privatevpn logo

PrivateVPN Opinie

Zaktualizowano: 11/07/2022 Rynek
Autor Bartek Rakietowicz Autor 11/07/2022 Rynek
Informacje
Recommendation
Bonus $3.32 za miesiąc
Zasady i warunki Subskrypcja na 13 miesięcy
Metody płatności Diners Club, American Express
Mobile App
Currency USD
Ostatnia aktualizacja Sprawdzono w
Oferta
$3.32 za miesiąc!
$3.32 za miesiąc

Visit

Bartek Rakietowicz
Bartek Rakietowicz
Redaktor Naczelny
Co wyróżnia PrivateVPN na tle konkurencji? Przede wszystkim możliwość logowania z aż 6 urządzeń jednocześnie. Zaliczam go do TOP 5 najlepszych programów VPN, między innymi dlatego, że stosuje najwyższy poziom szyfrowania na rynku, używany wojska rządowe.
Bartek Rakietowicz Redaktor Naczelny

PrivateVPN – opinie o narzędziu, zapewniającym prywatność w sieci

Czy wiesz, że sieci VPN to nie tylko zapewnienie bezpieczeństwa w sieci?

To również większy dostęp do nieograniczonej bazy multimediów z całego świata oraz możliwość zachowania pełnej prywatności i anonimowości.

Jeśli zastanawiasz się nad zakupem tego typu rozwiązania – koniecznie zapoznaj się z możliwościami PrivateVPN i sprawdź jego opinie.

Poznaj najważniejsze informacje o tym produkcie i zdecyduj czy jest to narzędzie dla Ciebie!

 • Łatwa, intuicyjna instalacja
 • Brak logów, nikt nie rejestruje Twojego ruchu
 • Zaawansowane, 2048-bitowe szyfrowanie AES-256 oraz tunelowanie OpenVPN
 • 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy
 • Możliwość połączenia aż sześciu urządzeń jednocześnie
 • Skromna liczba serwerów
 • Enegochłonny

Bonus PrivateVPN

Jak widzisz, cena PrivateVPN zależy od pakietu, na jaki się zdecydujemy.

Bonus w PrivateVPN

Najkorzystniejszą opcją na tę chwilę (kwiecień 2020) jest plan 13-miesięczny, w którym oferowany bonus w PrivateVPN jest w postaci jednego miesiąca gratis!

Opłata miesięczna za ten produkt wynosi wówczas zaledwie $3.32!

Czym jest sieć VPN?

VPN (ang. Virtual Private Network), czyli – tłumacząc dosłownie – wirtualna sieć prywatna, tworzy bezpieczne połączenie między Tobą a Internetem. Kiedy łączysz się z siecią przez VPN, cały ruch danych jest przesyłany przez zaszyfrowany tunel wirtualny. 

Kiedy korzystasz z sieci VPN:

Obecnie na rynku istnieje wielu dostawców tego typu rozwiązań. Należą do nich m.in. ExpressVPN, NordVPN czy wreszcie PrivateVPN, któremu poświęcone jest to opracowanie.

Dlaczego, według opinii klientów, warto korzystać z sieci VPN?

PrivateVPN – co to jest?

PrivateVPN to jeden z najpopularniejszych programów VPN dostępnych na rynku. Powstał w 2009 roku w Sztokholmie. Jest produktem należącym do szwedzkiej firmy Privat Kommunikation Sverige AB.

Jak sama nazwa wskazuje, PrivateVPN stawia przede wszystkim na prywatność i bezpieczeństwo swoich użytkowników. Producenci tego nadziędza twierdzą, że jest ono “najszybciej rozwijającym się VPN na świecie” i obiecują, że jest w stanie zapewnić pełną ochronę danych.

To, co nie ulega wątpliwości, to fakt, że jest to jeden z najpopularniejszych programów VPN dostępnych na rynku. Potwierdza to fakt, że ojawia się w czołówce większości rankingów rozwiązań tego typu.  Do tego, w sieci znajduje się wiele pozytywnych opinii klientów o PrivateVPN. 

Jak działa PrivateVPN?

Kiedy uzyskujesz dostęp do Internetu bez VPN, łączysz się za pomocą swojego dostawcy usług internetowych (Internet Service Provider), który następnie łączy Cię z wybraną przez Ciebie treścią. Korzystanie z Internetu jest widoczne na serwerach dostawcy usług internetowych (ISP).

Jeśli natomiast korzystasz z progamów takich jak PrivateVPN, łączysz się z jednym z serwerów poprzez szyfrowane połączenie, będące tzw. tunelem VPN.

Wszystkie transmisje i dane przesyłane pomiędzy urządzeniem a serwerem VPN są szyfrowane, więc tylko Ty możesz je oglądać.

PrivateVPN – kompatybilność

PrivateVPN jest dostępny na routery oraz urządzenia z systemami:

PrivateVPN jest wiarygodny, ponieważ

Zalety

Wady

Czy PrivateVPN jest legalny?

Sieci VPN, w tym PrivateVPN są legalne w większości krajów na świecie. Państwa, w których używanie wirtualnej sieci prywatnej jest zakazane to:

Należy jednak dodać, że mimo, że korzystanie z sieci VPN jest w danym kraju legalne – należy używać jej tylko w taki sposób, aby nie złamać przepisów obowiązujących w danym państwie.

Wszelkie nieuczciwe aktywności, takie jak ukrywanie tożsamości w celu handlu nielegalnym towarem, są oczywiście nielegalne.

PrivateVPN – najważniejsze funkcje

Ochrona prywatności w sieci

PrivateVPN pozwala przeglądać Internet anonimowo, zachowując Twoje dane i tożsamość w tajemnicy. Nawet Twój dostawca usług internetowych nie może zobaczyć Twoich danych lub stron, które odwiedzasz. 

PrivateVPN, poprzez ukrycie Twojego adresu IP i zmianę lokalizacji, uniemożliwia śledzenie Twojego cyfrowego śladu, nawet gdy przebijasz się przez firewalle, aby dotrzeć do swoich ulubionych treści.

Ukrywanie adresu IP w PrivateVPN

PrivateVPN ukrywa Twój adres IP, zastępując go jednym ze swoich. Dzięki temu nikt nie może określić Twojej lokalizacji, a Ty możesz korzystać z sieci bez ograniczeń geograficznych! To bardzo przydatna opcja, ponieważ wiele serwisów, takich jak m.in..:

udostępniają niektóre treści tylko w wybranych krajach. Przykładowo, polskie produkcje na  Netfixie dostępne są tylko w Polsce. Wyjeżdżając zatem za granicę, bez dostępu do sieci VPN, nie będziesz mógł ich obejrzeć.

Szyfrowanie danych

Tunelowanie PrivateVPN zapewnia najbardziej zaawansowane, najnowocześniejsze, wielowarstwowe bezpieczeństwo, aby chronić Twoją prywatność w sieci.

Szyfrowanie danych za pomocą tego narzędzia zapewnia bezpieczeństwo na miarę ochrony poufnych informacji militarnych. 

Pozwala na bezpieczne korzystanie z prywatnych połączeń i publicznych hotspotów Wi-Fi, uniemożliwiając odczytywanie i kradzież danych przez szpiegów, hakerów i innych cyberprzestępców.

Co więcej, szyfrowanie chroni także przed wirusami i atakami typu phishing (podszywanie się pod daną osobę czy instytucję).

Bezpieczne połączenie z siecią firmową, czyli za co PrivateVPN zgarnia świetne opinie

Dbałość o bezpieczeństwo poufnych danych firmowych to w dzisiejszych czasach podstawa!

Najnowocześniejsze środki bezpieczeństwa używane przez program pozwalają połączyć się z siecią firmową z prywatnego urządzenia bez żadnego ryzyka. Trzeba przyznać, że PrivateVPN zbiera za tę funkcję korzystne opinie.

Nieograniczony dostęp do treści

PrivateVPN oferuje zaawansowane możliwości, które pozwalają na odblokowanie stron internetowych i dostęp do treści z dowolnego miejsca – z własnego biura lub nawet z krajów takich jak Chiny czy Iran, gdzie władza zazwyczaj ogranicza dostęp do Internetu.

PrivateVPN Killswitch

Program automatycznie zawiesza połączenie internetowe w przypadku rozłączenia się z siecią. Rozwiązanie to pozwala zapobiec wyciekowi danych.

PrivateVPN przydaje się także wtedy, gdy chcesz pozostawić urządzenie bez nadzoru, a to, co pobierasz, musi być utrzymywane w tajemnicy.

Odblokowywanie stron internetowych

Niektóre miejsca pracy ograniczają dostęp do wybranych stron lub serwisów, aby zminimalizować rozpraszanie uwagi pracowników.

Podobnie szkoły często blokują dostęp do potencjalnie niebezpiecznych materiałów od uczniów. Niektóre kraje całkowicie zakazują dostępu do witryn, które uważają za niewłaściwe politycznie.

Tu także z pomocą przychodzi PrivateVPN, który oferuje dostęp do wszystkich stron, niezależnie od lokalizacji. Sieć VPN kieruje ruchem internetowym przez szyfrowany tunel, dzięki czemu Twoje dane nie mogą być widoczne ani cenzurowane. 

Torrenting

PrivateVPN umożliwia tzw. “torrenting P2P”. To ważna opcja, ponieważ w wielu krajch torrenting jest nielegalny.

Co więcej, użytkownik może otrzymać zawiadomienie o naruszeniu praw autorskich od swojego dostawcy usług internetowych lub nawet stanąć w obliczu prawnych zarzutów.

PrivateVPN daje natomiast szansę na bezpieczne wykonywanie legalnego torrentingu podczas korzystania z ich serwerów. Twórcy narzędzia zalecają używanie ich szwedzkich serwerów do udostępniania plików. Aby ulepszyć P2P, PrivateVPN zapewnia także przekierowanie portów.

Przekierowanie portów

PrivateVPN oferuje możliwość przekierowania portów. To zwiększa wydajność P2P, niezbędną do przesyłania torrentów.

Pomaga też w zwiększeniu prędkości, jeśli lokalna zapora sieciowa blokuje lub hamuje określony port związany z wymianą plików peer-to-peer (P2P).

Jak zainstalować PrivateVPN?

Nie wiesz, czy będziesz w stanie samodzielnie zainstalować sieć VPN? Jeśli zdecydujesz się na PrivateVPN, będzie to łatwiejsze niż Ci się wydaje!

Wystarczy, że wykonasz siedem prostych kroków:

 1. Krok I. Wybierz plan, który odpowiada Twoim potrzebom, następnie podaj swój mail i ustaw hasło. Rejestracja konta w PrivateVPN
 2. Krok II. Dokonaj płatności.wplata w PrivateVPN
 3. Krok III. Wybierz system operacyjny urządzenia i pobierz aplikację.Aplikacja PrivateVPN
 4. Krok IV. Uruchom program PrivateVPN.

Metody płatności

Dostawca PrivateVPN daje klientom szeroki wybór metod płatności. Opłaty można dokonać na trzy sposoby:

wpłaty privatevpn
Karta kredytowaPayPalKryptowaluty
Visa, MasterCard, American Express, JCB, Discover, Diners Club InternationalPayPalBitcoin

PrivateVPN a ochrona prywatności

Szwedzkie prawo

Szwecja to kraj, w którym trudno jest umieścić VPN, ze względu na pewne rygorystyczne przepisy dotyczące przechowywania danych.

W 2009 r. kraj ten przyjął ustawę o nazwie IPRED, umożliwiającą nakłonienie szwedzkich dostawców usług internetowych do produkowania danych na temat użytkowników, którzy są podejrzani o nielegalne udostępnianie materiałów objętych prawami autorskimi. 

Choć mówiono o rozszerzeniu tego przepisu na sieci VPN, obecnie przepisy te dotyczą tylko dostawców usług internetowych.

Gwarancja twórców Private VPN

Twórcy Private VPN na swojej stronie internetowej opublikowali informację, że od 2008 roku ich narzędzie zapewniło 100-procentową anonimowość ponad 44 000 użytkowników bez żadnego naruszenia danych. Gwarantują, że nie prowadzą żadnych rejestrów ruchu w sieci.

Nie przechowują też danych ani informacji o tym, które adresy IP zostały podłączone do ich serwerów. Dlatego własnie, nawet jeśli nakaz sądowy wymaga danych, to nie mogą dostarczyć czegoś, czego nie posiadają. 

Twórcy PrivateVPN informują, że jedyne dane, które gromadzi to narzędzie to adres e-mail użytkownika. Jest niezbędny do weryfikacji tożsamości użytkownika podczas logowania się do serwisu i korzystania z sieci VPN. 

Private VPN a bezpieczeństwo danych

PrivateVPN oferuje zabezpieczenia dla połączeń OpenVPN z szyfrem AES-256 i uwierzytelnianiem danych HMAC SHA256. 

Warto jednak dodać, że narzędzie umożliwa swoim użytkownikom dość dużą liczbę protokołów bezpieczeństwa do wyboru. Dostępne protokoły obejmują:

Twórcy PrivateVPN dostarczają szczegółowych wyjaśnień dotyczących każdego z protokołów VPN. To bardzo istotne, ponieważ, przed przełączeniem się pomiędzy tymi protokołami, ważne jest zrozumienie, kiedy należy używać każdego z nich. 

Jeśli szukasz odpowiedniej równowagi pomiędzy bezpieczeństwem i szybkością, polecamy trzymanie się domyślnego protokołu OpenVPN. Jest on obecnie najlepszym rozwiązaniem na rynku, a do tego oferuje dobrą prędkość połączenia.

Ile kosztuje PrivateVPN?

Z naszych danych wynika, że bardzo popularnym hasłem w wyszukiwarce jest “private vpn free”. Czas więc odpowiedzieć na pytanie – czy PrivateVPN jest za darmo?

Otóż – tak jak większość (jeśli nie wszystkie) zaufanych sieci VPN – PrivateVPN to narzędzie płatne

Warto jednak przy tym pamiętać, że jego producenci oferują 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy w przypadku, kiedy narzędzie nie spełni naszych oczekiwań.

Ile kosztuje piratevpn
PlanOpłata miesięczna
1 miesiąc$7.01
3 miesiące$4.50
13 miesięcy (12 + 1 gratis)$3.32

Obsługa klienta, czyli support PrivateVPN

Warto też zwrócić uwagę na obsługę klienta. Firma nie zatrudnia ludzi “z zewnątrz”, jednocześnie powierzając to zadanie swojemu wewnętrznemu działowi, który jest doskonale obeznany z produktem.

Mimo, że obsługa nie jest dostępna 24/7, osoby, które tam pracują mają bardzo dużo wiedzę i bezpośredni dostęp do narzędzia, dzięki czemu są w stanie ekspresowo pomóc klientom.

Jeżeli ktokolwiek napotka problem z instalacją PrivateVPN, dział supportu bezpłatnie wykona cały ten proces zdalnie – za pomocą narzędzia TeamViewer.

PrivateVPN – opinie użytkowników

Opinie o PrivateVPN nie pozostawiają nam wątpliwości, że produkt ten jest warty polecenia. Jak podają jego twórcy, narzędzie to posiada aż 44 tysiące zadowolonych użytkowników!

Ale czy to, co znajdziemy na oficjalnej stronie producenta jest zgodne z rzeczywistością?

Poniżej przedstawiamy małe zestawienie, co chwalą i na co skarżą się użytkownicy PrivateVPN. 

plusy i minusy privatevpn
Private VPN – opinie pozytywnePrivateVPN – opinie negatywne
profesjonalna obsługa klienta i pomoc ekspertów

nieograniczony dostęp do treści w Internecie

troska o bezpieczeństwo i prywatność użytkowników

łatwa i intuicyjna instalacja

możliwość zniesienia blokady regionalnej Netflixa

przystępna cena

zgodny z  oczekiwaniami

bardzo dobra szybkość łącza

przyjazny interfejs użytkownika
brak całodobowej obsługi klienta dostępnej siedem dni w tygodniu

mała liczba serwerów

lokalizacja serwera (Szwecja) mogąca naruszyć prywatność użytkowników

Analizując powyższe zestawienie, warto podkreślić, że opinie pozytywne o PrivateVPN występują znacznie częściej niż negatywne.

Programy podobne do PrivateVPN

PrivateVPN – nasze opinie i wrażenia z korzystania

PrivateVPN doskonale spełnia swoją rolę – dba o bezpieczeństwo, chronąc prywatność i anonimowość swoich użytkowników. Do jego mocnych cech należą także nienaganna szybkość łącza oraz przyjazny interfejs. 

Ostatnio wielu klientów sieci VPN zwraca uwagę na to, czy programy te działają na serwisach streamingowych, takich jak Netflix. I tu również PrivateVPN nie zawodzi. Dzięki niemu możemy do woli przeglądać całą zawartość sieci bez ograniczeń regionalnych.

Mimo, że nie posiada może wielu rozbudowanych funkcji, doskonale sprawdza się w tym, do czego został stworzony. Ma bardzo przystępną cenę, adekwatną do tego, co oferuje oraz jakie PrivateVPN opinie posiada.

PrivateVPN to także dobry wybór dla programistów, którzy chcieliby dostosować to narzędzie do swoich potrzeb. Twórcy udostępniają swój produkt w wersji open-source, dzięki czemu każdy miłośnik kodowania będzie mógł sobie go dowolnie zmodyfikować.

Podsumowanie

Nasze ostateczne opinie o PrivateVPN są oczywiście pozytywne. Jeżeli szukacie prostego, a do tego zaufanego i sprawdzonego programu VPN w przystępnej cenie – PrivateVPN z pewnością spełni Wasze oczekiwania!

FAQ: PrivateVPN

Czy PrivateVPN oferuje darmowego triala?

PrivateVPN nie oferuje damowego triala. Zapewnia jednak 30-dniową gwarancję zwrotu kosztów w przypadku niespełnienia oczekiwań klienta. Warto dodać, że narzędzia typu VPN nie są drogie, więc z pewnością warto przetestować sobie takie narzędzie.

Jakie opinie ma PrivateVPN?

Opinie o PrivateVPN w zdecydowanej większości są pozytywne. Użytkownicy chwalą to narzędzie za niezawodną ochronę prywatności oraz bezpieczeństwa w sieci. Więcej na temat opinii o tym programie znajdziesz w naszej recenzji.

Czy PrivateVPN jest dostępny na Androida?

Tak, PrivateVPN jest dostępny na urządzenia z systemem Andorid. Dodatkowo dostępny jest także na iOS, MacOs, Linux, Windows oraz routery.

Czy Private VPN jest dostępny w wersji “free”?

Niestety PrivateVPN nie posiada wersji free. Nie jest to jednak drogie narzędzie. Najtańszy pakiet, na ten moment, kosztuje zaledwie $3.32 miesięcznie.

Jak zrobić download aplikacji PrivateVPN?

Aby pobrać PivateVPN, należy przede wszystkim dokonać zakupu tego produktu. Następnie trzeba kliknąć na zakładkę Download (w stopce strony PrivateVPN), wybrać urządzenie i pobrać aplikację.

Masz pytanie lub opinię na temat artykułu? Podziel się z nami!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

$3.32 za miesiąc!
$3.32 za miesiąc
Visit
Aby optymalnie zaprojektować i stale ulepszać dla Ciebie naszą stronę internetową, używamy plików cookie. Kontynuując korzystanie z witryny, wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. Więcej informacji na temat plików cookie można znaleźć na naszej stronie.
Polityka Cookies Akceptuję