egera logo

Egera Opinie

Ostatnia aktualizacja: 29/08/2022
4
Wiarygodna, uczciwa, bezpieczna. Do tego polska marka, czyli w pełni polska strona www przygotowana solidnie i z bardzo przyjaznym interfejsem oraz estetycznym designem.

Bezpieczna i wiarygodna krypto giełda Bitclude? Opinie wskazują, że tak!

A więc czy Bitclude to godna zaufania giełda kryptowalut w Polsce? Sprawdź moje opinie o Bitclude.

Po pierwsze zainwestowałem na giełdzie. Jak się okazało, jest to bardzo wiarygodna giełda, działająca w zgodzie z polskim prawem. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej, zapraszam na solidną dawkę wiedzy o Bitclude↓

Plusy Egera
 • Legalna i bezpieczna giełda
 • Brak prowizji makera i niskie prowizje takera
 • Wiarygodna giełda
 • Transparentne opłaty
 • Czat na żywo 24/7
Minusy Egera
 • Prowizja w kantorze
 • Brak konta demo
 

Zyskaj na poleceniu znajomym Bitclude!

Bitclude może nie ma promocji na powitanie, ale pomyślał o miłej niespodziance dla użytkowników. To przede wszystkim oni szerzą pozytywne opinie o giełdzie Bitclude wśród znajomych.

W ramach programu afiliacyjnego można zgarnąć z powrotem 30% z prowizji z handlu.

Bitclude-bonus

Wystarczy wysłać specjalnie wygenerowany link z poleceniem – do uzyskania w panelu użytkownika – do znajomych. Jeśli oni się zarejestrują i będę tradować, to 30% prowizji wróci do Ciebie. Obserwuj statystyki zakupów znajomych na bieżąco w panelu.

Pierwszy raz inwestujesz w krypto? Sprawdź jak kupić bitcoin i inne kryptowaluty w naszym przewodniku.

Czy w Bitclude moje pieniądze są bezpieczne?

Giełda BTC i innych kryptowalut, Bitclude jest bezpieczna i wiarygodna. Wprowadza wiele systemów zabezpieczeń na różnych poziomach – informatycznym, przechowywania środków, logowania. Bitclude przechowuje 98% środków offline, w miejscach bezpiecznych.Ponadto giełda podlega monitoringowi 24/7, szyfruje stronę SSL i oferuje dwustopniową weryfikację przy logowaniu.

Jeśli to jeszcze na was nie robi wrażenia, to dodam, że tradycyjne waluty przechowywane są na rachunkach bankowych i że giełda ma ubezpieczenie do 100 milionów dolarów na środki trzymane na zewnętrznych portfelach Bitcoinowych.

 

Bitclude: KNF reguluje giełdę, zatem to legalna platforma

Bitclude opinie ma w Polsce dobre, gdyż posiada licencję krajowej instytucji płatniczej. Ma małą licencję, dlatego narzucone są limity 2 tys. euro na środki na kontach – o numerze MIP11/2019. Oznacza to także, że giełda jest w pełni regulowana:

Krajowa Komisja Finansowa kontroluje Bitclude. KNF sprawdza z urzędu polskie podmioty finansowe pod kątem m.in. ich uczciwości.

Spółką prowadzącą giełdę jest Bitclude Trading Sp. z o.o., zaś Bitclude Sp. z o.o, odpowiada za platformę i ma siedzibę w Poznaniu.

Firma na stronie udostępnia regulamin oraz politykę AML, czyli przeciwko praniu brudnych pieniędzy i KYC, czyli weryfikacji klientów.

Bitclude i odpowiedzialne inwestowanie

Na stronie Bitclude znalazłem ostrzeżenie dotyczące inwestycji w kryptowaluty. Wskazuje ono, że są to inwestycje o wysokim ryzyku i czasem też o charakterze spekulacyjnymi. Temat nie jest szerzej rozwijany, a samo ostrzeżenie to taki prawny wymóg.

Niemniej, zdecydowanie warto mieć na uwadze, że jeśli nie ma się odpowiedniej wiedzy, lepiej nie próbować inwestować dużych środków w kryptowaluty. Bowiem rzeczywiście to bardziej ryzykowne inwestycje, niż np. w akcje, które mają stabilniejsze ceny.

Poza tym warto najpierw poznać sposoby jak handlować kryptowalutami nim wpłaci się pierwszy depozyt.

Rejestracja na Bitclude: weryfikacja konta jest kilkuetapowa, ale szybka

Jak założyć konto na Bitclude, giełdzie do obrotu m.in. Bitcoinem? Rejestracja zajmuje kilka sekund.

BitClude nowe konto
Wymagania dotyczą podania raptem maila, numeru telefonu, wymyślenia hasła i zaznaczenia zgody z regulaminem. Trzeba Wyświetl więcej
 1. Wymagania dotyczą podania raptem maila, numeru telefonu, wymyślenia hasła i zaznaczenia zgody z regulaminem.
 2. Trzeba także potwierdzić, że nie jest się robotem przed kliknięciem w Utwórz.
BitClude rejestracja
Następnie wymagane jest przejście na Bitclude weryfikacji wstępnej poprzez wpisanie najpierw kodu wysłanego SMS-em, Wyświetl więcej
 1. Następnie wymagane jest przejście na Bitclude weryfikacji wstępnej poprzez wpisanie najpierw kodu wysłanego SMS-em, a później kliknięcie w link aktywacyjny w mailu.
 2. To wystarczy by mieć założone konto i zyskać dostęp do panelu użytkownika.
UWAGA! Samo założenie konta nie daje możliwości wpłaty środków. W tym celu należy przejść bardziej rozbudowaną weryfikację obejmującą przesłanie dokumentu tożsamości i nagranie swojej twarzy. Bitclude zapewnia jednak, że trwa to u nich kilka minut, a nie dni jak, u niektórych brokerów.

Dwa rodzaje konta

Na Bitclude dostępne są:

 • Konto podstawowe dla początkujących inwestorów
 • Konto profesjonale dla traderów oraz instytucji.

Można się między nimi przełączać. Konta wymagają innych procesów weryfikacji – dla profesjonalnych traderów czy firm jest ona bardziej wnikliwa.

Bezpieczne logowanie do Bitclude

Logowanie do konta na BTC giełdzie Bitclude wymaga podania e-maila i hasła użytych w procesie rejestracji, a także potwierdzenia przez captche, że nie jest się robotem.

Można – i zdecydowanie warto – przy logowaniu włączyć weryfikację dwuczynnikową. Dzięki temu logowanie stanie się bezpieczniejsze, bo dodatkowe będzie wymagane np. podanie numeru z tokena z aplikacji do weryfikacji 2FA (np. Google Authenticator).

Kilka słów o Bitclude

Oferta BitClude
Kantor kryptowalut

Kupuj kryptowaluty za FIAT

Portfele online

Dla klientów indywidualnych oraz instytucji

Profesjonalna giełda

Profesjonalna giełda dostępna wraz z API

Kryptowaluty, mimo iż istnieją już od dekady, w dalszym ciągu budzą wiele wątpliwości dotyczących tego, czy to bezpieczne aktywa. Wpływa na to przede wszystkim duża zmienność cen kryptowalut np. Bitcoina, co powoduje, że łatwo tu o duże zyski na inwestycji, ale też i spore straty.

Same kryptowaluty nie są w żaden sposób niebezpieczne, jednak koniecznie trzeba dokładnie weryfikować giełdy, na których można kupić krypto czy kantory Bitcoina lub innych kryptowalut. Na fali popularności kryptowalut pojawiło się mnóstwo platform internetowych kryptowalutowych, a niektóre z nich, niestety, okazały się nieuczciwe.

Na szczęście są też godne zaufania platformy do handlu Bitcoinem – polska giełda Bitclude zdecydowanie należy do tej grupy. Sprawdź, czemu to wiarygodna platforma i czy opłaca się na niej kupować lub sprzedawać Bitcoiny.

Bitclude jest wiarygodne, ponieważ…

 • Większość środków pieniężnych jest przechowywana offline,
 • Giełda jest monitorowana non stop,
 • Ma ubezpieczenie na BTC do 100 milionów dolarów,
 • Jej założyciele mają doświadczenie w pracy dla firm finansowo-technologicznych,
 • Jej pracownicy przechodzą weryfikację przed zatrudnieniem,
 • Strona jest szyfrowana SSL,
 • Ma politykę KYC i AML,
 • Używa technologii SQL do komunikacji i XSS/CSRF do zapobiegania podrabianiu zapytań,
 • Oferuje dwustopniową autoryzację przy logowaniu.
 

Oferta Bitclube, czyli nie tylko kryptowalutowa giełda…

BitcluBe to nie tylko giełda, ale kilka produktów dostępnych dla różnego rodzaju inwestorów – początkujących detalicznych, profesjonalnych traderów czy instytucji.

Kantor kryptowalut

Kantor, gdzie po danym kursie $, €, ₤ czy zł można kupować kryptowaluty: BCH, BTC, LTC. Kalkulator kryptowalut przeliczy, ile środków za daną walutę FIAT zyskasz po aktualnym kursie. Cena kryptowalut, zwłaszcza Bitcoina, ulega mocno zmianom.

Od jego powstania 10 lat temu wzrosła już tysiące razy i obecnie 1 jednostka Bitcoina (notowania z jesieni 2020 roku) kosztuje około 27 000 zł w Bitclude! Na szczęście można kupować tylko części BTC – to waluta podzielna do ośmiu miejsc po przecinku. Aby poznać cenę tych cząstek Bitcoina, skorzystaj z kalkulatora BTC.

Jeśli interesują Cię inne kantory, sprawdź nie giełdę a kantor właśnie Buycoinnow z platformą dedykowaną tylko wymianie FIAT na krypto.

Portfele online

Portfele na waluty: BCH, BTC, EUR, GBP, LTC, PLN, USD, gdzie przechowujesz swoje środki. Możesz skorzystać z portfela Bitcoina i przechowywać w bezpieczny sposób swoje zasoby. Instytucje mogą kupować BTC hurtowo i korzystać z opcji Custody na Bitclude.

Profesjonalna giełda

Profesjonalna giełda dostępna wraz z API (interfejs programowania aplikacji pozwalający ją dopasowywać do potrzeb). Spodoba się ona zarówno początkującym inwestorom, korzystającym z samouczków. Dzięki prostemu interfejsowi giełdy z łatwością postawią na niej swoje pierwsze kroki w świecie kryptowalut.

Polecam ją również traderom szukającym bardziej skomplikowanych opcji – wystarczy, że dzięki API przejdą na wyższy poziom wtajemniczenia na giełdzie.

Konto do testowania Bitclude – giełda dla początkujących

Czy jest możliwość inwestowania na niby na Bitclude? Giełda niestety nie przewidziała opcji otworzenia konta demo, gdzie można by próbować inwestować bez wpłacania prawdziwych środków. Po rejestracji za to można przejrzeć funkcjonalność strony i panel klienta, bez wpłaty pieniędzy.

Aby jednak już inwestować, dokonać wymiany w kantorze czy zasilić portfel, trzeba wpłacić depozyt. Szkoda, że nie ma konta demo na Bitclude, ale na osłodę dodamy, że minimalna wpłata wynosi raptem 20 zł, więc można zacząć inwestycje od naprawdę drobnych kwot.

Akademia Bitclude – dokształć się, by zgarniać większe zyski

Gra na giełdzie nie jest łatwa, już szczególnie na giełdzie kryptowalutowej, bo nie tylko trzeba znać mechanizmy rządzące handlem walutami, ale także wiedzieć trochę o tym, co to jest Bitcoin i jak zachowuje się jego cena.

Bitclude jest bardzo przyjaznym miejscem dla nowicjuszy, bo przygotował krótki samouczek jak zacząć oraz garść informacji o Bitconie, w tym dział FAQ mu poświęcony.

To jednak tylko materiały na sam początek, a później warto zapoznać się z bogatą ofertą Akademii Bitclude oraz artykułami na blogu – nawet zaawansowani traderzy znajdą tam know-how pogłębiające ich wiedzę. Im więcej się wie o inwestowaniu na giełdzie i krypto świecie, tym łatwiej będzie o zyski na Bitclude – opinie inwestorów są tutaj zgodne!

Czy Bitclude ma inne promocje dla nowych użytkowników?

Jestem przyzwyczajony do bycia rozpieszczanym przez usługodawców, jako konsument szukam wszędzie promocji. Zarówno na platformach online do inwestowania u bukmacherów. Jednak nie jest to trend nie ma u brokerów czy na giełdach kryptowalut.

Bitclude stawia na profesjonalizm, bezpieczeństwo, transparentność warunków, a generowanie zysków pozostawia zupełnie w gestii klientów. Mówiąc wprost – promocji powitalnej oprócz % za polecenie, tu nie doświadczycie. Ile wpłacicie, tyle macie do inwestowania, zamiany na inne waluty itd.

Nie powinno to jednak dziwić i sądzimy, że przy szukaniu giełdy kryptowalut czynnik oferowania promocji powitalnej nie jest raczej decydującym. Ta kwestia nie wpływa negatywnie na ocenę Bitclude – opinie o innych aspektach są ważniejsze. BitBay może w zakresie promocji ma lepsze opinie, ale inne kryteria wypadają gorzej u tego maklera.

 

Jak uzupełnić portfel BTC w Bitclude? Wpłata Blik w Bitclude to doskonała opcja!

Zasilenie konta w Bitclude walutami FIAT jest możliwe na kilka sposobów:

 • Wpłata Blik – najszybciej i najprościej. Po prostu robisz przelew szybki BLIK
 • Szybkie przelewy za pomocą jednego z 20 banków
 • Zwykłe przelewy bankowe.

Uwaga! Na rachunek można wpłacić minimum 20 zł, a znajdować się może na nim maksymalnie 1900 euro, czyli około 8190 zł – wedle regulacji prawnych.

A jak uzupełnić portfel BTC? Jeśli masz już Bitcoiny, to możesz wpłacić je na portfel, podając adres bloku BTC.

Opłaty za wpłaty:

Waluta Sposób wpłaty Prowizja
BCH, BTC, LTC transfer 0%
EUR, GBP, PLN, USD Przelew bankowy 0%
PLN Interpay 2%
PLN BLIK 2%

Wpłata na Bitclude – zasilenie konta PLN w kilku krokach

Jak krok po kroku dokonać pierwszej wpłaty środków, np. w złotówkach, by móc je wymienić w kantorze na kryptowaluty i grać na giełdzie? Czy o Bitclude opinie nie są na wyrost?

Krok 1. W panelu użytkownika wybierz właściwy portfel:

Bitclude depozyt

Krok 2. Kliknij w niego, a przejdziesz do strony płatności:

giełda rejestracja onlineKrok 3. Tutaj masz możliwość wybrania jednej z trzech metod wpłaty. Następnie postępuj wedle instrukcji na ekranie.

Wypłata środków

Bitclude oferuje wypłaty:

 • Za pomocą przelewów bankowych
 • Wewnętrzne na konto innego użytkownika Bitclude – wystarczy podać jego numer telefonu
 • Z bankomatów: szybka wypłata kwoty od 50 zł do 1000 zł. Potwierdzenie odbywa się SMS-ami od Bitclude oraz aplikacji SkyCash.

Czy można dokonać wypłaty Bitcoin bez weryfikacji konta? Nie, nie można ani wpłacać ani wypłacać środków, jeśli nie przeszło się pozytywnie weryfikacji konta.

Opłaty za wypłaty:

Waluta Metoda wypłaty Prowizja
BTC transfer >= 0,0005 (zależnie od opłaty sieciowej blockchain i prowizji operatora portfela nadawcy)
LTC transfer >= 0,015 (zależnie od opłaty sieciowej blockchain i prowizji operatora portfela nadawcy)
EUR Przelew SEPA 2,5 euro
EUR Przelew bankowy SORBNET 5 euro
GBP Przelew bankowy UK 6 funtów
USD Przelew bankowy SORBNET 6 dolarów
PLN Przelew bankowy ELIXIR 1 złoty
PLN Przelew bankowy ELIXIR EXPRESS 10 złotych
PLN Przelew bankowy SEPA 10 złotych
PLN Wypłata z bankomatu 10 złotych

Bitclude: prowizje za handel oraz różnice kursowe, księgowanie. Czy trading się opłaca?

Uczciwa giełda zapewnia transparentny wykaz opłat i prowizji – tak jak właśnie Bitclude. Opinie o konkretnych prowizjach danych giełd są różne, ale zawsze użytkownicy cenią proste w zrozumieniu tabele i nie ukrywanie prowizji za trading.

Bitclude opinie zbiera niezłe, gdyż nalicza prowizję za wymianę walut w kantorze – zatem dla różnic kursowych księgowanie jest z prowizją. Jak również jest jedną z nielicznych giełd w Polsce nadzorowaną przez KNF więc trudno mówić o jakichkolwiek nadużyciach.

W Bitclude prowizję opłaca jedynie korzystający z oferty, czyli taker, ale nie są one wysokie. Maker nie płaci prowizji, co jest bardzo atrakcyjne dla traderów. W tabeli podano prowizję za skorzystanie z kantora oraz prowizje korzystającego z oferty.

Obrót Prowizja w kantorze Prowizja takera
0 – 1 000 USD 2,80% 0,30%
1 000 – 5 000 USD 2,80% 0,30%
Powyżej 200 000 USD 2,80% 0,30%
5 000 – 50 000 USD 2,80% 0,30%
50 000 – 200 000 USD 2,80% 0,30%

Wsparcie techniczne w Bitclude jest na najwyższym poziomie

Wpłata nie została zaksięgowana? Weryfikacja automatyczna nie przebiegła poprawnie? Potrzebny jest reset hasła lub włączenie dwuczynnikowej weryfikacji? Jakikolwiek problem nie pojawi się w trakcie tworzenia konta, jego weryfikacji, korzystania z portfela, giełdy, kantoru, zmiany ustawień etc., to Bitclude jest blisko, by zapewnić wsparcie:

 • Pogadaj z asystentem na chacie na żywo po polsku. Średni czas odpowiedzi to 4 minuty,
 • Napisz maila na [email protected],
 • Wyszukaj odpowiedź w dziale FAQ,
 • Złóż ticket w dziale obsługi.

Przeglądając Internet można się natknąć na liczne o obsłudze klienta Bitclude opinie wskazujące, że system działa sprawnie.

Responsywność wersji mobilnej Bitclude. Opinie o mobile.

Bitclude nie pokusił się o stworzenie natywnej aplikacji mobilnej, ale nie przeszkadza to w użytkowaniu giełdy i innych funkcjonalności platformy na urządzeniach przenośnych.

Wystarczy zalogować się w przeglądarce w smartfonie czy na tablecie. Wersja mobilna strony jest responsywna i świetnie dopasowana do mniejszych ekranów.

Czy potrzebny ci software do korzystania z Bitclude?

Giełda, kantor i portfel Bitclude działają bezpośrednio w przeglądarce www. Nie musisz niczego instalować. Po prostu rejestrujesz się, logujesz, otwierasz giełdę czy kantor i działasz. Platforma jest w wersji językowej polskiej lub angielskiej.

 

Bitclude: opinie nie pozostawiają złudzeń! Inwestuj i zarabiaj

Transparentne opłaty, niskie prowizje takera i brak prowizji makera. Proste założenie konta, szybka weryfikacja, dostępność z poziomu przeglądarki. Obsługa klienta na chacie 24/7 i inne kanały pomocy.

Czy można coś jeszcze dodać do licznych zalet Bitclude? Opinie użytkowników często skupiają się na ewentualnej awaryjności giełd – tu nie ma się do czego przyczepić.

W zakładce status giełdy, odświeżanej co 60 sekund, jest informacja o dostępności wszystkich systemów giełdowych w ciągu ostatnich 60 dni. Gdy sprawdzałem działały bezawaryjnie w tym czasie.

Plusy Egera
 • Portfele i kantor
 • Automatyczna weryfikacja konta
 • Dwa rodzaje konta
 • Prosty w nawigacji interfejs
 • Program afiliacyjny
Minusy Egera
 • Wysoka prowizja za wypłatę z bankomatów
Moja opinia o Egerze jest następująca - to jest giełda zdecydowanie warta Twojej uwagi. Sprawdź Egera

FAQ: Bitclude

Tak, Bitclude ma licencję małej instytucji płatniczej. Jest podmiotem regulowanym przez KNF i działającym legalnie w Polsce.

Maker nie płaci prowizji. Taker płaci 0,3% od transakcji, niezależnie od obrotu

Tak, w zakładce bezpieczeństwo w panelu klienta jest możliwość włączenia weryfikacji 2FA. A następnie każdorazowo przy logowaniu w Bitclude trzeba wybierać taką opcję i podawać kod z tokena aplikacji do autoryzacji.

Tak, niezależnie od obrotu za korzystanie z kantora płaci się 2,8% prowizji.

Sprawdź rejestrację krok po kroku. Dla konta podstawowego trzeba przesłać skany dowodu lub innego dokumentu ze zdjęciem oraz pokazać swoją twarz, obracając się kilka razy przed kamerą internetową.

Jak najbardziej. Są dwa rodzaje konta w Bitclude: podstawowe dla indywidualnych inwestorów oraz profesjonalne dla zaawansowanych traderów i instytucji.


Komentarze

Marcin 16/09/2022 o 20:01

Od ponad roku korzystam z platformy i pierwszy raz od tego czasu musiałem korzystać z supportu, ze względu na wyłączenie księgowania ETH w związku The Merge. Otrzymałem niemalże natychmiastową pomoc i informacje o tym kiedy środki zostaną zaksięgowane. Tak ekspresowej obsługi nie widziałem na żadnej platformie. Od dłuższego czasu widzę rozwój platformy w dobrym kierunku, dodatkowo poprawiła się płynność na najważniejszych rynkach :). Trzymam kciuki za dalszy rozwój i niech inni się uczą jak prowadzić obsługę klienta

Odpowiedz
Autor

Bartek Rakietowicz 30/09/2022 o 15:52

Hej Marcin, dobrze to słyszeć. Bitclude (obecnie Egera) uzyskała u nas przychylną opinię, a w recenzji wskazaliśmy sporo mocnych atutów tej firmy

Odpowiedz

Darek 04/02/2022 o 17:52

Bitclude – obecnie jako egera – zadbała o kilka rzeczy, ale nie o trading. Platforma transakcyjna jest wyjątkowo mierna. Wykres notowań tylko „udaje”, że nadąża za aktualną ceną, w praktyce nigdy jej nie przedstawia (właściwie nie wiem po co on tam jest). Płynność BTCPLN – żadna, z obrotem na poziomie ułamka BTC na dobę. Jeśli więc szukasz miejsca do spekulacji – stanowczo przestrzegam przed korzystaniem z egera. Jakby problemów z płynnością było mało, Klient jest tam dosłownie wypierany z rynku przez transakcje OTC realizowane poza kolejką (sic!), na takim samym poziomie cenowym jak złożone na giełdzie zlecenie. Sensowny trading praktycznie tam nie istnieje. Egera może spełnia funkcję jakiegoś kantoru, ale giełdy to nie przypomina … :\

Odpowiedz
Autor

Bartek Rakietowicz 08/03/2022 o 12:45

Cześć, dziękujemy za rzeczowy komentarz i wyrażenie swojej opinii. Egera zbiera raczej pozytywne recenzje w sieci i wielu użytkowników jest bardzo zadowolonych, w trakcie naszej recenzji też raczej byliśmy pozytywnie zaskoczeni. Oczywiście zależy to też od oczekiwań i potrzeb. Czy są tu osoby, które zgadzają się lub nie zgadzają z tym komentarzem?

Odpowiedz

Daniel 18/08/2021 o 21:34

No to ja dam wam perełkę…
Od tygodnia nie mogę przelać LTC…
Nic się nie dzieje gdy klikam zleć przelew.
Support bez odzewu…
Nie mogę znaleźć żadnej informacji o co chodzi

Odpowiedz
Autor

Bartek Rakietowicz 24/09/2021 o 13:43

Też nam trudno powiedzieć o co chodzi… Może jakiś bug? Na chacie też nikt nie wie, co się stało? Pozdrawiam

Odpowiedz

Masz pytanie lub opinię na temat artykułu? Podziel się z nami!

Twój adres e-mail nie będzie upubliczniony. Niezbędne pola tekstowe są oznaczone gwiazdką*

gdpr
Aby optymalnie zaprojektować i stale ulepszać dla Ciebie naszą stronę internetową, używamy plików cookie. Kontynuując korzystanie z witryny, wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. Więcej informacji na temat plików cookie można znaleźć na naszej stronie.
Polityka Cookies Akceptuję