private internet access

Private Internet Access Opinie

Zaktualizowano: 18/01/2022 Rynek
Autor Bartek Rakietowicz Autor 18/01/2022 Rynek
Informacje
Recommendation
Bonus €2.50 za miesiąc!
Zasady i warunki Subskrypcja na 2 lata
Metody płatności Visa, MasterCard, PayPal, Bitcoin, American Express
Mobile App
Languages Polish
Ostatnia aktualizacja Sprawdzono w
Oferta
€2.50 za miesiąc!
€2.50 za miesiąc!

Visit

Bartek Rakietowicz
Bartek Rakietowicz
Redaktor Naczelny
Korzystanie z Private Internet Access to świetny sposób na pozostanie anonimowym. Tylko, czy ten program może nawiązać walkę z coraz większą konkurencją? Moim zdaniem jak najbardziej, atrakcyjna cena i solidne zabezpieczenia dają mu mocną pozycję na rynku VPN.
Bartek Rakietowicz Redaktor Naczelny

Private Internet Access – opinie na temat narzędzia VPN

Private Internet Access to program VPN, którego głównym celem jest zapewnienie bezpieczeństwa i prywatności podczas korzystania z internetu.

Jeśli zastanawiasz się, czy warto zdecydować się na wybór tego narzędzia – dobrze trafiłeś.

W tym recenzji rozwieję Twoje wątpliwości, prezentując wszystkie najważniejsze informacje i opinie o Private Internet Access.

Sprawdź i przekonaj się sam!

 • Funkcyjność,
 • Możliwość pełnej konfiguracji,
 • Omija blokadę regionalną Netflixa,
 • Przyzwoita cena,
 • 10 198 serwerów w 96 krajach,
 • 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy,
 • Możliwość połączenia aż 10 urządzeń jednocześnie.
 • Brak możliwości odblokowania iPlayera,
 • Brak obsługi czatu na żywo,
 • Brak bezpłatnej wersji próbnej.

Czym jest Private Internet Access?

Private Internet Access (PIA) jest jednym z najbardziej znanych i najdłużej istniejących programów VPN na rynku. Został on stworzony w sierpniu 2010 roku przez firmę London Trust Media, INC.

Sprawdź program Private Internet Acces

Bonus w Private Internet Access

Od 2019 roku jest własnością firmy Kape Technologies, która jest również właścicielem innych programów VPN: CyberGhost i ZenMate. 

VPN – co to jest?

Sieć VPN (Virtual Private Network) to wirtualna sieć, która zapewnia wielowarstwowe zabezpieczenia prywatności.

Private internet access logo małe
Ukrywanie adresu IP
Zachowanie anonimowości
Ochrona podczas korzystania z publicznych sieci WiFi
Ochrona poufnych danych
Zapewnienie bezpieczeństwa w sieci

Jest to swego rodzaju tunel między siecią a Twoim urządzeniem, który sprawia, że połączenie z internetem jest bezpieczne i anonimowe. 

Sieci VPN z roku na rok stają się coraz popularniejsze. Internauci stają się coraz bardziej świadomi zagrożeń, jakie czyhają na nich w sieci.

Dlatego właśnie decydują się na zabezpieczenie swoich danych przed cyberatakami oraz wyciekiem danych. Narzędzie to jest dostępne w wersji open source, co oznacza, że może być dowolnie konfigurowane na własny użytek.

Program posiada tysiące użytkowników na całym świecie, którzy zazwyczaj mają bardzo dobre opinie o Private Internet Access. Sprawdź, jak zainstalować program i zgarnąć lepszą ofertą.

Private Internet Access – co warto wiedzieć przed zakupem?

Zalety:

Wady:

Jak działa Private Internet Access?

Kiedy nie korzystasz z VPN, każdy użytkownik internetu może sprawdzić informacje na temat Twojego połączenia z siecią, takie jak:

Private Internet Access pozwala ukryć szyfruje informacje tak, że nie można ich odczytać.

Jak zapewniają producenci, ich program zabezpiecza nie tylko samą przeglądarkę, ale także urządzenie i wszystkie aplikacje, z jakich korzystasz.

Private Internet Access – wymagania systemowe

Chciałbyś wykupić dostęp do Private Internet Access, ale nie wiesz, czy będzie działać na Twoim urządzeniu? Poniżej znajdziesz dokładną listę systemów, pozwalających na korzystanie z tego programu:

[accordiongroup id=”166″]

[accordion group=”166″ title=”Lista systemów współpracująca z PIA” active=””]

Czy Private Internet Access jest legalny w Polsce?

Korzystanie z Private Internet Access, tak jak i innych programów VPN, jest w naszym kraju legalne.

Należy jednak pamiętać, aby korzystać z nich zgodnie z ich przeznaczeniem, nie naruszając przy tym żadnych przepisów prawnych.

Wszelkie ukrywanie tożsamości w celu popełnienia przestępstwa, jest oczywiście karalne i podlega wymiarowi sprawiedliwości.

Jak zainstalować Private Internet Access? 

 1. Wejdź na stronę producenta i kliknij żółty przycisk Dołącz teraz, znajdujący się po prawej stronie Menu. Sprawdź program Private Internet Acces

  jak zainstalować private internet access?

 2. Wybierz interesujący Cię plan subskrypcji.instalacja krok 2
 3. Wybierz formę płatności i dokonaj zakupu.instalacja krok 3
 4. Kliknij przycisk Pobierz znajdujący się w Menu. Pobieranie rozpocznie się automatycznie. Zainstaluj program zgodnie ze wskazówkami asystenta instalacji.

Private Internet Access – najważniejsze funkcje

Ukrywanie adresu IP

Zapewnienie prywatności w Internecie staje się coraz większym wyzwaniem. Dostęp do Twojego adresu IP może stanowić zagrożenie dla Twoich danych osobowych i bezpieczeństwa w Internecie.

Private Internet Access skutecznie ukrywa adres IP przed wszystkimi aplikacjami. Dotyczy to nie tylko przeglądarek internetowych i komunikatorów internetowych, ale wszystkich programów, z jakich korzystamy.

Zachowanie anonimowości w sieci

Obecnie wiele stron internetowych śledzi informacje o osobach odwiedzających. Istnieje więc duże ryzyko, że Twoje dane mogą zostać ujawnione. Jak tego uniknąć?

Najlepiej skorzystać VPN, który pozwoli Ci przeglądać sieć w pełni anonimowo. Private Internet Access oferuje możliwość uzyskania anonimowego adresu IP, a to pozwoli Ci cieszyć się pełną wolnością w sieci, na przykład grając w zagranicznych kasynach online.

Ochrona podczas korzystania z publicznych sieci WiFi

Korzystając z publicznych sieci Wi-Fi w miejscach takich kawiarnie, centra handlowe, biblioteki, uczelnie, restauracje czy hotele narażasz swoje dane na niebezpieczeństwo.

Bez szyfrowania Twoje dane stają się niemal tak samo dostępne jak publiczna telewizja.

A czy można korzystać z takich połączeń w sposób bezpieczny?

Tak, jeśli skorzystasz z sieci VPN. Private Internet Access tworzy kilka warstw zabezpieczeń, które uniemożliwiają dostęp do danych nawet osobom korzystającym z tej samej sieci

Ochrona poufnych danych

Cyberprzestępcy stale starają się przechwycić Twoje dane w celu włamania do kont bankowych i innych poufnych miejsc.

Tego typu ataki i naruszenia bezpieczeństwa stają się niestety coraz bardziej powszechne. Private Internet Access oferuje pełną ochronę Twojej tożsamości, dzięki czemu możesz mieć pewność, że nie padniesz ofiarą cyberprzestępców.

Zapewnienie bezpieczeństwa w sieci

W dzisiejszych czasach bezpieczeństwo w sieci to podstawa. Private Internet Access korzysta z najwyższej klasy protokołów szyfrujących i zabezpiecza Twoje połączenie za pomocą najwyższej klasy protokołów VPN, takich jak OpenVPN czy WireGuard.

Korzystając z algorytmów szyfrujących opracowanych przez ekspertów w dziedzinie kryptografii, złamanie tychże technologii szyfrujących jest niezwykle trudne, a wręcz niemożliwe.

Ochrona przed hakowaniem inteligentnych urządzeń w Twoim domu

Urządzenia wchodzące w skład inteligentnego domu, takie jak m.in. inteligentne głośniki typu Alexa lub Google Home Assistant cieszą się coraz większą popularnością.

Niestety takie urządzenia także mogą paść ofiarą hakerów.

Grozi to nie tylko włamaniem do Twoich kont  internetowych, ale może pomóc przestępcom włamać się do Twojego mieszkania. Sieci VPN takie jak Private Internet Access pozwalają chronić internet rzeczy (ang. Internet of Things) przed takimi atakami.

Ochrona przed kradzieżą danych

Kradzież danych może mieć miejsce na wiele różnych sposobów.

 1. Po pierwsze, mogą zostać skradzione poprzez włamanie się do Twojego konta w serwisie społecznościowym lub do poczty elektronicznej.
 2. Po drugie, mogą zostać wyłudzone za pomocą wiadomości e-mail, które wydają się pochodzić z wiarygodnych źródeł.
 3. Wreszcie, Twoje dane mogą być również skradzione przez podsłuch czy zhakowanie Twojego połączenia internetowego, zarówno poprzez połączenia przewodowe jak i bezprzewodowe.

Private Internet Access chroni przed hakerami chcącymi włamać się do Twojej sieci, używając najwyższej klasy szyfrowania i protokołów zabezpieczających.

Ukrywanie lokalizacji i zniesienie ograniczeń regionalnych

Private Internet Access pozwala ukryć Twój prawdziwy adres IP, a co za tym idzie – także lokalizację, w której się znajdujesz.

To nie tylko ochrona przed atakami cyberprzestępców, ale także możliwość przeglądania sieci bez ograniczeń regionalnych.

Koniec z komunikatami, że wybrane materiały nie są dostępne w Twoim kraju. Od teraz możesz cieszyć się pełną zawartością internetu, bez względu na miejsce, w jakim się znajdujesz.

Dzielone tunelowanie

Gdy używasz Private Internet Access, z reguły wszystkie połączenia internetowe z Twojego komputera są tunelowane przez serwer VPN. Dzielone tunelowanie (ang. Split Tunneling) pozwala wybrać, które aplikacje mogą ominąć tunel VPN.

To umożliwi im dostęp do Internetu z oryginalnego adresu IP, zamiast adresu IP Private Internet Access.

Użycie tunelowania dzielonego pozwoli Ci wykluczyć z aplikacji VPN te, które mogą blokować adresy IP VPN lub są wrażliwe na przepustowość i opóźnienia.

Kraje, w jakich zlokalizowane są serwery Private Internet Access

PIA posiada aż 10 198 serwerów w 97 miejscach zlokalizowanych w 76 krajach na całym świecie.

[accordiongroup id=”166″]

[accordion group=”166″ title=”Z tych serwerów możesz się połączyć” active=””]

 

 1. Stany Zjednoczone
 2. Kanada
 3. Australia
 4. Wielka Brytania
 5. Niemcy
 6. Zjednoczone Emiraty Arabskie
 7. Holandia
 8. Szwajcaria
 9. Szwecja
 10. Austria
 11. Hiszpania
 12. Japonia
 13. Singapur
 14. Francja
 15. Belgia
 16. Rumunia
 17. Czechy
 18. Irlandia
 19. Dania
 20. Norwegia
 21. Włochy
 22. Finlandia
 23. Andora
 24. Armenia
 25. Cypr
 26. Algieria
 27. Gruzja
 28. Grenlandia
 29. Wyspa Man
 30. Iran
 31. Kazachstan
 32. Liechtenstein
 33. Sri Lanka
 34. Maroko
 35. Monako
 36. Czarnogóra
 37. Malta
 38. Nigeria
 39. Panama
 40. Katar
 41. Arabia Saudyjska
 42. Wenezuela
 43. Bangladesz
 44. Bahamy
 45. Chiny
 46. Mongolia
 47. Makau
 48. Polska
 49. Indie
 50. Hongkong
 51. Luksemburg
 52. Izrael
 53. Meksyk
 54. Egipt
 55. Islandia
 56. Kambodża
 57. Nowa Zelandia
 58. Filipiny
 59. Turcja
 60. Tajwan
 61. Wietnam
 62. Węgry
 63. Bułgaria
 64. Bośnia i Hercegowina
 65. Grecja
 66. Litwa
 67. Portugalia
 68. Argentyna
 69. Republika Południowej Afryki
 70. Albania
 71. Brazylia
 72. Estonia
 73. Łotwa
 74. Mołdawia
 75. Serbia
 76. Ukraina

  [/accordion]

  [/accordiongroup]

Ile kosztuje Private VPN?

Cena Private Internet Access różni się w zależności od długości abonamentu. Najbardziej korzystną opcją jest plan dwuletni. Wówczas miesięczna opłata wynosi zaledwie 2,5 euro.

Rodzaj abonamentu Cena za miesiąc użytkowania
Plan miesięczny 9,29 EUR /miesiąc
Plan roczny 3,1 EUR/miesiąc
Plan dwuletni 2,5 EUR/miesiąc

Metody płatności

Private Internet Access oferuje szeroki wybór opcji płatności. Należą do nich:

Private Internet Access – opinie użytkowników

Private Internet Access to narzędzie niezwykle popularne wśród użytkowników programów VPN. Pojawia się w większości rankingów i zestawień najlepszych tego typu rozwiązań na rynku.

A jakie opinie o Private Internet Access pojawiają się w sieci? Poniżej stworzyliśmy małe podsumowanie najczęściej występujących komentarzy.

Pozytywne opinie o Private Internet Access

Na początku ustalmy jedno –  pozytywne opinie o Private Internet Access to temat rzeka. Jest ich zdecydowanie więcej niż komentarzy niezadowolonych użytkowników. Private Internet Access otrzymuje wiele pochwał za m.in.:

Ogólnie rzecz  biorąc, użytkownicy Private Internet Access są zadowoleni z tego, że narzędzie to po prostu dobrze spełnia swoją rolę.

Doskonale chroni i zabezpiecza urządzenia z dostępem do internetu, a do tego jest bardzo łatwy w obsłudze.

Jego cena jest bardzo atrakcyjna, a biorąc pod uwagę liczbę pozytywnych opinii o Private Internet Access, doskonale spełnia oczekiwania użytkowników.

Negatywne opinie o Private Internet Access

Mimo masy pozytywnych opinii o Private Internet Access, w sieci możemy spotkać się także z komentarzami niezadowolonych użytkowników. Negatywne opinie Private Internet Access dotyczą zazwyczaj:

Alternatywne programy VPN

Private Internet Access – moja opinia. Czy warto wybrać ten VPN?

Private Internet Access to dobre i solidne rozwiązanie w przystępnej cenie.

Doskonale sprawdza się w swojej roli jaką jest ochrona i zapewnienie anonimowości w sieci, choć tu wątpliwości może budzić lokalizacja firmy, znajdująca się w Stanach Zjednoczonych.

Dużym plusem, na który warto zwrócić uwagę przed zakupem, jest możliwość połączenia aż 10 urządzeń w ramach jednego abonamentu.

Co więcej, program jest kompatybilny z większością używanych obecnie systemów, dlatego nie powinno być problemu z zainstalowaniem go na jakimkolwiek domowym czy służbowym urządzeniu.

I wreszcie, program ten posiada rzeszę zadowolonych klientów, a w sieci znajdziesz masę pozytywnych opinii o Private Internet Access. 

Pozostaje więc pytanie – czy na bogatym rynku programów VPN, warto wybrać właśnie to rozwiązanie?

Niestety nie ma tu jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ wszystko zależy od Twoich indywidualnych potrzeb i oczekiwań.

To, co mogę Ci doradzić, to sprawdzenie alternatywnych programów VPN, których ranking znajdziesz na naszej stronie. Warto sprawdzić kilka opcji i wybrać tę, która najbardziej Cię przekonuje.

Podsumowanie

Private Internet Access to dobre, solidne i sprawdzone rozwiązanie. Program przyciąga atrakcyjną ceną, dużą funkcjonalnością oraz solidną pozycją na rynku.

Jest to narzędzie, które z pewnością warto mieć na uwadze, szukając dla siebie najlepszego programu VPN.

FAQ: Private Internet Access

Jakie opinie ma Private Internet Access?

Opinie o Private Internet Access są w zdecydowanej większości pozytywne. Użytkownicy cenią ten program przede wszystkim za łatwość obsługi, użyteczność i funkcjonalność.

Czy Private Internet Access jest za free?

Niestety Private Internet Access nie udostępnia wersji za free. Cena abonamentu nie jest jednak wysoka. Przy wyborze najtańszego pakietu jego koszt to zaledwie 2,5 euro.

Jak wygląda rejestracja VPN Private Internet Access?

Rejestracja programu VPN Private Internet Access jest bardzo szybka i intuicyjna. Wystarczy:

 • wejść na stronę producenta,
 • kliknąć przycisk Dołącz teraz,
 • wybrać interesujący nas plan subskrypcji,
 • postępować zgodnie z instrukcjami na stronie.

NordVPN czy PIA

NordVPN jest liderem naszego rankingu, ale PIA znajduje się na wysokiej pozycji. Polecamy przeczytanie obu recenzji oraz wyrobienie sobie zdania samodzielnie.

How to download Private Internet Access – jak pobrać ten program?

Aby pobrać ten program, wystarczy kliknąć na przycisk Pobierz, znajdujący się w pasku Menu na stronie. Po kliknięciu żółtego przycisku Download, pobieranie Private Internet Access rozpocznie się automatycznie.

Masz pytanie lub opinię na temat artykułu? Podziel się z nami!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

€2.50 za miesiąc!
€2.50 za miesiąc!
Visit
Aby optymalnie zaprojektować i stale ulepszać dla Ciebie naszą stronę internetową, używamy plików cookie. Kontynuując korzystanie z witryny, wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. Więcej informacji na temat plików cookie można znaleźć na naszej stronie.
Polityka Cookies Akceptuję