logo Binomo

Binomo Opinie

Zaktualizowano: 02/12/2022 Rynek
Autor Weronika Hossa Autor 02/12/2022 Rynek
Informacje
Bonus Lepsza alternatywa: eToro 0% opłat za depozyty i wypłaty
Zasady i warunki Rejestracja konta w serwisie
Licencja Rosja (CROFR)
Ostatnia aktualizacja Sprawdzono w
Best alternative
logo etoro
eToro Opinie
Odbierz promocję

Visit

Weronika Hossa
Weronika Hossa
Recenzentka
Weronika Hossa Recenzentka

Binomo – oszustwo czy tylko częściowo legalny handel?

Jak wiadomo Binomo to platforma do handlu aktywami, w szczególności tzw. opcjami binarnymi. Aplikacja mobilna Binomo jest dostępna w języku polskim.

Czy jest bezpieczna?

Platforma należy do spółki Tiburon Corporation Limited z siedzibą na Cyprze. Broker Binomo kusi wysokimi zyskami, atrakcyjnymi bonusami oraz możliwością wzięcia udziału w turniejach.

Jak wypada na tle konkurencji?

Oferta firmy nie dorównuje gigantowi handlu społecznościowego: eToro

Sprawdź brokera eToro

Sprawdzamy brokera Binomo i jego wiarygodność!

Strona internetowa wygląda profesjonalnie, zawiera informacje o nagrodach uzyskanych przez brokera czy regulujących go instytucjach. Można też poczytać tam o Binomo opinie użytkowników.

Jednakże broker nie jest spółką znajdującą się na liście regulacji KNF. Jego licencje są wydane przez prywatne firmy, nie cieszące się dużą wiarygodnością, a część oferowanych przez Binomo aktywów jest nielegalna w UE. Sprawdźmy, co to jest Binomo i czy warto na platformie handlować.

Binomo jest wiarygodny ponieważ:

  1. Premie oraz promocje: za rejestrację wypłaca 1000 wirtualnych dolarów na konto demonstracyjne. Użytkownicy kont złotych i VIP otrzymują premie. Pojawiają się też czasem inne promocje i bonusy – zazwyczaj jednak dotyczą one angielskojęzycznej platformy.
  2. Platforma w języku polskim. Ułatwieniem dla graczy z Polski jest fakt, że platforma webowa oraz aplikacja mobilna są dostępne w ojczystym języku.
  3. Handel także w weekendy: Binomo jest pracuje także w weekendy. Można codziennie inwestować w aktywa oferowane przez serwis brokerski.

W tej chwili Binomo jest niedostępne dla polskich traderów, polecamy odwiedzić stronę brokera eToro, będącego na czele naszej listy.

Sprawdź brokera eToro

Binomo bonusy: tylko dla założycieli kont premium

Czy szukasz w Binomo bonusy? Mamy dla Ciebie bardzo dobrą wiadomość! Za rejestrację na koncie demonstracyjnym, użytkownik otrzymuje 1000 dolarów do wirtualnego wykorzystania na początek. Niestety, nie ma przewidzianych innych, realnych bonusów dla polskich użytkowników. Anglojęzyczna wersja Binomo.pl proponuje premię 100% od wpłacenia 10 dolarów depozytu.

binomo bonusy

Konto Złote oraz VIP wiąże się  z licznymi przywilejami, między innymi z wypłacaniem przez brokera premii. Użytkownicy konta złotego otrzymują premiowe instrumenty ubezpieczenia inwestycji, zaś klienci VIP – premie do 100%.

Binomo Poland – rejestracja. Czy warto?

Binomo rejestracja

Rejestracja na Binomo.pl niegdyś była łatwa i szybka. Wymagane było tylko kliknięcie w email weryfikacyjny, a także przesłanie dokumentów weryfikacyjnych na maila – skanu dowodu osobistego czy screenshota z konta bankowego lub konta elektronicznego portfela. Platforma Binomo opinie jest autorskim projektem brokera.

Cechuje się przejrzystością, ale też nie zawiera zbyt obszernych informacji. Najwięcej dowiesz się z niej o strategiach inwestowania czy turniejach. Niewiele zaś o aktywach oraz o tym, na czym konkretnie masz zarabiać. Bardzo dużo informacji jest dostępnych jedynie w języku angielskim. Binomo Poland nęci ogromnymi zyskami do 87% czy cotygodniowymi zwrotami na poziomie 10% oraz premiami do 100% – w przypadku konta VIP. Wygląda to wszystko jednak trochę za pięknie, by było prawdziwe, zwłaszcza biorąc pod uwagę brak wiarygodnych dowodów na rzetelność i uczciwość brokera.

UWAGA! Obecnie serwis jest niedostępny dla traderów z Polski, zachęcamy do zapoznania się z jednym z najlepszych brokerów na naszej liście – eToro.

Sprawdź brokera eToro

Licencje Binomo: opinie na forum i brak wiarygodnego certyfikatu

Binomo.pl jest platformą zarządzaną przez cypryjską spółkę Tiburon Corporation Limited założona w 2014 roku. Na stronie www można znaleźć informacje, że firma uzyskała w 2015 roku nagrodę Forex EXPO dla najlepszego brokera dla początkujących, a w 2016 nagrodę broker roku na gali IAIR Awards. Broker ma licencje CROFR, czyli rosyjskiej, pozarządowej instytucji Center for Regulation of Financial Market Relations oraz Kategorię A Komisji Finansowej, prywatnej spółki z siedzibą w Hong-Kongu. Obie firmy mają prywatny charakter i tak naprawdę nie są w stanie zagwarantować bezpieczeństwa i wiarygodności żadnej instytucji. Sprzedają certyfikaty dla licznych brokerów, spółek handlujących kryptowalutami itd. Mają prestiżowo wyglądające strony internetowe, ale nie cechują się renomą jak oficjalne instytucje regulujące rynki krajowe i światowe.

Właściciel Binomo.pl, Tiburon Corporation Limited nie ma żadnej wiarygodnej, oficjalnej licencji, wydanej np. przez FCA, CySEC. Ale czy licencje Binomo to istotny temat? Sprawdzamy dalej! Nie jest również spółką regulowaną według dyrektywy unijnej MIFID. Polska Komisja Nadzoru Finansowego nie ma firmy na liście podmiotów regulowanych, ale też nie wydała ostrzeżenia w sprawie Binomo. Za to hiszpański odpowiednik KNF, CNMV umieścił Binomo na swojej czarnej liście spółek.

Opcje binarne Binomo – zabronione w Unii Europejskiej?

Warto także podkreślić, że od lipca 2018 Unia Europejska nałożyła zakaz obrotu opcjami binarnymi. Tym samym, część handlu oferowanego przez Binomo.pl jest nielegalna.

Broker nie może pochwalić się sponsoringiem żadnych drużyn sportowych oraz eventow o zasięgu krajowym czy międzynarodowym. Bycie sponsorem znanych i popularnych zawodów sportowych, targów, konferencji czy figurowanie jako oficjalny partner drużyn jest często dla pośredników finansowych sposobem na podniesienie rangi i wzbudzenie zaufania u klientów. Brak sponsoringu przez Binomo jest kolejnym czynnikiem wzbudzających wątpliwości, co do rzetelności firmy.

Opcje binarne Binomo to jednak nie wszystko co przygotował broker. Na jego stronie znajdziemy inne dobra do obracania, ale i informacje o ryzyku związanym z handlem oferowanymi przez brokera aktywami. Nie ma jednak rozbudowanej sekcji o związanych z inwestowaniem w instrumenty wysokiego ryzyka możliwych problemach na tle uzależnienia. Brak też odnośników do instytucji, które mogłyby pomóc użytkownikom borykającym się z nałogiem hazardu. W kwestii oceny wiarygodności brokera, jedyną rzeczą przemawiającą na jego korzyść, jest szyfrowanie SSL na stronie internetowej, które oznacza, że dane użytkowników są chronione.

Binomo – jak grać? Sprawdź dostępne konta na platformie, Binomo demo, standard oraz VIP

Jeżeli zastanawiasz się co zostało przygotowane na platformie dla traderów, koniecznie zapoznaj się z dostępnymi kontami. Dowiesz się Binomo jak grać? Użytkownik ma do dyspozycji aż cztery konta. Do wyboru są:

Analizy, wykresy, wskaźniki – platforma Binomo przygotowana na testy

Na platformie Binomo.pl używane są wykresy liniowe oraz świecowe. Jest opcja zmiany w dowolnym momencie z jednego wykresu na drugi. Bardziej doświadczeni inwestorzy mogą próbować dodawać do wykresów wskaźniki czy samodzielnie rysować szablony i kształty, które pomogą im analizować cenę instrumentów. Liczba wskaźników jest jednak dość ograniczona i nie pozwala na spore pole w kwestii profesjonalnej analizy rynkowej.

binomo zalety platfromy

Binomo Poland – wysokie pule nagród zależne od liczby uczestników

Broker stawia duży nacisk na rozgrywki turniejowe. Już na stronie głównej Binomo Poland możemy przeczytać, że za udział w turnieju użytkownicy zgarniają do 600 dolarów. W zakładce turnieje są wymienione wszystkie aktualne i zakończone turnieje oraz wyszczególnione ich zasady.

Przykładowy turniej z listopada 2018 przewidywał pulę nagród do prawie 30 tysięcy euro. Za udział w turnieju trzeba było zapłacić 20 euro, koszt ponownego zakupu uczestnictwa także wynosił 20 euro. Celem tego turnieju było zdobycie maksymalnego salda na koniec miesiąca. Aby brać udział w rozgrywce, konieczne jest posiadanie konta turniejowego. Wszyscy uczestnicy zaczynają konkurs z tym samym saldem wynoszącym 100 ₮. Jeśli saldo spadnie poniżej tego poziomu, gracz może wykupić ponowny udział i wrócić do stanu z saldem początkowym. Pula nagród nie jest stała – zależy od liczby uczestników i ich wpłat. Od 35% do 70% wpłat od wszystkich użytkowników jest przeznaczone na nagrody.

Broker proponuje też pojedynki za mniejszą opłatą – 4 euro, oraz znacząco niższą pulą nagród – około 800 euro. Cel gry jest zazwyczaj zawsze taki sam, podobnie jak salda początkowe. Turnieje wydają się atrakcyjne ze względu na pulę nagród, warto jednak zwrócić uwagę, że należy uiścić opłaty za udział w nich, a także, że wiele zależy od liczby uczestników oraz ich wpłat.

Binomo nagrody

Binomo: niski depozyt i minimalna kwota transakcji

Depozyt, który nie odstrasza

W Binomo niski depozyt sprawia, że łatwo wejść do gry. Minimalny depozyt wynosi 10 dolarów. Najmniejsza stawka, jaką można obstawić to już 1 dolar. Obstawiając tak niewiele, niewiele można stracić. Transakcja taka też nie ma jednak większego sensu, bo za dużo się nie wygra. Można traktować inwestowanie z 1 dolarem jako ewentualnie sposób na naukę handlu na platformie Binomo.pl. Najwyższa wartość transakcji jest ustalona na 1000 dolarów.

Zyski – czy możliwym jest zarobienie w Binomo Poland?

Z dostępnych na temat Binomo opinie w sieci czy recenzji można się dowiedzieć, że minimalny zysk z transakcji na aktywach z platformy wynosi 65% a maksymalny 94%. To z pewnością zyski dotyczące opcji binarnych, które cechują się dużym ryzykiem, ale też ewentualnym sporym zyskiem. Według informacji ze strony Binomo Poland, zyski są najwyższe dla użytkowników kont złotych i VIP. Mogą oni handlować na aktywach z profitami do 86% oraz 87% odpowiednio.  Cotygodniowy zwrot z inwestycji na koncie Złotym ma wynosić 5%, a na koncie VIP – 10%. Konto Standard przewiduje ustalany zysk na poziomie 85%.

Dodatkowe opłaty/Spready

Platforma nie wymienia dodatkowych opłat poza uczestnictwem w turniejach. Nie ma też informacji o tym, jak zarabia na transakcjach i ile wynoszą spready.

Binomo: opinie na temat obsługi klienta. Tylko po angielsku!

Binomo broker oferuje na aplikacji webowej chat na żywo z doradcą klienta. Jednak konwersacja może odbywać się jedynie w językach: angielskim, rosyjskim, portugalskim, chińskim, hiszpańskim, tureckim, francuskim, indonezyjskim czy wietnamskim. Nie ma opcji uzyskania pomocy w zakresie obsługi klienta w języku polskim. Doradca odpowiada praktycznie od razu, chat jest dostępny 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu (choć nie dla wszystkich języków).

Opcje obsługi klienta

Języki

Dostępność

Chat, e-mail

angielski, rosyjski, portugalski, chiński, hiszpański, turecki, francuski, indonezyjski, wietnamski

24/7

Poza chatem, można skomunikować się mailowo, wysyłając wiadomość pod adres: support binomo com. Jest także dostępny formularz kontaktowy bezpośrednio na stronimailto:[email protected] www. Formularz jest w języku polskim, ale jak zostaliśmy poinformowani przez doradcę na chacie, lepiej wysyłać wszelkie wiadomości w języku angielskim. Czy o Binomo opinie zostaną przez to nadszarpnięte? To się okaże. Z konsultantem, można się połączyć na Skype, wybierając numer do użytkownika: support.binomo. Tu także jest możliwość porozmawiania jedynie po angielsku. Binomo nie oferuje wsparcia klienta poprzez infolinię.

Polecamy Twojej uwadze brokera eToro – na tę chwilę nie założysz konta w Binomo.

Sprawdź brokera eToro

FAQ, częste pytania i garść rzeczowych informacji. Czy Binomo to oszustwo?

Na stronie Binomo.pl znajduje się dział z często zadawanymi pytaniami. Niektóre pytania i odpowiedzi są po polsku, jednak większość jest dostępna w języku angielskim. Pytania nie są też zbyt szczegółowe i pomijają wiele istotnych kwestii, jak przykładowo spread, marże, legalność transakcji na opcjach binarnych, licencje brokera itd. Zdecydowanie pośrednik nie dotyka drażliwych tematów, podając tylko ogólne informacje o weryfikacji konta, wpłatach i wypłatach. Najbardziej rozbudowane sekcje działu FAQ dotyczą bonusów oraz turniejów.

Dla swoich użytkowników Binomo ma gotowy pakiet darmowych szkoleń oraz poradników, jak inwestować. Na platformie dostępna jest instrukcja krok po kroku, jak przeprowadzić pierwszą operację na rynku binarnym. Można także poczytać o strategiach inwestowania. Poza wersjami do czytania, są filmiki video, które tłumaczą transakcje na instrumentach finansowych. Niestety materiały audiowizualne są nagrane w języku angielskim. Artykuły do przeczytania o strategiach inwestowania są częściowo po polsku, a częściowo po angielsku.

Obsługa klienta w Binomo – podsumowanie

Binomo.pl dysponuje kilkoma kanałami kontaktu, w tym całodobowym chatem. Jest możliwość napisania dłuższej wiadomości mailowej, szybkiego zadania pytania przez formularz na stronie czy porozmawiania przez Skype na żywo. Obsługa klienta w Binomo nie jest zła, natomiast problemem jest fakt, że wszystkie te opcje obsługiwane są tylko przez języki obce, włączając oczywiście angielski. Polscy inwestorzy nie mogą uzyskać pomocy w ojczystym języku.

Binomo – Wpłaty i wypłaty: jaki jest czas oczekiwania?

Wpłaty oraz wypłaty są przyjmowane w rublach, dolarach lub euro – jednak polscy traderzy mają do wyboru jedynie EUR lub USD. Minimalna kwota do wypłaty wynosi 10 dolarów. Na księgowanie wypłat czeka się 3 dni przy koncie Standard, 24 godziny w przypadku konta Złotego oraz do 4 godzin, gdy ma się konto VIP. Wpłaty pojawiają się na koncie od razu. Terminy dotyczą operacji po stronie brokera, bo czas przesłania środków będzie też zależny od banku użytkownika oraz użytej metody płatności. W przypadku Binomo wpłaty i wypłaty, trzeba mieć też na uwadze, że banki raczej nie pracują w weekendy i środki mogą dłużej być księgowane w dni wolne.

Metody płatności w Binomo – czy znajdziemy wśród nich Przelewy24 lub PayPal? Spore zaskoczenie!

Binomo.pl ma opcje płatności za pomocą:

W metodach płatności Binomo.pl nie figuruje PayPal ani popularne polskie bramki płatnicze jak Przelewy24.

Binomo – co to jest? Czy oferta jest skromna i częściowo nielegalna?

Oferowane instrumenty finansowe

Binomo.pl proponuje użytkownikom handel na 71 aktywach bazowych. Wśród nich znajdują się:

Aktywa występują w kategoriach takich jak:

Instrumentów bazowych nie ma zatem zbyt wiele, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że handel opcjami binarnymi jest nielegalny.

Binomo Poland: atrakcyjna oferta, ale czy legalny broker?

Binomo.pl proponuje atrakcyjną ofertę i kusi dużymi zarobkami. Minimalny zysk z transakcji ma wynosić 65%, a maksymalny nawet 94%. Do tego, oferuje niewielki minimalny depozyt i stawki wejścia oraz kwotę wypłaty. W ofercie ma 72 rodzaje instrumentów. Z Binomo Poland można handlować nieustannie, otwierając wiele pozycji jednocześnie i kontynuując inwestowanie, nawet jeśli poprzednie transakcje nie zostały jeszcze zakończone. Aplikacja internetowa pośrednika jest szyfrowana SSL, więc dane są zabezpieczone. Broker oferuje kilka wariantów konta, od bezpłatnego konta demonstracyjnego po konto VIP-owskie.

Do największych wad brokera należy jego wątpliwa rzetelność. Nie ma on wiarygodnych licencji od jurysdykcji lokalnej czy ponadpaństwowej. Nie jest sponsorem żadnych sportowych drużyn czy prestiżowych wydarzeń, co mogłoby dodawać mu autentyczności. Co więcej, Binomo znane było z oferowania opcji binarnych, obrót którymi jest od lipca 2018 roku nielegalny na terenie Unii Europejskiej. Na Binomo.pl nie można handlować za pomocą robotów czy automatycznych narzędzi.

Binomo na temat legalności

Podsumowując informacje o tym, co to jest Binomo i czy Binomo oszustwem jest czy też nie, zwróćmy uwagę na to, że broker:

Binomo opinie w Internecie: oszustwo czy nie?

Wpisując w Internecie hasło Binomo opinie można natrafić na liczne recenzje brokera, które niejednokrotnie podkreślają, że spółka ma certyfikaty czy jest regulowana przez KNF. Należy ostrożnie podchodzić do takich publikacji. Binomo nie jest do końca wiarygodnym brokerem, a częściowo platforma jest w UE nielegalna. Trudno orzec, czy Binomo oszustwem jest w 100% czy nie – należałoby zacząć handel na tej platformie, aby się przekonać. Należy jednak zdecydowanie przemyśleć rejestrację na platformie, uważać na handel oferowanymi przez nią aktywami oraz nie dać się zwieść pozytywnymi na temat Binomo opiniom. Brak ważnych licencji renomowanych instytucji regulujących rynki finansowe to poważny zarzut, który powinien skłonić nas to wstrzymania się od handlu z tą platformą.

Jeśli chodzi o recenzje ewentualnych klientów brokera, w polskim Internecie trudno znaleźć o Binomo opinie – forum platformy nie istnieje, na innych forach o inwestowaniu nie ma za wiele wpisów. Sam broker próbuje przekonać nas o swojej uczciwości: co prawda nie założył Binomo forum, ale publikuje na swojej stronie recenzje od rzekomych użytkowników platformy. Nie da się określić prawdziwości tych krótkich Binomo opinii – wszystkie one pochodzą od osób zarejestrowanych na rosyjskim portalu społecznościowym vk com. Jak doskonale wiemy na przykładzie Facebooka, profile z social media mogą być fałszywe i założone przez roboty. Co więcej fakt, że jedynie osoby z Rosji, Ukrainy czy Litwy publikują o Binomo opinie, także może dawać do myślenia.

Binomo aplikacja mobilna. Intuicyjnie i przejrzyście

Binomo aplikacja

Jakie są na temat Binomo opinie, jeśli chodzi o aplikacje webową i mobilną? Platforma jest przejrzysta i prosta w obsłudze. Łatwo znaleźć przycisk do logowania i rejestracji. Na samym dole strony są odnośniki do często zadawanych pytań oraz działu kontaktu. Trochę trudniej jest zlokalizować chat na żywo: to taka mała chmurka po lewej stronie u dołu, którą łatwo przeoczyć.

Dla Binomo aplikacja mobilna jest w wersji na Androida oraz iOS. Jest ona utrzymana w tej samej stylistyce jak webowa.

UWAGA! Niestety w tym momencie aplikacja mobilna nie jest dostępna. Nie wiadomo jak długo potrwa dodanie jej przez brokera Binomo, jednak można w tym czasie korzystać z szybkiej strony mobilnej.

Binomo Opinie 2019

Pomimo tego, że można poczytać o Binomo opinie 2019 w polskim Internecie bardzo pochlebne, zalecamy ostrożność w zaufaniu tej platformie. Bardzo dużo aspektów działalności brokera rodzi znaki zapytania. Brak solidnych licencji i certyfikatów to najpoważniejszy zarzut. Trzeba również uważać na handel opcjami binarnymi, który jest w UE nielegalny od lipca 2018. Gdyby nie te uwagi, można by stwierdzić, że pośrednik ma szeroki wachlarz kont, sporo ciekawych – aczkolwiek dostępnych jedynie po angielsku – materiałów szkoleniowych i prostą w obsłudze, nieprzeładowaną treścią platformę. Na plus jest także dostępność aplikacji mobilnej i interesująca oferta turniejów. Jeśli chodzi o wady pośrednika, to ograniczona liczba aktywów i wskaźników technicznych na pewno się do takowych zaliczają.

Nasza recenzja nie zgadza się z tymi o Binomo opinie które stawiają pośrednika jako nowoczesną, przynosząca ogromne zyski platformę o ugruntowanej pozycji. Możliwe, że pośrednik, poza opcjami binarnymi, ma ciekawą ofertę inwestowania w inne opcje i proponuje korzystne bonusy. Należy jednak być ostrożnym i nie ufać całkowicie brokerowi bez licencji od sprawdzonych, rządowych instytucji.

Plusy i Minusy Binomo

Plusy:

Minusy:

W czasie, gdy niemożliwa jest rejestracja na Binomo, sprawdź Plus500 – ciekawego brokera dla początkujących i zaawansowanych.

FAQ: Binomo

Jakie opinie ma Binomo?

Obecnie traderzy z Polski nie mogą rejestrować się na stronie brokera Binomo, mimo iż witryna jest spolszczona. Ma on bardzo różne opinie, ale sam broker to niewielka wiarygodność i trudno ocenić jego rzetelność.

Czy Binomo pl jest legalne?

Nie do końca, ponieważ Binomo należy do spółki Tiburon Corporation Limited z siedzibą na Cyprze. Co gorsza, broker nie jest spółką znajdującą się na liście regulacji KNF.

Jak zarejestrować i zalogować się w Binomo?

Obecnie nie jest to możliwe. Broker nie przyjmuje rejestracji inwestorów z Polski.

Od kiedy Binomo jest dostępne w Polsce?

Dawniej rejestracja na Binomo z terytorium Polski była możliwa. Obecnie tak nie jest. Co kluczowe, część handlu na Binomo jest nielegalna. Dotyczy to zakazu obrotu opcjami binarnymi wprowadzonego w lipcu 2018 roku, choć wkrótce może on zostać zniesiony.

Czy konto demo w binomo się opłaca?

O ile założenie konta demo jest możliwe, to dobry pomysł na szlifowanie swoich umiejętności inwestycyjnych. Konto demo na Binomo jest bezpłatne i daje dostęp do wszystkich funkcji platformy Binomo.

Masz pytanie lub opinię na temat artykułu? Podziel się z nami!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Odbierz promocję
Visit
Aby optymalnie zaprojektować i stale ulepszać dla Ciebie naszą stronę internetową, używamy plików cookie. Kontynuując korzystanie z witryny, wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. Więcej informacji na temat plików cookie można znaleźć na naszej stronie.
Polityka Cookies Akceptuję