bitmex-logo

Bitmex Opinie

Zaktualizowano: 03/04/2023 Rynek
Autor Weronika Hossa Autor 03/04/2023 Rynek
Informacje
Recommendation
Zasady i warunki polecenie znajomym giełdy
Metody płatności Bitcoin
Mobile App
Languages Polish
Ostatnia aktualizacja Sprawdzono w
Oferta
Program Refer a friend do 20% prowizji

Visit

Weronika Hossa
Weronika Hossa
Recenzentka
Bitmex to zagraniczna platforma do obrotu kontraktami CFD na kryptowalutach, która działa od ponad 6 lat i ma ogromną bazę użytkowników.
Weronika Hossa Recenzentka

Opinie o BitMEX: giełda profesjonalna i bezpieczna. Sprawdzam czy to prawda.

Łatwo znaleźć o platformie BitMEX opinie w Internecie, w których często powtarzają się słowa jak bezpieczny, uczciwy, profesjonalny.

Czy klienci darzą tę giełdę sporym zaufaniem i cieszą się zyskami z obrotu? Czy 20% prowizji na trading za refer a friend i czy warto założyć portfel BTC?

Przeprowadziłam na BitMEX test i ustaliłam, ile prawdy jest w internetowych recenzjach. Sprawdź, co musisz wiedzieć, zanim założysz tam konto.

 • Dźwignia nawet do x100
 • Chat 24/7
 • Rejestracja bez weryfikacji dokumentów
 • Program polecający
 • 0% prowizji za trading spotami
 • Platforma tylko dla zaawansowanych graczy
 • Wpłaty i wypłaty jedynie w bitcoinie

Polecanie się opłaca! Afiliacje w BitMEX

Platformy CFD czy giełdy do handlu kryptowalutami nieczęsto oferują promocje powitalne. Jeśli już, to proponowane są korzyści w ramach programu polecania nowych klientów.

Odbierz 45% prowizji w BitMEX

program-afiliacyjny-BitMEX

Z pewnością opinie o BitMEX są tak pozytywne, bo giełda ma interesującą ofertę programu afiliacyjnego. Korzysta ten, kto się zarejestruje, ale także osoba, która go poleciła. Zarejestruj się z naszego linku, odbierz zniżkę, a później sam poleć znajomemu giełdę i czerp dodatkowe profity.

Warunki:

Rejestracja w BitMEX – niepotrzebne ci dokumenty!

Inwestowanie online jest stosunkowo proste, wiele zależy jednak od procedur konkretnej giełdy. Na niektórych żmudna i długotrwała weryfikacja obejmująca konieczność skanowania dokumentów czy wysyłania zdjęć odstrasza użytkowników.

Zarejestruj siÄ™ w BitMEX
BitMEX-rejestracja

Opinie o BitMEX są dobre, bo nie ma weryfikacji dokumentami, a od rozpoczęcia tradowania dzieli Cię tylko jeden krok i kilka sekund.

BitMEX-formularz

Następnie zaznacz zgodę z regulaminem i kliknij w Register. Jeśli udało ci się zdobyć link aktywacyjny, to u góry strony z rejestracją w zielonym kwadracie pojawi się adnotacja.

Podaj:

 1. E-mail,
 2. Wymyślone hasło,
 3. Kraj,
 4. Imię i nazwisko.

Uwaga! Cała strona BitMEX jest w języku angielskim i w nim też przebiega rejestracja. Jeśli masz problemy z porozumiewaniem się w tym języku, to lepiej skorzystaj z polskiego Bitclude.

Podczas logowania w BitMEX włącz 2FA dla własnego dobra

Na BitMEX zalogujesz się e-mailem podanym w procesie rejestracji oraz wymyślonym hasłem.

Polecam włączenie dwuczynnikowej weryfikacji – dostępne są Google Authenticator lub Yubikey. Dzięki temu logowanie będzie bezpieczniejsze.

Czy BitMEX jest legalną giełdą?

Prześledźmy fakty: BitMEX założona w 2014 roku należy do spółki HDR Global Trading Limited z siedzibą na Seszelach. Wszystkie aplikacje – internetowa i mobilna – wypuszczone pod nazwą BMEX należą do HDR lub jej spółek-córek. Seszele to znane miejsce dla ucieczki od regulacji i podatków. Bitmex to giełda prowadzona przez legalne podmioty, jednak nie podlegająca regulacjom, bo na Seszelach takich nie ma.

Czy jest to dla kogoś przeszkodą, to już kwestia indywidualna. Z mojego internetowego researchu wynika, że raczej nie zdarzają się przypadki oszustw finansowych ze strony BitMEX. Opinie negatywne dotyczą jednak faworyzowania niektórych inwestorów.

Czy BitMEX dba o bezpieczeństwo moich pieniędzy?

Początkowi czy zaawansowani inwestorzy powinni przede wszystkim szukać bezpiecznych platform do obrotu kryptowalutami. Informacje o zabezpieczeniach stosowanych przez giełdę oraz tych, które użytkownik sam może wprowadzić to pierwsze, co warto sprawdzić na stronie.

Opinie o BitMEX w tych kwestiach są nie do przecenienia, bowiem oferta zabezpieczeń jest recenzowana przez użytkowników na wielu poziomach:

BitMEX to wiarygodna firma, ponieważ…

Opinie o ofercie BitMEX – kontrakty, zlecenia i dźwignie

BitMEX daje inwestorom dostęp do zaawansowanej platformy do handlu kontraktami spot, futures i derywatywami na kryptowalutach oraz opcję zakupu kryptowalut.

Trading odbywa się z dźwignią:

BitMEX oferuje też bogactwo rodzajów zleceń – limit, market, stop limit, stop market, take profit limit, take profit market, trailing stop.

BitMEX demo, czyli zapoznaj się z platformą bez wydawania środków

Bitmex to nie miejsce do zabawy. Platforma ma liczne funkcje i skomplikowany layout. Dlatego warto zacząć przygodę z tradowaniem na BitMEX od skorzystania z konta demo. BitMEX demo to wirtualne XBT, którymi można handlować i tym samym poznać platformę od podszewki.

Naprawę warto, bo kontrakty CFD wiążą się ze sporym ryzykiem, zatem nie polecam ryzykować strat na prawdziwych pieniądzach.

Zanim dobrze nie poznasz meandrów inwestowania w kryptowaluty z BitMEX sprawdź demo. Platforma demo nazywa się Testnet BitMEX.

Bogata baza wiedzy BitMEX, bo inwestowanie to ciągła nauka

Jeśli jesteś nowy i nie wiesz w jakie kryptowaluty inwestować, czym są kontrakty CFD, zlecenia stop limit, jak zacząć trading, to BitMEX służy pomocą.

Na stronie giełdy znajduje się baza wiedzy, blog, dział FAQ, a także przygotowane przez specjalistów z BitMEX tutorials: o futuresach, kontraktach ciągłych i ogólnie tradowaniu.

Zanim wyrobisz sobie opinie o BitMEX, sprawdź koniecznie wszystkie dostępne przewodniki i artykuły, bo inwestowanie to proces wymagający ciągłej nauki. BitMEX stawia na słowo pisane – nie ma video tutoriali ani kursów online, co jest pewnym minusem. Im ciekawsze przedstawienie treści, tym szybciej przyswaja się wiedzę.

BitMEX – od czego zacząć? Lista przewodników:

Wpłata depozytu z BitMEX – tylko z portfelem XBT

BitMEX pozwala na wpłaty tylko w bitcoinie. Nie można wysyłać tam innych kryptowalut.

Wzór to jeden dolar pomnożony przez wstępną marżę. Przykładowo: dla XBT/USD jest to jeden dolar razy 1%, czyli 0,01 dolarów.

Wpłata pierwszego depozytu krok po kroku z BitMEX

Wpłacenie depozytu na giełdę BitMEX jest proste, o ile oczywiście ma się portfel z bitcoinami. Krok po kroku wygląda to tak:

 1. Wejdź na swoje konto BitMEX Złóż depozyt w BitMEX

  Zloz depozyt w BitMEX

 2. Wybierz zakładkę Deposit na koncie użytkownika.Wybierz zakladke depozyt w BitMEX
 3. Pokaże się twój prywatny adres depozytu – możesz zeskanować kod QR lub ręcznie wpisać adres podany pod spodem.Wpisz kod QR w BitMEX
 4. Wykorzystaj kod lub ręczny adres by wpłacić XBT za pomocą swojego portfela.
 5. Depozyt zostanie wpłacony po pierwszym potwierdzeniu z sieci Bitcoin.
 6. Wszystkie adresy depozytowe są przechowywane na portfelach typu cold i z systemem wielu popisów.

Opinie o opłatach w BitMEX

W BitMEX opłaty na trading spotami wynoszą 0% – to obecna promcoja, ważna do odwołania. Za handel derywatywami opłaty wynoszą: dla makera 0,010%, a dla takera 0,075%. Dotyczy to obrotu do miliona dolarów w ciągu 30 dni.

Instrument Opłata makera Opłata takera
Bitcoin -0.0250% 0.0750%
Ethereum -0.0250% 0.0750%
Bitcoin Cash -0.0500% 0.2500%
Cardano -0.0500% 0.2500%
EOS Token -0.0500% 0.2500%
Ethereum -0.0500% 0.2500%
Litecoin -0.0500% 0.2500%
Ripple -0.0500% 0.2500%
Tron -0.0500% 0.2500%

Opinie o wypłatach środków z BitMEX

Wypłaty również są procesowane tylko w bitcoinach, codziennie o 13 czasu UTC. BitMEX nie pobiera opłat za wypłaty, ale trzeba brać pod uwagę opłaty sieci Bitcoin, które są zmienne i wyliczanie na podstawie obłożenia sieci na bieżąco.

BitMEX i afera faworyzowania insider traderów

W 2018 wybuchła afera związania z giełdą BitMEX. Pojawiły się oskarżenia o faworyzowanie niektórych inwestorów, a konkretnie dawanie przywilejów inwestorom wewnętrznych.

Wiele mediów branżowych opisywało tę historię, pojawiały się także liczne świadectwa klientów potwierdzających, że dochodziło do nadużyć – m.in. przesyłanych na stronę medium.com po artykule o BitMEX. Opinii było kilkanaście tysięcy. Czy te praktyki dalej są stosowane i jak bardzo były rozprzestrzenione, trudno ocenić. Od tamtej pory nie pojawiały się kolejne doniesienia.

Odpowiedzialne i ryzykowne inwestowanie z BitMEX

Handel z dźwignią w skrócie polega na tym, że użytkownik pożycza kapitał od giełdy BitMEX, a środki zostają zablokowane na saldzie. Po zamknięciu pozycji zgodnie z założeniem, środki zostają odblokowane i wypłacone w kwocie pomniejszonej o prowizję. Jeśli zaś pozycja zamknie się w momencie, gdy cena waloru poszła w odwrotnym kierunku niż zakładał użytkownik, środki przepadają.

BitMEX ostrzega o ryzyku związanym z inwestowaniem ogólnie oraz z dźwignia w zakładce Risk Disclosure. Warto też na plus odnotować, że BitMEX chroni klientów przed saldem ujemnym.

Do kogo uderzać po pomoc? Obsługa klienta z BitMEX

BitMEX funkcjonuje w języku angielskim chińskim, koreańskim, rosyjskim i japoński. Tylko w tych językach uzyskasz pomoc. Chat na żywo działa 24/7, ponadto można napisać wiadomość za pomocą formularzu.

Na wiele pytań znajdziesz odpowiedź w rozbudowanym dziale FAQ też po angielsku.

Wersja mobilna BitMEX – tradowanie, gdziekolwiek jesteś

Wersja mobilna platformy BitMEX pozwala handlować kryptowalutami z dowolnego miejsca, wystarczy mieć smartfon z połączeniem do Internetu. Wersja mobilna funkcjonuje tak samo jak internetowa.

BitMEX app, czyli plac zabaw dla profesjonalistów

BitMEX app na pierwszy rzut oka wydaje się bardzo skomplikowana… i taka właśnie jest. Potrzeba chwili, by zapoznać się z jej layoutem i wszystkimi funkcjami. Skomplikowanie aplikacji wynika właśnie z bogactwa oferowanych przez nią funkcji.

BitMEX App – przegląd zakładek:

Opinie o BitMEX: portal to beczka miodu z łyżką dziegciu

Wiele z dostępnych w Internecie recenzji zachwala profesjonalizm i bezpieczeństwo BitMEX. Opinie pozytywne wskazują też na szeroki wybór narzędzi, platformę z wieloma funkcjami i liczne rodzaje zleceń, kontraktów, instrumentów.

Użytkownicy cenią sobie także bazę wiedzy oraz tzw. trollboks, czyli narzędzie do luźnej komunikacji między użytkownikami, takie trochę forum. Kryptowaluty są głównym instrumentem tradowanym na giełdzie i tylko w bitcoinie można wpłacać i wypłacać środki, co warte odnotowania. Jeśli chodzi o negatywny feedback o BitMEX, to wciąż w wielu opiniach wybrzmiewają echa afery z insider tradingiem.

Zdecydowanie polecam BitMEX inwestorom znającym się na rzeczy, mającym szeroką wiedzę i doświadczenie. To nie miejsce dla osób, które zastawiają się, co to są kryptowaluty. Poczatkujący inwestorzy mogą się pogubić i łatwo stracić pieniądze.

Zalety i Wady BitMEX

ZALETY

WADY

FAQ: BitMEX

Jak wpłacić na Bitmex deposit w bitcoinie?

Wpłata depozytu w BitMEX odbywa się za pomocą wygenerowanego prywatnego adresu portfela. Sprawdź jak to zrobić na swoim koncie użytkownika.

Czy trzeba instalować na komputerze Bitmex app?

Czy można wpłacić inne środki niż w bitcoinie i zamienić je na kryptowaluty?

Nie, wpłaty i wypłaty są realizowane jedynie w bitcoinach.

Jakie dokumenty niezbędne są do weryfikacji konta?

Rejestracja konta nie wymaga weryfikacji za pomocą dokumentów. Wystarczy wypełnienie formularza i aktywacja linkiem z maila.

Czy Bitmex oferuje promocje dla inwestorów?

Tak, program afiliacyjny pozwala osobie, która została zaproszona na platformę korzystać ze zniżki 10% na opłaty przez pół roku. Zaś polecający zgarnia prowizję do 10% do 20% zależnie od wolumenu obrotu za transakcje osób poleconych.

Czym jest Testnet Bitmex?

To środowisko testowe giełdy Bitmex pozwalające sprawdzić funkcjonalność platformy bez wpłacania prawdziwych środków.

Masz pytanie lub opinię na temat artykułu? Podziel się z nami!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Program Refer a friend do 20% prowizji
Visit
Aby optymalnie zaprojektować i stale ulepszać dla Ciebie naszą stronę internetową, używamy plików cookie. Kontynuując korzystanie z witryny, wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. Więcej informacji na temat plików cookie można znaleźć na naszej stronie.
Polityka Cookies Akceptuję