kucoin logo

KuCoin Opinie

Zaktualizowano: 11/01/2023 Rynek
Autor Weronika Hossa Autor 11/01/2023 Rynek
Informacje
Recommendation
Zasady i warunki Zaproś znajomych do założenia konta na KuCoin
Metody płatności Bitcoin, Ethereum, Tether
Mobile App
Ostatnia aktualizacja Sprawdzono w
Oferta
Progra Refer a friend

Visit

Weronika Hossa
Weronika Hossa
Recenzentka
KuCoin ujął mnie niskimi opłatami, jest jednym z najtańszych brokerów na rynku, ogromną liczbą kryptowalut czy możliwością zakupu ich za waluty FIAT. Pierwsza styczność ze stroną KuCoin może być szokiem dla początkujących inwestorów. Funkcji, opcji, subkont jest mnóstwo. Trzeba trochę przeklikać by ogarnąć, jak kupić kryptowaluty, handlować nimi, inwestować w futuresy etc.
Weronika Hossa Recenzentka

Opinie o KuCoin: globalna i rzetelna giełda kryptowalut?

Mówi się o tej giełdzie – giełda ludzi, podkreślając duże znaczenie społeczności. Opinie o KuCoin są dobre – zwłaszcza w kwestii legalności i bezpieczeństwa, a także konkurencyjnych na rynku opłat.  Czy to dobre miejsce na początek przygody z kryptowalutami? Co trzeba wiedzieć przed założeniem konta na KuCoin?

Ponoć 1 na 4 posiadaczy kryptowalut na świecie korzysta z usług KuCoin. To globalna platforma do wymiany kryptowalut, tradowania nimi, a także do zawierania transakcji typu spot i futures. Istnieje od 2017 roku, ale już zdążyła zbudować ogromną społeczność inwestorów.

KuCoin mówię: SPRAWDZAM↓

 • Niskie opłaty
 • Bogaty wybór kryptowalut
 • Możliwość kupna kryptowalut za FIAT
 • Obsługa klienta 24/7
 • Trading na spotach i futuresach
 • Brak opłat ze depozyty
 • Duża społeczność inwestorów
 • Brak możliwości wpłaty walut FIAT
 • Mało znane metody płatności do wymiany walut

W ramach oferty powitalnej: możesz dołączyć do programu polecającego

KuCoin nie oferuje bonusu na start, co nie powinno dziwić – takie promocje u brokerów są od jakiegoś czasu zakazane. Za to już po założeniu konta, można dołączyć do programu polecającego

Wystarczy zaprosić znajomych do dołączenia do giełdy KuCoin. Kiedy zarejestrują konto, otrzymasz liczne benefity.

KuCoin-bonus-na-start

Wystarczy kupić przynajmniej sześć tokenów KuCoin (więcej o tej cyfrowej walucie poniżej), przejść weryfikację Google lub telefoniczną i dołączyć do programu, aby cieszyć się różnymi benefitami np.

Zanim wpłacisz pierwszy depozyt dowiedz się więcej o skutecznych inwestycjach w kryptowaluty, w naszym przewodniku.

Czym jest KuCoin Shares?

KuCoin Shares, czyli KCS, to tokeny, cyfrowe waluty wyemitowane by stworzyć giełdę.

Całkowita liczba tokenów wynosiła 200 milionów. Zostały one rozdystrybuowane między założycieli giełdy, prywatnych inwestorów i nowych, zwykłych inwestorów chcących dołączyć do giełdy. Aż 90% tokenów trafiło z powrotem do społeczności.

KCS można zdobyć w programie polecającym.

KuCoin – rejestracja na dwa sposoby. Wybierz, który Ci pasuje!

Ciekawa sprawa przy rejestracji konta na KuCoin – rejestracja jest na dwa sposoby. Można pójść drogą mailową lub telefoniczną.

KuCoin rejestracja

Kroki obejmują:

Podanie numeru telefonu,

Kliknięcie przycisku Wyślij kod (Send Code),

Wpisanie kodu weryfikacyjnego z telefonu – Uwaga! jest na to tylko 60 sekund,

Wymyślenie hasła,

Akceptację warunków,

Kliknięcie w Sign up.

KuCoin nowe konto

Kroki obejmują:

Podanie adreasu e-mail,

Kliknięcie przycisku Wyślij kod (Send Code),

Wpisanie kodu weryfikacyjnego z telefonu – Uwaga! jest na to tylko 60 sekund,

Wymyślenie hasła,

Akceptację warunków,

Kliknięcie w Sign up.

Cały proces rejestracji jest po angielsku – platforma nie jest dostępna w języku polskim. To może mocno zaważyć na opinii o KuCoin u polskich inwestorów…

Logowanie do KuCoin: emailem, telefonem lub… kodem QR

Jeśli na dwa sposoby można się rejestrować, to i w dwójnasób a nawet trójnasób logować. Możesz zalogować się podając:

 1. numer telefonu i hasło,
 2. adres e-mail i hasło,
 3. do tego oferowana jest jeszcze opcja logowania za pomocą kodu QR.

Weryfikacja konta na KuCoin. Jakie przynosi korzyści?

Na KuCoin można wykonywać pewne operacje bez weryfikacji tożsamości, ale bardzo ograniczone. Weryfikacja zwiększa funkcjonalność platformy:

Weryfikuję KuCoin, czy to legalny broker?

KuCoin exchange, czyli giełda i platforma do wymiany kryptowalut, jest założona przez IDG Capital, firmę z Bostonu powstałą w roku 1992.

IDG ma imponujące portfolio: Tencent, Coinbase, Opera, Ripple i właśnie KuCoin. Siedziba giełdy jest na Seszelach.Jeśli chodzi o legalność KuCoin weryfikacja tego nie jest na pierwszy rzut oka prosta.

Trudno znaleźć informacje o pozwoleniach na prowadzenie działalności na stronie www.

Jednak IDG Capital to firma jak najbardziej legalna, a portfolio jej produktów i wiele lat istnienia potwierdzają jej wiarygodność. Podczas inwestowania mogą pojawić się pewne dylematy wymagające porady od ekspertów. Najlepiej wtedy zwrócić się do obsługi klienta KuCoin.

KuCoin może się pochwalić 20 milionami zarejestrowanych użytkowników ze 100 krajów, co też dużo mówi o tym, jak godna zaufania jest to giełda.

Bezpieczeństwo giełdy KuCoin

KuCoin dba o bezpieczeństwo środków i poufność danych użytkowników, oferując zabezpieczenia jak w banku:

… a to tylko niektóre wprowadzone przez giełdę rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa.

Warunki handlu są przejrzyste i jasne, a na stronie znajdują się regulaminy, polityka prywatności czy zarys polityki AML i KYC. W przypadku bezpieczeństwa, mam pozytywną opinię o KuCoin.

Odpowiedzialne inwestowanie z KuCoin

Czego z kolei nie ma na stronie to zakładki o bezpiecznym inwestowaniu i ostrzeżenia o ryzyku związanym z tradingiem na kryptowalutach. Szkoda, bo kryptowaluty mają tak gwałtowne zmiany cen, że stosowne ostrzeżenie, mimo iż niewymagane prawnie jak np. w przypadku tradingu na kontraktach CFD, z pewnością byłoby mile widziane.

To może nie rzutuje mocno na opinie o KuCoin, ale jest jednak pewnym niedopatrzeniem.

Co znajdziesz na KuCoin giełdzie? Spoty, futures, kryptowaluty.

KuCoin to bardzo zaawansowana i rozwinięta platforma, jest jedną z topowych w naszym serwisie na której możesz kupić krypto. Znajduje się na niej wiele opcji do inwestowania i obrotu kryptowalutami, w tym tokenami autorskimi KuCoin.

Giełda to tylko jedna część KuCoin, ponadto znajdziesz tam trading z dźwignią x10, możliwość kupna spotów i futuresów, a także zakupu wielu kryptowalut za waluty FIAT oraz kryptowalut w formie P2P.

Na samej giełdzie dostępnych jest ponad 700 par walutowych. Warto jeszcze dodać, że natychmiastowa giełda KuCoin jest rozwijana we współpracy z topową firmą HTF z Wall Street, co ma zapewniać najlepszą cenę na rynku. Opinie o KuCoin wskazują, że rzeczywiście może tak być.

Jakie waluty cyfrowe wpłacisz na giełdę KuCoin?

Na giełdę KuCoin wpłacisz tylko kryptowaluty jako depozyt. Możesz przedtem je kupić w innych zakładach KuCoin, ale jeśli chcesz szybko zacząć tradowanie na samej giełdzie, to musisz już mieć cyfrowy pieniądz, czy to kupiony gdzie indziej, czy na KuCoin. Jakie waluty cyfrowe wpłacisz w formie depozytu? Do wyboru są: bitcoin, tether, ethereum, alchemy, alphacat, KuCoin share, AChain.

Jak kupować kryptowaluty w KuCoin?

Nie masz jeszcze żadnych kryptowalut? Nic straconego. Na KuCoin kupisz je na kilka sposobów:

Fast Trade nie oferuje kupna za znane europejskie waluty, na stronie P2P ofert jest niewiele. Dla polskich inwestorów najlepiej sprawdzi się opcja pośredników współpracujących z KuCoin. Jak kupować w ten sposób?

Za pośrednictwem Simplex:

Za pośrednictwem Banxa:

Za pośrednictwem PayMir:

KuCoin i kalkulator kryptowalut/walut FIAT. Jakie są ceny?

Według KuCoin najlepsze ceny za kryptowaluty i zagwarantowane zero opłat otrzymasz przy Fast Trade, szybkim zakupie. Jednak nie kupisz tam kryptowalut ani za PLN, ani nawet EUR czy USD. Sprawdź jak wygląda aktualna cena KuCoin Shares przy wymianie na inne waluty krypto, np. Bitcoin, na Markets Insider.

Jeśli chodzi o KuCoin i kalkulator walutowy u pośredników, to ceny oparte są na rynkowych, a ewentualne dodatkowe opłaty pobierane przez Simplex, Banxa czy PayMir.

Konto demo jednym z wielu rodzajów kont na KuCoin

Na KuCoin początkujący inwestorzy mogą nauczyć się platformy oraz ogólnie sprawdzić, jak wygląda trading w praktyce, dzięki koncie demo. To konto na niby, bez ryzyka i konieczności wpłacania depozytu. Jedno z wielu kont dostępnych na KuCoin. Bowiem konto prawdziwe tak naprawdę to kilka kont różnych kont, każde do innych operacji, a zatem:

Opinie o KuCoin wskazują, że taka liczba subkont może być trochę myląca dla początkujących inwestorów.

KuCoin frontem do początkujących? Słów kilka o edukacji

Platforma i strona KuCoin nie należą do prostych, tym bardziej przydatne są przewodniki i tutoriale. Niestety, wszystkie są w języku angielskim.

Na stronie znajduje się Beginner’s Guide, czyli przewodnik dla początkującego, a także dział FAQ, artykuły o inwestowanie czy tutoriale w formie video. Z racji tego, że wszystko jest w języku angielskim, ciężko wyrobić sobie opinie o KuCoin pod względem oferty edukacyjnej przeciętnemu polskiemu inwestorowi.

Na pewno materiały są ciekawe i jest ich sporo, ale dla niektórych bariera językowa może stanowić prawdziwy problem.

Depozyt z KuCoin krok po kroku: co, jak, za ile wpłacisz na swoje konto?

Jak już wspominałam typowy depozyt do wykorzystania do tradingu na giełdzie KuCoin, wpłacisz jedynie w kryptowalutach. Waluty FIAT nie są akceptowane i to dość spora przeszkoda dla początkujących inwestorów, jeszcze nieposiadających w portfolio kryptowalut.

Jak kupować kryptowaluty w KuCoin?
kucoin-2-col
Za pośrednictwem Simplex
Za pośrednictwem Banxa
Za pośrednictwem PayMir
Wpłata Bitcoina z KuCoin

Rozpoczęcie tradingu na walutach cyfrowych nie jest takie proste, bo wymaga chociażby założenia specjalnego e-portfela. Są giełdy i kryptobrokerzy, u których ten proces jest prostszy niż u KuCoin i krok po kroku można wpłacić depozyt w FIAT, by zyskać kryptowaluty do handlu.

Za i przeciw – depozyt z KuCoin

Plusem KuCoin jest fakt, że daje opcje kupna kryptowalut za waluty FIAT, choć metody płatności nie są zbyt znane i popularne, przynajmniej w Polsce (to wymieniony już wyżej Simplex, Banxa, PayMir).

Mimo wszystko, by nabyć kryptowaluty trzeba mieć e-portfel, kupić je na KuCoin czy gdzieś indziej, a potem dopiero dokonać w nich wpłaty depozytu.

Na plus warto dodać, że deponowanie kryptowalut jest darmowe, a poziom płynności jest dość duży, co pozwala łatwo sprzedać czy kupić walutę cyfrową.

Kryptowaluty do zdeponowania z KuCoin:

Wpłata Bitcoina z KuCoin: proces krok po kroku

Jeśli masz już bitcoina na zewnętrznym portfelu, to wpłata go jako depozyt nie powinna stanowić problemu. Wystarczy kilka kroków na stronie KuCoin, a następnie wykonanie operacji na swoim portfelu kryptowalutowym. Zatem po kolei:

 1. Krok 1: Kliknij w Deposit na swoim profilu na KuCoinKuCoin-depozyt
 2. Krok 2: Z listy wybierz właściwą kryptowalutę:Wybierz-kryptowalute-na-KuCoin
 3. Krok 3: Otworzy się zakładka z danymi do wpłaty bitcoina, czyli indywidualnym numerem, na który musisz wysłać środki ze swojego portfela. Możesz skopiować ten numer, klikając w kopiuj u dołu:wyslij-BTC-z-e-portfela.
 4. Na koniec: Wejdź teraz na swój e-portfel, gdzie trzymasz kryptowaluty i wyślij żądaną liczbę środków na ten adres, by zasilić konto inwestora na KuCoin.

Ile zapłacisz w KuCoin za wypłatę, wpłatę i trading? Zaskakująco mało!

To, co przede wszystkim interesuje inwestorów przy dokonywaniu wyboru danego brokera i giełdy, to kwestia opłat oraz prowizji.

KuCoin nie pobiera żadnych opłat za wpłaty.

W przypadku dokonywania z konta KuCoin wypłat w kryptowalutach – co jest jedyną dostępną opcją:

Stawki różnią się dla danych kryptowalut, trzeba sprawdzić w tabeli opłat, ile kosztuje wypłata danej kryptowaluty (jest ich bardzo wiele, więc nie miałoby tu sensu podawanie wszystkich – pełna tabela znajduje się w zakładce Fee na stronie, można tam też wyszukiwać po walucie).

Konkurencyjne opłaty za trading

Opłata za trading na KuCoin, czyli prowizja makera czy takera, jest dość niska oraz płaska, co znaczy, że maker i taker płaci tyle samo.

Na giełdzie to jedynie 0,1%, jedna z niższych na rynku opłat, bo średnia globalna wynosi 0,25%, stąd opinie o KuCoin jako jednym z najtańszych brokerów na rynku.

Trochę inaczej wygląda sprawa opłat za spoty i futuresy. Zmniejszają się one wraz z kolejnymi osiągniętym poziomem inwestowania, a jest ich aż 12. Dane za pierwsze kilka poziomów, takich które może osiągnąć poczatkujący gracz, podałam w tabelach, a także dla porównania najniższe możliwe opłaty w przypadku osiągnięcia najwyższego, 12. poziomu.

Opłaty na spoty

Poziom i warunki by go spełnić: posiadane KCS lub wolumen tradingu BTC w ostatnich 30 dniach Maker/taker opłata oraz

KCS opłata maker/taker

Maksymalna Wypłata BTC w 24h
Poziom 0: 0 KCS/ 0.1%/0.1%

0.08%/0.08%

200
Poziom 1: 1000 KCS/≥50 BTC 0.09%/0.1%

0.072%/0.08%

200
Poziom 2: 10 000 KCS/≥200 BTC 0.07%/0.09%

0.056%/0.072%

200
Poziom 3: 20 000 KCS/≥500 BTC 0.05%/0.08%

0.04%/0.064%

200
Poziom 4: 30 000 KCS/≥1000 BTC 0.03%/0.07%

0.024%/0.056%

200
Poziom 5: 40 000 KCS/≥2000 BTC 0%/0.07%

0%/0.056%

500
Poziom 12: 150 000 KCS/≥80 000 BTC -0.005%/0.025%

-0.005%/0.02%

3000

Opłaty dla futuresów

Poziom i warunki by go spełnić: posiadane KCS lub wolumen tradingu BTC w ostatnich 30 dniach Maker/taker opłata Maksymalna Wypłata BTC w 24h
Poziom 0: 0 KCS/ 0.02%/0.06% 200
Poziom 1: 1000 KCS/≥100 BTC 0.015%/0.06% 200
Poziom 2: 10 000 KCS/≥400 BTC 0.01%/0.06% 200
Poziom 3: 20 000 KCS/≥1000 BTC 0.01%/0.05% 200
Poziom 4: 30 000 KCS/≥2000 BTC 0.01%/0.04% 200
Poziom 5: 40 000 KCS/≥3000 BTC 0%/0.04% 500
Poziom 12: 150 000 KCS/≥160 000 BTC -0.015%/0.03% 3000

Gdzie szukać pomocy w razie problemów? KuCoin i opinie o obsłudze klienta

Opinie o niej są dość dobre. Do wyboru masz:

KuCoin app na Androida i iOS – co oferuje giełda mobilnym użytkownikom?

Nie każdy broker zadaje sobie trud by stworzyć natywną aplikację mobilną dla graczy, ale KuCoin wyznacza tu wysokie standardy.

Oferuje zarówno natywną KuCoin app na Androida, jak i na iOS. Wystarczy pobrać je ze strony www giełdy lub ze sklepów mobilnych na smartfonie.

Dzięki temu można szybko i prosto tradować 24/7, gdziekolwiek się jest. Aplikacje są podobne do wersji webowej, tylko dopasowane do smartfonów.  Opinie o apkach KuCoin są dość dobre, zarówno od strony technicznej, jak i pod względem łatwości obsługi czy wyglądu.

Bogactwo funkcji, ale też spore skomplikowanie – wymagająca platforma KuCoin

Nie do końca jest to intuicyjna i prosta w obsłudze strona, liczba zakładek trochę utrudnia poruszanie się, ale po części wynika to z bogactwa funkcji. Sama platforma do tradingu jest też dość rozbudowana i można ją personalizować.

Raczej nie dla początkujących – podsumowanie opinii o KuCoin

Ograniczeniem jest możliwość tradingu jedynie na spotach i futuresach, a także wpłaty depozytu na giełdę tylko w kryptowalutach. To plus duże skomplikowanie strony i platformy przesądzają o tym, że.

Polecam KuCoin raczej inwestorom już z pewnym doświadczeniem i posiadającym przynajmniej e-portfel oraz minimalne aktywa kryptowalutowe. Jeśli dopiero poznajesz wirtualny świat walut sprawdź nasz przewodnik o co chodzi w kryptowalutach.

Jeśli ktoś dopiero chce zacząć swoją przygodę z handlem kryptowalutami, lepiej jest znaleźć giełdę oferującą szybkie wpłaty w FIAT, zamianę na kryptowaluty i trading na dość prostych zasadach.

Zalety i Wady KuCoin

ZALETY

WADY

FAQ: KuCoin

Giełda kryptowalut KuCoin – czy opinie inwestorów polecają na niej trading?

KuCoin to światowa marka, bezpieczna i rzetelna giełda kryptowalut. KuCoin ma dobre opinie u inwestorów, zwłaszcza w kwestii opłat, które są dość niskie. Dla polskich inwestorów problemem może być brak polskiej wersji platformy.

KuCoin i rejestracja konta: co koniecznie trzeba podać?

Można wybrać, co podać na KuCoin do rejestracji: numer telefonu lub e-mail. Dane muszą być prawdziwe, bo wymagane jest podanie kodu wysłanego SMS-em lub na e-maila. Dalsza weryfikacja i podawanie danych z dowodu czy paszportu są dobrowolne, ale pozwalają na odblokowanie większej liczby funkcji i zwiększenie limitów wypłat w kryptowalutach.

Czy można pobrać aplikację KuCoin z Google Play lub Apple Store?

Aplikacje mobilne KuCoin oferowane są do pobrania na stronie www KuCoin, w Google Play i w App Store.

KuCoin ma opinię najtańszego brokera na rynku. Czy słusznie?

Opłata za trading na KuCoin wynosi 0,1% dla makera i takera na giełdzie kryptowalut. Trochę droższe są prowizje dla spotów i futuresów, ale zmienne zależnie od posiadanych aktywów. Z pewnością to konkurencyjne stawki, bo średnia rynkowa wynosi 0,25%, zatem tutaj wyróżnia się na plus KuCoin. Opinia jest trafna.

Jak zalogować się na KuCoin?

Sprawdź mój przewodnik jak się zarejestrować i zalogować na KuCoin. Wyjaśniam krok po kroku jak przejść wszystkie etapy otwarcia nowego konta.

Komentarze
 1. Witold pisze:

  proszę o pomoc,uraciłem google Authenticator jak odzyskać dostęp do giełdy KuCoin,brak zapasowej kopi

  1. Bartek Rakietowicz pisze:

   Cześć, polecam kontakt z supportem. U nas znajdziesz opinie o firmach takich jak KuCoin, jednak po pomoc techniczną warto zgłosić się bezpośrednio.

 2. Anna pisze:

  Mam.konto na Boint,chcialam przelac srodki na KuCoin.Potem z KuCoin na PKO PL.Wiadomo nie ma wtedy marzy 5%bank potraca jak robi sie przelewy z Bointa.Zarejestrowalam sie na KuCoin ale nie mialam weryfikacji,brak zabezpieczeń. Chcialabym mieć takie zabezpieczenia ,ale nie wiem jak to zrobic by korzystac z KuCoin.Czy ktokolwiek moze.mi pomóc?
  [email protected]

  1. Bartek Rakietowicz pisze:

   Czy któryś z forumowiczów ma doświadczenie w tym zakresie i może udzielić pomocy?

 3. Isabella pisze:

  Witam. Jak włączyć konto demo ?

  1. Bartek Rakietowicz pisze:

   Opcja dostępna jest na stronie, jeżeli nie działa, proszę o kontakt z obsługą klienta KuCoin

 4. Robert pisze:

  Mam pytanie zarobiłem na giełdzie KuCoin i gdy chciałem wypłacić każą mi najpierw zapłacić podatek 0,05% od zarobionej sumy mam wrażenie że to jest oszustwo czy możecie mi powiedzieć o co chodzi. Pierwszy raz spotykam się aby najpierw wpłacić podatek potem niby dostanę pieniądze ?

  1. Bartek Rakietowicz pisze:

   Cześć, nie spotkaliśmy się z takim podatkiem, czy ktoś z forumowiczów ma może podobne doświadczenia?

Masz pytanie lub opinię na temat artykułu? Podziel się z nami!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Progra Refer a friend
Visit
Aby optymalnie zaprojektować i stale ulepszać dla Ciebie naszą stronę internetową, używamy plików cookie. Kontynuując korzystanie z witryny, wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. Więcej informacji na temat plików cookie można znaleźć na naszej stronie.
Polityka Cookies Akceptuję