX promocje nie będą aktywne na Twoim koncie. Konto tymczasowe jest ważne 30 dni i po tym okresie automatycznie ulega zamknięciu.

Aby zmienić konto tymczasowe na konto stałe musisz przeprowadzić pełną weryfikację. W BetX rejestracja takiego konta oznacza:

To standardowa procedura i nie powinieneś się niczego obawiać.

Czy BetX to legalny polski bukmacher?

Tak, firma BetX to w pełni legalny polski bukmacher, który swoją licencję otrzymał w 2019 roku. Jej numer to PS4.6835.164.2019 i jest ważna przez okres 6 lat.

Zakład bukmacherski BetX zarządzany jest przez BetX Polska Sp. z o.o. Siedziba tego podmiotu mieści się w Bielsku-Białej pod adresem Stefana Batorego 5.

Jest to oczywiście w pełni legalnie działająca spółka, która ma aktywne numery NIP czy KRS. Kapitał zakładowy spółki to ponad 2 miliony złotych.

BetX posiada licencję Ministra Finansów RP na prowadzenie strony internetowej umożliwiającej stawianie zakładów. Nie ma natomiast licencji na przyjmowanie ich w punktach stacjonarnych. Oznacza to, że…

zakłady możemy wnosić tylko przez stronę ebetx.pl.

Podatki od zakładów w BetX

Nie ma róży bez kolców. Polscy gracze mogą w pełni legalnie i bez żadnych obaw obstawiać zakłady bukmacherskie w BetX.

Kolce, to w tym przypadku, podatki od zakładów, które w naszym kraju są niestety horrendalnie wysokie. Obowiązujący w Polsce podatek od zakładów bukmacherskich płacisz już w momencie ich obstawiania. Wynosi on 12% każdej stawki i jest niezależny od tego, czy przegrasz, czy wygrasz swój zakład.

Podatki od zakładów na tym się nie kończą. Od każdej wygranej przekraczającej 2280 zł pobierany jest dodatkowy podatek wynoszący 10%. Oznacza to, że w pesymistycznej wersji, oddajesz w formie podatków blisko ćwierć potencjalnej wygranej.

Niektóre zakłady mogą Ci przynieść stratę, nawet pomimo tego, że je wygrasz! We wszystkich zakładach, gdzie kurs wynosi mniej niż 1,14 stracisz na pewno.

Zaufanie i wiarygodność

Strona bukmachera BetX została stworzona profesjonalnie i zgodnie ze sztuką. Nie widać żadnych rażących niedoróbek czy pomyłek. W momencie pisania tej recenzji strona jest online zaledwie od kilku tygodni.

 1. Bardzo zdziwiło nas to, w jakiej formie jest tu regulamin. Ma on postać zeskanowanego dokumentu z pieczątką Prezesa i Ministerstwa. To przeszło 24 strony drobnym drukiem. Znalezienie interesujących nas zapisów jest drogą przez mękę.
 2. Cała sekcja FAQ to raptem 15 pytań, na niektóre z nich odpowiedzi są bardzo lakoniczne.

Powyższe kwestie wymagają na pewno dopracowania. Może to budzić pewne obawy, to totalnie świeża firma.

Natomiast pierwsze opinie o firmie BetX dopiero zaczynają się pojawiać. Wierzymy jednak, że polskie Ministerstwo Finansów bardzo wnikliwie weryfikuje wszystkie nowe podmioty i działalność bukmachera będzie wolna od jakichkolwiek uchybień.

Oferta zakładów w BetX

Z punktu widzenia gracza oferta zakładów w BetX ma kluczowe zdarzenie, jeżeli nie chcemy się ograniczać jedynie do typowania najpopularniejszych meczów. Jak to wygląda u tego bukmachera?

Mamy tutaj czołowe ligi i puchary europejskie. Gracze obstawiający mecze w Premier League Bundeslidze, Serie A czy polskiej Ekstraklasie nie powinni mieć powodów do narzekania.

Trochę gorzej jest z niższymi ligami, przeważnie mamy tutaj rozgrywki do poziomu trzeciej ligi. Niższe i regionalne ligi zwykle nie są dostępne.

Jeżeli chodzi o dyscypliny to oprócz tych najpopularniejszych jak piłka nożna, tenis czy koszykówka mamy w BetX również:

Na pewno pojawią się, dotyczące BetX opinie o słabej ofercie dostępnych sportów. Naszym zdaniem również jest tu trochę do poprawy.

Czy obstawisz tutaj sporty wirtualne i e-sport?

W ofercie bukmachera BetX nie zabrakło również e-sportu. Gracze mogą obstawiać tu najpopularniejsze gry komputerowe, takie jak:

Podczas przerwy w rozgrywkach czas umilić mogą też Ci tzw. sporty wirtualne. To nic innego jak generowana komputerowo rozgrywka, której wynik można obstawiać, by wygrywać jak najbardziej realne pieniądze. Dostępne w BetX sporty wirtualne obejmują:

Kursy i dostępność zdarzeń

Gracze, których interesują opinie dotyczące BetX z pewnością dużą uwagę przywiązują do kursów, po jakich mogą obstawiać zdarzenia.

Z naszych obserwacji wynika, że kursy w BetX kształtują się na średnim poziomie dla polskich bukmacherów internetowych. Są porównywalne do tych w najpopularniejszym polskim bukmacherze, czyli STS.

Porównaliśmy pobieżnie kilkanaście popularnych zdarzeń w ofercie tych bukmacherów. Dość zaskakująco, tylko w jednym przypadku kursy na faworytów były niższe niż w STS.

W większości były one takie same a część spotkań miała nawet delikatnie wyższe kursy w BetX.

Zakłady dodatkowe również wypadają nie najgorszej w BetX. Dla topowych meczów piłkarskich mamy tutaj ponad 400 zdarzeń pobocznych. Są to na przykład:

Skromna oferta zakładów na żywo w BetX

Jak na każdego nowoczesnego bukmachera przystało, zakłady na żywo w BetX są dostępne. Oferta na żywo nie jest tutaj przesadnie rozbudowana. Liczba meczów nie powala i brakuje na przykład zdarzeń live z e-sportu.

Także sam panel zakładów live jest odrobinę archaiczny, porównując z tym, co mają do zaoferowania polscy bukmacherzy.

Nie mamy tutaj niestety transmisji na żywo. Wniosek jest więc taki…

w BetX zagracie najpopularniejsze mecze na żywo, w trakcie ich trwania. Nie jest to jednak najlepszy bukmacher do obstawiania zakładów live dla graczy, którzy grają tylko w ten sposób.

Jak dokonać płatności w BetX?

Płatności w BetX są kolejnym elementem, który pokazuje, ile pracy wciąż przed bukmacherem. Na ten moment możesz wpłacać pieniądze przez Dotpay, przy Przelewy24 widnieje opis już wkrótce. Mamy więc dostęp do standardowej oferty wpłat od firmy Dotpay a w niej:

Zabrakło Skrill, Neteller czy Paysafecard. Całe szczęście, że minimalna wpłata to zaledwie 5 zł. Żeby nie było tak różowo, maksymalna suma wpłaty także jest relatywnie mała i wynosi 7777 zł.

Wypłata dostępna jest w formie szybkiego przelewu do ponad 20 polskich banków. Dostępna jest przez 24h na dobę nawet w niedzielę i święta.

Płatności krok po kroku

Nowy bukmacher BetX dla wielu graczy może wydawać się tajemniczy. Poniżej pokazujemy więc jak krok po kroku dokonać płatności:

 1. Jeżeli udało Ci się w BetX logowanie, przejdź do zakładki Depozyt pieniężny w panelu użytkownika. Następnie kliknij w Dotpay, bo tylko ta metoda płatności jest obecnie dostępna. Pamiętaj jednak, że bet-at-home udostępnia więcej metod płatności, dlatego nim BetX otworzy się na nowych pośredników, przejdź do sprawdzonego buka.depozyt w BetX
 2. Wprowadź sumę jaką chcesz wpłacić i kliknij Zatwierdź.zatwierdz wplate u bukmachera
 3. Wybierz formę płatności dogodną dla siebie. My wybraliśmy wpłatę kartą płatniczą.wybor platnosci u bukmachera
 4. Postępuj zgodnie z instrukcjami na ekranie i kliknij Zapłać na dole. W przypadku karty płatniczej konieczne jest podanie numery karty, kodu CVV, daty ważności, imienia i nazwiska posiadacza.kliknij zaplac na dole w BetX

To wszystko. Jak mówią niemal wszystkie opinie o zakładach bukmacherskich BetX, wpłata w ciągu kilku minut powinna być zaksięgowana na Twoim koncie.

Czy klienci BetX mają dostęp do aplikacji mobilnej?

Aktualnie bukmacher BetX nie posiada aplikacji mobilnej. Zamiast tego dostępna jest jednak sprawnie działająca strona w wersji w pełni przystosowanej do potrzeb urządzeń przenośnych.

 1. Wersja ta pracuje bez zarzutu bez względu na to, z jakiego typu urządzenia korzystamy.
 2. Jej funkcjonalność nie uległa zmianie.
 3. Dzięki temu możemy za jej pomocą nie tylko sprawdzać wyniki, ale również bezstresowo stawiać zakłady na żywo.

Układ strony nie uległ zmianie, dlatego cała nawigacja wygląda bardzo podobnie do swojej wersji stacjonarnej.

Na samej górze ekranu znajdują się przyciski logowania i rejestracji, a obok nich – rozwijane menu z dostępnymi dyscyplinami czy też zakładka bonusów. Na samym dole ekranu wyświetlają się współpracujące z BetX firmy oraz kilka ważniejszych informacji o samej firmie.

Obsługa klienta w BetX: niejedna forma kontaktu

Obsługa klienta
Obsługa klienta
Telefon
brak
Lokalizacja
Polska
Czat na żywo
tak
Opłaty
brak
Email
formularz na stronie
Dostępność
8:00-22:00
Języki
polski, angielski
Czas reakcji
Szybki

Obecnie bukmacher BetX pozwala nam skorzystać z dwóch form kontaktu. Na stronie podany jest mail ([email protected]), na który w razie wątpliwości możesz kierować wszelkie pytania, oraz czynny od 8:00 do 22:00 czat na żywo.

Bukmacher ma za to słabo rozbudowany dział często zadawanych pytań. Znajdziemy tu rozwiązania popularnych problemów (dotyczących na przykład rejestracji, wpłat i wypłat czy odzyskiwania hasła) w krótkich, lakonicznych odpowiedziach. Bukmacher powinien dopracować ten element.

Podsumowanie i opinie o BetX

Bukmacherowi idzie coraz lepiej. Strona, choć wciąż nieintuicyjna, została wzbogacona o czat na żywo, który umożliwia graczom szybki kontakt z obsługą serwisu, a oferta jest jeszcze obszerniejsza. Szkoda tylko, że operator nie uruchomił dotąd aplikacji mobilnej.

opinie o BetX

Przed ludźmi odpowiedzialnymi za stronę bukmachera jest więc jeszcze sporo pracy. Wierzymy, że dostępne w BetX promocje sprawią, że z jego usług zacznie korzystać więcej osób.

 • Aż 3 bonusy na start, w tym jeden bez depozytu
 • Największy bonus wynosi tu aż 7777 zł
 • Dobra oferta zakładów i zakładów na żywo
 • Przyzwoite kursy
 • Minimalny depozyt to zaledwie 5 zł
 • Średnia oferta zakładów na żywo
 • Skomplikowane warunki oferty bonusa 7777 zł
 • Kontakt z obsługą możliwy tylko przez email

FAQ: BetX

Czy ten nowy legalny bukmacher jest wiarygodny?

Firma BetX, jako nowy legalny bukmacher działa na krajowym rynku zaledwie od kilku tygodni. Dopiero pojawiają się pierwsze dotyczące BetX opinie graczy. To legalnie działająca firma, posiadająca duży kapitał zakładowy, ponad 2 miliony złotych.

Czy BetX posiada wszystkie niezbędne licencje bukmacherskie?

Tak, BetX otrzymał swoje licencje bukmacherskie w 2019 roku. Jej numer to PS4.6835.164.2019 i jest ważna przez okres 6 lat. Dane na stronie Ministerstwa Finansów potwierdzają jej autentyczność.

Dlaczego od mojej stawki odejmowane jest 12%?

W polskich bukmacherach obowiązuje 12% podatek, który pobierany jest od stawki, w momencie obstawiania zakładu. Każdy bukmacher automatycznie odprowadza za gracza podatek. Nie ma żadnej możliwości ominięcia go.

Czy w BetX rejestracja nakłada na mnie obowiązek wysyłania skanu dowodu?

U każdego polskiego bukmacherze mamy obowiązek wysłania skanu dowodu. W BetX rejestracja oznacza utworzeniem konta tymczasowego, możesz przez nie obstawiać zakłady, ale nie możesz korzystać z bonusów. Dopiero po przesłaniu skanu dokumentu tożsamości będziesz miał stałe konto.

Masz pytanie lub opinię na temat artykułu? Podziel się z nami!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Aby optymalnie zaprojektować i stale ulepszać dla Ciebie naszą stronę internetową, używamy plików cookie. Kontynuując korzystanie z witryny, wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. Więcej informacji na temat plików cookie można znaleźć na naszej stronie.
Polityka Cookies Akceptuję