spyzie_logo

Spyzie Opinie

Zaktualizowano: 02/06/2021 Rynek
Autor Bartek Rakietowicz Autor 02/06/2021 Rynek
Informacje
Recommendation
Metody płatności MasterCard, American Express
Games Przeglądanie kontaktów
Ostatnia aktualizacja Sprawdzono w
Best alternative
mspy logo
mSpy Opinie
66 zł za miesiąc

Visit

Bartek Rakietowicz
Bartek Rakietowicz
Redaktor Naczelny
Bartek Rakietowicz Redaktor Naczelny

Spyzie opinie: testujemy jedną z modnych aplikacji śledzących

Zapewnienie dzieciom bezpieczeństwa w sieci i ochrony przed wszelkimi zagrożeniami jest bardzo ważne. Czy Spyzie zdaje egzamin z testu? Sprawdziliśmy opinie o Spyzie i Mspy – zobacz, który spyware wypadł lepiej!

Spyzie vs. mSpy

W teście ogólnym na funkcjonalność aplikacji Spyzie wypadł… gorzej, natomiast mSpy wypadł lepiej.

Jak to możliwe?

Obie apki mają podobne funkcje, jednak Spyzie znacząco zwalnia urządzenie śledzone. Z mSpy nie zaobserwowaliśmy takiego defektu.

Sprawdź mSpy

Spyzie opinie

Czym wyróżnia się na tle konkurencji i dlaczego warto go wybrać? W niniejszym artykule postaramy się odpowiedzieć na to pytanie. Sprawdźcie!

Zalety i wady aplikacji Spyzie

Spyzie to jedna z najlepszych i najbardziej popularnych aplikacji monitorujących. Posiada szereg zalet, za które zdobyła uznanie użytkowników z całego świata. Nie ma jednak rozwiązań idealnych, w związku z czym przed zakupem warto zapoznać się także z jej słabymi stronami.

Zalety

Wady

Czym jest Spyzie?

Spyzie to program typu Spyware (inaczej: aplikacja śledząca). Mimo, że sama nazwa tej kategorii zazwyczaj przywołuje negatywne skojarzenia -w przypadku tej aplikacji powinno być zupełnie inaczej. Celem Spyzie jest  bowiem zapewnienie bezpieczeństwa nieletnim użytkownikom telefonów komórkowych, które są szczególnie narażone na działania przestępców.

Aplikacja została stworzona z myślą o rodzicach, którzy za jej pomocą mogą kontrolować niemal wszystko, co dzieje się z telefonem ich pociechy – od blokowania wybranych programów, po przeglądanie wiadomości i obrazów. 

Spyzie: kompatybilność

Aplikacja Spyzie zbiera dobre opinie i jest dostępna na urządzenia z systemem Android w wersji 4.0 lub nowszej oraz urządzeń z systemem iOS w wersji 10.0.0 lub nowszej. 

Obecnie do  dyspozycji użytkowników jest już szósta wersja aplikacji, czyli Spyzie 6.0. Dostęp do Panelu Użytkownika dostępny jest zarówno z aplikacji mobilnego, jak i strony w przeglądarce.

Zastosowanie aplikacji Spyzie

Aplikacja ma dwa główne zastosowania, które generują różne grupy użytkowników. Są to:

 1. zwiększona kontrola rodzicielska – tak jak wspominaliśmy wcześniej, Spyzie ma chronić dzieci przed niebezpiecznymi treściami w sieci, pornografią, cyberprzemocą i innymi pułapkami, na które mogą się tam natknąć,
 2. monitorowanie pracy zatrudnionych osób – poza głównym i najczęściej wymienianym przez twórców aplikacji celem, Sypzie jest wykorzystywana również przez pracodawców. Dzięki niej mogą oni mieć kontrolę nad tym, czym w czasie pracy zajmują się ich podwładni. Mimo, że to zastosowanie budzi wiele kontrowersji, użytkowników wykorzystujących ją w ten właśnie sposób jest coraz więcej.

Jak działa Spyzie? Opinie o funkcjonalności

Czego potrzeba, aby rozpocząć monitorowanie na wybranym urządzeniu?

 1. Konto Premium – niezbędne, aby otrzymać dostęp do wszystkich zaawansowanych funkcji
 2. Dostęp do docelowego urządzenia, które chcemy monitorować – aby legalnie korzystać z usług Spyzie, należy mieć autoryzowany dostęp do wybranego urządzenia
 3. Konto iCloud (w przypadku iPhone) lub dowolną aplikację monitorującą (telefony z systemem Android) – jeżeli chcemy monitorować aktywność na iPhone, wystarczy znać dane do logowania konta iCloud. W przypadku pozostałych urządzeń, niezbędne będzie zainstalowanie dowolnego programu monitorującego.

Instalacja Spyzie krok po kroku

Krok 1. Utwórz konto Spyzie za pomocą oficjalnej strony – jest to niezbędny krok, aby uzyskać dostęp do panelu sterowania. Twórcy aplikacji radzą, żeby w tym celu użyć autentycznego adresu e-mail, aby otrzymywać niezbędne ostrzeżenia o słowach kluczowych i inne ważne informacje.

Sprawdź program Spyzie

Spyzie instalacja

Krok 2. Wybierz darmową wersję testową lub uzyskaj subskrypcję Premium.

Krok 3. Zainstaluj aplikację – po dokonaniu rejestracji, zostaniesz przekierowany do kreatora instalacji. W tym kroku należy podać imię i wiek osoby, której aktywność chcemy monitorować. Następnie musisz wybrać odpowiedni system operacyjny, w oparciu o który działa jej urządzenie. Z tym związany jest kolejny krok.

Spyzie instalacjaw przypadku iPhone – wpisz identyfikator iCloud i hasło i kliknij przycisk zweryfikuj. Upewnij się, na urządzeniu docelowym aktywna jest usługa tworzenia kopii zapasowych i synchronizacji iCloud.  

Spyzie iphone instalacjaW przypadku urządzenia z Androidem – należy zainstalować aplikację monitorującą na telefonie. Zanim to zrobisz przejdź do ustawień i znajdź kartę Ekran blokady i zabezpieczenia. Następnie włącz opcję Nieznane źródła i kliknij OK. 

instalacjaPo wykonaniu tej czynności pobierz i zainstaluj aplikację do monitorowania. Link do pobrania aplikacji można znaleźć na stronie Kreatora konfiguracji. Po zakończeniu pobierania, plik APK można znaleźć w wyskakujących powiadomieniach lub w folderze Pliki do pobrania. W kolejnym kroku otwórz właśnie zainstalowaną aplikację i zaloguj się na swoje konto Spyzie. Następnie kliknij Start, aby aktywować usługę administratora urządzenia. 

Dokończenie instalacji w panelu sterowania

Po aktywacji usługi, ikona aplikacji zostanie automatycznie usunięta i będzie działać w trybie ukrytym.

Przejdź do Panelu Sterowania i zacznij korzystać z aplikacji – po pozytywnie zakończonym procesie konfiguracji, przejdź do panelu sterowania dostępnego pod adresem: my.spyzie.com/dashboard. Dane z docelowego urządzenia zostaną zsynchronizowane w ciągu zaledwie kilku minut. Za każdym razem, gdy zalogujesz się na konto, będziesz miał dostęp do najświeższych danych. Wyjątkiem jest sytuacja, kiedy telefon docelowy zostanie wyłączony lub odłączony od Internetu. 

Spyzie instalacja

Najważniejsze funkcje Spyzie

Największym wyróżnikiem programu i powodem tego, że Spyzie zbiera świetne opinie są jej rozbudowane funkcje, które dają jej dużą przewagę konkurencyjną. Do najważniejszych z nich należą:

Integracja oraz pełen monitoring wiodących aplikacji

Spyzie ma pełen dostęp do danych pochodzących z aplikacji takich jak WhatsApp, Instagram, Facebook, Messenger czy Snapchat. Umożliwia wgląd do historii konwersacji, pobieranie oraz przeglądanie wysłanych plików multimedialnych i załączników, a także sprawdzanie linków przesyłanych za pomocą danego komunikatora.

Przeglądanie przesyłanych wiadomości  

Poza przeglądaniem wiadomości w komunikatorach online, Spyzie pozwala także na przeglądanie treści SMS-ów i MMS-ów, jakie zostały wysłane na oraz z telefonu docelowego.

Lokalizator urządzenia docelowego 

Dzięki tej opcji, rodzice mogą sprawdzić, gdzie dokładnie znajduje się ich pociecha. Co więcej, aplikacja pozwala sprawdzić także datę i godzinę każdej odwiedzonej lokalizacji. Spyzie wykorzystuje widok mapy Google, w związku z czym obsługa tej funkcji jest bardzo łatwa w użyciu.

Historia przeglądania 

Pozwala dokładnie prześledzić wszystkie strony internetowe, jakie otworzono za pomocą urządzenia docelowego.

Możliwość wykonania zrzutu ekranu 

Aplikacja umożliwia zrobienie screenshota dowolnej aktywności na telefonie docelowym. Zapisane obrazy nie pojawiają się oczywiście na telefonie osoby, której aktywność jest monitorowana. Trafiają za to od razu na konto osoby monitorującej.

Do każdego screenshota można dodać daty i godziny, z momentu, z którego pochodzą. Za pomocą panelu użytkownika, można w każdej chwili przeglądać, zapisywać oraz generować nowe zrzuty ekranów.

Eksport danych 

Wszystkie monitorowane dane można w dowolnym momencie nie tylko przeglądać, ale i zapisywać. Dzięki eksportowi danych możesz zgromadzić, wykonać kopię zapasową i przejrzeć w dowolnym czasie wszystkie monitorowane dane, takie jak lokalizacja urządzenia, historia wiadomości i przeglądania, informacje GPS i inne.

Keylogger 

Funkcja ta umożliwia śledzenie każdego naciśnięcie klawisza wykonane przez użytkownika i automatycznie rejestrowanie wszystkich informacji wejściowych. Dzięki tej funkcji rodzice mogą dokładnie sprawdzić, z kim rozmawiają i do kogo wysyłają wiadomości ich dzieci.

Oś czasu 

Dzięki tej opcji możemy wyświetlić podsumowanie wszystkich aktywności telefonu i sprawdzić, na co i w jakich godzinach poświęcają czas użytkownicy monitorowanego urządzenia. Opcja ta jest także istotna dla pracodawców.

Dzięki niej Spyzie zbiera pozytywne opinie, a pracodawcy mają  łatwy i przejrzysty dostęp do tego, czym w czasie pracy zajmują się zatrudnione przez nich osoby. 

Opinie o rejestrowaniu połączeń przez Spyzie

Aplikacja daje dostęp do szczegółowego rejestru połączeń urządzenia docelowego, dzięki czemu zyskuje dobre opinie. Jej użytkownik może bowiem sprawdzić wszystkie połączenia przychodzące i wychodzące wykonane za pośrednictwem monitorowanego urządzenia.

Co więcej, Spyzie pozwala również uzyskać pełne informacje o rozmówcy, a także sprawdzić datę, godzinę i czas trwania wybranego połączenia.

Powiadomienia o informacjach wrażliwych

Kiedy za pomocą monitorowanego urządzenia zostaną przesłane poufne informacje, takie jak chociażby adres zamieszkania, PESEL czy dane karty kredytowej, osoba monitorująca dostanie natychmiastowe powiadomienie. To samo stanie się w przypadku usunięcia wiadomości, wideo lub zdjęcia, a także zarejestrowania podejrzanych kontaktów.

Aby jeszcze lepiej chronić najmłodszych, aplikacja umożliwia także włączenie powiadomień na wybrane słowa kluczowe (np. związanych z seksualnością).

Funkcja informowania o informacjach wrażliwych przydaje się również pracodawcom, którzy mogą sprawdzić, czy ich pracownicy nie udostępniają osobom trzecim poufnych danych dotyczących przedsiębiorstwa, w którym pracują.

Przechwytywanie zdjęć

Dzięki Spyzie można przeglądać wszystkie zdjęcia zapisane w telefonie dziecka czy też pracownika. Aplikacja umożliwia pobieranie multimediów z urządzenia docelowego, a także sprawdzenie dokładnej daty i godziny, kiedy zostały wykonane. Dostęp do całych dzienników zdjęć jest dostępny w Panelu sterowania.

Śledzenie listy kontaktów

Możesz uzyskać dostęp oraz pobrać dane o wszystkich kontaktach zapisanych w urządzeniu docelowym. Dzięki temu z łatwością sprawdzisz wszystkie dane, takie jak nazwiska, adresy pocztowe, mailowe czy numery telefonów. 

Dlaczego warto wybrać Spyzie?

Obecnie aplikacja Spyzie jest uważana za jedną z najlepszych rozwiązań na rynku. Analizując oferty konkurencyjne, jej przewagą jest z pewnością szereg rozbudowanych i stale ulepszanych funkcjonalności, a także ogromna popularność wśród użytkowników.

Co więcej, firma oferująca ten produkt ma bardzo dobre opinie jeśli chodzi o obsługę klienta. To z pewnością właśnie dlatego szybko zyskała sobie fanów na całym świecie. 

To, na co również warto zwrócić uwagę to fakt, że aplikacja nie ogranicza się do jednego systemu operacyjnego. Jest dostępna dla użytkowników niemalże wszystkich dostępnych obecnie na rynku telefonów komórkowych. Jeśli więc dana osoba zdecyduje się zmienić smartfona z Adroidem na iPhone lub odwrotnie, nie musi szukać zamienników Spyzie, ponieważ może bez problemu zainstalować je na nowym urządzeniu.

Dlaczego rodzice powinni korzystać z aplikacji monitorujących aktywność dziecka w sieci?

Wiemy już, jakie cechy charakteryzują Spyzie i jakie zbiera opinie w sieci. Zdajemy sobie sprawę z tego, co wyróżnia tę aplikację na tle konkurencji. Dlaczego jednak w ogóle warto zainwestować w tego typu rozwiązanie?

Dbałość o prawidłowy rozwój dziecka

W internecie aż roi się od niebezpieczeństw, które na każdym kroku czyhają na jego najmłodszych użytkowników.  Nieodpowiednie treści, takie jak pornografia czy też materiały zawierające brutalne treści mogą mieć trwały i nieodwracalny wpływ na psychikę dziecka.

Aby temu zapobiec, warto kontrolować ich aktywność i wiedzieć, z jakich stron korzysta nasza pociecha. Za pomocą aplikacji takich jak Spyzie szybko przejrzymy historię przeglądania zapisaną w telefonie dziecka. Dzięki temu mamy pełną kontrolę nad tym, jakie treści do niego trafiają.

Natychmiastowa informacja o wypłynięciu wrażliwych danych

Kiedy dziecko udostępni innej osobie poufne informacje, takie jak chociażby dane do karty kredytowej, rodzic otrzyma automatyczne powiadomienie. Dzięki temu może szybko zareagować i przeciwdziałać działaniom internetowych oszustów. 

Ochrona przed pedofilią

Niestety coraz częściej słyszy się o przestępcach, którzy podają się za kogoś, kim nie są, a następnie dopuszczają się przestępstwa. Dzięki monitorowaniu wszystkich wiadomości, jakie wysyła i otrzymuje dziecko, rodzice mogą skutecznie chronić ją przed tego typu zagrożeniami.

Zapobieganie tragediom

Nieraz słyszałeś pewnie o nastolatkach, którzy udostępnilii w sieci kompromitujące zdjęcia swoich kolegów. Takie sytuacje niejednokrotnie kończyły się długoletnią depresją, a w skrajnych przypadkach nawet samobójstwem.

Dzięki aplikacjom takim jak Spyzie, rodzice mogą sprawdzić, jakie zdjęcia czy też nagrania zostały wykonane przez ich dzieci. Jeśli to, co tam zobaczą wzbudzi ich jakiekolwiek obawy, mają szansę natychmiast zareagować. To samo tyczy się także historii przeglądania, dzięki której opiekunowie są w stanie sprawdzić, z jakimi problemami boryka się ich pociecha.

Czy systemy spyware są legalne w Polsce?

Mimo, że w wielu krajach aplikacje spyware uważane są za typowo szpiegowskie, a ich działanie określane jest jako nieetyczne – w punktu widzenia prawa korzystanie z wielu z nich jest zupełnie legalne. Tak jest chociażby w przypadku Spyzie, której twórcy przekonują, że służy ona głównie do rozbudowanej kontroli rodzicielskiej. Celem jej użytkowników nie jest więc kradzież danych, a jedynie troska o bezpieczeństwo dzieci.

Czy Spyzie to bezpieczny i wiarygodny program?

Spyzie to sprawdzony i wiarygodny program posiadający dobre opinie, którego gwarancją są przede wszystkim jego zadowoleni użytkownicy. Jak zapewniają twórcy, wszystkie prywatne informacje, w tym konto utworzone na Spyzie.com, są szyfrowane i chronione przed jakimkolwiek złośliwym użyciem. W celu zapobiegania wszelkim wyciekom prywatności, dane odczytywane z urządzeń są zabezpieczone zaawansowaną technologią szyfrowania. 

Aplikacje o podobnym zastosowaniu do Spyzie – opinie o konkurencji

Spyzie to nie jedyne dostępna na rynku rozwiązanie pozwalające monitorować aktywność poszczególnych urządzeń. Wśród aplikacji o podobnym zastosowaniu znajdują się m.in.:

Spyzie – ceny dostępnych abonamentów

Użytkownicy aplikacji mają do wyboru od dwóch do trzech opcji abonamentu w zależności od systemu operacyjnego urządzenia, który chcą monitorować.

Abonamenty różnią się zakresem dostępnych funkcji, a ich ceny zależą od wybranego czasu trwania licencji.

Urządzenia z systemem Android

Użytkownicy chcący monitorować smartfony oparte na systemie Android, mają do wyboru trzy opcje abonamentu, której koszt miesięcznej licencji wynosi:

Oferta abonamentu Cena Cena promocyjna
Basic $ 39.99 $ 29.99
Pro $ 49.99 $ 39.99
Ultimate $ 59.99 $ 49.99

Urządzenia z systemem iOS

W przypadku użytkowników iPhone’ów, twórcy aplikacji oferują dwie możliwości abonamentu, a ich koszt to: 

 1. Pro – $ 49.99 (cena promocyjna $ 39.99)
 2. Ultimate – $ 59.99 (cena promocyjna  $ 49.99)

Szczegółowe informacje dotyczące poszczególnych abonamentów znajdują się na stronie producenta: www.spyzie.com/pricing-plans

Spyzie – opinie konsumentów

Komentarze pozytywne

Aplikacja Spyzie cieszy się uznaniem konsumentów, którzy chwalą jej intuicyjność, precyzję oraz łatwość w obsłudze. Użytkownicy cenią jej funkcjonalność i szereg możliwości, jakie daje jedna aplikacja.

Komentarze negatywne

Większość negatywnych komentarzy, jakie możemy znaleźć w sieci dotyczy wysokiej ceny produktu. Ich autorzy podkreślają, że na rynku istnieje wiele tańszych, a równie skutecznych zamienników. Część z nich dotyczy także braku odpowiedzi działu obsługi klienta, a także trudności związanych z prawidłowym uruchomieniem aplikacji.

Czy warto wybrać Spyzie? 

Naszym zdaniem warto. Mimo stosunkowo wysokiej ceny, musimy pamiętać, że tak naprawdę płacimy za zapewnienie bezpieczeństwa naszym dzieciom. Aplikacje Spyware przetwarzają bardzo wrażliwe dane, dlatego warto zainwestować w produkt, który jest znany ma renomę. Biorąc pod uwagę funkcjonalność oraz jakość wykonania tego produktu, polecamy go naszym czytelnikom. 

Warto dodać, że przed decyzją zakupu, można przetestować darmową wersję próbną aplikacji. To fajna opcja, z której warto skorzystać przed podjęciem decyzji o zakupie Spyzie, aby sprawdzić, czy aplikacja spełnia nasze oczekiwania.

Podsumowanie

Aplikacja Spyzie spełniła nasze oczekiwania pod względem intuicyjności, łatwości w obsłudze oraz funkcjonalności. Mimo wielu tańszych zamienników, aplikacja jest warta swojej ceny ze względu na rozbudowany szereg opcji, z których możemy dobrowolnie korzystać.

Ma przyjazny interfejs, a do tego jest kompatybilna z większością urządzeń mobilnych dostępnych na rynku. Jeśli jednak stwierdzisz, że nie potrzebujesz aż tak rozbudowanej aplikacji – sprawdź oferty konkurencji i wybierz najlepsze rozwiązanie dla siebie.

 • Ergonomiczny interfejs użytkownika,
 • Możliwość monitorowania z dowolnego urządzenia,
 • Zwrot kosztów w przypadku niezadowolenia,
 • Powiadomienia na telefon.
 • Cena wyższa od konkurencji,
 • Konieczność wyłączenia zabezpieczeń telefonu

Spyzie FAQs

Czy Spyzie jest za darmo?

Firma oferuje 7-dniową wersję próbną, a po tym okresie jest dostępny tylko w wersji płatnej. Szczegółowe informacje dotyczące ceny produktu znajdują się na stronie: https://www.spyzie.com/pricing-plans.html

Czy aplikacja Spyzie jest dostępna w polskiej wersji językowej?

Na chwilę obecną aplikacja jest obsługiwana w ośmiu językach, jednakże wśród nich nie ma języka polskiego.

Jak zainstalować Spyzie?

Na początku należy utworzyć swoje konto na stronie spyzie.com, a następnie postępować zgodnie z instrukcjami opisanymi w powyższym artykule w części “Jak działa Spyzie?”.

Masz pytanie lub opinię na temat artykułu? Podziel się z nami!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Aby optymalnie zaprojektować i stale ulepszać dla Ciebie naszą stronę internetową, używamy plików cookie. Kontynuując korzystanie z witryny, wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. Więcej informacji na temat plików cookie można znaleźć na naszej stronie.
Polityka Cookies Akceptuję