opteck logo

Opteck Opinie

Zaktualizowano: 10/08/2021 Rynek
Autor Weronika Hossa Autor 10/08/2021 Rynek
Informacje
Recommendation
Bonus Ponad 100 aktywów
Zasady i warunki Lepsza alternatywa: eToro 0% opłat za depozyty i wypłaty
Metody płatności MasterCard, Skrill, Neteller, Przelewy24, BLIK
Licencja Cypr
Mobile App
Customer support
Languages Polish
Currency EUR, USD
Ostatnia aktualizacja Sprawdzono w
Best alternative
logo etoro
eToro Opinie
Odbierz promocję
Bonus

Visit

Weronika Hossa
Weronika Hossa
Recenzentka
Weronika Hossa Recenzentka

Opteck opinie — zbiór informacji o brokerze

W sieci o Opteck opinie są bardzo różnorodne. Jedni traderzy doceniają bardzo funkcjonalną platformę, dzięki której inwestowanie jest proste.

Natomiast inni skarżą się na wysokie depozyty oraz niepewne środowisko, a także bardzo drogie wypłaty.

Jednak, czy polska pomoc techniczna i aż 6 rodzajów kont sprawi, że platforma handlowa przekona Cię do siebie?

Opteck vs eToro: komu powierzyć swoje środki?

Zastanawiasz się czy warto wybrać Opteck, czy może lepiej postawić na lidera branży brokerskiej – eToro? Podpowiemy!

Jeśli chodzi o konto dla graczy poczatkujących zdecydowanie polecamy eToro, bo minimalny depozyt to jedynie 50 dolarów, podczas gdy na Opteck to aż 250 euro.

Ponadto na Opteck wypłaty są dopiero od 100 euro, a według opinii graczy na środki czeka się dość długi czas. 

Nowym inwestorom i doświadczonym strategom nie spodobają się na Opteck na pewno liczne opłaty. Począwszy do potrącenia 50 euro za brak właściwej weryfikacji konta.

Nie zachwyca także skromna oferta par walutowych.

Tymczasem na eToro oferta jest bardzo bogata, progi wejścia niskie, a dodatkowe opłaty dotyczą jedynie przewalutowania czy wypłat. Jest ich zdecydowanie mniej niż na Opteck.

eToro i Opteck: starcie w ringu social tradingu

Co ciekawe i Opteck i eToro oferują social trading. Na Opteck można kopiować transakcje i strategie innych inwestorów, ale dostępna jest historia inwestycyjna jedynie dość świeża, nie ma możliwości sprawdzenia notowań historycznych.

Na eToro, który szczyci się mocno swoimi innowacyjnymi usługami social tradingu, można sprawdzić osiągnięcia każdego tradera z ostatnich lat.

Poza CopyTrading oferowana jest także opcja CopyPortfolios, czyli kopiowanie portfolio grupy inwestorów o podobnej strategii.

Plusy i minusy brokera eToro 

Plusy

Minusy

Opteck com bonus

Bonusy u brokerów internetowych nie są zbyt częste. Wielu z nich wycofało ten sposób zachęcania do założenia konta u siebie, ze względu na ryzyko uzależnienia i przelania zbyt wysokich kwot, które mogą prowadzić do pogorszenia się stanu materialnego.

Sprawdź brokera eToro

Opteck opinie

W końcu inwestujemy na własne ryzyko, ale widząc możliwość otrzymania wysokich bonusów, chętniej przelejemy wyższą stawkę, niż początkowo zakładaliśmy, prawda?

Jeszcze do niedawna Opteck posiadał promocje, które dawały od 25 do 100% zwrotu. W tej kwestii Opteck com opinie zbierał bardzo pozytywne, choć bonusy wiązały się z kilkoma formalnościami. Niestety w tym momencie, na polskim rynku, brak jest bonusów dla traderów i nie znajdziemy również żadnego na stronie Optec com. Wynika to z regulacji prawnych Unii Europejskiej, którymi brokerzy są bezwzględnie związani.

Opteck logowanie – szybki proces zaraz po rejestracji konta

Inwestowanie w Optec jest legalne i wystarczy założyć konto, by zacząć korzystać z serwisu.

opteck opinie

Rejestracja z Opteck jest procesem prostym i szybkim. Aby otworzyć konto, wybierz jego rodzaj, a następnie naciśnij przycisk Zapisz się i ukończ proces rejestracji. Zdecyduj jakich instrumentów finansowych będziesz używał. Wypełnij Test Adekwatności, aby upewnić się, że rozumiesz ryzyko związane z handlem produktami pochodnymi.

Aby aktywować swoje konto w Opteck i potwierdzić swoją tożsamość, prześlij brokerowi niezbędne dokumenty.

UWAGA! W tym momencie rejestracja w Opteck jest niemożliwa.

Na tę chwilę Opteck nie przyjmuje nowych klientów. Trudno określić jak długo utrzyma się taki stan rzeczy.

opteck rejestracja

www opteck com – czego możesz się spodziewać po założeniu konta?

Jak wspomnieliśmy, broker działa stosunkowo krótko na rynku, jednak świetnie się do tego przygotował. Przede wszystkim przygotował autorską platformę do handlu w sieci, która działa płynnie i praktycznie mało kto negatywnie się o niej wypowiada. Jednak platforma handlowa to nie wszystko i Opteck com doskonale sobie zdaje z tego sprawę. Stąd przygotował aż 18 wersji językowych i support z profesjonalnymi managerami, którzy mają pomóc w trudnych początkach.

Do dyspozycji graczy jest też konto demonstracyjne. Na dodatek jest ono całkowicie bezpłatne i nie wymaga rejestracji. Pozwala na sprawdzenie wszystkich możliwości platformy, podobnie jak jest to w przypadku IQ Options.

Czy to jednak wystarczy, aby dla opteck com opinie były przychylne? Nie do końca. Oczywiście, w Polsce możemy skorzystać z naszego rodzimego języka, porozmawiać na czacie z pomocą techniczną, poczytać dużo ciekawych informacji w ebookach, które udostępnia broker, jednak liczba wad jest tak duża, że wiele osób zastanawia się czy warto tutaj wchodzić.

Broker Opteck w pigułce

Zanim jednak przejdziemy do konkretnych informacji, dowiedzmy się czegoś więcej o Opteck com. Broker oferuje handel opcjami binarnymi, jednak z uwagi na regulacje wewnątrz wspólnotowe, posiada odpowiednie licencje pozwalające na prowadzenie działalności w Europie.

Jak sam właściciel – Centralspot Trading (jest nim od maja 2015 roku) podkreśla, sama ta zmiana była podyktowana właśnie chęcią wejścia do krajów należących do Unii Europejskiej.

Czy to był dobry ruch? Czy Opteck opinie ma nienaganne czy może zbiera negatywne noty? O tym w poniższej recenzji.

Opteck jest wiarygodny, ponieważ:

 1. Świetnie przygotowane konto demo – w sieci nie znajdziemy drugiego brokera, który udostępnia praktycznie całą dostępną funkcjonalność swojej platformy w bezpłatnym koncie demo, które nie wymaga nawet rejestracji!
 2. Wiarygodne licencje – chcąc umożliwiać inwestowanie klientom z Europy, Opteck com otrzymał licencje, które na to pozwalają. Są to CySEC oraz IFSC.
 3. Możliwość wpłaty pieniędzy przez Przelewy24 – a także kilka innych metod, które są nam doskonale znane!
 4. Pomoc techniczna w języku polskim – w dodatku dostępna 24 godziny na dobę!
 5. Sześć rodzajów kont do wyboru, które pozwalają na różne dodatki (poza bonusami).

Zanim nowi inwestorzy ponownie będą mogli rejestrować się w serwisie, sprawdź ofertę brokera eToro – lidera naszego rankingu brokerów.

Sprawdź brokera eToro

Ubogi wybór instrumentów

Pierwszą sprawą jest uboga oferta instrumentów. Zaledwie 30 walut, mniej niż 50 akcji, kilka towarów (w tym gaz i ropa, które wciąż utrzymują się na podobnym poziomie i nie stanowią dobrej okazji do zarobków, kukurydza, kawa czy srebro i złoto) i nieco ponad tuzin indeksów.

Chcąc zarobić duże pieniądze, trzeba ostro grać, a to może też prowadzić do dużych strat finansowych. Do wad zaliczymy także wysoki próg wejścia – minimalny depozyt od 50 euro, minimalna transakcja to 25 euro, a o opłatach za wypłaty wspomnimy dopiero za chwilę, żeby się nie zniechęcić.

Czy Opteck com jest wiarygodnym brokerem? Sprawdź jakie posiada licencje!

Nie bez powodu zwraca się uwagę na licencje. W Unii Europejskiej rynek opcji binarnych jest regulowany i wymaga odpowiednich pozwoleń, a inwestować teoretycznie mogą tylko profesjonalni traderzy. Jednak proste transakcje można wykonywać także u brokerów, którzy posiadają niezbędne dokumenty prawne. Podobnie jest w przypadku Opteck com. Jego działalność jest regulowana przez CySEC”), nr licencji #238/14 oraz IFSC.

Warto też dodać, że KNF nie wpisał brokera na listę tych, przed którymi ostrzega. Jednak to może się zmienić za sprawą samych internautów. Sprawdzając Opteck forum można natknąć się na wiele negatywnych opinii.

Najczęściej użytkownicy skarżą się na masowe bany, gdy konto zaczyna za szybko zarabiać. Narzekają także na ryzykowne akcje i utratę swoich pieniędzy.

Deklarują często chęć zgłoszenia do KNF, jednak czy to pomoże? W końcu na stronie Opteck com znajdują się informacje o ryzyku inwestowania oraz przestrzeganiu przed wejściem do platformy handlowej.

W tym momencie rejestracja w serwisie Opteck jest niemożliwa, nic straconego – możesz w tym czasie sprawdzić ofertę brokera eToro.

Sprawdź brokera eToro

Legalność u brokera – czy Opteck oszuści to prawdziwe stwierdzenie?

Założenie konta, jak i inwestowanie jest całkowicie bezpieczne u brokera. Zabezpiecza on swoich traderów przy użyciu protokołu SSL, dlatego wszystkie dane są bezpieczne magazynowane i nie udostępniane dalej.

To jednak nie koniec formalności. Jak już widać, Opteck opinie wśród użytkowników nie są za dobre, dlatego broker broni się odpowiedzialnością i dbałością o bezpieczeństwo. Na swojej stronie poświęcił dużo miejsca, by ostrzegać o ryzyku. Dokładnie opisuje, że obrót na kontach jest ryzykowny i gracze nie powinni inwestować z myślą o przyszłej emeryturze. Informuje, że spółka nie może udzielać żadnych porad, ani kierować portfelem, dlatego wszelkie sugestie managerów czy ich porady powinny być traktowane jako sugestia, a nie pewna informacja.

Naturalnie znalazła się także informacja o odszkodowaniu, jaką można uzyskać w ramach rejestracji na stronie. Ta podstrona u brokera powinna być pozycją obowiązkową przez stworzeniem swojego konta.

Świetne Opteck demo – konto demonstracyjne, którego zazdroszczą inni brokerzy

Złośliwi mogą powiedzieć, że brokerzy, którzy nie chcą zniechęcić początkujących traderów, nie udostępniają konta demo. Gdy oni zobaczą, jak mało wiedzą o inwestowaniu, o mechanizmach i narzędziach, nie stworzą już pełnopłatnego konta. Tutaj Opteck com opinie ma zupełnie inną.

W ręce internautów udostępnił pełną wersję swojej dedykowanej platformy handlowej – całkowicie za darmo, a na dodatek bez konieczności rejestracji!

Otwierając konto, na starcie przyznane jest aż 10.000 euro do dalszego obrotu. Początkujący inwestor może poznać działanie samej platformy (czy aplikacji mobilnej), zapoznać się z instrumentami, w które może deponować dostępne środki pieniężne. Korzystanie konta jest praktycznie bezterminowe (choć są i tacy, którzy uważają, że zostaje zamknięte po przekroczeniu 50.000 euro na rachunku – czy tak właśnie jest? Może to sprawdzisz?).

Można więc śmiało powiedzieć, że Opteck demo jest świetnie przygotowane i otwarte dla każdego, kto zastanawia się czy inwestowanie w dostępne u nich instrumenty to zajęcie właśnie dla niego.

Jak się odnaleźć w Opteck po założeniu konta?

W Opteck logowanie jest proste. Każdy, kto myśli o inwestowaniu pieniędzy na tej platformie handlowej musi na początku drogi odpowiedzieć sobie na jedno proste pytanie – jaki typ konta chce założyć. Do wyboru jest aż 6:

Czym różnią się między sobą dane konta? Jak można się domyślać – dostępem do różnych opcji. Od srebrnego w górę mamy dostępne spready. Każde z nich jednak pozwala na otrzymywanie alertów cenowych oraz stały monitoring rynku, centrum informacji (kącik wiedzy) czy możliwość rozmowy z supportem (także w języku polskim). Według Opteck com, najczęściej użytkownicy wybierają pakiet Złoty (10.000 euro). Jednak czy tak wysoki depozyt jest konieczny już na początku swojej drogi? Nie lepiej małymi krokami zwiększać obrót i później wejść na wyższy poziom wtajemniczenia? Należy się nad tym bardzo mocno zastanowić.

A może konto islamskie?

Ciekawostką, która wyróżnia i pozwala Opteck com opinie zbierać całkiem przychylne jest tak zwane.. konto islamskie. Pozwala ono na inwestowanie zgodne z Koranem – bez odsetek, prowizji, pozycji typu overnight. Jednak, czy status SWAP-FREE przekona niezdecydowanych do wejścia na tę platformę handlową?

Uwaga na dodatkowe opłaty

Gdy już dobierze się właściwe konto, należy dokonać kompletnej rejestracji – podać pełne dane kontaktowe, dokonać weryfikacji i wpłacić depozyt. Jeżeli nie dokona się właściwej weryfikacji, broker ma prawo (według swojego regulaminu) potrącić 50 euro. Będzie ona pobierana co 30 dni, do momentu przesłania skanu dokumentu tożsamości i dowodu miejsca zamieszkania.

Kwota ta nie jest zwracana po dokonaniu formalności. Warto też dodać, że Opteck com pobiera opłaty również za nieaktywne i nieużywane konta. Dlatego lepiej nie zostawiać dostępnych środków i wracać po kilku miesiącach, ponieważ można ich nie zastać na swoim koncie. To jednak nie koniec niespodzianek i kosztów u brokera.

Autorska platforma w Opteck pl – poznaj technologię TradeSoft

Coraz więcej brokerów stawia na dedykowane platformy handlowe i tak samo jest w przypadku Opteck pl. Właściciele postawili na technologię TradeSoft, z której korzysta wielu innych. Na uwagę zasługuje przede wszystkim bardzo dobra widoczność i możliwość nawigacji po różnych sekcjach. Choć z początku, gdy jeszcze chcemy się zarejestrować, napotykamy na natłok informacji i formalności, jednak gdy przejdziemy stronę główną i znajdziemy się w samym środku autorskiej platformy, wszystko się diametralnie zmienia.

Miejsce to zezwala na trzy ustawienia widoku – tak, aby użytkownik mógł wybrać, ile chce zobaczyć na pulpicie, bez konieczności klikania w kolejne ikony i okienka. Może jednocześnie oglądać wykresy, a także patrzeć na wirtualny portfel i dokonywać zakupów instrumentów, które co chwile się zmieniają. Dobrą praktyką jest także podświetlanie wykresów, a także nakładanie na nie linii, aby monitorować czy wartość rośnie czy maleje w porównaniu do ceny, po jakiej zostało zakupione. Czy to koniec? Otóż nie!

Social trading — wyróżnik brokera Opteck

Social trading! W tej kwestii Opteck com opinie zbiera rewelacyjne. Dlaczego? Ponieważ można kopiować transakcje innych traderów i korzystać z ich strategii. Ma to oczywiście swoje plusy i minusy, ale czy skorzystasz z tej opcji – zależy tylko od Ciebie i tego, jak bardzo ufasz wiedzy i umiejętnościom innych traderów. Na zakończenie oceny platformy Opteck, podkreślimy, że wszystko bardzo płynnie i szybko się ładuje, wykresy są widoczne w czasie rzeczywistym i nie ma żadnych opóźnień względem tego, co dzieje się na rynku (chyba, że Twój internet zaczyna właśnie zwalniać..).

Czy znajdziemy jakiekolwiek minusy? Jeden szczególnie rzuca się w oczy. Nie można bowiem wybrać szerszej historii notowań (np. z kilku dni czy nawet kilkunastu godzin). Może to być kłopotliwe, gdy przykładowo, przez kilka dni nie monitorowaliśmy, jak kształtują się ceny za ropę czy pary walutowe. Wtedy już na własne ryzyko i przeczucie, dokonujemy zakupu.

Czy Opteck uczy inwestowania? Odkryj tę tajemnicę!

Po czym poznać dobrego brokera? Po tym, że nie boi się udostępniać niezbędnej wiedzy do skutecznego inwestowania. Czy i tutaj możemy liczyć na drobną pomoc ze strony Opteck com? Na szczęście tak. Wystarczy wejść na platformę handlową i czekają na nas mnogie informacje dotyczące narzędzi, zależności, a także samego słownictwa, jakim posługują się profesjonalni traderzy.

Aktualnie ze strony po zalogowaniu, można pobrać aż 3 ebooki, czwarty jest właśnie w produkcji i będzie poruszać tematy związane strategiami CFD, które tworzą najlepsi specjaliści w branży.

Kącik wiedzy poza ebookami, oferuje także:

Choć nie znajdziemy tam nic dotyczące inwestowania, to możemy zapoznać się z działaniem samego brokera. Na pewno jest to warte uwagi.

Polska obsługa techniczna na platformie Opteck — czy każdy użytkownik może na nią liczyć?

Kolejną dobrą wiadomością dla osób, które chciałyby zacząć inwestować w Opteck com jest informacja, że dostępny jest tutaj support w języku polskim. Jak i 17-stu innych językach. Na dodatek, dostępny jest on całą dobę przez sześć dni w tygodniu. Jak to działa? Czy można liczyć na natychmiastową pomoc? Jak się okazuje, czas reakcji jest lepszy, niż można się tego spodziewać.

Opteck kontakt – Szybkość odpowiedzi zależy od wybranej formy komunikacji

Choć na wiadomość mailową każą czekać do kilku godzin, to na czacie praktycznie od razu dostępny jest konsultant. Jednak nie zawsze w języku polskim, najczęściej od zaraz mamy tych, którzy posługują się przede wszystkim językiem angielskim (oraz drugim, wyspecjalizowanym na dany kraj), dlatego jest to ruletka, czy akurat w tym czasie, w którym potrzebujesz pomocy, będzie Polak po drugiej stronie. Pomimo tego, nie ma co się zrażać, ponieważ niewielu brokerów w ogóle przewiduje pomoc techniczną po polsku.

Poza supportem, do którego można nawet zadzwonić, warto zaznaczyć, że w kwestii udostępniania informacji, opreck com opinie ma całkiem dobre. Specjaliści przygotowali na potrzeby użytkowników ebooki, kąciki wiedzy, nagrania video, a także najczęściej pojawiające się pytania i gotowe odpowiedzi. Zanim się tutaj zalogujesz, koniecznie zapoznaj się z tą podstroną, do której masz dostęp także bez rejestracji. Znajdziesz tam informacje o nietypowych opłatach, jakie serwis może sobie policzyć. Lepiej to wiedzieć wcześniej, niż później się nieprzyjemnie przekonać.

Dopóki Opteck nie wznowi możliwości rejestracji na stronie, zapoznaj się z jednym z ciekawszych brokerów – eToro.

Sprawdź brokera eToro

W jaki sposób zasilimy konto na Opteck? Kilka słów o dodatkowych opłatach

Najwyższy czas na przedstawienie kolejnych formalności, jakie czekają na każdego, kto wejdzie na tę platformę handlową. Pod tym względem Opteck opinie nie ma zbyt dobrej, a to za sprawą opłat za przelewy. Czy są aż tak drogie? Przekonaj się o tym!

Opteck com — minimalny depozyt

Jak już zostało wspomniane, minimalny depozyt, aby w ogóle wejść do świata inwestowania wynosi całe 250 euro. W Opteck funkcjonuje waluta europejska, dlatego nie przeliczy to nam na złotówki, jak w przypadku innych brokerów. Minimalna wartość pojedynczej transakcji będzie równa 25 euro. Jak to będzie wyglądać w przypadku wypłat?

Tutaj niestety czeka kilka rozczarowań. Przede wszystkim, pierwsze związane jest z kwotą, którą musimy osiągnąć. Dopiero od 50 euro w górę przy portfelach internetowych oraz 100 euro przy przelewach można wypłacić. Drugie rozczarowanie? Już informujemy. Jest to czas oczekiwania na pieniądze – nawet do tygodnia. Trzecie? Pobierana prowizja od wypłat! 3,5% od wypłaconej kwoty. Skoro już wiemy, na czym stoimy, przechodzimy do formalności związanych z wpłacaniem depozytu.

Opteck wpłaty

Opteck poszedł wzorem innych brokerów i ułatwił wpłacanie pieniędzy na swoje wirtualne rachunki na swojej platformie handlowej. Można tutaj skorzystać ze znanych nam:

Formalności są bardzo proste i nie trzeba otwierać na swoim koncie rachunków walutowych. Bank samodzielnie przewalutuje pieniądze i ewentualnie pobierze prowizję zgodną ze swoim cennikiem.

Inwestowanie w ruchu – jak się sprawdzi aplikacja mobilna?

opteck aplikacja

Każdy szanujący się broker gotowy jest ułatwić inwestowanie swoim traderom. Nie stawiają więc tylko na stronę internetową, którą najczęściej tworzą pod dedykowane potrzeby, ale i wychodzą do użytkowników z aplikacją mobilną.

Pod tym względem Opteck opinie ma wręcz rewelacyjną! Program na telefony czy tablety został również napisany od podstaw dla spółki. Dlatego wszystkie opcje, możliwości i funkcjonalności są tak zaprojektowane, aby trader nie miał problemów z szybkimi akcjami, przelewaniem środków, odczytywaniem wykresów czy rozmową z supportem.

Choć na początku ta aplikacja nie była do końca właściwa, to została poprawiona. Jednak wciąż w sklepie Google Play dostępne są negatywne opinie, które w większości dotyczą właśnie tej starej wersji, która w niczym nie przypomina tego, co aktualnie można ściągnąć.

Opteck mobile — duże możliwości

Aplikacja, podobnie jak platforma handlowa dostępna z poziomu deskop, oferuje handel 100 aktywami, zlecaniem wypłat, zarządzaniem konta oraz aktywnym poruszaniem się po Opteck. Ściągając ją z Google Play, na swoim telefonie powinniśmy mieć 8,5 Mb wolnej powierzchni oraz dla pamięci podręcznej. Tutaj ocena, jaką wystawili od 2015 roku internauci to 3,4.

Natomiast użytkownicy urządzeń Apple potrzebują 45 Mb miejsca na samą instalację. Niestety, ale w tym środowisku, ocena nie przekracza dwóch gwiazdek w pięciostopniowej skali.

Oszustwa w Opteck – czy trzeba na coś uważać?

Choć nie mówi się o tym głośno, to w sieci można było znaleźć wiele pozytywnych wiadomości dotyczących inwestowania za pośrednictwem Opteck. Wszystko tylko po to, by wpłacać wysokie depozyty (kuszono atrakcyjnymi bonusami), a sam broker miał zarabiać na prowizji za wypłaty.

Niektórzy traderzy wręcz wskazywali, że ich osobisty manager wręcz naciskał, aby przelewać więcej pieniędzy, bo można otrzymać większy zwrot, agresywniej inwestować i więcej zarabiać. Jak można się domyślać, dla wielu osób nie zakończyło się to dobrze, a swoje roszczenia zgłaszali do właścicieli Opteck, jak i do KNF. Z jakim skutkiem? Tego niestety nigdy się nie dowiemy.

Każde inwestowanie niesie za sobą ryzyko utraty oszczędności życiowych. Dlatego nie można ulegać naciskom ze strony innych osób i obracać pieniędzmi zgodnie z własną wiedzą i odwagą.

Inwestować w Opteck, czy nie? Rzeczowe podsumowanie brokera

Zaletą w inwestowaniu jest polska wersja językowa całego serwisu, jak i supportu, choć nie zawsze mogą być dostępni od ręki i trzeba dłużej poczekać, aż będą mogli zająć się naszym problemem, ewentualnie załatwimy sprawę po angielsku. Broker przygotował też pokaźny kącik wiedzy, który dostępny jest wyłącznie dla zalogowanych użytkowników. Czy to koniec plusów? Niekoniecznie, ponieważ wiele osób stwierdzi, że Przelewy24 czy możliwość przerzucania pieniędzy z kart płatniczych to znaczne ułatwienie, jednakże bardzo wielu brokerów ma to już w swojej ofercie, dlatego pod tym względem, Opteck com idzie za tłumem.

Ostatnią i bardzo mocną zaletą jest Opteck demo konto. Pozwala na poruszanie się po platformie bez inwestowania prawdziwych pieniędzy. Na starcie mamy do dyspozycji aż 10.000 euro i możemy z nimi robić, co nam się podoba, ucząc się dźwigni, praw forexu oraz innych zależności. To by było na tyle, ponieważ teraz zaczyna się spora lista słabych stron.

Opteck opinie 2021

Do zalet trzeba zaliczyć świetnie przygotowaną stronę internetową, samo środowisko, możliwość ustawiania widoku dla tradera (na trzy różne sposoby). W ogólnej charakterystyce, broker postawił tutaj na jakość i można odnieść wrażenie, że nie oszczędzał na tworzeniu autorskiego rozwiązania w technologii TraderSoft. Aplikacja również nie pozostawia miejsca na narzekanie. Działa szybko, płynnie i jest przygotowana w taki sposób, że każda opcja czy ruch jest automatyczny i nie trzeba się specjalnie wczytywać w to, co jest napisane na ekranie telefonu.

Niestety, ale Opteck opinie nie są często pozytywne i wiele osób uważa, że lepiej od razu przejść do innego brokera, bez rozczarowań. Skąd tak mocne słowa? Zaczniemy od wysokich depozytów, które wynoszą 250 euro! To ponad tysiąc złotych, aby w ogóle rozpocząć inwestowanie. Minimalne transakcje muszą wynosić 25 euro i więcej. Chociaż wysokość wypłat powinna być zbilansowana i pozwalać na łatwe wyciąganie pieniędzy. Niestety i tutaj czeka kolejne rozczarowanie – na portfel internetowy wypłacimy 50 euro i więcej, przelew? Od 100 euro i.. trzeba niestety czekać, niekiedy nawet tydzień. To nie koniec złych wiadomości!

Broker chyba czuje, że traci inwestorów, dlatego zaskakuje swoich traderów różnymi opłatami. Za prowadzenie aktywnego konta – 20 euro miesięcznie, za nieaktywne – 50 euro miesięcznie, za brak właściwej weryfikacji, kolejne 50 euro miesięcznie (aż do przesłania prawidłowych dokumentów). Za każdą wypłatę pobiera 3,5% prowizji, a jej maksymalna wartość może wynieść nawet 3.500 euro! Wciąż skromna oferta dostępnych aktywów też nie zatrzymuje na Opteck com. Czy warto? Może tylko dla polskiego supportu, chociaż z drugiej strony, zamiast na opłaty, pieniądze możemy zainwestować na porządny kurs angielskiego, który nie tylko przyda się na platformach handlowych konkurencyjnych brokerów.

Do czasu, gdy rejestracja w Opteck pozostaje zamknięta, zapoznaj się z brokerem eToro

 • ciekawy wybór instrumentów finansowych,
 • świetnie przygotowana platforma handlowa oraz aplikacja mobilna,
 • darmowe konto demo,
 • darmowy kącik wiedzy,
 • pomoc techniczna dostępna w języku polskim.
 • wysoki depozyt wstępny (od 250 euro),
 • niskie stopy zwrotu,
 • skromna oferta par walutowych,
 • wypłaty na konto od 100 euro,
 • opłaty praktycznie za każdy typ konta, czy to aktywny czy nie,
 • prowizja od wypłat,
 • bardzo długi czas oczekiwania na pieniądze,
 • wysoka wartość minimalnych transakcji (25 euro).

FAQ: Opteck

Jak wygląda w Opteck platforma mobilna?

Opteck oferuje aplikację mobilną na iOS i Androida, jednak nie jest ona zbyt wysoko oceniania i zajmuje sporo miejsca na telefonie. W tym przypadku deweloperzy mogliby się uczyć np. od eToro, który oferuje bardzo przyjazną użytkownikom aplikację mobilną.

Czy Opteck to broker będącym liderem w kwestii social tradingu?

Na Opteck social trading jest oferowany, ale nie można przejrzeć historycznych notowań aktywów. Liderem social tradingu i kopiowania portfolio wśród brokerów uznawany jest eToro.

Czy Opteck to oszustwo?

W Internecie można natrafić na recenzje użytkowników oszukanych przez Opteck, mających problemy z wypłatą środków czy skarżących się, że manager ich konta naciska na kupno pewnych instrumentów. Takie rzeczy nie powinny się zdarzać u brokera chcącego cieszyć się profesjonalną opinią, jak przykładowo godny zaufania eToro.

Czy są oferowane na Opteck opcje binarne?

Tak, ale warto pamiętać, że nie są one legalne w Unii Europejskiej dla traderów nieprofesjonalnych. Detaliczni inwestorzy europejscy nie mogą tradować na opcjach binarnych i z tego powodu wielu brokerów, jak eToro, którzy chcieli być w zgodzie z europejskim prawem, wycofali się z opcji binarnych.

Masz pytanie lub opinię na temat artykułu? Podziel się z nami!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Aby optymalnie zaprojektować i stale ulepszać dla Ciebie naszą stronę internetową, używamy plików cookie. Kontynuując korzystanie z witryny, wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. Więcej informacji na temat plików cookie można znaleźć na naszej stronie.
Polityka Cookies Akceptuję