Ocena całościowa
4.5/5
Weronika Hossa

Z mojej strony wystawiam LocalBitcoins recenzję pozytywną – bezpieczna, wygodna, prosta w obsłudze platforma do szybkich transakcji peer-to-peer. Z minusów mogę wskazać jedynie na brak polskiej wersji strony oraz ograniczoną obsługę klienta.

Zrecenzowano dnia
Handel
100%
wymiana BTC peer-to-peer
Pomoc i samouczki
90%
bogate przewodniki po kryptowalutach, niestety po angielsku
Platforma online
95%
prosta w obsłudze, jak Allegro
Platforma mobile
91%
bez natywnej apki, wersja webowa działa bdb
Bezpieczeństwo
90%
system escrow, blokada BTC na koncie sprzedającego

Opinie o LocalBitcoins: serwis P2P do lokalnych transakcji na Bitcoinie

LocalBitcoins powstał z inspiracji misją bitcoina, która zapewnia mu dobre opinie: łączyć ludzi w systemie peer-to-peer poprzez transakcje niezależne od instytucji państwowych czy banków.

To platforma P2P służącą jako punkt wymiany bitcoina, wiarygodne i bezpieczne miejsce do handlu, które łączy sprzedawców i kupców bitcoina w 248 krajach i pond 8000 miastach.

Wyróżnia ją właśnie lokalne podejście do sprawy – szukasz transakcji w swojej okolicy. Jak to działa? Jak założyć konto krok po kroku w LocalBitcoins? Sprawdź opinie↓

LocalBitcoins w ceny trade’ów się nie miesza, czyli brak promocji

Czego szukają fani kryptowalut? Przede wszystkim uczciwej giełdy, która pozwalałabym im na swobodne i szybkie transakcje kryptowalutowe z innymi użytkownikami. Przejdź do LocalBitcoins

Platforma transakcyjna LocalBitcoins

LocalBitcoins nie oferuje promocji, bo tak naprawdę ta strona jest pośrednikiem w transakcjach między użytkownikami. Łączy sprzedawców z kupującymi: mogą oni zawrzeć między sobą transakcje wymiany bitcoinów na LocalBitcoins.

LocalBitcoins to prosta w obsłudze platforma, działająca jak każde inne miejsce służące jako swoista tablica ogłoszeń w sieci, np. Allegro – ktoś cos kupuje, ktoś sprzedaje. W tym przypadku jest jedynie specyficzny towar, bitcoiny.

Promocje zatem nie wchodzą w grę, bo nawet nie ma takiej możliwości by platforma oferowała coś promocyjnie – w ceny trade’ów się nie miesza.

Wzbogać się nie tylko finansowo. Skorzystaj z przewodników LocalBitcoins

Kryptowaluty to niełatwe aktywo do inwestycji, dlatego warto poznać je bliżej przed podjęciem decyzji o zakupie. Przewodniki, czyli guides, na stronie LocalBitcoins na pewno będą pomocne.

Ich minusem jest to, że są jedynie w języku angielskim, plusem zaś wersja video, która pozwala na szybsze i efektywniejsze przyswojenie wiedzy.

Czy w LocalBitcoins moje pieniądze są bezpieczne?

Jak można być pewnym, że sprzedawca nie okaże się nieuczciwym? Takiej pewności oczywiście nigdy się nie ma, ale w LocalBitcoins pieniądze użytkowników są zabezpieczone poprzez system escrow.

 1. Kiedy dochodzi do zawarcia transakcji, odpowiednia ilość bitcoinów jest automatycznie zablokowana w portfelu sprzedawcy.
 2. Oznacza to, że jeśli sprzedawca odstąpi od transakcji i zechce się wycofać już po przelaniu pieniędzy przez kupującego, platforma uwolni zablokowane pieniądze z jego konta i wypłaci je kupującemu.

Z drugiej strony wygląda to tak, że nigdy nie należy uwalniać escrow dopóki nie otrzyma się pieniędzy na konto od kupującego. Warto też włączyć dwuczynnikową weryfikacją do logowania na konto.

Przy zachowaniu ostrożności, jak zawsze w przypadku transakcji online, nie ma powodów do obaw o bezpieczeństwo podczas korzystania z LocalBitcoins.

Czy LocalBitcoins to legalna giełda?

LocalBitcoins to legalna platforma, regulowana prawem fińskim. Nie ma podstaw by wątpić w jej uczciwość, tym bardziej, że fińskie prawo jest dość restrykcyjne. LocalBitcoins na stronie udostępnia politykę prywatności, regulamin.

LocalBitcoins to wiarygodny pośrednik, ponieważ…

 • Zarejestrowany w Finlandii – wiarygodny kraj, który ma wysokie wymogi dotyczące pośredników finansowych,
 • Podlega jurysdykcji fińskiej instytucji finansowej,
 • Istnieje już od 2012 roku,
 • Opiera transakcje o system escrow,
 • Ma miliony użytkowników na całym świecie.

Odpowiedzialne inwestowanie

Czego zaś nie ma stronie to sekcji o odpowiedzialnym inwestowaniu oraz ostrzeżenia, że kupowanie i sprzedaż kryptowalut może być ryzykowne. Szkoda, bo  opinie o LocalBitcoins mogłyby być lepsze gdyby  pojawiło się chociaż kilka słów ostrzeżenia, zważywszy na to, jak gwałtowne mogą być ceny kryptowalut.

Uczciwy proces rejestracji w LocalBitcoins bez numeru telefonu i maila nie da rady

Platformy obracające środkami pieniężnymi czy pośredniczące w transakcjach finansowych muszą – a przynajmniej powinny – wprowadzać dość dokładny proces rejestracji oraz weryfikacji użytkowników. Od tego w dużej mierze zależy bezpieczeństwo klientów i ich pieniędzy.

Rejestracja w LocalBitcoins
localbitcoins-rejestracja
Nie należy się zatem dziwić, że aby zarejestrować się i w pełni korzystać z wszystkich funkcji w LocalBitcoins w Wyświetl więcej

Nie należy się zatem dziwić, że aby zarejestrować się i w pełni korzystać z wszystkich funkcji w LocalBitcoins wymagane są dość szczegółowe dane.

nowe-konto-w-localbitcoins-formularz
Na początek wystarczy podać: Wymyślony login; Adres e-mail; Wymyślone hasło i jego potwierdzenie. A także potwierd Wyświetl więcej

Na początek wystarczy podać: Wymyślony login; Adres e-mail; Wymyślone hasło i jego potwierdzenie. A także potwierdzić, że nie jest się robotem i kliknąć w Register:

W późniejszych krokach wymagane są dane osobowe i numer telefonu. Weryfikacja obejmuje dwa kroki, należy:

 1. Kliknąć w link aktywacyjny w mailu otrzymanym od platformy.
 2. Wpisać kod wysłany na numer telefonu podany w procesie rejestracji.

Czy konieczna jest weryfikacja telefoniczna?

Da się założyć konto bez potwierdzenia numeru telefonu, ale trzeba koniecznie jakiś numer podać.

Konto niezweryfikowane kodem telefonicznym będzie miało ograniczoną funkcjonalność – nie na wszystkie ogłoszenia o sprzedaży bitcoinów użytkownik będzie mógł odpowiedzieć.

Logowanie do LocalBitcoins – co musisz zapamiętać?

Po rejestracji logowanie do konta odbywa się za pomocą imienia, nazwiska oraz wymyślonego hasła.

Loginu nie trzeba zatem zapamiętywać, jest on jedynie potrzebny do identyfikacji wewnątrz platformy. Hasła nie zapisuj nigdzie w widocznym miejscu, by nie narazić się na włamanie do portfela!

Jak działa LocalBitcoins.com? Oferta platformy społecznościowej.

Na korzystne opinie o LocalBitcoins ma wpływ przede wszystkim koncepcja nastawienia platformy na społeczność. To ona jest prawdziwą wartością tej platformy i dzięki dużej liczbie użytkowników każdy może znaleźć spełniającą jego potrzeby ofertę. Platforma podzielona jest na dwie główne sekcje:

 • kupno bitcoinów,
 • sprzedaż bitcoinów.

Szukanie ofert odbywa się na podstawie lokalizacji użytkownika, czyli lokalnie, stąd nazwa jako połączenie słów: bitcoin, lokal.

W zakładce post a trade jest miejsce na opublikowanie swojej oferty kupna lub sprzedaży bitcoinów.

Dodanie ogłoszenia na LocalBitcoins: krok po kroku

Ogłoszenie trade mogą dodać jedynie zalogowani i zweryfikowani użytkownicy, którzy mają odpowiednią ilość bitcoinów w portfelu na LocalBitcoins by zrealizować transakcję.

Minimalna liczba bitcoinów w portfelu konieczna do umieszczania trade’ów to 0,04 BTC. Publikujący ogłoszenie płaci 1% prowizji od totalnego wolumenu każdej zakończonej transakcji.

 • Nie można sprzedawać czy kupować BTC za osobę trzecią, a płatności mogą być dokonane tylko z kont na imię i nazwisko sprzedającego czy kupującego.
 • Płatności stron trzecich także nie są akceptowane.
 • Szczegóły dotyczące rozliczenia transakcji przedstawia się w czacie dotyczącym trade’a.

Szukanie ofert na LocalBitcoins

Ofert szukaj w zakładce Buy bitcoins lub Sell bitcoins – zależnie od tego, czy chcesz kupić czy sprzedać kryptowalutę. Zwracaj uwagę na kropki przy loginie użytkowników oferujących trade:

 • Zielona kropka oznacza, że użytkownik odpowiada w ciągu pięciu minut.
 • Żółta kropka oznacza, że odpowiada zazwyczaj w ciągu 30 minut.
 • Szara kropka oznacza, że odpowiada dłużej niż w ciągu 30 minut na trade.

Czas odpowiedzi jest liczony na dostawie aktywności z ostatnich 30 dni.

Brak konta demo – specyfika LocalBitcoins wyklucza taką opcję

Na LocalBitcoins demo konto, czyli takie na niby, które pozwalałoby sprawdzić funkcjonalności platformy bez wpłacania depozytu, nie jest oferowane.

Takie konto ma rację bytu w kasynach czy na giełdach forex online, które mają szereg opcji i wysoki stopień skomplikowania.

LocalBitcoins: jak kupować bitcoiny?

Kupno bitcoinów to jedna z dwóch podstawowych funkcji platformy LocalBitcoins. Jak kupować tę kryptowalutę? Proces wygląda następująco:

 1. Zarejestruj się, zweryfikuj konto i zaloguj się. Kup w LocalBitcoins
 2. Wyślij na swój portfel w LocalBitcoins trochę bitcoinów – minimum 0,04. Twój adres portfela znajdziesz na koncie użytkownika.
 3. Swój adres do odbioru bitcoinów znajdziesz na stronie Wallet page pod przyciskiem Receive Bitcoins – zmienia się on dla każdej transakcji, by zapewnić bezpieczeństwo.
 4. Gdy już sprawdzisz adres odbioru bitcoinów, wysyłasz na niego środki z zewnętrznego portfela bitcoinów, by zasilić portfel na platformie LocalBitcoins.com.

Dostępne metody płatności

Do wpłat bitcoinów użyć można jedynie innego portfela kryptowalutowego.

Strona LocalBitcoins.com nie jest kantorem, zatem nie przekonwertuje innej waluty, czy to FIAT, czy krypto, na bitcoiny.

Jeśli zaś chodzi o płatności za kupienie kryptowalut, to kwestia zależy od sprzedawcy. To bowiem on określa formę zapłaty, w czasie transakcji, na czacie LocalBitcoins: Blik, karty kredytowe, przelew, PayPal czy inne.

Popularna metoda zapłaty w LocalBitcoins: BLIK i Revolut

Wybrana przez sprzedawcę metoda płatności jest też widoczna w ogłoszeniu w drugiej kolumnie nazwanej Payment method. Najczęściej spotykana metoda to przelew, Revolut, PayPal, Blik, na LocalBitcoins Paysafecard raczej się nie sprawdza i nie jest oferowane przez sprzedających.

Bezpieczne płatności w transakcjach

Jakiej metody płatności szukać w transakcjach na LocalBitcoins? PayPala raczej nie polecam, gdyż jest dość drogi z racji na opłaty pośrednika oraz mniej bezpieczny. Z czego to wynika?

Transakcje na bitcoinach są nieodwracalne, za to płatności walutami FIAT poprzez kartę kredytową lub właśnie PayPal mają funkcję charge back. Oznacza to, że kupujący może ubiegać się o zwrot pieniędzy. On otrzyma swoją zapłatę z powrotem, ale sprzedawca nie odzyska nigdy bitcoinów.

Zatem, aby zabezpieczyć się przed taką ewentualnością, sprzedający wymagają wysokich opłat za transakcje PayPal, kartami. Zalecam uzyskanie jak najlepszej ceny z płatnością trudną do odwrócenia, jak przelew bankowy, depozyt gotówkowy czy płatności mobilne np. Qiwi w Rosji.

Zapłata za transakcję krok po kroku – z wykorzystaniem depozytu gotówkowego

Jeśli masz już w LocalBitcoins depozyt wpłacony poprzez wysyłkę bitcoinów z innego portfela, to możesz zamieszać ogłoszenia o kupnie czy sprzedaży i finalizować transakcję.

Jak przebiega płatność za zakup bitcoinów z użyciem tradycyjnych walut?

 1. Sprawdź najpierw wybraną przez sprzedawcę metodę płatności, która jest zawsze wskazana w ogłoszeniu: Zapłać w LocalBitcoins wplac depozyt w localbitcoins
 2. Następnie opłać wystawioną fakturę, używając danej metody – jeśli to depozyt gotówkowy to przelej go na wskazane konto sprzedawcy.oplac FV wybrana metoda platnosci za BTC na localbitcoins

Później wystarczy, że potwierdzisz wysłanie gotówki – kliknij w I have paid.

Wypłata kupionych bitcoinów z portfela w LocalBitcoins

Kupiłeś bitcoiny na LocalBitcoins? Jak je wypłacić?

 • Znajdziesz swoje pieniądze w portfelu na platformie.
 • Stamtąd może je wysłać do dowolnego portfela zewnętrznego, na przykład tego samego, z którego wpłacałeś wymagany minimalny depozyt.

Zdecydowana większość portfeli kryptowalutowych jest ze sobą kompatybilna, więc nie powinno być problemu z wysłaniem pieniędzy.

 • wystarczy podać adres portfela,
 • wpisać kwotę i kliknąć Continue,
 • później podać hasło i ewentualnie dokonać weryfikacji za pomocą metody 2FA, jeśli została aktywowana.

Czas procesowania transakcji

Między zleceniem wysyłki pieniędzy a ich pojawieniem się w innym portfelu mija między 10 a 60 minut, o ile wszystko jest w porządku z transakcją. Przelewy między użytkownikami są natychmiastowe co wpływa na dobre opinie o LocalBitcoins.

Problem z wypłatami? Co robić? Opinie o LocalBitcoins

Jeśli czekasz dłużej niż 60 minut, sprawdź, czy wszystko jest w porządku z transakcją. Możliwe, że sieć jest obciążona lub opłata transakcyjna była za niska.

Status transakcji sprawdzisz w swoim portfelu, jeśli:

 • Ma więcej niż sześć potwierdzeń, oznacza to, że przelew powinien przejść i skontaktuj się z dostawcą portfela odbierającego środki, by dowiedzieć się, co się mogło stać.
 • Jest między 0 a 6 potwierdzeń, to znaczy że transakcja jest w trakcie procesowania.
 • Zaś jeśli nie możesz odnaleźć transakcji, to skontaktuj się z dostawcą portfela, z którego środki wysłano.

Opłaty za korzystanie – brak lub bardzo małe

Ile kosztuje korzystanie z LocalBitcoins? W tabeli przedstawiam podstawowe opłaty.

Operacja Opłata
Rejestracja konta Darmowa
Sprzedaż Bitcoinów Darmowa
Kupno Bitcoinów Darmowe
Wystawianie ogłoszenia 1% wolumenu za każdą transakcję
Przelewy  między użytkownikami LocalBitcoins Darmowe
Przelewy na zewnętrzne portfele Prowizja sieci Bitcoin
Opłata za metodę płatności Ustalana przez sprzedawcę
Indywidualne działania mające na celu wyeliminowanie problemów – zgłaszane obsłudze klienta 200 euro za godzinę

Szukanie pomocy w razie problemów. Na LocalBitcoins Polska? Raczej nie…

Obsługa klienta LocalBitcoins sprowadza się do zgłoszenia ticketu. Obecnie rozpatrywanie zgłoszenia może zająć między 5 a 7 dni, z uwagi na zwiększoną liczbę zgłoszeń. Pomocy można także szukać w dziale FAQ lub na blogu.

Niestety, wszystkie te możliwości wymagają znajomości języka angielskiego, bo nie ma wersji strony LocalBitcoins Polska. Na próżno też szukać polskiego adresu e-mail (polish LocalBitcoins email address), bo z racji braku polskiej wersji strony, nie ma żadnej formy polskiej obsługi klienta.

Czy jest dostępna aplikacja natywna Local Bitcoin? Nie, ale i tak kupisz BTC w smartfonie

LocalBitcoins nie pokusił się o zrobienie natywnej aplikacji na smartfony, jednak wersja webowa dobrze śmiga na urządzeniach przenośnych. Wystarczy wpisać adres w wyszukiwarkę internetową w smartfonie, na tablecie etc. i można korzystać z platformy.

Intuicyjnie, estetycznie, sprawnie, czyli kilka słów o stronie localbitcoins.com

Localbitcoins.com jest bardzo przyjazną użytkownikom stroną – intuicyjną w obsłudze, przejrzyście wykonaną, estetyczną. Bez zbędnych informacji, nawału grafiki, krzykliwych kolorów.

Od razu można odnaleźć zakładkę do sprzedaży czy kupna BTC, bez problemu też znajdziesz dział FAQ czy przewodniki.

Platforma dostępna jest w językach angielskim, hiszpańskim, francuskim, włoskim, rosyjskim, portugalskim w wersji brazylijskiej oraz chińskim. Nie ma jeszcze wersji LocalBitcoins Poland i nie wiadomo, czy są plany, by ją powołać.

Ponadto na dobre opinie o LocalBitcoins wpływa aktywne działanie w mediach społecznościowych. By być na bieżąco czy uzyskać dodatkowe informacje o handlu kryptowalutami, warto jest polubić kanał LocalBitcoins Facebook czy Twitter.

Opinie o LocalBitcoins wychwalające tę stronę są jak najbardziej trafione

Jak się prezentują o LocalBitcoins opinie w necie? Użytkownicy chwalą sobie prostotę strony i szybkość zawierania transakcji, a także dużą płynność z racji dużej liczby użytkowników rozsianych po całym świecie.

Nie do przeceniania jest też fakt, że to godna zaufania strona i środki są bezpieczne. Firma ma fińską licencję FIN-FSA Supervisory Authority, jest nadzorowana przez urząd kontrolny.  Jeśli dobrze znasz angielski, to poczujesz się tam jak ryba w wodzie i zdobędziesz sporo dodatkowej wiedzy o kryptowalutach.

Wady i zalety LocalBitcoin

Zalety

 • Przewodniki po świecie kryptowalut,
 • Przejrzysta strona,
 • Niskie opłaty,
 • Rozbudowany FAQ

Wady

 • Obsługa klienta tylko na tickety,
 • Brak mobilnej aplikacji, jej obecność polepszyłaby opinie o LocalBitcoin.

FAQ: LocalBitcoins

Tak, użytkownicy chwalą LocalBitcoins, a ponadto to legalna spółka zarejestrowana w Finlandii i podlegająca tamtejszej jurysdykcji finansowej. Na stronie trustpilot na podstawie ponad 15 000 opinii LocalBitcoins ma aż 5 gwiazdek na 5 możliwych.

Tak, w każdym ogłoszeniu są przedstawiane limity, które pokazuje ile najmniej i ile najwięcej możesz kupić w ramach danego trade’a. Są ogłoszenia, gdzie oferowane są na sprzedaż satoshi, czyli mniejsze jednostki bitcoina – 1 satoshi to 0.00000001 BTC.

Czy może wystarczy mi założony LocalBitcoins wallet, czyli e-portfel na stronie? Po założeniu konta na LocalBitcoins zyskujesz adres e-portfela do wysyłania bitcoinów oraz ich odbierania – ten się zmienia przy każdej transakcji. Musisz jednak wysłać minimalną kwotę BTC  0,04, by móc dodawać ogłoszenia i brać udział w transakcjach. Zatem tak, potrzebujesz zewnętrznego portfela z bitcoinami.

Nie, obsługa klienta jest jedynie po angielsku, jak cała platforma. Strona nie ma polskiej wersji językowej. Jednak można szukać deali z Polski oraz użytkownicy z Polski mogą legalnie rejestrować się na platformie.

Niestety, transakcje bitcoina są nieodwracalne, wynika to ze specyfiki systemu bitcoina. Możesz próbować odzyskać swoje środki, próbując skontaktować się z właścicielem portfela, na które niechcący wysłałeś pieniądze i prosić o ich zwrot. Wszystko zależy od uczciwości odbiorcy.

LocalBitcoins nie jest kantorem, to platforma sprzedaży i kupna P2P, coś jak allegro, tylko z bitcoinami. Nie prowadzi ona wymiany walut. Owszem, możesz sprzedać dolary czy euro i kupić bitcoiny, ale od innego użytkownika. Musisz też mieć na wejście co najmniej 0,04 BTC. Nie jest to zatem miejsce do zaczęcia swojej przygody z kryptowalutami i kupna ich po raz pierwszy.

Spróbuj wygooglować go i być może natrafisz na dane kontaktowe lub skontaktuj się z dostawcą portfela i poproś o pomoc.

LocalBitcoins służy tylko jako pośrednik wymiany środków między stronami transakcji. Mój test pokazał, że to bezpieczna forma sprzedaży i kupna bitcoinów. Pamiętaj, by realizować transakcje z głową, a na pewno systemy zabezpieczeń na platformie będą wystarczające dla ochrony Twojego kapitału. Zarejestruj się w LocalBitcoins

Masz pytanie lub opinię na temat artykułu? Podziel się z nami!

Twój adres e-mail nie będzie upubliczniony. Niezbędne pola tekstowe są oznaczone gwiazdką*

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~vVTVTVTVv~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~