1
Polski serwis EXMO spełnia moje oczekiwania pod względem liczb: traderów, użytkowników oraz wolumenów. Założona w 2013 roku, ma siedziby w Londynie, Barcelonie, Kijowie i Moskwie EXMO jest światową giełdą kryptowalut.

Opinie o EXMO: największej krypto giełdzie w Europie Wschodniej

Jest największą giełdą kryptowalut w Europie Wschodniej, a na świecie jest w czołówce pod względem wolumenu oraz płynności. Opinie o EXMO wśród zagranicznych użytkowników wskazują, że to uczciwa giełda.

Ponad 22 tysiące handlowców online, wolumen transkacji średnio za ostatnie 24 godziny to 2,571 BTC – te liczby robią wrażenie.

Założyłam konto na polskiej stronie EXMO i wymieniłam złotówki na waluty cyfrowe. Sprawdź, jak wygodnie można wymieniać i handlować z udziałem kryptowalut, a czego się wystrzegać

 

Cashback w EXMO dla aktywnych traderów

Opine o EXMO pokazują, że opłaca się tu dużo tradować – pozytywne recenzje w Internecie często pochodzą od zadowolonych z cashbacku użytkowników! Odbierz Cashback w EXMO

Cashback w EXMO

USD lub inne waluty wrócą do Ciebie na konto!

 • EXMO proponuje zwrot za opłaty.
 • Pakiety EXMO Premium (basic, standard, advanced, professional), które można kupić, by zyskać zwrot za opłaty i niższe prowizje makera i takera.
  Można zyskać od 15% do 100% zwrotu za opłaty.
 • Zwroty dzielone są Takera i Makera, zależnie od rodzaju operacji. Zlecenia z limitem cen dają dwukrotnie wyższy cashback.

Rzadko się zdarza, by giełdy kryptowalut oferowały jakieś inne promocje, poza popularnym w branży programem polecającym, więc tym milsza niespodzianka.

EXMO codes na promocję powitalną? Tylko w ramach programu polecającego

Jak to zazwyczaj bywa, giełda kryptowalut nie oferuje żadnych EXMO codes jako promocję powitalną dla nowych klientów. Jednak jasne warunki prowizji na transakcje w Exmo przyciągają nowych inwestorów.

Jedyne, na co można liczyć, to powitalny link od znajomego – w ramach programu polecania. Przynosi to jednak korzyści tylko dla polecającego.

 1. Po rejestracji trzeba wygenerować link.
 2. Wysłać go znajomemu, który musi się przez niego zarejestrować.
 3. Później, od każdej transakcji wykonanej przez znajomego otrzymujesz %.

Można zarobić do 25% prowizji za operacje handlowe osób poleconych lub 40% za operacje handlowe osób poleconych z parami z EXM. Opinie o programie? Stawki może nie są duże, ale grosz do grosza i coś się uzbiera, zwłaszcza jeśli naprawdę uda się zachęcić sporo osób do rejestracji i aktywnego uczestnictwa.

Rejestracja na giełdzie EXMO bajecznie prosta, ale…

Sama procedura założenia konta na giełdzie wpływa na dobre opinie o EXMO jest bajecznie prosta.

Odbierz Cashback w EXMO
EXMO rejestracja

Wejdź na stronę główną EXMO przez nasz link, a następnie kliknij Załóż konto.

EXMO nowe konto

Założenie konta obejmuje tylko jeden krok, w którym trzeba podać: Login, Email. Hasło.

Po wypełnieniu formularza, pamiętaj by:

 1. Zgodzić się z regulaminem, ewentualnie wyrazić zgodę na otrzymywanie newsletteru,
 2. Potwierdzić, że nie jest się robotem i kliknąć w Rejestracja.

Warto zwrócić uwagę na adnotację, na stronie operatora– upewnij się, że jesteś na właściwie stronie exmo.com.

Po rejestracji ma się dostęp do platformy, można handlować instrumentami, a także wykonywać niektóre operacje, jednak funkcjonalność jest bardzo mocno ograniczona.

Konieczne jest przejście skomplikowanej weryfikacji konta, by uzyskać pełen dostęp do EXMO↓

Weryfikacja konta – bez skomplikowanej weryfikacji konta niewiele zdziałasz

Bez zweryfikowanego konta nie można wykonywać przelewów SEPA. Nie przekażesz również na konto środków z karty płatniczej, chociażby w złotówkach.

Na EXMO weryfikacja przebiega w trzech etapach:

 1. Weryfikacja tożsamości poprzez wysłanie skanów dokumentu: dwóch pierwszych stron paszportu lub obu stron dowodu osobistego.
 2. Weryfikacja adresu poprzez wysłanie jednego z poniższych dokumentów: wyciąg bankowy, rachunek za media, dokument podatkowy, dokument potwierdzający adres wydany przez urząd lokalny, dokument sądowy, dokumenty wydane przez władze województwa lub inne.
 3. Weryfikacja tożsamości poprzez wysłanie selfie.

Jeśli chodzi o opinie o EXMO w kontekście procesu weryfikacji to mogą zniechęcać, bo nikt nie lubi trudnych procedur.

Pamiętaj, że procedury weryfikacji są wprowadzane z tytułu polityki KYC i AML i w trosce o bezpieczeństwo klientów.

Aby zabezpieczyć swoje konto w EXMO pamiętaj, że:

 • Wskazane jest włączenie dwuskładnikowej weryfikacji logowania, najlepiej z Google Authenticator.
 • EXMO nigdy nie wysyła mali z prośbą o przelewy ani o dane osobowe do konkursów.
 • Oficjalne wiadomości pochodzą zawsze z domeny exmo.com.
 • Dostęp do konta należy mieć zawsze ze znanego urządzenia.
 • Nie należy wchodzić na stronę przez niepotwierdzony link.
 • Jedynym źródłem oficjalnych komunikatów od EXMO jest strona internetowa, dział Aktualności, oficjalne kanały w social media oraz newsletter.

Logowanie w EXMO za pomocą maila i hasła

Podczas rejestracji wymyśliłeś login, ale nie użyjesz go do logowania – to jedynie twój nick na platformie. Loguje się za pomocą maila oraz hasła.

Dodatkowo, jak już wspomniałam, zalecane jest włączenie 2FA. Loguj się z użyciem Google Authenticator poprzez podawanie kodu z tokena w aplikacji.

Po zalogowaniu do wyboru masz dwa główne tryby

 • Trade – po polsku fatalnie nazwany licytowanie, czyli tryb trudniejszy dla osób chcących kupić/sprzedać kryptowaluty lub waluty FIAT. Polecany osobom, które mają doświadczenie w tradowaniu tymi instrumentami lub dogłębną wiedzę na ten temat zaczerpniętą chociażby z FAQ strony.
 • Exchange mode, czyli tryb szybkiej wymiany po polsku. To bardzo prosty tryb, służący do kupna kryptowalut, zalecany dla nowych użytkowników, niewtajemniczonych w handel, ale chcących zdobyć kryptowaluty, by zarobić w czasie na ich posiadaniu.

Czy w EXMO moje pieniądze są bezpieczne?

EXMO zapewnia, że dokłada wszelkich starań, by środki klientów były bezpieczne. Niestety, dokładnie nie opisuje, jakie stosowane są w tym celu systemy i procedury.

Platforma wygląda na wiarygodną, bo strona jest szyfrowana i znajdują się na niej wszelkie niezbędne dokumenty prawne, jak polityka AML, umowa użytkowania, polityka prywatności.

Duży nacisk EXMO kładzie na edukowanie klientów w zakresie bezpieczeństwa i zwraca uwagę na fakt, że to sam użytkownik musi dbać o bezpieczeństwo swojego konta i środków. Jeśli chcesz jak najbardziej zmniejszyć ryzyko wykradnięcia pieniędzy czy poufnych danych licz sam na siebie.

 

Czy EXMO jest legalne?

EXMO to platforma należąca do spółki EXMO Exchange Ltd. z siedzibą w Londynie.  Jest to zatem legalna giełda, działająca pod jurysdykcją brytyjską, mająca także siedziby w innych europejskich miastach. Nie ma podstaw by wątpić w wiarygodność i uczciwość firmy.

Odpowiedzialne inwestowanie

Na stronie głównej giełdy próżno znaleźć ostrzeżenie o ryzyku związanym z kryptowalutami. Dopiero gdzieś głęboko na stronie, w umowie użytkownika są zawarte ostrzeżenia o ryzykownym inwestowaniu w kryptowaluty.

EXMO jest wiarygodne, ponieważ:

 • Jest w stanie wytrzymać każde obciążenie sieci,
 • Powstała w 2013 roku,
 • Ma siedziby w kilku europejskich miastach,
 • Właścicielem jest brytyjska spółka,
 • Strona jest szyfrowana,
 • Na stronie jest polityka AML, cross chain, polityka prywatności, umowa użytkowania (tylko po angielsku),
 • Wsparcie klienta działa 24/7,
 • Oferowane są znane metody płatności.
 

Oferta EXMO: bitcoin i wiele więcej kryptowalut do wymiany, handlu, przechowywania

Na EXMO bitcoin kupisz niemal od ręki – ale nie tylko. Do wyboru jest wiele kryptowalut:

 • Bitcoin (BTC),
 • Ethereum (ETH),
 • Ripple (XRP),
 • Litecoin (LTC),
 • Bitcoin Cash (BCH),
 • Zcash (ZEC),
 • Dash (DASH),
 • Waves (WAVES),
 • Monero (XMR),
 • Ethereum Classic (ETC),
 • Tether (USDT).

Które można kupić za waluty FIAT:

 • Polski złoty (PLN),
 • Dolar amerykański (USD),
 • Euro (EUR),
 • Hrywna ukraińska (UAH),
 • Funt brytyjski (GBP),
 • Kazaskie tenge (KZT).

Kantor z kryptowalutami to jedna funkcja EXMO, drugą jest giełda pozwalająca na transakcje na 187 parach walut tradycyjnych i kryptowalut.

UWAGA! Nie ma oferowanej dźwigni. EXMO służy jedynie jako pośrednik, nie kupuje i nie sprzedaje walut, nie wpływa na kursy. Udostępnia przestrzeń do transakcji między użytkownikami.  Platforma oferuje też portfel, gdzie można przechowywać zakupione waluty cyfrowe.

Konto demo na EXMO – czy jest taka opcja?

Niestety, EXMO nie oferuje wersji demo platformy dla nowych w biznesie użytkowników chcących sprawdzić swoje siły w tradingu czy poznać dobrze funkcje giełdy przed wpłaceniem prawdziwych środków. To wielki minus, bo konta demo są niemalże rynkowym standardem, ma je choćby polski Bitclude.

Jak nauczyć się handlu kryptowalutami z EXMO? Będzie ciężko…

EXMO jest chyba raczej skierowane do ogarniętych już w świecie kryptowalut traderów, bo nie ma działu akademii z tutorialami video czy bogatymi w wiedzę artykułami. Owszem jest zakładka Baza wiedzy/EXMOWIKI, ale to taki bardziej FAQ z kilkoma podstawowymi działami z pytaniami i odpowiedziami – szczególnie w polskiej wersji, uboższej niż angielska.

Jedynie po angielsku dostępne są artykuły o kryptowalutach, ale to mało przyswajalna forma wiedzy. Nie ma kursów video, tutoriali jest raptem kilka, tylko po angielsku i dotyczących funkcji platformy – można je znaleźć w różnych miejscach EXMOWIKI.

EXMO i metody płatności. Czym jest słynny EXMO Coin?

Jeśli chodzi o metody płatności w polskich złotówkach szału nie ma – dostępna jest słownie jedna, za pomocą kart VISA lub Mastercard i to tych z systemem zabezpieczeń 3DS.

Dla innych walut FIAT, zwłaszcza euro i dolarów, opcji jest więcej, ale maksymalnie kilka, zatem także dość ubogi wybór. Można dokonywać przelewów za pomocą kodu EXMO Coin (dawniej EX-Code)Co to takiego?

Co to jest EXMO Coin?

EXMO Coin to wewnętrzna waluta giełdy EXMO, która pozwala na przekazywanie środki innym użytkownikom giełdy bez prowizji.

EXMO Coiny można wygenerować w każdej walucie i tym samym mieć szansę na natychmiastowy depozyt lub wypłatę środków. Wpłaty i wysyłki pieniędzy za pomocą walut FIAT wiążą się z prowizjami, dlatego EXMO Coin jest bardziej opłacalny.

Minimalne wpłaty i wypłaty

Limity ustalane są dla każdej waluty, kryptowaluty, transakcji – szczegóły w zakładce Opłaty i limity na stronie. Dla podstawowych kryptowalut limity zawarte są w tabeli:

Kryptowaluta Minimalna wpłata Minimalna wypłata
BTC (XBT) 0,002 0,01
LTC 0,001 0,5
DOGE 10 300
DASH 0,1 0,1
ETH 0,01 0,1
 

Kupuj i sprzedawaj bitcoiny w PLN. Wpłata depozytu krok po kroku w EXMO.

Kupuj i sprzedawaj bitcoiny w PLN – to możliwe z EXMO. Wystarczy zasilić na początek konto, wpłacając depozyt w złotówkach.

 1. Wejdź do zakładki Portfel, wybierz PLN i kliknij w Złożyć depozyt (nie zważając na kolejne tłumaczeniowe wpadki… Odbierz Cashback w EXMO wplata depozytu w EXMO
 2. Otworzy się strona z płatnościami, gdzie do wyboru masz kartę VISA lub Mastercard lub kupno wewnętrznej waluty giełdy – EX-CODE za złotówki.uzupelnij portfel w EXMO
 3. Po wybraniu płatności, postępuj wedle instrukcji na ekranie. Pamiętaj, że bez przeprowadzonej do końca weryfikacji, nie będziesz mógł wpłacić depozytu w PLN.

Wypłata środków

Zła wiadomość – mimo iż wpłacisz złotówki na konto użytkownika, to nie dokonasz już wypłaty w tej waluciea jedynie w EXMO COIN, czyli waluty wewnętrznej EXMO.

Nie będzie to jednak prawdziwa wypłata środków, a jedynie przeniesienie ich na inną giełdę, z której ewentualnie możesz po wymianie na PLN, dokonać wypłaty w rodzimej walucie. Przelewem SEPA wypłacisz np. EURO z giełdy EXMO.

Czas procesowania wpłat i wypłat

Wypłaty i wpłaty procesowane są automatycznie w czasie między 1 minutą a 70 minut dla większość metod płatności, ale:

 • na karty kredytowe wyplata trwa od 10 minut do 3 dni roboczych,
 • zaś dla przelewów bankowych zarówno wpłata, jak wyplata procesowana jest od 1 do 3 dni roboczych.

Wszystkie wypłaty dla kwot powyżej 3000 dolarów lub równowartości są procesowane od 1 do 3 dni roboczych.

Najlepsza giełda Bitcoin w Europie Wschodniej? Opłaty mogą zaważyć na opiniach o EXMO…

Czy EXMO to najlepsza giełda Bitcoin? Nie według wszystkich. Kiedy wpiszesz w wyszukiwarkę: opinie o EXMO i jeśli spotkasz negatywne recenzje, to bądź pewny, że będą w dużej mierze związane z opłatami.

Nic dziwnego, bo nikt nie lubi prowizji. Rzeczywiście EXMO pobiera czasem wysokie opłaty, aczkolwiek podstawowa prowizja, od transakcji, jest dość niska – 0,1%. Od wpłat w kryptowalutach EXMO nie pobiera prowizji, jedynie same systemy tych walut to robią, jak przy każdej transakcji na dowolnej platformie. Dla przypomnienia te opłaty to:

 • Dla bitcoina: 0,001,
 • Dla litecoina: 0,01,
 • Dla DOGE: 1,
 • Dla DASHa: 0,01.

Wypłaty w popularnych kryptowalutach obarczone są prowizją:

 • Dla bitcoina: 0,0005,
 • Dla litecoina: 0,01,
 • Dla DOGE: 5,
 • Dla DASHa: 0,002.

Tabela wybranych opłat dla walut FIAT:

Waluta/metoda płatności Wpłata Wypłata
USD/EXMO Gift Card 0% N/A
USD/Payeer 0,99% N/A
USD/ADVCash 0% 4N/A
USD/VISA, MasterCard 2,49% N/A
USD/EXMO Margin N/A 0%
EUR/EXMO Gift Card 0% N/A
EUR/Visa, MaserCard 1,99% 3,49%
EUR/Instant SEPA UAB EUR N/A 9,5 EUR
EUR/CJ SEPA UAB EUR 0 EUR 9,5 EUR
EUR/EMbank UAB Swift 0 EUR N/A
EUR/EMbank UAB SEPA 0 EUR N/A

Obsługa klienta na EXMO, giełdzie kryptowalut. Polska wersja językowa?

Jak wyglądają opinie o EXMO dotyczące wsparcia technicznego na giełdzie kryptowalut? Polska wersja platformy oferuje kilka sposobów kontaktu:

 • Zgłoszenie na stronie poprzez Stworzyć bilet na stronie pomocy.
 • Wysłanie maila na [email protected]
 • Chat online – 24/7, jednak tylko po angielsku, rosyjsku, ukraińsku i turecku i dla użytkowników, którzy wpłacili depozyt. Czas oczekiwania na odpowiedź – maksymalnie 15 minut.

Opinie o EXMO na smartfony i tablety: na Androida oraz iOS

Giełda EXMO ma wersję mobilną, stworzoną specjalnie z myślą o użytkownikach smartfonów i tabletów, na systemy operacyjne Android i iOS. Można ją pobrać z oficjalnego sklepu Androida: Google Play oraz Apple.

Platforma EXMO: exmo.com i lustrzana wersja – exmo.me.

Oficjalne adresy giełdy to EXMO.com oraz lustrzana wersja EXMO.me. Zawsze należy potwierdzić, czy loguje się właśnie na takie serwisy. Platforma giełdowa i kantor EXMO dostępne są w wielu językach:

 • polski,
 • angielski,
 • hiszpański,
 • francuski,
 • niemiecki,
 • włoski,
 • portugalski,
 • rosyjski,
 • turecki,
 • ukraiński
 • chiński,
 • rumuński.

Niestety strona nie jest w całości przetłumaczona na polski – przede wszystkim dział FAQ jest tylko po angielsku.

Jeśli chodzi o design strony i nawigację, nie ma raczej do czego się przyczepić. Całość utrzymana jest w eleganckich, stonowanych kolorach – głównie białym i niebieskim, powtarza się motyw kosmosu.

Informacji na stronie jest bardzo dużo i po krótkim przejrzeniu zakładek, można łatwo zlokalizować, co się gdzie znajduje. Kantor jest bardzo prosty w obsłudze, zaś część do tradowania ma przejrzysty layout z kilkoma głównymi strefami jak sprzedaj czy kup BTC, wykresami cen etc.

 

Opinie końcowe o EXMO

EXMO to świetne miejsce dla początkujących traderów, którzy chcą wymienić szybko i łatwo waluty tradycyjne na cyfrowe. Jak również jest to platforma przeznaczona dla zaawansowanych inwestorów. O wielkiej popularności oraz dużym obrocie kapitału świadczą nie tylko inwestycje na platformie, ale też ataki przestępców na właścicieli firmy.

 • profesjonaliści mogą korzystać z konta VIP,
 • aktywni traderzy łapać zwroty w programie cashback oraz polecającym,
 • inwestujący grube pieniądze mają do dyspozycji trading OTC dla deali powyżej 100 000 dolarów.

Czy polski trader będzie zadowolony?

Jak w tym wszystkim odnajdzie się trader z polskimi środkami, który założy konto na EXMO? Opinie wskazują, że serwis obcojęzyczny jest profesjonalny i rzetelny.

Jednak w polskiej wersji użytkownicy narzekają na kiepskie tłumaczenie, ale przede wszystkim:

 • słabą płynność par walutowych z PLN
 • brak możliwości wypłat w złotówkach
 • tylko jedna metodą wpłaty.

Dlatego lepiej tradować w dolarach czy euro.

Zalety i Wady EXMO

ZALETY

 • Obsługa klienta 24/7,
 • Oferta wymiany, tradingu i wbudowanych portfeli,
 • Intuicyjna platforma,
 • Szybka rejestracja,
 • Program VIP.

WADY

 • Brak konta demo,
 • Skomplikowana procedura weryfikacji,
 • Wpłaty w PLN tylko kartą kredytową,
 • Wsparcie niedostępne po polsku,
 • Brak akademii z kursami i tutorialami,
 • Bardzo słabe tłumaczenie polskiego serwisu co wpływa na zaniżone opinie o EXMO.

FAQ: EXMO

Tak, na EXMO wymiana walut FIAT na kryptowaluty jest możliwa. Strona oferuje usługę szybkiej wymiany dolarów, euro, rubli czy polskich złotych na liczne kryptowaluty.

Nie, nie ma ofert z dźwignią na EXMO.

Tak. Sama platforma także pobiera opłaty, ale nie za wymianę na kryptowaluty czy wpłatę w nich depozytów, za to ogólne prowizje od systemu blockchain. Jak na każdej innej platformie czy giełdzie, są pobierane.

Użytkownicy nie zgłaszają problemów związanych z rzetelnością czy bezpieczeństwem giełdy. To godna zaufania platforma.

Wpłacisz PLN tylko z karty Mastercard i VISA.

Od każdej transakcji pobierana jest prowizja 0,1%.

Rejestracja konta oraz korzystanie z podstawowych funkcji giełdy nie wymaga weryfikacji tożsamości. Jednak wpłata depozytu i zaawansowane funkcje giełdowe są dostępne tylko po weryfikacji tożsamości poprzez wysłanie skanu dokumentu, selfie oraz dokumentu potwierdzającego adres.


Masz pytanie lub opinię na temat artykułu? Podziel się z nami!

Twój adres e-mail nie będzie upubliczniony. Niezbędne pola tekstowe są oznaczone gwiazdką*

gdpr
Aby optymalnie zaprojektować i stale ulepszać dla Ciebie naszą stronę internetową, używamy plików cookie. Kontynuując korzystanie z witryny, wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. Więcej informacji na temat plików cookie można znaleźć na naszej stronie.
Polityka Cookies Akceptuję