bitmex-logo

Bitmex Opinie

Updated: 20/10/2021
Oferta
BONUS
zniżka 10% na opłaty przez pół roku tradowania
Weronika Hossa
Bitmex to zagraniczna platforma do obrotu kontraktami CFD na kryptowalutach, która działa od ponad 6 lat i ma ogromną bazę użytkowników.

Opinie o BitMEX: giełda profesjonalna i bezpieczna. Sprawdzam czy to prawda.

Łatwo znaleźć o platformie BitMEX opinie w Internecie, w których często powtarzają się słowa jak bezpieczny, uczciwy, profesjonalny.

Czy klienci darzą tę giełdę sporym zaufaniem i cieszą się zyskami z obrotu? Czy 10% obniżki na trading to jedyne plusy i czy warto założyć portfel BTC?

Przeprowadziłam na BitMEX test i ustaliłam, ile prawdy jest w internetowych recenzjach. Sprawdź, co musisz wiedzieć, zanim założysz tam konto.

Plusy Bitmex
 • Dźwignia nawet do x100
 • Zniżki dla makera
 • Chat 24/7
 • Rejestracja bez weryfikacji dokumentów
Minusy Bitmex
 • Platforma tylko dla zaawansowanych graczy
 • Wpłaty i wypłaty jedynie w bitcoinie

Zniżka powitalna w BitMEX na opłaty przez pół roku handlu

Platformy CFD czy giełdy do handlu kryptowalutami nieczęsto oferują promocje powitalne. Jeśli już, to proponowane są korzyści w ramach programu polecania nowych klientów. Odbierz 10% zniżki w BitMEX

program-afiliacyjny-BitMEX

Opinie o BitMEX wskazują, że program afiliacyjny spełnia swoje funkcje. Oferuje zniżkę 10% na opłaty przez pierwsze pół roku tradowania, wystarczy:

 1. Zarejestrować się na BitMEX z naszego linku.
 2. Odebrać zniżkę 10% na opłaty.

Polecanie się opłaca! Afiliacje w BitMEX

Z pewnością opinie o BitMEX są tak pozytywne, bo giełda ma interesującą ofertę programu afiliacyjnego. Korzysta ten, kto się zarejestruje, ale także osoba, która go poleciła. Zarejestruj się z naszego linku, odbierz zniżkę, a później sam poleć znajomemu giełdę i czerp dodatkowe profity.

Warunki:

 • Od transakcji osoby poleconej użytkownik polecający otrzymuje prowizję – 10% do obrotu 1000 XBT, 15% dla obrotu powyżej 1000 XBT oraz 20% dla obrotu powyżej 10 000 XBT.
 • Prowizje są płatne w Bitcoinach każdego dnia o 12 czasu UTS.
 • Użytkownik polecony musi ukończyć rejestrację w ciągu 7 dni od otrzymania linku aktywacyjnego.

Rejestracja w BitMEX – niepotrzebne ci dokumenty!

Inwestowanie online jest stosunkowo proste, wiele zależy jednak od procedur konkretnej giełdy. Na niektórych żmudna i długotrwała weryfikacja obejmująca konieczność skanowania dokumentów czy wysyłania zdjęć odstrasza użytkowników.

Zarejestruj się w BitMEX
BitMEX-rejestracja
Opinie o BitMEX są dobre, bo nie ma weryfikacji dokumentami, a od rozpoczęcia tradowania dzieli Cię tylko jeden krok Wyświetl więcej

Opinie o BitMEX są dobre, bo nie ma weryfikacji dokumentami, a od rozpoczęcia tradowania dzieli Cię tylko jeden krok i kilka sekund.

BitMEX-formularz
Następnie zaznacz zgodę z regulaminem i kliknij w Register. Jeśli udało ci się zdobyć link aktywacyjny, to u góry Wyświetl więcej

Następnie zaznacz zgodę z regulaminem i kliknij w Register. Jeśli udało ci się zdobyć link aktywacyjny, to u góry strony z rejestracją w zielonym kwadracie pojawi się adnotacja.

Podaj:

 1. E-mail,
 2. Wymyślone hasło,
 3. Kraj,
 4. Imię i nazwisko.

Uwaga! Cała strona BitMEX jest w języku angielskim i w nim też przebiega rejestracja. Jeśli masz problemy z porozumiewaniem się w tym języku, to lepiej skorzystaj z polskiego Bitclude.

Podczas logowania w BitMEX włącz 2FA dla własnego dobra

Na BitMEX zalogujesz się e-mailem podanym w procesie rejestracji oraz wymyślonym hasłem.

Polecam włączenie dwuczynnikowej weryfikacji – dostępne są Google Authenticator lub Yubikey. Dzięki temu logowanie będzie bezpieczniejsze.

Czy BitMEX jest legalną giełdą?

Prześledźmy fakty: BitMEX założona w 2014 roku należy do spółki HDR Global Trading Limited z siedzibą na Seszelach. Wszystkie aplikacje – internetowa i mobilna – wypuszczone pod nazwą BMEX należą do HDR lub jej spółek-córek. Seszele to znane miejsce dla ucieczki od regulacji i podatków. Bitmex to giełda prowadzona przez legalne podmioty, jednak nie podlegająca regulacjom, bo na Seszelach takich nie ma.

Czy jest to dla kogoś przeszkodą, to już kwestia indywidualna. Z mojego internetowego researchu wynika, że raczej nie zdarzają się przypadki oszustw finansowych ze strony BitMEX. Opinie negatywne dotyczą jednak faworyzowania niektórych inwestorów.

Czy BitMEX dba o bezpieczeństwo moich pieniędzy?

Początkowi czy zaawansowani inwestorzy powinni przede wszystkim szukać bezpiecznych platform do obrotu kryptowalutami. Informacje o zabezpieczeniach stosowanych przez giełdę oraz tych, które użytkownik sam może wprowadzić to pierwsze, co warto sprawdzić na stronie.

Opinie o BitMEX w tych kwestiach są nie do przecenienia, bowiem oferta zabezpieczeń jest recenzowana przez użytkowników na wielu poziomach:

 • Schemat depozytu i wypłat oparty o system kilku podpisów,
 • Dane trzymane offline, w tym prywatne klucze,
 • Sprawdzanie wypłat przez co najmniej dwóch pracowników,
 • Sprawdzanie depozytów przez zewnętrzny system,
 • Światowej klasy system bezpieczeństwa Amazon Web Service,
 • Silnik kdb+ stosowany przez banki,
 • Systemy BitMEX wymagają różnych form autoryzacji, w tym tokenów,
 • Komunikacja jest szyfrowana za pomocą PGP,
 • Można się logować za pomocą dwuczynnikowej weryfikacji.

BitMEX to wiarygodna firma, ponieważ…

 • Ma szereg systemów zabezpieczeń,
 • Istnieje od 2014 roku,
 • Założyli ją doświadczeni bankierzy,
 • Dzienny wolumen handlu przekracza miliard dolarów,
 • Dział obsługi klienta działa 24/7.

Opinie o ofercie BitMEX – kontrakty, zlecenia i dźwignie

BitMEX daje inwestorom dostęp do zaawansowanej platformy do handlu kryptowalutami. Nie jest to jednak typowy broker – kontrakty CFD są zawierane między dwoma użytkownikami. Jeśli jeden zyska, to drugi straci i na odwrót.

Trading odbywa się z dźwignią:

 • Bitcoin – maksymalna dźwignia 1:100,
 • Cordano – maksymalna dźwignia 1:20,
 • Bitcoin Cash – maksymalna dźwignia 1:20,
 • EOS Token – maksymalna dźwignia 1:20,
 • Ethereum – maksymalna dźwignia 1:50,
 • Litecoin – maksymalna dźwignia 1:33,
 • Tron – maksymalna dźwignia 1:20,
 • Ripple – maksymalna dźwignia 1:20.

BitMEX oferuje też bogactwo rodzajów zleceń – limit, market, stop limit, stop market, take profit limit, take profit market, trailing stop.

BitMEX demo, czyli zapoznaj się z platformą bez wydawania środków

Bitmex to nie miejsce do zabawy. Platforma ma liczne funkcje i skomplikowany layout. Dlatego warto zacząć przygodę z tradowaniem na BitMEX od skorzystania z konta demo. BitMEX demo to wirtualne XBT, którymi można handlować i tym samym poznać platformę od podszewki.

Naprawę warto, bo kontrakty CFD wiążą się ze sporym ryzykiem, zatem nie polecam ryzykować strat na prawdziwych pieniądzach.

Zanim dobrze nie poznasz meandrów inwestowania w kryptowaluty z BitMEX sprawdź demo. Platforma demo nazywa się Testnet BitMEX.

Bogata baza wiedzy BitMEX, bo inwestowanie to ciągła nauka

Jeśli jesteś nowy i nie wiesz w jakie kryptowaluty inwestować, czym są kontrakty CFD, zlecenia stop limit, jak zacząć trading, to BitMEX służy pomocą.

Na stronie giełdy znajduje się baza wiedzy, blog, dział FAQ, a także przygotowane przez specjalistów z BitMEX tutorials: o futuresach, kontraktach ciągłych i ogólnie tradowaniu.

Zanim wyrobisz sobie opinie o BitMEX, sprawdź koniecznie wszystkie dostępne przewodniki i artykuły, bo inwestowanie to proces wymagający ciągłej nauki. BitMEX stawia na słowo pisane – nie ma video tutoriali ani kursów online, co jest pewnym minusem. Im ciekawsze przedstawienie treści, tym szybciej przyswaja się wiedzę.

BitMEX – od czego zacząć? Lista przewodników:

 • Tutorial o kontraktach ciągłych – dotyczy najbardziej popularnego produktu na giełdzie kontraktu ciągłego XBT/USD. Warto przeczytać, aby zrozumieć mechanizm tego typu kontraktów.
 • Przewodnik po kontraktach na futuresy – niektóre produkty na BitMEX przyjmują formę futuresów, a mechanika funkcjonowania tego rodzaju kontraktów jest opisana w tym przewodniku.
 • Automatyczne delewarowanie pozycji – auto deleveraging – na tej stronie wytłumaczone jest co się dzieje z pozycją otwarta przez przeciwnego tradera, jeśli pozycja innego tradera nie może być zlikwidowana na bieżącym rynku.
 • Ustalanie rzetelnej ceny – fair price marking – dzięki tej zakładce dowiesz się, jak są wyceniane twoje pozycje, szczególnie, gdy używasz lewara.
 • Likwidacja – w tym przewodniku podane są informacje o likwidacji pozycji.
 • Limity ryzyka – dowiesz się tu, jak dużego lewara można użyć na danej pozycji.

Wpłata depozytu z BitMEX – tylko z portfelem XBT

BitMEX pozwala na wpłaty tylko w bitcoinie. Nie można wysyłać tam innych kryptowalut.

 • Minimalny depozyt wynosi 0,0001 XBT, czyli 10000 Satoshi.
 • Wpłaty nie są obciążone opłatami.
 • Minimalna kwota do tradowania jest różna dla każdego produktu.
Wzór to jeden dolar pomnożony przez wstępną marżę. Przykładowo: dla XBT/USD jest to jeden dolar razy 1%, czyli 0,01 dolarów.

Wpłata pierwszego depozytu krok po kroku z BitMEX

Wpłacenie depozytu na giełdę BitMEX jest proste, o ile oczywiście ma się portfel z bitcoinami. Krok po kroku wygląda to tak:

 1. Wejdź na swoje konto BitMEX Złóż depozyt w BitMEX Zloz depozyt w BitMEX
 2. Wybierz zakładkę Deposit na koncie użytkownika.Wybierz zakladke depozyt w BitMEX
 3. Pokaże się twój prywatny adres depozytu – możesz zeskanować kod QR lub ręcznie wpisać adres podany pod spodem.Wpisz kod QR w BitMEX
 4. Wykorzystaj kod lub ręczny adres by wpłacić XBT za pomocą swojego portfela.
 5. Depozyt zostanie wpłacony po pierwszym potwierdzeniu z sieci Bitcoin.
 6. Wszystkie adresy depozytowe są przechowywane na portfelach typu cold i z systemem wielu popisów.

Opinie o opłatach w BitMEX

W BitMEX opłaty są po stronie takera, maker nie płaci, a wręcz przeciwnie otrzymuje zniżkę.

Instrument Opłata makera Opłata takera
Bitcoin -0.0250% 0.0750%
Ethereum -0.0250% 0.0750%
Bitcoin Cash -0.0500% 0.2500%
Cardano -0.0500% 0.2500%
EOS Token -0.0500% 0.2500%
Ethereum -0.0500% 0.2500%
Litecoin -0.0500% 0.2500%
Ripple -0.0500% 0.2500%
Tron -0.0500% 0.2500%

Opinie o wypłatach środków z BitMEX

Wypłaty również są procesowane tylko w bitcoinach, codziennie o 13 czasu UTC. BitMEX nie pobiera opłat za wypłaty, ale trzeba brać pod uwagę opłaty sieci Bitcoin, które są zmienne i wyliczanie na podstawie obłożenia sieci na bieżąco.

BitMEX i afera faworyzowania insider traderów

W 2018 wybuchła afera związania z giełdą BitMEX. Pojawiły się oskarżenia o faworyzowanie niektórych inwestorów, a konkretnie dawanie przywilejów inwestorom wewnętrznych.

Wiele mediów branżowych opisywało tę historię, pojawiały się także liczne świadectwa klientów potwierdzających, że dochodziło do nadużyć – m.in. przesyłanych na stronę medium.com po artykule o BitMEX. Opinii było kilkanaście tysięcy. Czy te praktyki dalej są stosowane i jak bardzo były rozprzestrzenione, trudno ocenić. Od tamtej pory nie pojawiały się kolejne doniesienia.

Odpowiedzialne i ryzykowne inwestowanie z BitMEX

Na stronie BitMEX nie znajdziesz bezpośredniego ostrzeżenia przed kontraktami CFD. Szkoda, bo osoby niezaznajomione z tematem powinny być świadome, że inwestowanie z CFD jest bardzo ryzykowne.

Według statystyk prawie 80% kontraktów CFD kończy się stratą. Handel z dźwignią w skrócie polega na tym, że użytkownik pożycza kapitał od giełdy BitMEX, a środki zostają zablokowane na saldzie. Po zamknięciu pozycji zgodnie z założeniem, środki zostają odblokowane i wypłacone w kwocie pomniejszonej o prowizję. Jeśli zaś pozycja zamknie się w momencie, gdy cena waloru poszła w odwrotnym kierunku niż zakładał użytkownik, środki przepadają.

Warto na plus odnotować, że BitMEX chroni klientów przed saldem ujemnym.

Do kogo uderzać po pomoc? Obsługa klienta z BitMEX

BitMEX funkcjonuje w języku angielskim chińskim, koreańskim, rosyjskim i japoński. Tylko w tych językach uzyskasz pomoc. Chat na żywo działa 24/7, ponadto można napisać wiadomość za pomocą formularzu.

Na wiele pytań znajdziesz odpowiedź w rozbudowanym dziale FAQ też po angielsku.

Wersja mobilna BitMEX – tradowanie, gdziekolwiek jesteś

Wersja mobilna platformy BitMEX pozwala handlować kryptowalutami z dowolnego miejsca, wystarczy mieć smartfon z połączeniem do Internetu. Wersja mobilna funkcjonuje tak samo jak internetowa.

BitMEX app, czyli plac zabaw dla profesjonalistów

BitMEX app na pierwszy rzut oka wydaje się bardzo skomplikowana… i taka właśnie jest. Potrzeba chwili, by zapoznać się z jej layoutem i wszystkimi funkcjami. Skomplikowanie aplikacji wynika właśnie z bogactwa oferowanych przez nią funkcji.

 • Aplikację można personalizować – zmieniać ułożenie i zawartość okien, a także przełączać się między wersją basic a advanced, która ma jeszcze więcej funkcji i opcji.
 • Do wyboru są także kolory aplikacji – biały lub czarny.
 • Można wyłączyć animacje wykresów i zmiany cen, jeśli są za dużym obciążeniem dla sieci czy komputera.

BitMEX App – przegląd zakładek:

 • Trade – czyli handel. To podstawowy panel do tradowania instrumentami, składania zleceń, likwidacji zleceń i przeglądania wszystkich informacji o kontrakcie i statusie pozycji.
 • Account – czyli profil. Tutaj znajdziesz informacje o koncie, dokonasz wpłat, wypłat, sprawdzisz swoją historię handlu, dane o programie afiliacyjnym etc.
 • Contracts – kontrakty. Istotna zakłada związana z fundingiem, minimalną kwota kontraktu, oferowaną dźwignią i innymi niezbędnymi do podjęcia decyzji inwestycyjnej danymi.
 • References – referencje. To kącik wiedzy z przewodnikami, kalkulatorem indeksów, markowaniem pozycji, opłatami, a także linkami do obsługi klienta.
 • API – wszystko o API, czyli interfejsie aplikacji.

Opinie o BitMEX: portal to beczka miodu z łyżką dziegciu

Wiele z dostępnych w Internecie recenzji zachwala profesjonalizm i bezpieczeństwo BitMEX. Opinie pozytywne wskazują też na szeroki wybór narzędzi, platformę z wieloma funkcjami i liczne rodzaje zleceń, kontraktów, instrumentów.

Użytkownicy cenią sobie także bazę wiedzy oraz tzw. trollboks, czyli narzędzie do luźnej komunikacji między użytkownikami, takie trochę forum. Kryptowaluty są głównym instrumentem tradowanym na giełdzie i tylko w bitcoinie można wpłacać i wypłacać środki, co warte odnotowania. Jeśli chodzi o negatywny feedback o BitMEX, to wciąż w wielu opiniach wybrzmiewają echa afery z insider tradingiem.

Zdecydowanie polecam BitMEX inwestorom znającym się na rzeczy, mającym szeroką wiedzę i doświadczenie. To nie miejsce dla osób, które zastawiają się, co to są kryptowaluty. Poczatkujący inwestorzy mogą się pogubić i łatwo stracić pieniądze.

Zalety i Wady BitMEX

ZALETY

 • Liczne systemy zabezpieczeń,
 • Program afiliacyjny z korzyściami dla polecanego i polecającego,
 • Personalizowana aplikacja,
 • Baza wiedzy,
 • Wiele rodzajów zleceń, kontraktów.

WADY

 • Brak kursów online, video tutoriali,
 • Platforma tylko w języku angielskim,
 • Trudna w obsłudze aplikacja sprawia, że opinie o BitMEX są trochę grosze, niż powinny.

FAQ: BitMEX

Wpłata depozytu w BitMEX odbywa się za pomocą wygenerowanego prywatnego adresu portfela. Sprawdź jak to zrobić na swoim koncie użytkownika.

Nie, wpłaty i wypłaty są realizowane jedynie w bitcoinach.

Rejestracja konta nie wymaga weryfikacji za pomocą dokumentów. Wystarczy wypełnienie formularza i aktywacja linkiem z maila.

Tak, program afiliacyjny pozwala osobie, która została zaproszona na platformę korzystać ze zniżki 10% na opłaty przez pół roku. Zaś polecający zgarnia prowizję do 10% do 20% zależnie od wolumenu obrotu za transakcje osób poleconych.

To środowisko testowe giełdy Bitmex pozwalające sprawdzić funkcjonalność platformy bez wpłacania prawdziwych środków.


Masz pytanie lub opinię na temat artykułu? Podziel się z nami!

Twój adres e-mail nie będzie upubliczniony. Niezbędne pola tekstowe są oznaczone gwiazdką*

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~vVTVTVTVv~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~