tinydeal logo

Tinydeal Opinie

Ostatnia aktualizacja: 26/04/2022
Info
Rekomendacja
BonusZniżki do 87% na wszystkie produkty
WarunkiRejestracja konta w serwisie
WalutyPLN, EUR, GBP, USD
Firmy kurierskieDHL, EUB, UPS
Aplikacja mobilna
Strona po polsku
Ostatnia AktualizacjaZrecenzowano dnia
Oferta
87% zniżki!
Zniżki do 87% na wszystkie produkty
Rejestracja konta w serwisie i zapis na newsletter
1
Jestem pasjonatką rynku Forex I kryptowalut. Stawiam na pewny zysk i niewielkie straty. Na co dzień doradzam dużym graczom na giełdzie i piszę specjalistyczne artykuły w branży finansowej.

Tinydeal opinie – jak chiński sklep online radzi sobie na tle konkurencji?

Tinydeal.com to strona internetowa z zakupami online pochodząca Hongkongu. Specjalizuje się ona w sprzedaży szerokiej gamy produktów elektronicznych i innych przedmiotów na całym świecie. Do najpopularniejszych gadżetów dostępnych w Tinydeal należą zabawki, telefony komórkowe i akcesoria komputerowe. Serwis Tinydeal opinie ma różne, dlatego przyjrzymy się, czy warto robić w tym sklepie zakupy.

Z ponad trzema tysiącami nowych produktów wysyłanych co miesiąc, Tinydeal.com to kompleksowy sklep internetowy dla wszystkich miłośników elektroniki. Serwis chwali się atrakcyjnymi cenami, które są porównywane do cen w Chinach.

Co ciekawe, Tinydeal oferuje swoje produkty również w serwisie eBay. Na stronie głównej podana jest informacją, że również tam posiada szeroką i zróżnicowaną ofertę produktów, konkurencyjne ceny produktów, a także funkcję bezpłatnej wysyłki pocztą lotniczą przy wszystkich zamówieniach. Przekonajmy się jak wygląda to w rzeczywistości.

Tinydeal jest wiarygodny, ponieważ:

 1. Jest zarejestrowaną w Hongkongu firmą
 2. Działa na rynku międzynarodowym
 3. Dostarcza przesyłki poprzez sprawdzone firmy kurierskie, takie jak DHL czy EMS
 4. Oferuje obsługę klienta w różnych językach
 5. Posiada certyfikaty zabezpieczające stronę internetową SSL
 6. Umożliwia zwrot produktu w ciągu 30 dni od jego otrzymania
Sprawdź sklep Tinydeal

Co oferuje sklep Tinydeal?

Bez wątpienia Tinydeal jest nastawiony w głównej mierze na szeroko rozumianą elektronikę, choć znajdziemy także trochę innych elementów, odzieży i rzeczy związanych z wyposażeniem domów oraz mieszkań. Zauważyć można, że oferta chińskich serwisów aukcyjnych jest dość zbliżona. Choć Tinydeal nie posiada tak bogatej oferty jak konkurencja, to również znajdziemy tutaj tysiące różnych produktów.

Struktura serwisu przypomina wiele znanych na świecie serwisów, a przede wszystkim azjatyckich konkurentów. A to oznacza, że jeżeli miałeś do tej pory do czynienia z jakimś chińskim sklepem internetowym, to nawet przy pierwszych dokonywanych w tym miejscu zakupach nie powinieneś mieć trudności w znalezieniu produktu i zamówieniu go.

Trzeba też przypomnieć, że Tinydeal, podobnie jak inne chińskie sklepy online, oferuje bardzo konkurencyjne ceny i wiele produktów kupujemy po prostu bezpośrednio od azjatyckich producentów. Pozwala to na znaczne zbicie kosztów, a ceny są niemożliwe do przebicia przez europejskie serwisy, które występują głownie jako pośrednicy.

Czy możemy trafić na promocje w sklepie? Tinydeal coupon i inne

Tinydeal opinie

Po wejściu na stronę nie pojawia się okno pop-up z promocją, ale można zauważyć, że w sklepie dostępnych jest mnóstwo zniżek. Możemy pogrupować je następująco:

 • Tinydeal coupon – możesz wpisać specjalny kod kupująć wybrany produkt, by uzyskać zniżkę. Rabaty są różne i zależą od konkretnego kodu. Kombinacje cyfr wysyłane są najczęściej po subsrykpcji newslettera, a czasami pojawiają się na stronie głównej Tinydeal.
 • Special Offers – produkty w obniżonych cenach, często sprzedawane do wyczerpania zapasów lub w konkretnych terminach. Zniżki dochodzą nawet do 90%.
 • Under 4.99$ – przecenione przedmioty, za które wydamy mniej niż 5 dolarów. Kategoria gadżetów i akcesoriów za niskie kwoty, czyli coś dla osób, które mają zamiar robić niewielkie zakupy.

Serwis zmienia często produkty, które znajdują się w promocyjnych cenach, a stała rotacja i zmieniające się promocje mają przyciągać nowych klientów, ale także utrzymywać tych dotychczasowych.

Jeżeli chcesz być na bieżąco z wszystkimi rabatami, skorzystaj z naszego linku prowadzącego bezpośrednio do strony Tinydeal.
Sprawdź sklep Tinydeal

Rejestracja w serwisie Tinydeal

Cigabuy rejestracja
 • Wypełnij wszystkie komórki w formularzu rejestracyjnym – jedynie poprawne uzupełnienie wszystkich okienek formularza pozwoli na rozpoczęcie procesu aktywacyjnego.
 • Zaznacz odpowiednie zgody – ponieważ sklep Tinydeal działa w zgodzie z prawem, należy zaakceptować Regulamin i opcjonalnie zaznaczyć zgodę na otrzymywanie newslettera. Możemy również bezpośrednio zalogować się poprzez konto na Facebooku, PayPal czy Google+.
 • Potwierdź link wysłany na skrzynkę pocztową – do pełnego otwarcia konta pozostaje jeszcze tylko potwierdzenie linku, który sklep wysłał na naszą skrzynkę. Możemy już cieszyć się zakupami.
Sprawdź sklep Tinydeal

A co z bezpieczeństwem – czy możemy spokojnie kupować na Tinydeal?

Jeżeli masz zamiar zrobić zakupy w sklepie spoza Unii Europejskiej, koniecznie sprawdź czy masz do czynienia z wiarygodnym przedsiębiorcą. Tinydeal opinie posiada różne, pojawiają się głosy, że niektóre przesyłki nigdy nie znajdują adresatów, a z drugiej strony jest też wiele pozytywnych recenzji. Aby sprawdzić podstawowe informacje o firmie i ustalić, czy masz do czynienia z bezpieczną stroną, wykonaj trzy proste kroki.

 1. Zajrzyj do zakładki kontakt, sprzedawca powinien podać swoje podstawowe dane: nazwę, siedzibę, adres, numer telefonu i adres poczty elektronicznej. (W przypadku Tinydeal dowiadujemy się, że spółka pochodzi z Hongkongu)
 2. Kolejnym naszym krokiem powinno być wyszukanie regulaminu. W regulaminie należy podać dane rejestracyjne działalności gospodarczej czy spółki.
 3. Dodatkowo ważne, aby były w nim informacje o prawie do zwrotu (Tinydeal oferuje 30 dni zwrotu bez podania przyczyny, co należy uznać za duży plus).

Niezależnie co wyczytasz, pamiętaj zawsze że jest to firma działająca w Chinach i nigdy nie będziesz posiadał takiej gwarancji przestrzegania prawa i możliwości jego egzekwowania, jak na terenie UE. Dodatkowo spójrz również na opinie internautów oraz oceny danego produktu i sprzedawcy, który oferuje się za pośrednictwem serwisu.

Czy w Tinydeal przysługuje nam ochrona?

Tinydeal stara się wychodzić naprzeciw wymaganiom klientów i zapewnić im odpowiednie warunki do zakupów, w tym ochronę kupującego. Jeżeli otrzymasz zepsuty lub niekompletny towar, zgodnie z informacją na stronie, wystarczy, że wykonasz następujące kroki:

 1. Zaloguj się na swoje konto TinyDeal na stronie My Tinydeal
 2. Przejdź do zakładki Contact us
 3. Wybierz numer zamówienia
 4. Wybierz tytuł e-maila odnoszący się do tego, co jest nie tak z zamówieniem
 5. Prześlij dokumenty i wiadomość.

Przetwarzanie przesłanych informacji może potrwać od 3 do 5 dni roboczych, po których obsługa klienta Tinydeal będzie się z Tobą kontaktować.

Po potwierdzeniu problemu, jeśli zwrot jest konieczny, upewnij się, że zwrócony nieprawidłowy przedmiot jest zawinięty w oryginalne opakowanie, a produkt jest w tym samym stanie. W sprawie adresu zwrotnego i opłaty za wysyłkę, pozostaje skontaktować się z biurem obsługi. Możesz również zachować przedmiot i ustalić mailowo wysokość zniżki, która zostanie zwrócona formą płatności wybraną przy zamówieniu.

Zwrot gwarancyjny w ciągu 180 dni

Jeżeli zwrócimy przedmiot w okresie 180 dni od jego kupna, wadliwy element zostanie naprawiony, wymieniony lub częściowo zwrócony. Opłata za wysyłkę zwrotną (do Chin) będzie wyłączną odpowiedzialnością klienta.

Oznacza to, że jeśli produkt okaże się wadliwy w ciągu 180 dni od daty wysyłki, a klient zwróci produkt, koszty wysyłki zwrotnej będą ponoszone na wyłączną odpowiedzialność kupującego. Tinydeal poniesie jedynie koszty wysyłki powrotnej, tj. już po naprawieniu przedmiotu (z Chin do Polski). Jest to rozwiązanie nie zawsze wygodne i opłacalne dla kupujących z naszego kraju. Zobowiązuje ich do poniesienia dodatkowych kosztów, które w niektórych przypadkach mogą okazać się wyższe niż sama rzecz, którą chcemy zareklamować.

Zwrot po upływie 180 dni

W przypadku, gdy zwrócimy przedmiot po upływanie 180 dni, wadliwy produkt zostanie przekazany do fabryki w celu naprawy lub wymiany. Koszt wysyłki w obie strony pokrywa klient.

Sklep Tinydeal nie sugeruje, aby klienci zwracali produkty po wygaśnięciu gwarancji (tj. po upływnie 180 dni). Kupujący mogą jednak wysłać urządzenie z powrotem, o ile produkt jest nadal w sprzedaży. Obsługa klienta pomoże przekazać produkt do producenta w celu naprawy lub wymiany po dostarczeniu produktu do magazynu Tinydeal, jednak koszty wysyłki w obie strony muszą zostać pokryte przez klientów. Wszelkie dodatkowe koszty poniesione podczas procesu będą również ponoszone przez klienta. Do wymiany należy doliczyć opłaty amortyzacyjne i / lub opłaty manipulacyjne.

Takie rozwiązanie jest z pewnością mało opłacalne dla kupującego z Europy. Koszty przesyłek w obie strony mogą okazać się bardzo wysokie, a do tego trzeba doliczyć dodatkowe koszty. Być może warto skorzystać z tej opcji tylko w przypadku drogiego produktu, którego nie da się naprawić na terenie naszego kraju.

Jak kupować na Tinydeal?

Na głównej stronie sklepu Tinydeal pojawiają się banery z aktualnymi promocjami. Warto przyglądać się nowym rabatom, ponieważ większość oferowanych produktów rzeczywiście ma mocno obniżone ceny. Niektóre zakładki oznaczone są hasłami promocyjnymi, więc od razu będziesz wiedział, że możesz spodziewać się obniżonych cen.

Po lewej stronie witryny znajdziesz listę kategorii All Categories podzielonych na kolejne podkategorie. Jeżeli chcesz znaleźć konkretny przedmiot, przydatna może okazać się wyszukiwarka zamieszczona u góry strony. Istnieje również możliwość dodania przedmiotu do ulubionych, aby móc wrócić do niego później.

Oczywiście dostępne jest również sortowanie produktów według różnych kryteriów. Na przykład przydatne jest ustawianie malejącej lub rosnącej ceny, gdy szukamy konkretnego artykułu w najbardziej korzystnej cenie.

Płatność na Tinydeal – instrukcja krok po kroku

Krok 1. Wybierz swój produkt spośród dostępnych kategorii.

Cigabuy płatność 1Krok 2. Wybrany produkt dodaj do koszyka, klikając przycisk Add to Cart.

Cigabuy płatność 2Krok 3. Wybierz sposób, w jaki chcesz dokonać płatności.

Cigabuy płatność 3Krok 4. Po wybraniu płatności z PayPal przejdź do swojego konta operatora transakcji i dokończ zakupy.

Cigabuy płatność 4

Dodatkowe opłaty: Tinydeal VAT i cło

Opłaty związane z zakupami w Chinach nie zależą od tego w którym sklepie zamawiamy. Wynikają one z regulacji polskich i europejskich, które dotyczą wszystkich azjatyckich serwisów aukcyjnych. W przypadku zakupów o niedużej wartości, do 22 euro, przesyłki pochodzące z Chin są zwolnione z podatku VAT. Z kolei w przypadku, gdy sprzedająca na deklaracji celnej zaznaczy okienko z napisem gift – wartość przesyłki zwolnionej z podatku VAT wzrasta do 45 euro. Warto zaznaczyć, że obecnie Urząd Skarbowy walczy z takim praktykami i nieprawdziwym oznaczaniem przesyłek, choć jest to co do zasady bardzo trudne do udowodnienia.

Podsumowując – jeżeli zamówimy towar z Tinydeal o wartości niższej niż 22 euro, nie zapłacimy VAT-u, a powyżej 22 euro do 45 euro – prawdopodobnie nie zapłacimy VAT-u, ponieważ chińscy dostawy niemal we wszystkich przypadkach zaznaczają gift na deklaracji celnej.

Kupując na Tinydeal, możemy spotkać się również z koniecznością opłacenia cła. Zgodnie z komunikatem Ministerstwa Finansów w przypadku, gdy zakupiony przez nas towar ma wartość wyższą niż 150 euro, otrzymamy zawiadomienie o konieczności dosłania dokumentów potwierdzających zakup. Wysokość cła jest różna dla poszczególnych produktów, warto mieć na uwadze, że część z nich ma zerową stawkę, a pozostałe wynoszą od 3-8% wartości towaru. Koszt cła dla konkretnego towaru możemy sprawdzić w systemie ISZTAR. Cło razem z VAT-em opłacimy przy odbiorze przesyłki.

Oferta Tinydeal – co ciekawego znajdziemy w sklepie online?

Sklep Tinydeal posiada rozbudowaną ofertę. Propozycje sklepu nie różnią się znacząco od konkurencji, a ilość asortymentu można porównać do innych chińskich serwisów. Na pewno Tinydeal opinie ma dobre w kwestii wyboru i dostępności produktów. Aby kupujący mogli połapać się we wszystkich oferowanych produktach, serwis podzielił aukcje na poszczególne kategorie, które znajdziesz w lewym pasku na stronie głównej:

 • Elektronika
 • Akcesoria do telefonów komórkowych
 • Elektronika przenośna
 • Dom i Ogród
 • Akcesoria do samochodów
 • Zabawki i Hobby
 • Sport & Outdoor
 • Zdrowie i Uroda
 • Oświetlenie LED
 • Przedmioty dla dorosłych
 • Bezpośrednia wysyłka za granicę
 • Telefony komórkowe

Wszystkie z powyższych kategorii składają się z wielu produktów, pogrupowanych w dodatkowych podkategoriach. Tinydeal być może nie posiada aż tak szerokiej oferty jak Gearbest czy DHgate, ale naprawdę oferuje szeroki wybór i atrakcyjne cenowo propozycje. W kolejnych paragrafach przybliżymy jeszcze dokładniej asortyment oferowany przez Tinydeal, aby stworzyć kompleksowy przegląd oferty.

Jaką elektronikę znajdziemy w Tinydeal?

Cigabuy elektronika

Najczęściej i najchętniej wybierane produkty w chińskich sklepach internetowych. Jak wiadomo azjatycka elektronika cechuje się często wysoką jakością za bardzo niską cenę w porównaniu do europejskich ofert. W tej kategorii znajdziemy następujące działy:  smart TV, projektory, tablice multimedialne, kamery sportowe, akcesoria do komputerów, DIY, gry, zabezpieczenia, tablety, karty pamięci.

Tinydeal: Akcesoria do telefonów komórkowych

Jak wiadomo, akcesoria do telefonów to współcześnie bardzo popularne i poszukiwane przedmioty. Tinydeal pogrupował je w kilkanaście różnych podkategorii, w których znajdziemy zarówno obudowy, jak i gadżety i power banki.

Elektronika przenośna w ofercie sklepu

Mowa tutaj przede wszystkim o zegarkach, czyli smart watch i standardowe produkty. Możemy wybierać spośród 800 różnych produktów.

Urządź Dom i Ogród w Tinydeal

W tym przypadku Tinydeal stawia na elektronikę, ale również tekstylia i różne przybory. Znajdziemy tutaj urządzenia niezbędne do zaprojektowania inteligentnego domu oraz oświetlenie LED i nie tylko.

Akcesoria do samochodów – wiele propozycji

Wszystko czego potrzeba fanom motoryzacji, części motocyklowe i samochodowe, a także akcesoria i odzież. Chociaż, jak to zazwyczaj w chińskich sklepach online, największy wybór stanowi elektronika, którą możemy zastosować w pojazdach.

Zabawki i Hobby w chińskim sklepie online

Cigabuy zabawki

Wiele propozycji zarówno dla najmłodszych jak i dorosłych. Znajdziesz tutaj następujące podkategorie: Zabawki sterowane pilotem, zabawki edukacyjne, klasyczne zabawki, prezenty na święta i gadżety.

Tinydeal: Sport & Outdoor

Cigabuy sport

Szeroki wybór dla sportowców i wszelkich aktywnych osób. Kategoria podzielona na sporty, udostępnia całą gamę produktów zarówno do domowych ćwiczeń jak i aktywności na dworze. Rowery, wspinaczka, wędkarstwo, Outdoor, ćwiczenia i wiele innych.

Zdrowie i Uroda według Tinydeal

Zarówno produkty odpowiednie do dbania o zdrowie, jak i kosmetyki upiększające. Mnogość produktów posegregowana jest w kolejnych działach: zdrowie i uroda, opieka zdrowotna, golenie i pielęgnacja, makijaż, herbata ziołowa, modna biżuteria.

Oświetlenie LED – dostępna oferta

Duży wybór oświetlenia w technologii LED. Znajdziesz tutaj następujące działy: żarówki LED, oświetlenie zewnętrzne, oświetlenie wewnętrzne, lampy przednie, latarki oraz akcesoria do oświetlenia.

Bezpośrednia wysyłka za granicę – wszystkie produkty z szybką dostawą

W tym przypadku nie ma wydzielonych konkretnych podkategorii, jest to po prostu zbiór produktów, które mogą być wysłane za pośrednictwem szybkiej dostawy.

Telefony komórkowe w sklepie Tinydeal

Jest to kategoria, która najczęściej cieszy się wielką popularnością w każdym chińskim sklepie online. Jak wiadomo, telefony komórkowe z Chin są często w bardzo korzystnych cenach. Wielu klientów korzysta ze sklepu tylko w celu znalezienia odpowiedniego modelu, który na europejskim rynku kosztuje często nawet dwa razy więcej. Powyższa kategoria dzieli się na kilkanaście podkategorii.

Jak długo poczekamy na przesyłkę? Czas dostawy w Tinydeal

Sklep Tinydeal udostępnia dużo możliwości dostarczenia zamówionego produktu. Nie jest zawsze możliwe skorzystanie z całej gamy firm kurierskich, ponieważ zależy to od konkretnego sprzedawcy a także od umiejscowienia danego produktu w magazynie. Czas dostawy zależy przede wszystkim od wybranej przez Ciebie formy przesyłki. Szacowane okresy dostarczenia znajdują się w poniższej tabeli:

Metoda dostawy Koszt Numer śledzenia Szacowany czas
Nierejestrowana przesyłka samolotowa 0 zł Nie 15-30 dni roboczych
Rejestrowana przesyłka samolotowa Zależy od miejsca dostawy Tak 15-30 dni roboczych
UPS Zależy od miejsca dostawy Tak 4-7 dni roboczych
EUB Zależy od miejsca dostawy Tak 7-15 dni roboczych
Epacket Zależy od miejsca dostawy Tak 7-15 dni roboczych
ARAMEX Zależy od miejsca dostawy Tak 5-10 dni roboczych
European Express Zależy od miejsca dostawy Tak 5-10 dni roboczych
DHL WorldWide Express Zależy od miejsca dostawy Tak 4-7 dni roboczych

Tak podana informacja powinna być wystarczająca dla kupującego, który będzie mógł wyznaczyć szacunkowy termin dostawy. Możesz na przykład zdecydować się na płatną formę doręczenia, aby zyskać na czasie i otrzymać przedmiot dużo szybciej niż podstawową przesyłką nierejestrowaną.

Czy możemy kupować mobilnie? Aplikacja Tinydeal

Tinydeal aplikacja

Aplikacja Tindyeal to bardzo nowoczesne i przemyślane rozwiązanie na telefony i tablety, które umożliwia dokonywanie zakupów w formie mobile. Apka robi dobre pierwsze wrażenie, jest  przejrzysta i łatwa w obsłudze. W tym momencie z aplikacji korzysta ponad 500 tysięcy użytkowników na całym świecie, którzy mają urządzenia z platformą Android. Tinydeal opinie za usługi mobile zbiera całkiem niezłe — apka oceniana jest na poziomie 3,8/5 gwiazdek w sklepie Google Play.

Pamiętaj, że Tinydeal, podobnie jak inne chińskie sklepy internetowe, udostępnia w swojej aplikacji dodatkowe zniżki i kupony, dlatego często opłaca się zaglądać na serwis przez telefon i sprawdzać nowości, które pojawiają się tylko na mobile.

Tinydeal opinie 2019 – podsumowanie

Chiński serwis aukcyjny Tinydeal nie jest znany w naszym kraju, ale także na światowym rynku pozostaje w cieniu innych potęg. Wynika to z dużej konkurencji za sprawą której ciężko przebić się do świadomości kupujących, którzy mają już często swoje preferencje i ulubione sklepy online. Tinydeal stara się zyskać nowych klientów dzięki atrakcyjnym promocjom i cenom, które są często niższe od oferowanych w innych sklepach Państwa Środka. Tinydeal opinie zyskuje dobre dzięki zróżnicowanej ofercie, dużej dowolności w wyborze formy dostawy i udostępnieniu możliwości zwrotu zamówionego produktu w ciągu 30 dni od jego otrzymania.

Na pierwszy rzut oka jednak strona robi nieco gorsze wrażenie niż witryny niektórych konkurencyjnych firm. Nie jest tak nowoczesna i dopracowana, choć swoje zadanie spełnia bez zarzutu. Tinydeal udostępnia oficjalne tłumaczenia w kilku językach obcych, jednak nie znajdziemy wśród nich polskiego, co bez wątpienia jest minusem dla kupujących z naszego kraju. Pojawiają się również głosy, że Tinydeal ma problemy z terminową dostawą i zdarzają się anulowane zamówienia. Możemy również przyczepić się do obsługi klienta, dostępnej tylko w wybranych godzinach. Podsumowując sklep może stanowić alternatywę, szczególnie, gdy znajdziemy w nim jakieś ciekawe okazje, jednak trzeba mieć na uwadze również niewielkie wady serwisu.

Plusy i minusy sklepu Tinydeal

Plusy

 • Szeroka i zróżnicowana oferta
 • Dużo ciekawych promocji
 • Konkurencyjne ceny
 • Aplikacja mobilna dostępna na iOS i Android
 • Możliwość zwrotu produktu w ciągu 30 dni
 • Współpraca z wieloma firmami kurerskimi

Minusy

 • Brak języka polskiego na stronie głównej i aplikacji mobilnej
 • Obsługa klienta działająca jedynie od 8:30 do 18 (bez niedziel)
 • Zdarzają się opóźnienia w wysyłkach
Sprawdź sklep Tinydeal

Masz pytanie lub opinię na temat artykułu? Podziel się z nami!

Twój adres e-mail nie będzie upubliczniony. Niezbędne pola tekstowe są oznaczone gwiazdką*

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~vVTVTVTVv~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~