Skip to main content

eToro opinie

od opinie.com™

BONUS

Rejestracja konta w serwisie
Rekomendacja
Bonus0% opłat za depozyty i wypłaty
Warunki bonusuRejestracja konta w serwisie
InstrumentyForex, Kryptowaluty, Akcje, Surowce, Indeksy Giełdowe
LicencjaCypr
Maks. Dźwignia1:400, 1:50
Metody płatnościVISA, MasterCard, PayPal, Skrill, Neteller, Przelew bankowy
Min. Depozyt200 $ lub 170 EUR
WalutyEUR, USD
Konto demoTAK
Samouczki i bank wiedzyTAK, ale nie w języku polskim
Strona po polsku
Wsparcie po polsku
Wsparcie po angielsku
Strona po angielskuTAK
Opłaty za kontoNIE, jedynie za wypłaty
Ostatnia Aktualizacja Listopad 2019

Ocena całościowa

93.6%

"lider w inwestowaniu społecznościowym"

Handel
90%
bardzo duży wybór instrumentów finansowych
Pomoc i samouczki
90%
są dostępne, niestety nie w języku polskim
Platforma online
98%
czytelna i przyjemna dla oka
Platforma mobile
100%
idealne dostosowana do potrzeb traderów
Licencja
90%
wiele zagranicznych licencji

eToro – opinie na temat lidera w handlu społecznościowym

Czy eToro jest platformą godną zaufania, czy lepiej się jej wystrzegać? Firma powstała w 2007 roku więc wciąż jest młodym graczem jeszcze o nie całkiem ugruntowanej pozycji.

Rosnąca liczba inwestorów w eToro

Od chwili powstania notuje rosnącą liczbę inwestorów. Popularność zawdzięcza innowacyjnym rozwiązaniom związanym z handlem społecznościowym.

 1. W krótkim czasie spółka staje się wiodącym brokerem, którego wyróżnia udostępnienie swoim klientom możliwości kopiowania zachowań inwestycyjnych innych handlowców
 2. Wiele osób dostrzega w propozycjach firmy szansę na szybki wzrost. Bywa jednak również nazywana cypryjską kopiarką dla spekulantów

Handel społecznościowy w eToro

Można zauważyć, że eToro opinie w internecie ma zazwyczaj niezłe, ponieważ kieruje swoją ofertę zarówno dla doświadczonych, jak i młodych inwestorów.

Handel społecznościowy, szczególnie dla osób rozpoczynających przygodę z inwestowaniem, wydaje się bardzo atrakcyjny. Powszechnie wiadomo, że dzielenie się doświadczeniem oraz metodami jest cenną szansą na zdobycie wiedzy bezpośrednio ze źródła. Możliwość interakcji między handlowcami, a szczególnie kopiowanie technik oraz transakcji wytrawnych graczy jest szczególnie nęcące.

W naszej recenzji dokładnie przyglądamy się w jaki sposób platforma inwestycyjna działa, by skutecznie ocenić jej wiarygodność.

eToro jest wiarygodny ponieważ:

 1. Firma umożliwia wpłaty depozytu przez wiarygodnych pośredników transakcji w tym: PayPal oraz Skrill. Możesz być pewny, że transfer Twoich środków będzie szybki i bezpieczny.
 2. eToro posiada wiarygodne licencje na prowadzenie działalności. Broker znajduje się pod kontrolą organów kontrolnych: Wielkiej Brytanii, Irlandii Północej, Cypru oraz Australii.
 3. Spółka udostępnia konto demo dla wszystkich, którzy pragną skorzystać z oferty brokera nie inwestując środków własnych. Na start użytkownik otrzymuje, aż 10.000 €. Dzięki temu możesz skorzystać z szerokiej oferty korzystając z wachlarza walut włącznie z kryptowalutami.
Sprawdź brokera eToro

do 10 000$ na start wirtualnej gotówki, czyli eToro bonusy

etoro opinie

Jak wszyscy wiedzą od 1 lutego 2017 roku makler zawiesił wszystkie oferty promocyjne związane z depozytami. W eToro bonusy nie są już możliwe. Ograniczenia ich przyznawania od wpłaty są odważną decyzją w drapieżnym środowisku social tradingu.

eToro opinie jednak swoją decyzją zyskał na wiarygodności wśród handlowców. Spółka w zamian za bonus od angażowania własnych środków udostępnia klientom konto demo, które ma o wiele więcej superlatywów. Szczególnie dla początkujących inwestorów.

Prosta i szybka rejestracja na koncie w eToro Polska

Sprawdź brokera eToro etoro rejestracja
Jedynie poprawne uzupełnienie wszystkich okienek formularza pozwoli na rozpoczęcie procesu aktywacyjnego.
Ponieważ broker eToro działa w zgodzie z prawem, należy zaakceptować Regulamin i potwierdzić, że ukończyło się 18 lat.
Kolejnym krokiem jest uzupełnienie krótkiego quizu i kwestionariusza, które mają na celu oszacowanie naszego doświadczenia i majątku, który chcemy przeznaczyć na handel.
Do pełnego otwarcia konta pozostaje jeszcze zeskanowanie dokumentów potwierdzających pełnoletność, a także dokumentu, który zaświadczy o naszym adresie zamieszkania. W końcu pozostaje tylko wpłacenie pierwszych środków na konto.

Przy zakładaniu konta, musisz pamiętać o:

 1. Podaniu poprawnych danych (imię i nazwisko), a także adresu zamieszkania.
 2. Wysłaniu skanu dokumentu tożsamości – może to być dowód osobisty lub paszport.
 3. Potwierdzić chęć korzystania z serwisu, klikając w odpowiedni link w mailu.
etoro rejestracja

Licencja eToro – bezpieczeństwo przede wszystkim

Nie wszystko złoto co się świeci – warto przypomnieć tę maksymę tym, którzy nonszalancko podchodzą do kwestii licencji. Na szczęście atrakcyjne oferty eToro idą w parze z uregulowanym statusem prawnym spółki. Firma posiada europejskie oraz światowe licencje na prowadzenie działalności, w odróżnieniu do Binomo. A jak to wygląda z licencją eToro? Polska Komisja Nadzoru Finansowego udzieliła eToro notyfikacji. Oznacza to, że KNF nie sprawuje nadzoru nad spółką, ale w razie wykrycia nieprawidłowości może ją wpisać na listę ostrzeżeń publicznych.

eToro (Europe) Ltd. jest firmą świadczącą usługi maklerskie, która posiada stosowne licencje do prowadzenia działalności jako Cypryjskie Przedsiębiorstwo Inwestycyjne (Cypriot Investment Firm, CIF), którego numer rejestracyjny to: HE20058. Nadzór kontrolny nad spółką sprawuje Cypryjska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd na warunkach udzielonej licencji. Wszystkie niezbędne zgody organów państwowych firma posiada również w Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Numer referencyjny eToro (UK) Ltd. licencji na prowadzenie działalności to 7973792, a nadzór kontrolny sprawowany jest przez Urząd Nadzoru nad Działalnością Sektora Finansowego (FCA) na podstawie licencji o numerze: 583263. Obie firmy eToro Europe oraz eToro UK są prowadzone zgodnie z warunkami i zasadami Dyrektywy dla rynków instrumentów finansowych (tzw. standardy prawne MiFID). Oznacza to, że eToro działa zgodnie z prawem UE oraz jej regulacjami.

Inne licencje brokera – eToro opinie o regulacjach

W Australii spółka świadczy usługi oraz sprzedaje produkty jako eToro AUS Capital Pty Ltd. z numerem referencyjnym ABN 66612791803. eToro Australia otrzymała zgodę Australijskiej Komisji ds. Papierów Wartościowych i Inwestycji (ASIC) na prowadzenie działalności (nr licencji: 491139). Firma podlega regulacjom ustawy Corporations Act, Brytyjskiej Wspólnoty Narodów. eToro Australia ma w swojej ofercie ekwiwalent usług świadczonych przez eToro Europe.

Jak widać firma działa w pełni, w świetle prawa, a nadzór kontrolny organów państw jest dodatkową rękojmią bezpieczeństwa. eToro opinie posiada korzystne, ponieważ publikuje dokumenty fundujące i uwiarygadniające jego działalność również na oficjalnej stronie internetowej. Wystarczy wejść w zakładkę „Nadzór i Licencja”. Oprócz szczegółowo wymienionych licencji można tam również odnaleźć dokumenty źródłowe do pobrania w formacie pdf.

eToro demo: jak grać? Nauka inwestowania bez angażowania środków klienta

Polski rynek chętnie przyjmuje nowinki technologiczne. Między innymi dlatego eToro zyskuje w Polsce coraz większą popularność choć są to wciąż pierwsze kroki w biznesie. Pod koniec 2017 roku na platformie było otwartych ok. 30.000 kont, w tym nieledwie ponad 10.000 rachunków realnych. Co to może oznaczać?

etoro demo

Otóż broker wziął sobie mocno do serca edukację użytkowników i na serwisie znajdziemy wiele pomocnych materiałów, tutaj świetnie się spisało eToro. Jak grać? Może na początek skorzystać z platformy inwestycyjnej dla początkujących i doświadczonych handlowców? Opublikowane dane dowodzą, że przeciętny klient to mężczyzna w wieku 36 lat, która niechętnie kopiuje zachowania innych. Wnioski więc są proste, konta realne otwierają doświadczeni inwestorzy lub Ci, którzy mają rachunek wirtualny, dzięki któremu zdobyli podstawową wiedzę związaną z inwestowaniem.

Warto w tym miejscu dodać, że osoby posiadające realny rachunek w eToro, a które wybrały strategię kopiowania zachowań rekomendowanych handlowców generalnie odnotowują zysk. Dane z kwietnia 2017 roku pokazują, że ponad 88% transakcji zawartych poprzez kopiowanie innych przyniosło zysk. Warto więc zainwestować czas na naukę, gdyż eToro finansuje ją wręczając wirtualną gotówkę przy otwarciu konta.

Jak to działa Konto eToro demo?

Aby otworzyć konto eToro demo należy zarejestrować się w serwisie. Platforma jest prowadzona w języku polskim, jak również interfejs konta oraz opisy podstawowych zagadnień. Sama procedura trwa zaledwie kilka minut i jeśli użytkownik nie planuje otwarcia konta realnego na tym proces rejestracji można zakończyć (by móc złożyć depozyt należy odpowiedzieć na kilka dodatkowych pytań).

Administratorzy serwisu doskonale rozumieją trudne początki każdego użytkownika platformy. I mimo, że serwis jest reklamowany jako „bezpieczny i prosty” w obsłudze – dla nowicjuszy obsługa konta może być zagadką. eToro stara się jak może, by start w kierunku pomyślnych inwestycji był możliwie łatwy. Dlatego na samym początku przez podstawowe funkcje konta oprowadza wirtualny samouczek. Aby otworzyć konto demo, należy zamienić status konta z „rzeczywistego” na „wirtualne”. Następnie samouczek krok po kroku wyjaśnia sposób obsługi konta. Ciekawe są rozwiązania funkcjonalne tego wprowadzenia. Nie jest to lekcja z aktywnego słuchania. By dowiedzieć się więcej należy wykonać działania na koncie użytkownika, które sugeruje wirtualny przewodnik. Już zatem na samym początku klient otrzymuje posmak tego jak funkcjonuje cała platforma eToro – naśladowanie zachowań innych.

etoro konto demo

Użytkownik otrzymuje 10.000 $. Teraz w ramach treningu przed angażowaniem własnych pieniędzy można rozpocząć praktyczny kurs nauki inwestowania. eToro ułatwia odpowiedzi na skomplikowane zagadnienia więc zamiast pytania jak inwestować? Tutaj raczej należy zadać pytanie którego spośród 9 milionów użytkowników wybrać do naśladowania, by osiągnąć sukces inwestycyjny.

eToro opinie forum – czyli jak nie dać się oszukać

Trzeba zacząć od tego, że eToro opinie ma całkiem dobre, ponieważ nie ma żadnych dowodów na to, że platforma inwestycyjna działa na szkodę klienta. Wręcz przeciwnie. Brak doraźnego wsparcia w postaci doraźnych bonusów jest sygnałem, że makler nie pragnie generować sztucznego ruchu na platformie. eToro interesuje natomiast umożliwienie handlowcom realizowania inwestycji przy użyciu narzędzi, które oferuje spółka.

Aby zrozumieć mechanizm działania serwisu, firma przygotowała dla osób, które dopiero otworzyły konto – samouczki. Wirtualni przewodnicy krok po kroku wyjaśniają funkcje konta. Inwestycja w edukację zawsze się opłaca więc spółka organizuje również webinaria. Są to seminaria online, podczas których prowadzący oraz użytkownicy mogą się z sobą kontaktować. Użycie nowoczesnych technologii do nauki, podczas której zachodzi interakcja jest strzałem w dziesiątkę przy inwestycjach społecznościowych. Uczestnicy spotkań mogą dowiedzieć się jak działa rynek Forex oraz jak stawiać pierwsze kroki jako inwestor. Odbywają się tutaj również szkolenia na żywo.

Rozmowy ze specjalistami i czerpanie wiedzy od rekinów finansjery – eToro pl świetnie to rozwiązuje!

eToro daje swoim klientom możliwość uczestnictwa w najważniejszych spotkaniach rekinów finansjery związanych z rynkiem Forex. Wystarczy kliknąć rozwinąć listę tematów klikając w okienko po prawej stronie i wybrać interesujące nas zagadnienie. Spotkania odbywają się, aż w 6. językach, m.in. angielski, niemiecki oraz francuski. Niestety, próżno tu szukać języka polskiego. eToro pl udostępnia szereg krótkich filmów instruktażowych od strategii finansowania dla początkujących, po skomplikowane zagadnienia handlu jak również psychologię biznesu.

By mieć dostęp do bogatego zestawu tutoriali należy przede wszystkim w opcjach zmienić język, Niestety przewodniki nie są obsługiwane po polski, użytkownik ma więc do wyboru wersję:

 • Angielską
 • Niemiecka
 • Francuską
 • Hiszpańską
 • Arabską
 • Włoską

 Obsługa klienta – kompromisowe rozwiązania u brokera eToro

Dla firmy zajmującej się handlem społecznościowym bezproblemowy kontakt inwestora z handlowcem jest bardzo ważny. A jeszcze istotniejszy wydaje się w tej kwestii wgląd w decyzje podejmowane przez doświadczonych inwestorów i możliwość kopiowania ich zachowań. Obsługa klienta jest otwarta w czasie kiedy rynek Forex umożliwia inwestycje, czyli od poniedziałku do piątku przez 24h.

Strona brokera jest napisana poprawną polszczyzną i prostym językiem. Centrum pomocy również łatwo odnaleźć klikając w dedykowaną zakładkę na stronie głównej lub w panelu konta „wsparcie”. Jeśli odwiedzamy obsługę klienta przez stronę główną należy wybrać opcję „gość” lub „użytkownik”. Należy zaznaczyć odpowiednio. Następnie wybrać temat rozmowy oraz interesujące nas zagadnienie. Plus tej metody polega na tym, że jeśli pytanie należy do tych najbardziej popularnych, odpowiedź na nie użytkownik otrzymuje na miejscu. Wystarczy rozwinąć listę i kliknąć na temat. Problem pojawia się w chwili gdy sformułowane pytanie nie mieści się w ramach najczęściej zadawanych. Wtedy należy mechanicznie w formularzu wprowadzić temat oraz pytanie i razie konieczności przesłać plik.

Czy konsultanci oferują obsługę w języku polskim? Sprawdź z eToro jak zacząć!

Niestety, mimo tego, że obsługa odpowiada na przesłanego za pośrednictwem formularza emaila już w kilka godzin po próbie pierwszego kontaktu, polski klient otrzymuje lakoniczną odpowiedź, by przesłać zapytanie w jednym z 6 języków, którymi posługują się konsultanci eToro. Jak zacząć rozmawiać? Na pewno nie w naszym ojczystym języku.  Brak bezpośredniego wsparcia online z polskim konsultantem jest oczywiście wielkim brakiem. Jednak biorąc pod uwagę świetnie zaprojektowaną polską wersję strony internetowej z całą pewnością platforma będzie rozwijana i w tym kierunku.

Sprawdź brokera eToro

eToro udostępnia płatności PayPal!

Broker współpracujący z największymi pośrednikami płatności chyba nie pozostawia już żadnych wątpliwości: eToro szwindel czy nie? Odpowiedź nasuwa się sama: Nie! Firma notyfikowana przez Komisję Nadzoru Finansowego dokłada wszelkich starań, by utrzymać oraz wzmocnić wiarygodność na rynku Forex oraz w świadomości swoich użytkowników. Współpraca z gigantami pośrednictwa płatności oczywiście nie jest koronnym argumentem przemawiającym za czystością intencji platformy finansowej. Broker nie udaje świętoszka i przy każdym działaniu na koncie użytkownika dotyczącym podejmowania decyzji o inwestycji informuje: „Niniejsza treść nie stanowi porady inwestycyjnej. Kapitał narażony na ryzyko”. Niemniej warto pamiętać, że wszystkie transakcje są bezpieczne, chronione oraz autoryzowane dzięki wykorzystaniu technologii certyfikatu SSL.

PayPal jest znanym na całym świecie amerykańskim przedsiębiorstwem, które umożliwia transakcje przez internet. W Polsce jest znanym oraz lubianym pośrednikiem płatności głównie dla  transakcji międzynarodowych. eToro opinie ma korzystne, ponieważ nie wprowadził dodatkowych opłat za posiadanie konta na platformie, bądź brak aktywności. Zdeponować środki na konto można przy użyciu kilku metod:

 • zwykłym przelewem bankowym – tu czas oczekiwania jest nieco dłuższy niż gdy korzysta się z usług pośrednika i transakcja może trwać nawet 3 dni.
 • Skrill,
 • Neteller
 • Paypal, realizacja transakcji powinna odbyć się błyskawicznie, choć maksymalny czas oczekiwania wynosi 1 dzień
 • Karta Visa/Mastercard – szybki oraz bezpieczny sposób na realizację płatności z maks. 1 dniem oczekiwania.

Minimalna kwota wpłaty wynosi 200 $ lub 170 E. Biorąc pod uwagę typ handlu na rynku Forex można powiedzieć, że jest to kwota symboliczna. Wysokość wpłaconego depozytu nie powinna być czynnikiem decydującym o wyborze bądź rezygnacji z usług danego brokera. Należy pamiętać, że początkujący gracze nim zainwestują swoje prywatne środki mogą wcześniej otworzyć konto demo i spróbować handlu wirtualnymi pieniędzmi.

Metody płatności krok po kroku w eToro

Krok 1. Po zalogowaniu się na konto, kliknij w lewym dolnym rogu na Zasil konto

Sprawdź brokera eToro

etoro metody płatności

Krok 2. Wpisz ile chcesz wpłacić oraz wybierz jedną z kilku walut (niestety nie ma złotówek). Wybierz też formę wpłaty, do wyboru jest całkiem sporo narzędzi. Może być to karta kredytowa, wówczas musisz tylko uzupełnić jej dane. PayPal przeniesie Cię do wpłaty. etoro metody płatności

Krok 3. Zanim dokonasz pierwszego depozytu, broker każe uzupełnić dane konta oraz odpowiedzieć na kilka ważnych pytań. Będziesz proszony o uzupełnienie adresu (pamiętaj, aby nie używać polskich znaków), a także skan dowodu. etoro metody płatności

Krok 4. Jeżeli wybrałeś opcję przelewu, otrzymasz gotowe dane do jego dokonania. Taki sam formularz będzie czekać na Ciebie na mailu. etoro metody płatności

eToro opłaty: czy powinniśmy wiedzieć o dodatkowych kosztach?

Czy są jakiekolwiek w eToro opłaty? Tak! Dla wypłat środków są przewidziane pewne koszty. Za wypłacenie środków pobierana jest opłata w wysokości 25 $, a minimalna wysokość wypłaty to 50 $. Zazwyczaj transfer pieniędzy na konto zajmuje 1 dzień roboczy. Należy pamiętać, że środki są wypłacane w dolarach więc należy wziąć również pod uwagę koszty przewalutowania.

Czy eToro jest legalne?

eToro posiada wszystkie niezbędne licencje w Europie i na świecie na prowadzenie działalności. Spółka jest pod nadzorem kontrolnym organów państw, które jej udzieliły licencji. W Polsce Komisja Nadzoru Finansów nie ma kontroluje firmy, jednak jest przez KNF notyfikowana. Zatem jeśli pojawiłyby się jakiekolwiek nieprawidłowości taka informacja będzie podana do informacji publicznej.

Należy wyraźnie podkreślić, że eToro opinie są pozytywne, a sam broker nie zajmuje się doradztwem inwestycyjnym. Niemal na każdym kroku w serwisie pojawi się informacja, że „kapitał jest narażony na ryzyko”. Zajmowanie się doradztwem inwestycyjnym w Polsce bez odpowiednich kwalifikacji jest czynem prawnie zabronionym.

Warto z tej perspektywy przyjrzeć się tzw. „traderom”, którzy udostępniają innym użytkownikom platformy wgląd w swoje decyzje inwestycyjne. Jeżeli dany inwestor chciałby kopiować transakcje tradera, robi to na własną odpowiedzialność, indywidualnie szacując koszty zysków i strat. Częściowy spread oferowany traderowi za dostęp do zawieranej transakcji wydaje się również być w granicach prawa.

Bitcoin, surowce i inne instrumenty w eToro. Handel społecznościowy w zasięgu ręki

Co wyróżnia spółkę spośród innych brokerów na rynku Forex? Przede wszystkim duża społeczność zgromadzona wokół platformy – ponad 9 milionów użytkowników na całym świecie. Jakby tego było mało – nowych chętnych do rejestracji konta ciągle przybywa. Co jest powodem tej popularności?

 • Zarejestrowani użytkownicy mogą śledzić decyzje, które podejmują inni handlowcy platformy eToro.
 • Użytkownicy nie tylko mogą obserwować i uczyć się na przykładzie inwestycji innych osób. Mogą również kopiować ich decyzje zupełnie za darmo!
etoro handel

Kopiowanie decyzji transakcyjnych innych graczy jest dźwignią popularności eToro. Bitcoiny, surowce, forex, do dyspozycji traderów jest wiele instrumentów, a mechanizm działania platformy jest prosty. Gracze mogący się pochwalić dużym zyskiem, udostępniają swoje transakcje innym użytkownikom serwisu oraz zezwalają na powielanie ich wyborów inwestycyjnych. Dzięki tej strukturze nawet mało doświadczony inwestor może kopiować zachowania graczy, którzy mają duży zwrot, by w ten sposób gromadzić swój kapitał początkowy.

Należy pamiętać, by brać po uwagę okres przynajmniej ostatnich 3 – 6 miesięcy danego gracza. Taka strategia ma również duży walor edukacyjny, gdyż śledząc poczynania gracza odnoszącego sukcesy można aktywnie uczestniczyć w skomplikowanych decyzjach, które podejmuje, wyrażając chęć kopiowania jego zachowań.

Zarobki – zobacz, jakie instrumenty masz do dyspozycji w eToro

Należy pamiętać, że platforma nie jest w całości tłumaczona na język polski. Najlepiej włączyć język angielski, by mieć pełen dostęp do serwisu. Warto podkreślić, że synonimem eToro jest prostota wyrażona nie tylko w świetnym designie, ale również treści, więc język angielski rozumiany na poziomie podstawowym powinien w zupełności wystarczyć.

Warto również nadmienić do jakich instrumentów finansowych użytkownicy mają dostęp, są nimi:

 • Fundusze ETF
 • Surowce
 • Indeksy
 • Aukcje
 • Waluty
 • Bitcoin

Spready są wyższe niż u innych brokerów. Wynika to przyjętego modelu rozliczeniowego, dzięki któremu użytkownik nie ponosi dodatkowych kosztów związanych z subskrypcją, dostępem do konta czy możliwością kopiowania zachowania doświadczonych inwestorów. W zeszłym roku transakcje podejmowane na zasadzie copy trading przyniosły zarejestrowanym w serwisie Polakom 88% zysk. To oznacza, że w eToro zarobki są możliwe!

Platforma eToro: grać czy nie grać? Oto jest pytanie

Czy trzeba studiować ekonomię, by móc inwestować? Traderzy oraz inwestorzy eToro z pewnością odpowiedzą negatywnie na to pytanie. Można nawet przewidzieć ich odpowiedź – wszystkiego się dowiesz w praktyce.

Jest to słuszna koncepcja, gdyż ten wciąż młody broker proponuje odwrócenie paradygmatu nauczania. Najpierw praktyka – później teoria. Aby zmierzyć się z tym nowoczesnym podejściem do tematu tak poważnego jakim jest obracanie prywatnym kapitałem, eToro daje swoim użytkownikom na start 10.000 $. Są to pieniądze wirtualne, dzięki którym można rozpocząć trening z copy tradingiem włącznie. Zatem hulaj dusza piekła nie ma? Nie do końca.

Prosta obsługa platformy inwestycyjnej eToro

Platforma inwestycyjna eToro charakteryzuje się prostotą. Prosty design strony, który ma sprzyjać łączeniu traderów z potencjalnymi inwestorami. Przyciski oraz czcionki zaprojektowane w taki sposób, by rzucały się w oczy doskonale pełnią swoją funkcję. Profil użytkownika jest czytelny, a statystyki wyeksponowane w taki sposób, by z łatwością odnaleźć pożądane wartości.

Strona po polsku w eToro

Powierzchowne elementy oraz treści są dobrze przetłumaczone na język polski. Jedyny minus dotyczy opisów oraz informacji schowanych głębiej w zakładkach, które nie mają polskiego tłumaczenia. Język dyskursu wydaje się prosty i podstawowa znajomość angielskiego powinna wystarczyć do zrozumienia przekazu.

Jednak serwis szczycący się milionami użytkowników powinien być zdecydowanie bardziej pluralistyczny w tym względzie i przynajmniej udostępniać obsługę klienta w języku polskim. Sposób w jaki rozwija się platforma w pewien sposób pozwala przewidzieć, że prędzej czy później to nastąpi. Trzymamy kciuki, by polscy gracze mogli jak najszybciej cieszyć się pełną ofertą maklera.

Nowe aktualizacje poprawiły funkcje aplikacji – eToro mobile

eToro udostępnia aplikację na Android oraz iOS. Ostatnie aktualizacje poprawiły funkcjonowanie apki, która niestety wciąż jest pożeraczem energii. Jeśli planujemy używanie aplikacji regularnie będzie się to wiązało z częstszym ładowaniem baterii.

Na pozytywny komentarz zasługuje jednak kilka aspektów. Szczególną poprawę da się zauważyć w zakresie dostosowania aplikacji do tabletów, weryfikacji konta przez urządzenia mobilne oraz ogólną dynamikę obsługi. Aplikacja umożliwia szybki dostęp do konta oraz kontrolę i planowanie inwestycji. Jeśli chodzi o design, jest to odpowiednik macierzystej strony eToro ze wszystkimi cechami, za które pokochali ją użytkownicy – prostota. Czytelne menu umożliwia łatwą nawigację strony.

eToro oszustwo czy uczciwy interes?

Odpowiedzialne inwestowanie klientów jest zagadnieniem, z którym muszą się mierzyć wszystkie platformy finansowe. Pod tym względem skojarzenie eToro oszustwo, nie jest właściwe. Spółka informuje niemal na każdym kroku przed podjęciem decyzji związanej z inwestowaniem, że kapitał może być narażony na ryzyko. Ponadto publikuje filmy instruktażowe dotyczące psychologii w biznesie oraz zagrożeń płynących z obstawiania pod wpływem emocji. Udostępnia również platformę szkoleniową, na której można dokształcać się w zakresie inwestycji, metod oraz strategii.

etoro oszustwo

Wysokość spreadów pozostawia wiele do życzenia. Jednak biorąc pod uwagę nieodpłatny dostęp do social/copy tradingu, jak również brak dodatkowych opłat za posiadanie i prowadzenie konta, warunki gry w eToro wydają się przyzwoite. Usługi platformy cieszą się coraz większym zainteresowaniem w Polsce, zarówno traderów, jak i inwestorów. Firma rozwijająca się w zawrotnym tempie od 2006 roku zdobyła uznanie takich autorytetów jak Financial Times i Bloomberg. Serwis jest ciągle rozwijany o wersję polskojęzyczną, efekty ich starań widoczne są z miesiąca na miesiąc. Ale już teraz obsługa konta w zakresie najważniejszych funkcji jest dostępna po polsku. Najłatwiej sprawdzić brokera zakładając bezpłatne konto (rejestracja trwa zaledwie kilka minut) i wypróbować wersję demo z początkowym kapitałem 10.000 $ od eToro na start.

eToro opinie 2019

Trudno negocjować z liczbami, a w pierwszym półroczu 2018 roku odnotowano ponad 9 milionów zarejestrowanych użytkowników na platformie eToro w ponad 170 krajach. Należy podkreślić, że w ciągu nieledwie ponad 10 lat działalności jest to bardzo szybki wzrost.

Dynamiczny rozwój spółki ma związek z rewolucją technologiczną, która odbywa się na naszych oczach. Nowoczesne technologie i ewolucja portali społecznościowych stały się podwaliną tzw. Social tradingu – handlu społecznościowego. Popularność tej formy kooperacji stała się podwaliną sukcesu eToro, jak niektórzy mówią: „facebooka branży finansów”.

eToro dystansuje konkurencję

eToro opinie ma świetnie – mówią niektórzy, ale czy tak jest w rzeczywistości? Spółka obecnie mocno zdystansowała konkurencję i zaczyna się trwale wpisywać w segmencie inwestowania społecznościowego. Dla próby obiektywnej oceny wiarygodności brokera jego popularność jest właściwie klęską urodzaju. Przyczyną tego impasu jest trudność z ustaleniem, które o eToro opinie są wynikiem analizy poszczególnych recenzentów, a co jest wytworem marketingowym samej firmy. Z tego powodu każdy użytkownik serwisu musi samodzielnie ocenić, czy proponowane warunki inwestowania są korzystne, czy nie.

Analizę można zacząć od poszukiwania odpowiedzi na podstawowe pytania jak na przykład: Czy są wprowadzane dodatkowe opłaty za wpłaty lub wypłaty? Jednak dla początkującego inwestora na pewno dużą wartością będzie produkt firmowy eToro, czyli możliwość obserwowania i kopiowania zachowań tych inwestorów, którym się najlepiej powodzi. Nie od dziś wiadomo, że naśladując innych najłatwiej zrozumieć mechanizmy rządzące daną dziedziną wiedzy. I właśnie umożliwienie modelu kopiowania inwestycji jest największą wartością platformy eToro.

Plusy i minusy eToro

Plusy

 • Minimalna wpłata – 200 $
 • Handel Społecznościowy – kopiuj najlepszych inwestorów
 • Doświadczony Market Maker, a wśród instrumentów finansowych znajduje się również Bitcoin (Btc)
 • Akademia Tradingu

Minusy

 • Ograniczona obsługa klienta w języku polskim
 • Brak dostępu do polskiej waluty oraz aktywów

FAQ: eToro

Broker eToro zbiera niezłe oceny od zarejestrowanych użytkowników. Z pewnością dlatego, że ma ciekawą ofertę dla niedoświadczonych, ale i wytrawnych inwestorów.

Bez wątpienia tak. Można to potraktować jako dodatkową dawkę wiedzy o samym brokerze, ale i inwestowaniu. Przy licznych poradnikach i koncie demo, również filmy na YT mogą być obszernym źródłem pomocnych informacji.

Broker eToro nie ma ukrytych opłat. Składanie depozytów jest bezpłatne, ale złożenie dyspozycji wypłaty to koszt 25 dolarów.

Obecnie eToro to jeden z najlepszych brokerów na rynku. Zdecydowanie każdy inwestor, który myśli o inwestowaniu poważnie, ale i chce tylko spróbować swoich sił na tej płaszczyźnie, powinien wziąć pod uwagę rejestrację konta na eToro. Co wyróżnia go na tle reszty, to możliwość powierzania swoich środków zaufanym inwestorom.

Podatnicy są zobowiązani do zapłaty podatku dochodowego od dochodu z tytułu opcji binarnych. Jego wysokość wylicza się samodzielnie, odejmując od przychodu koszty jego uzyskania. Dochody z handlu na platformie eToro należy uwzględnić w rocznym zeznaniu podatkowym PIT – 38.

Opinie o eToro z reguły są pozytywne. Sporo wątpliwości budzi powierzanie środków innym inwestorom, ale dla początkujących traderów może to być spore ułatwienie. Najlepiej jednak, aby inwestowali oni samodzielnie, nawet kosztem niewielkich strat.

Brak recenzji


Czy masz pytanie lub opinię na temat tego artykułu? Podziel się nimi z nami!

Twój adres e-mail nie będzie uplubliczniony. Niebędne pola tekstowe są oznaczone gwiazdką*


BONUS

Rejestracja konta w serwisie

BONUS