localbitcoins-logo

LocalBitcoins opinie

Zaktualizowano: 04/05/2023 Rynek
Autor Weronika Hossa Autor 04/05/2023 Rynek
Informacje
Recommendation
Bonus w Binance 100 USDT zwrotu opłaty handlowej
Zasady i warunki rejestracja konta w serwisie
Metody płatności Visa, MasterCard, Bitcoin, Ethereum, Etana
Mobile App
Ostatnia aktualizacja Sprawdzono w
Best alternative
binance logo
Binance Opinie
100 USDT zwrotu opłaty handlowej

Visit

Weronika Hossa
Weronika Hossa
Recenzentka
Localbitcoins to zaufane i wygodne miejsce do kupowania bitcoinów. Warto jednak pamiętać, że nie pozwala na inwestowanie w kryptowaluty – do tego przeznaczone są giełdy krypto, np. mająca doskonałe opinie Binance.
Weronika Hossa Recenzentka

Opinie o LocalBitcoins: serwis P2P do lokalnych transakcji na Bitcoinie

To platforma P2P służącą jako punkt wymiany bitcoina, wiarygodne i bezpieczne miejsce do handlu, które łączy sprzedawców i kupców bitcoina w ponad 150 krajach.

Wyróżnia ją właśnie lokalne podejście do sprawy więc po prostu szukasz transakcji w swojej okolicy. Co potem robić z wymienionymi pieniędzmi? Sprawdź

Buycoinnow vs. Binance: co lepsze?

Zanim dokonam porównania, zwrócę uwagę, że te dwie platformy służą zupełnie do czego innego. Localbitcoins to kantor do wymiany bitcoina za waluty fiducjarne. Kupisz tam, ile chcesz bitcoina po obecnym kursie. Nie dokonasz jednak żadnych inwestycji z kryptowalutą. Plusem jest to, że za bitcoina zapłacisz jedną ze 100 walut za pomocą szybkich przelewów.

Binance z kolei to świetna giełda do inwestycji. Bezpieczna, jedna z największych, oferująca w dodatku promocję na start: zwrot 100 USDT opłaty handlowej. Porównując, Localbitcoins i Binance – obie platformy są bezpieczne, godne zaufania, przyjazne dla użytkowników, jednak służą do innych celów. Najpierw kup kryptowaluty na Localbitcoins, a potem zainwestuj je na giełdzie Binance.

Czy w LocalBitcoins moje pieniądze są bezpieczne?

Jak można być pewnym, że sprzedawca nie okaże się nieuczciwym? Takiej pewności oczywiście nigdy się nie ma, ale w LocalBitcoins pieniądze użytkowników są zabezpieczone poprzez system escrow.

 1. Kiedy dochodzi do zawarcia transakcji, odpowiednia ilość bitcoinów jest automatycznie zablokowana w portfelu sprzedawcy.
 2. Oznacza to, że jeśli sprzedawca odstąpi od transakcji i zechce się wycofać już po przelaniu pieniędzy przez kupującego, platforma uwolni zablokowane pieniądze z jego konta i wypłaci je kupującemu.

Z drugiej strony wygląda to tak, że nigdy nie należy uwalniać escrow dopóki nie otrzyma się pieniędzy na konto od kupującego. Warto też włączyć dwuczynnikową weryfikacją do logowania na konto.

Przy zachowaniu ostrożności, jak zawsze w przypadku transakcji online, nie ma powodów do obaw o bezpieczeństwo podczas korzystania z LocalBitcoins.

Czy LocalBitcoins to legalna giełda?

LocalBitcoins to legalna platforma, regulowana prawem fińskim. Nie ma podstaw by wątpić w jej uczciwość, tym bardziej, że fińskie prawo jest dość restrykcyjne. LocalBitcoins na stronie udostępnia politykę prywatności, regulamin.

LocalBitcoins to wiarygodny pośrednik, ponieważ…

Odpowiedzialne inwestowanie

Czego zaś nie ma stronie to sekcji o odpowiedzialnym inwestowaniu oraz ostrzeżenia, że kupowanie i sprzedaż kryptowalut może być ryzykowne. Szkoda, bo  opinie o LocalBitcoins mogłyby być lepsze gdyby  pojawiło się chociaż kilka słów ostrzeżenia, zważywszy na to, jak gwałtowne mogą być ceny kryptowalut.

Uczciwy proces rejestracji w LocalBitcoins bez numeru telefonu i maila nie da rady

Platformy obracające środkami pieniężnymi czy pośredniczące w transakcjach finansowych muszą – a przynajmniej powinny – wprowadzać dość dokładny proces rejestracji oraz weryfikacji użytkowników. Od tego w dużej mierze zależy bezpieczeństwo klientów i ich pieniędzy.

Rejestracja w LocalBitcoins
localbitcoins-rejestracja

Nie należy się zatem dziwić, że aby zarejestrować się i w pełni korzystać z wszystkich funkcji w LocalBitcoins wymagane są dość szczegółowe dane.

nowe-konto-w-localbitcoins-formularz

Na początek wystarczy podać: Wymyślony login; Adres e-mail; Wymyślone hasło i jego potwierdzenie. A także potwierdzić, że nie jest się robotem i kliknąć w Register:

W późniejszych krokach wymagane są dane osobowe i numer telefonu. Weryfikacja obejmuje dwa kroki, należy:

 1. Kliknąć w link aktywacyjny w mailu otrzymanym od platformy.
 2. Wpisać kod wysłany na numer telefonu podany w procesie rejestracji.

Czy konieczna jest weryfikacja telefoniczna?

Da się założyć konto bez potwierdzenia numeru telefonu, ale trzeba koniecznie jakiś numer podać.

Konto niezweryfikowane kodem telefonicznym będzie miało ograniczoną funkcjonalność – nie na wszystkie ogłoszenia o sprzedaży bitcoinów użytkownik będzie mógł odpowiedzieć.

Logowanie do LocalBitcoins – co musisz zapamiętać?

Po rejestracji logowanie do konta odbywa się za pomocą imienia, nazwiska oraz wymyślonego hasła.

Loginu nie trzeba zatem zapamiętywać, jest on jedynie potrzebny do identyfikacji wewnątrz platformy. Hasła nie zapisuj nigdzie w widocznym miejscu, by nie narazić się na włamanie do portfela!

Jak działa LocalBitcoins.com? Oferta platformy społecznościowej.

Na korzystne opinie o LocalBitcoins ma wpływ przede wszystkim koncepcja nastawienia platformy na społeczność. To ona jest prawdziwą wartością tej platformy i dzięki dużej liczbie użytkowników każdy może znaleźć spełniającą jego potrzeby ofertę. Platforma podzielona jest na dwie główne sekcje:

Szukanie ofert odbywa się na podstawie lokalizacji użytkownika, czyli lokalnie, stąd nazwa jako połączenie słów: bitcoin, lokal.

W zakładce post a trade jest miejsce na opublikowanie swojej oferty kupna lub sprzedaży bitcoinów.

Dodanie ogłoszenia na LocalBitcoins: krok po kroku

Ogłoszenie trade mogą dodać jedynie zalogowani i zweryfikowani użytkownicy, którzy mają odpowiednią ilość bitcoinów w portfelu na LocalBitcoins by zrealizować transakcję.

Minimalna liczba bitcoinów w portfelu konieczna do umieszczania trade’ów to 0,04 BTC. Publikujący ogłoszenie płaci 1% prowizji od totalnego wolumenu każdej zakończonej transakcji.

Szukanie ofert na LocalBitcoins

Ofert szukaj w zakładce Buy bitcoins lub Sell bitcoins – zależnie od tego, czy chcesz kupić czy sprzedać kryptowalutę. Zwracaj uwagę na kropki przy loginie użytkowników oferujących trade:

Czas odpowiedzi jest liczony na dostawie aktywności z ostatnich 30 dni.

Brak konta demo – specyfika LocalBitcoins wyklucza taką opcję

Na LocalBitcoins demo konto, czyli takie na niby, które pozwalałoby sprawdzić funkcjonalności platformy bez wpłacania depozytu, nie jest oferowane.

Takie konto ma rację bytu w kasynach czy na giełdach forex online, które mają szereg opcji i wysoki stopień skomplikowania.

LocalBitcoins: jak kupować bitcoiny?

Kupno bitcoinów to jedna z dwóch podstawowych funkcji platformy LocalBitcoins. Jak kupować tę kryptowalutę? Proces wygląda następująco:

 1. Zarejestruj się, zweryfikuj konto i zaloguj się. Kup w LocalBitcoins
 2. Wyślij na swój portfel w LocalBitcoins trochę bitcoinów – minimum 0,04. Twój adres portfela znajdziesz na koncie użytkownika.
 3. Swój adres do odbioru bitcoinów znajdziesz na stronie Wallet page pod przyciskiem Receive Bitcoins – zmienia się on dla każdej transakcji, by zapewnić bezpieczeństwo.
 4. Gdy już sprawdzisz adres odbioru bitcoinów, wysyłasz na niego środki z zewnętrznego portfela bitcoinów, by zasilić portfel na platformie LocalBitcoins.com.

Dostępne metody płatności

Do wpłat bitcoinów użyć można jedynie innego portfela kryptowalutowego.

Strona LocalBitcoins.com nie jest kantorem, zatem nie przekonwertuje innej waluty, czy to FIAT, czy krypto, na bitcoiny.

Jeśli zaś chodzi o płatności za kupienie kryptowalut, to kwestia zależy od sprzedawcy. To bowiem on określa formę zapłaty, w czasie transakcji, na czacie LocalBitcoins: Blik, karty kredytowe, przelew, PayPal czy inne.

Popularna metoda zapłaty w LocalBitcoins: BLIK i Revolut

Wybrana przez sprzedawcę metoda płatności jest też widoczna w ogłoszeniu w drugiej kolumnie nazwanej Payment method. Najczęściej spotykana metoda to przelew, Revolut, PayPal, Blik, na LocalBitcoins Paysafecard raczej się nie sprawdza i nie jest oferowane przez sprzedających.

Bezpieczne płatności w transakcjach

Jakiej metody płatności szukać w transakcjach na LocalBitcoins? PayPala raczej nie polecam, gdyż jest dość drogi z racji na opłaty pośrednika oraz mniej bezpieczny. Z czego to wynika?

Transakcje na bitcoinach są nieodwracalne, za to płatności walutami FIAT poprzez kartę kredytową lub właśnie PayPal mają funkcję charge back. Oznacza to, że kupujący może ubiegać się o zwrot pieniędzy. On otrzyma swoją zapłatę z powrotem, ale sprzedawca nie odzyska nigdy bitcoinów.

Zatem, aby zabezpieczyć się przed taką ewentualnością, sprzedający wymagają wysokich opłat za transakcje PayPal, kartami. Zalecam uzyskanie jak najlepszej ceny z płatnością trudną do odwrócenia, jak przelew bankowy, depozyt gotówkowy czy płatności mobilne np. Qiwi w Rosji.

Zapłata za transakcję krok po kroku – z wykorzystaniem depozytu gotówkowego

Jeśli masz już w LocalBitcoins depozyt wpłacony poprzez wysyłkę bitcoinów z innego portfela, to możesz zamieszać ogłoszenia o kupnie czy sprzedaży i finalizować transakcję.

Jak przebiega płatność za zakup bitcoinów z użyciem tradycyjnych walut?

 1. Sprawdź najpierw wybraną przez sprzedawcę metodę płatności, która jest zawsze wskazana w ogłoszeniu: ZapÅ‚ać w LocalBitcoins

  wplac depozyt w localbitcoins

 2. Następnie opłać wystawioną fakturę, używając danej metody – jeśli to depozyt gotówkowy to przelej go na wskazane konto sprzedawcy.oplac FV wybrana metoda platnosci za BTC na localbitcoins

Później wystarczy, że potwierdzisz wysłanie gotówki – kliknij w I have paid.

Wypłata kupionych bitcoinów z portfela w LocalBitcoins

Kupiłeś bitcoiny na LocalBitcoins? Jak je wypłacić?

Zdecydowana większość portfeli kryptowalutowych jest ze sobą kompatybilna, więc nie powinno być problemu z wysłaniem pieniędzy.

Czas procesowania transakcji

Między zleceniem wysyłki pieniędzy a ich pojawieniem się w innym portfelu mija między 10 a 60 minut, o ile wszystko jest w porządku z transakcją. Przelewy między użytkownikami są natychmiastowe co wpływa na dobre opinie o LocalBitcoins.

Problem z wypłatami? Co robić? Opinie o LocalBitcoins

Jeśli czekasz dłużej niż 60 minut, sprawdź, czy wszystko jest w porządku z transakcją. Możliwe, że sieć jest obciążona lub opłata transakcyjna była za niska.

Status transakcji sprawdzisz w swoim portfelu, jeśli:

Opłaty za korzystanie – brak lub bardzo małe

Ile kosztuje korzystanie z LocalBitcoins? W tabeli przedstawiam podstawowe opłaty.

Operacja Opłata
Rejestracja konta Darmowa
Sprzedaż Bitcoinów Darmowa
Kupno Bitcoinów Darmowe
Wystawianie ogłoszenia 1% wolumenu za każdą transakcję
Przelewy  między użytkownikami LocalBitcoins Darmowe
Przelewy na zewnętrzne portfele Prowizja sieci Bitcoin
Opłata za metodę płatności Ustalana przez sprzedawcę
Indywidualne działania mające na celu wyeliminowanie problemów – zgłaszane obsłudze klienta 200 euro za godzinę

Szukanie pomocy w razie problemów. Na LocalBitcoins Polska? Raczej nie…

Obsługa klienta LocalBitcoins sprowadza się do zgłoszenia ticketu. Obecnie rozpatrywanie zgłoszenia może zająć między 5 a 7 dni, z uwagi na zwiększoną liczbę zgłoszeń. Pomocy można także szukać w dziale FAQ lub na blogu.

Niestety, wszystkie te możliwości wymagają znajomości języka angielskiego, bo nie ma wersji strony LocalBitcoins Polska. Na próżno też szukać polskiego adresu e-mail (polish LocalBitcoins email address), bo z racji braku polskiej wersji strony, nie ma żadnej formy polskiej obsługi klienta.

Czy jest dostępna aplikacja natywna Local Bitcoin? Nie, ale i tak kupisz BTC w smartfonie

LocalBitcoins nie pokusił się o zrobienie natywnej aplikacji na smartfony, jednak wersja webowa dobrze śmiga na urządzeniach przenośnych. Wystarczy wpisać adres w wyszukiwarkę internetową w smartfonie, na tablecie etc. i można korzystać z platformy.

Intuicyjnie, estetycznie, sprawnie, czyli kilka słów o stronie localbitcoins.com

Localbitcoins.com jest bardzo przyjazną użytkownikom stroną – intuicyjną w obsłudze, przejrzyście wykonaną, estetyczną. Bez zbędnych informacji, nawału grafiki, krzykliwych kolorów.

Od razu można odnaleźć zakładkę do sprzedaży czy kupna BTC, bez problemu też znajdziesz dział FAQ czy przewodniki.

Platforma dostępna jest w językach angielskim, hiszpańskim, francuskim, włoskim, rosyjskim, portugalskim w wersji brazylijskiej oraz chińskim. Nie ma jeszcze wersji LocalBitcoins Poland i nie wiadomo, czy są plany, by ją powołać.

Ponadto na dobre opinie o LocalBitcoins wpływa aktywne działanie w mediach społecznościowych. By być na bieżąco czy uzyskać dodatkowe informacje o handlu kryptowalutami, warto jest polubić kanał LocalBitcoins Facebook czy Twitter.

Opinie o LocalBitcoins wychwalające tę stronę są jak najbardziej trafione

Jak się prezentują o LocalBitcoins opinie w necie? Użytkownicy chwalą sobie prostotę strony i szybkość zawierania transakcji, a także dużą płynność z racji dużej liczby użytkowników rozsianych po całym świecie.

Nie do przeceniania jest też fakt, że to godna zaufania strona i środki są bezpieczne. Firma ma fińską licencję FIN-FSA Supervisory Authority, jest nadzorowana przez urząd kontrolny.  Jeśli dobrze znasz angielski, to poczujesz się tam jak ryba w wodzie i zdobędziesz sporo dodatkowej wiedzy o kryptowalutach.

Wady i zalety LocalBitcoin

Zalety

Wady

FAQ: LocalBitcoins

Czy wiarygodne opinie w Internecie o Localbitcoins.com wskazują, że to platforma godna zaufania?

Tak, użytkownicy chwalą LocalBitcoins, a ponadto to legalna spółka zarejestrowana w Finlandii i podlegająca tamtejszej jurysdykcji finansowej. Na stronie trustpilot na podstawie ponad 15 000 opinii LocalBitcoins ma aż 5 gwiazdek na 5 możliwych.

Czy można na LocalBitcoins kupić mniej niż 1 bitcoin?

Tak, w każdym ogłoszeniu są przedstawiane limity, które pokazuje ile najmniej i ile najwięcej możesz kupić w ramach danego trade’a. Są ogłoszenia, gdzie oferowane są na sprzedaż satoshi, czyli mniejsze jednostki bitcoina – 1 satoshi to 0.00000001 BTC.

Czy muszę mieć zewnętrzny portfel z BTC, by zacząć tradować na LocalBitcoins?

Czy może wystarczy mi założony LocalBitcoins wallet, czyli e-portfel na stronie? Po założeniu konta na LocalBitcoins zyskujesz adres e-portfela do wysyłania bitcoinów oraz ich odbierania – ten się zmienia przy każdej transakcji. Musisz jednak wysłać minimalną kwotę BTC 0,04, by móc dodawać ogłoszenia i brać udział w transakcjach. Zatem tak, potrzebujesz zewnętrznego portfela z bitcoinami.

Czy jest dostępna obsługa klienta LocalBitcoins Poland?

Nie, obsługa klienta jest jedynie po angielsku, jak cała platforma. Strona nie ma polskiej wersji językowej. Jednak można szukać deali z Polski oraz użytkownicy z Polski mogą legalnie rejestrować się na platformie.

Czy można cofnąć transakcję wysłania bitcoinów w razie np. pomyłki adresu portfela?

Niestety, transakcje bitcoina są nieodwracalne, wynika to ze specyfiki systemu bitcoina. Możesz próbować odzyskać swoje środki, próbując skontaktować się z właścicielem portfela, na które niechcący wysłałeś pieniądze i prosić o ich zwrot. Wszystko zależy od uczciwości odbiorcy.

Czy mogę wymienić środki FIAT na bitcoiny na platformie?

LocalBitcoins nie jest kantorem, to platforma sprzedaży i kupna P2P, coś jak allegro, tylko z bitcoinami. Nie prowadzi ona wymiany walut. Owszem, możesz sprzedać dolary czy euro i kupić bitcoiny, ale od innego użytkownika. Musisz też mieć na wejście co najmniej 0,04 BTC. Nie jest to zatem miejsce do zaczęcia swojej przygody z kryptowalutami i kupna ich po raz pierwszy.

Jak zdobyć dane osoby, na której portfel wysłałeś pomyłkowo bitcoiny?

Spróbuj wygooglować go i być może natrafisz na dane kontaktowe lub skontaktuj się z dostawcą portfela i poproś o pomoc.

localbitcoins-logo-100x100
LocalBitcoins służy tylko jako pośrednik wymiany środków między stronami transakcji. Mój test pokazał, że to bezpieczna forma sprzedaży i kupna bitcoinów. Pamiętaj, by realizować transakcje z głową, a na pewno systemy zabezpieczeń na platformie będą wystarczające dla ochrony Twojego kapitału.
Zarejestruj się w LocalBitcoins
Komentarze
 1. Anna pisze:

  Dzień dobry jak mam zrobić przelew z revolt i przelać pieniądze na portfel bitcoin w localbitcoins.com proszę o pomoc

  1. Bartek Rakietowicz pisze:

   Dzień dobry, polecamy dopytać obsługi klienta na stronie. Pozdrawiam

Masz pytanie lub opinię na temat artykułu? Podziel się z nami!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

100 USDT zwrotu opłaty handlowej
Visit
Aby optymalnie zaprojektować i stale ulepszać dla Ciebie naszą stronę internetową, używamy plików cookie. Kontynuując korzystanie z witryny, wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. Więcej informacji na temat plików cookie można znaleźć na naszej stronie.
Polityka Cookies Akceptuję