nordvpn-logo

NordVPN Opinie

Zaktualizowano: 21/07/2021 Rynek
Autor Bartek Rakietowicz Autor 21/07/2021 Rynek
Informacje
Recommendation
Bonus €3.10 za miesiąc
Zasady i warunki Subskrypcja na 3 lata
Metody płatności MasterCard, American Express, ripple
Mobile App
Customer support
Languages Polish
Currency EUR
Ostatnia aktualizacja Sprawdzono w
Oferta
€3.10 za miesiąc!
€3.10 za miesiąc

Visit

Bartek Rakietowicz
Bartek Rakietowicz
Redaktor Naczelny
Zdecydowany lider w branży produktów VPN. Mimo lawinowo rosnącej popularności firmy wciąż można znaleźć w ofercie przyzwoity abonament. Bezpiecznie, szybko i… relatywnie tanio. Ja korzystam na codzień i jestem zadowolona.
Bartek Rakietowicz Redaktor Naczelny

NordVPN opiniuję i testuję najmodniejszy program VPN na świecie

Zastanawiasz się, czy programy VPN są bezpieczne i zbierają dobre opinie

a może szukasz informacji jakie konkretnie opinie zbiera NordVPN?

Wszystkiego dowiesz się w naszej recenzji! Sprawdziliśmy, czy program NordVPN jest godny zaufania, a także dokładnie przyjrzeliśmy się cenom i sposobom instalacji.

 • Funkcjonalność
 • Ogromna liczba serwerów na całym świecie
 • Bezpieczeństwo danych
 • Double VPN, czyli podwójna ochrona danych
 • Konkurencyjna cena
 • Długi czas łączenia z serwerem
 • Brak możliwości przetestowania aplikacji bez uiszczenia zapłaty
 • Ograniczone możliwości kontaktu z biurem obsługi klienta
SPRAWDŹ APLIKACJĘ NordVPN
NordVPN bonus

NordVPN – co wyróżnia to narzędzie?

Jeżeli interesuje Cię temat bezpieczeństwa w sieci rzuć okiem również na nasze recenzje programów spyware!

NordVPN to firma z siedzibą w Panamie, będąca jedną z najbardziej znanych i rozpoznawalnych marek w dziedzinie VPN. Posiada ogromną sieć 5 200 serwerów w 59 krajach świata.

Aplikacja jest dostępna zarówno na urządzenia mobilne, jak i stacjonarne. Pozwala na jednoczesne połączenie sześciu urządzeń z jednego konta, podczas gdy inni dostawcy oferują zazwyczaj pięć lub mniej takich połączeń.

Aplikacja posiada rzeszę fanów z całego świata, o czym świadczy m.in. liczba fanów na Facebooku, która wynosi niemal 115 tys. Co więcej, jest dostępna także w języku polskim.

To, za co NordVPN zbiera masę pozytywnych opinii to przede wszystkim funkcjonalność, bezpieczeństwo danych oraz profesjonalne podejście do klientów.

NordVPN w pigułce:

Zalety

Wady

NordVPN zyskuje na popularności!

Przeglądając najnowsze rankingi najlepszych na rynku programów VNP, jedną z najczęściej pojawiających się nazw jest NordVPN.

Narzędzie to zyskało rzeszę sympatyków i wiernych użytkowników na całym świecie. Czym tak naprawdę jest NordVPN, jakie ma funkcje oraz opinie wśród osób, które już korzystają z tego programu? Sprawdź naszą recenzję i zdecyduj, czy warto inwestować w to rozwiązanie!

Co to jest VPN?

VPN (ang. Virtual Private Network) to tzw. prywatna sieć wirtualna, która umożliwia utworzenie bezpiecznego połączenia między dwiema sieciami lub między siecią a użytkownikiem.

To usługa szyfrująca, która chroni tożsamość internautów m.in. przed wirusami oraz cyberprzestępcami i pozwala na anonimowe przeglądanie internetu.

Obecnie większość systemów operacyjnych posiada zintegrowaną obsługę sieci VPN. Korzystają z nich zarówno firmy, jak i użytkownicy indywidualni.

Jak to działa?

VPN przekierowuje naszą całą aktywność w sieci do specjalnie szyfrowanego serwera. To pozwala ukryć nasz adres IP oraz zabezpieczyć wszystkie wysyłane i odbierane dane, które stają się niemożliwe do odczytania, nawet przez podmioty, które je przechwycą.

Dostęp do sieci VPN jest ograniczony i moderowany, dzięki czemu zapewnia użytkownikom bezpieczną wymianę plików i danych. To świetne rozwiązanie chroniące urządzenia m.in. podczas surfowania po intrernecie za pomocą publicznych sieci Wi-Fi.

Korzystając z VPN, szyfrowana jest także lokalizacja użytkownika, dzięki czemu sieci te są również wykorzystywane w celu uzyskania dostępu do stron internetowych czy programów z ograniczeniami regionalnymi.

Jak działa NordVPN?

NordVPN, podobnie jak inne programy VPN, dba o Twoje bezpieczeństwo w sieci,  wykorzystując do tego najnowocześniejszych technologie. Zapewnia solidne szyfrowanie między Twoim urządzeniem a zdalnym serwerem.

NordVPN przekierowuje połączenie internetowe internauty do zdalnego serwera, który staje się bezpiecznym punktem startowym przed dostępem do wszelkich stron internetowych odwiedzanych przez daną osobę.

Aplikacja NordVPN korzysta z protokołów OpenVPN i IKEv2/IPSec, dzięki czemu gwaratuje najwyższą ochronę danych.

NordVPN – kompatybilność programu

NordVPN jest dostępny praktycznie na wszystkie urządzenia dostępne obecnie na rynku. Jak informują jego producenci, jest on kompatybilny z systemami takimi jak:

NordVPN – wymagania systemowe

Producenci NordVPN nie podają oficjalnych informacji na temat wymagań systemowych niezbędnych do instalacji aplikacji.

Analizując jednak jej kompatybilność oraz fakt, że do tej pory istnieje opcja zainstalowania jej chociażby na komputerze z systemem Windows XP, można wywnioskować, że zadziała ona praktycznie na każdym sprawnym urządzeniu umożliwiającym połączenie z internetem.

VPN a polskie prawo – czy program NordVPN jest legalny?

VPN legalny

Legalność programów VPN zależy od kraju, w jakim z niego korzystamy. Powyżej znajdziesz mapę, obrazującą gdzie szyfrowane sieci prywatne są zakazane.

Jak widać na mapie, w Polsce używanie programów VPN jest legalne. Należy jednak pamiętać, że tak naprawdę wszystko zależy od sposobu, w jaki je wykorzystujemy. Nielegalna działalność za ich pomocą, taka jak ukrywanie swojej tożsamości w celu np. ściągania filmów z sieci jest zawsze nielegalna.

Jak pobrać i zainstalować program NordVPN? Instrukcja krok po kroku

Krok 1. Wybierz interesujący Cię abonament, dokonaj płatności, a następnie i pobierz aplikację NordVPN na wybrane urządzenia.

SPRAWDŹ APLIKACJĘ NordVPN

NordVPN-pobierz

Krok 2. Otwórz aplikację i zaloguj się. Aby to zrobić, musisz wpisać te same dane, których użyłeś podczas zakupu aplikacji.

VPN-logowanie

Krok 3. Połącz się z serwerem, naciskając przycisk Quick Connect znajdujący się na głównym ekranie aplikacji. Od tej pory Twoje połączenie jest już zabezpieczone.

NordVPN-opinieDokładne samouczki w zależności od urządzenia, na jakim chcesz zainstalować program znajdują się na oficjalnej stronie producenta.

Gdzie kupić NordVPN?

Poza oficjalną stroną producenta, program NordVPN możesz kupić w sklepach internetowych lub stacjonarnych, takich jak:

Kupując NordVPN w sklepie, otrzymasz pudełko, w którym znajdziesz kartę wraz z kluczem produktu oraz szczegółowym przewodnikiem użytkownika VPN, który przeprowadzi Cię przez proces zakładania konta NordVPN. Zakup w ten sposób to idealny pomysł na prezent.

Funkcje programu NordVPN

 1. Zapewnienie bezpieczeństwa w sieci dzięki szyfrowaniu danych, aplikacja NordVPN zapewnia pełne bezpieczeństwo podczas przeglądania stron. Sprawdza się to szczególnie podczas przeglądania publicznych sieci Wi-Fi.
 2. Ochrona prywatności w internecie – dzięki użyciu sieci VPN, Twoje IP i wszelkie dane osobowe są w pełni chronione. Funkcja ta zapewnia, że nikt nie będzie mógł sprawdzić, jakie strony przeglądasz czy też z jakich programów korzystasz.
 3. Zniesienie ograniczeń regionalnych – chcesz obejrzeć film lub inny materiał, który nie jest dostępny w kraju, w którym przebywasz? Z NordVPN to żaden problem! Dzięki aplikacji możesz skorzystać z dowolnego serwera z 62 krajów świata! Ciesz się Netflixem i programami VOD bez ograniczeń geograficznych.
 4. Automatyczne połączenie z serwerem – nie wiesz, który serwer wybrać? Żaden problem! Kliknij Quick Connect, a algorytm aplikacji znajdzie najlepszy możliwy serwer, z jakim można Cię w danym momencie połączyć.
 5. Ochrona wielu urządzeń NordVPN oferuje możliwość podłączenia aż 6 urządzeń w ramach jednego abonamentu.
 6. Kill Switch – Jeśli połączenie za pomocą sieci VPN zostanie nagle przerwane, dzięki funkcji Kill Switch, dostęp urządzenia do Internetu zostanie zablokowany.
 7. CyberSec – ta wewnętrzna fukcja NordVPN zapewnia blokowanie reklam i dodatkową ochronę przed wirusami. Opcja jest dostępna na urządzenia opierające się na systemach: Windows, macOS, Linux, iOS, Android.
 8. Dedykowany adres IP NordVPN umożliwia korzystanie ze wspólnego lub indywidualnego, lecz nadal w pełni szyfrowanego adresu IP. Dedykowany adres IP sprawdzi się m.in. w celu uzyskania dostępu do firmowych systemów, które udostępniane są tylko wybranym użytkownikom.
 9. Dodatkowe opcje zabezpiecznia klienci NordVPN, przesyłający wrażliwe dane mogą skorzystać z dodatkowego zabezpieczenia. W tym celu należy skorzystać ze specjalnych rozwiązań VPN, zwiększających prywatność, takich jak Double VPN czy też Onion Over VPN.

NordVPN – koszt w zależności od rodzaju abonamentu

Cena aplikacji różni się od długości abonamentu, na jaki się zdecydujemy. Najbardziej korzystna opcja to Plan 3-letni, którego koszt miesięczny to zaledwie $3.49. Dodatkowo, klienci, którzy zdecydują się na najdłuższy pakiet, otrzymają aż 3 miesiące subskrypcji gratis.

Rodzaj abonamentu Cena za miesiąc użytkowania
Plan 3-letni $3.49
Plan 2-letni $4.99
Plan roczny $6.99
Plan miesięczny $11.95

Analizując koszt aplikacji, warto zwrócić uwagę na fakt, że firma często oferuje duże promocje. Przykładowo – w ofercie świątecznej 2019, kupując Plan 3-letni można uzyskać gratis Manager Haseł NordPass o wartości $194.61 oraz dodatkowe 3 darmowe miesiące użytkowania z aplikacji.

Metody płatności

Decydując się na zakup NordVPN, wpływ na opinie klientów mają do wyboru 3 metody płatności:

Karta kredytowa

Visa, MasterCard, American Express, Discover

Kryptowaluty

Bitcoiny, Ethereum, Ripple

NordVPN – opinie użytkowników

Pozytywne opinie o NordVPN

W sieci znajdziemy mnóstwo pozytywnych opinii o NordVPN. Głównie dotyczą one:

Negatywne opinie o NordVPN

W przeciwieństwie do pozytywnych opinii o NordVPN, w sieci znajdziemy zadziwiająco mało negatywnych komentarzy na temat tego rozwiązania. Jeżeli już takowe się pojawią, zazwyczaj dotyczą pojedynczych przypadków, takich jak:

NordVPN opinie i wrażenia z korzystania

Analizując wszystkie wady i zalety NordVPN, nie mamy wątpliwości, że jest to rozwiązanie godne polecenia. Ogromna rzesza zadowolonych użytkowników i niezwykle mała liczba negatywnych komentarzy mówią same za siebie.

Przeglądając sieć w poszukiwaniu opinie o NordVPN, przekonaliśmy się, że właśnie trafiliśmy na wiarygodny i sprawdzony program.

I nie zawiedliśmy się. NordVPN to aplikacja, której plusy zdecydowanie tuszują wszelkie niedociągnięcia. Jej funkcjonalność, bezpieczeństwo, łatwość obsługi oraz atrakcyjna cena sprawiają, że jest to zdecydowanie jedno z najlepszych tego typu rozwiązań na rynku.

Alternatywne programy VPN

Jeżeli nie jesteś przekonany, czy NordVPN to aplikacja dla Ciebie – warto sprawdzić także inne rozwiązania dostępne na rynku. Do najpopularniejszych programów tego typu należą m.in.:

Podsumowanie

NordVPN to aplikacja, którą możemy Wam śmiało polecić. Jej popularność nie jest przypadkowa, ponieważ rzeczywiście jest to marka, która spełnia oczekiwania użytkowników. Jeżeli szukasz dobrego, solidnego programu VPN w przystępnej cenie – NordVPN jest właśnie dla Ciebie.

FAQ: NordVPN

Czy NordVPN posiada opcję blokowania reklam?

Tak, twórcy NordVPN wzbogacili go o CyberSec – wewnętrzny program do blokowania reklam, który naprawdę nieźle się sprawdza.

Jakie opinie ma NordVPN?

W sieci zdecydowania większość opinii o NordVPN to komentarze zadowolonych użytkowników. Osoby, które zdecydowały się na zakup tego programu zazwyczaj bardzo go sobie chwalą.

Gdzie można kupić NordVPN?

NordVPN możesz kupując na kilka sposobów:

 • za pomocą oficjalnej strony producenta,
 • w sklepach Google Play oraz AppStore,
 • w sklepach stacjonarnych lub internetowych.

Czy NordVPN umożliwia oglądanie Netflixa bez ograniczeń regionalnych?

Tak, twórcy NordVPN wiedzą, jak obejść filtry VPN firmy Netflix. Co więcej, stworzyli nawet dedykowane strony pomocy technicznej, gdzie znajdziemy informacje, jak oglądać Netflix na serwerach NordVPN.

Jaka jest cena NordVPN?

Cena aplikacji zależy od abonamentu, na jaki się zdecycujemy. Szczegółowy cennik znajduje się w punkcie NordVPN – koszt w zależności od rodzaju abonamentu. Zaczyna się już od 3.10 € miesięcznie!

Czy można pobrać NordVPN za darmo?

NordVPN to aplikacja płatna i nie ma możliwości pobrania jej za darmo.

Czy można pobrać trial NordVPN?

Nie ma takiej możliwości. Istnieje jedynie opcja zwrotu kosztów w przypadku niezadowolenia po 30 dniach użytkowania aplikacji.

Masz pytanie lub opinię na temat artykułu? Podziel się z nami!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

€3.10 za miesiąc!
€3.10 za miesiąc
Visit
Aby optymalnie zaprojektować i stale ulepszać dla Ciebie naszą stronę internetową, używamy plików cookie. Kontynuując korzystanie z witryny, wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. Więcej informacji na temat plików cookie można znaleźć na naszej stronie.
Polityka Cookies Akceptuję