tomtop logo

TOMTOP Opinie

Updated: 31/12/2021
Info
Rekomendacja
BonusKupon 50$
WarunkiRejestracja konta w serwisie i zapis na newsletter
Metody płatnościVisa, MasterCard, Maestro, American Express, PayPal
WalutyPLN, EUR, GBP, USD
Firmy kurierskieDHL, UPS, Unipost
Aplikacja mobilna
Strona po polsku
Ostatnia AktualizacjaZrecenzowano dnia
Oferta
50 $ BONUS
Kupon 50$
Rejestracja konta w serwisie i zapis na newsletter
1
Słabo rozpoznawany w Polsce, ale dobrze znany za granicą TOMTOP zyskuje popularność dzięki urozmaiconej ofercie produktów oraz promocjom. Dlaczego Polacy jeszcze nie przekonali się do TOM? Niestety, serwis nie ma przetłumaczonej strony na język polski i to jest główny minus firmy. Pamiętaj, że mimo to możesz zamawiać produkty i otrzymywać je na terenie RP.
Uwaga! Paczki dostarczane z Chin nie przenoszą koronawirusa, potwierdził Główny Inspektor Sanitarny.

TOMTOP opinie – czy sklep ma szansę stać się potęgą w Polsce?

Chiński sklep internetowy TOMTOP został założony w 2004 roku, początkowo nie był znany na świecie, jednak 2 lata później stał się jednym z głównych dostawców popularnego serwisu Alibaba. Współpraca była owocna i TOMTOP opinie miał pozytywne zarówno ze strony partnera handlowego jak i klientów, którzy u niego zamawiali. Należy dodać, że sklep posiada certyfikat Gold supplier of Alibaba. Choć wygląda to na najwyższy poziom prestiżu i wiarygodności, to jednak w przeszłości głośno było o tym, że serwisy po prostu kupują taki status i nie świadczy on o wysokim poziomie ich usług.

W Polsce TOMTOP nie jest popularnym serwisem i znacząco ustępuje liczbą klientów takim potęgom jak AliExpress czy Gearbest. W naszej recenzji sprawdzimy, czy warto dać mu szansę oraz skupimy się na jego zaletach i wadach. Zbadamy wiarygodność sklepu i jakość świadczonych przez niego usług.

Plusy i minusy sklepu TOMTOP

Plusy TOMTOP
 • Wysoka i sprawdzona jakość produktów
 • Długie doświadczenie na rynku sklepów internetowych
 • Dobra aplikacja mobilna
 • Częste promocje i atrakcyjne kupony
 • Bezpłatna dostawa na całym świecie
Minusy TOMTOP
 • Nie ma wsparcia w języku polskim
 • Brak polskiej strony internetowej
 • Nie najlepsze opinie na temat obsługi klienta

Wiele atrakcyjnych promocji, a wśród nich TOMTOP coupon

Aby być na bieżąco i nie przegapić żadnej okazji, zachęcamy do zapoznania się z poniższym linkiem.

tomtop opinie

Serwis TOMTOP ma do zaoferowania wiele zniżek, promocji i bonusów. TOMTOP coupon to nie tylko pojedyncza promocja, ale tak naprawdę zbiór różnych kuponów. Firma w haśle reklamowym informuje nas, że możemy zaoszczędzić nawet do 60$ i mowa tutaj o jednej aukcji. Zgodnie z informacjami na stronie, można wyróżnić obecnie następujące promocje:

 • kupony na konkretne produkty – zniżki zmieniają się nawet kilka razy dziennie, w zależności od tego ile kuponów zostało przeznaczonych dla klientów.
 • Zniżki na kategorie produktowe – najczęściej procentowe, na przykład 5-10% zniżki na wybraną kategorię lub podkategorię. Kupony również ulegają rotacji i kończą się raz na jakiś czas.
 • Kod 5% na wszystko – pojawia się przy pierwszym wejściu na stronię TOMTOP.
 • Kupony o wartości dochodzącej do 50$ za zapisanie się do newslettera.

Jak widać, serwis stara się utrzymać tempo, a może nawet przegonić konkurencję i oferuje naprawdę pokaźną ofertę promocyjną. W ten sposób chce oczywiście pozyskać nowych klientów i stać się zagrożeniem dla konkurencji, również w Polsce.

TOMTOP code, czyli okresowe kody zniżkowe

Oprócz promocji i kuponów opisanych powyżej, firma udostępnia również kody zniżkowe. TOMTOP code dostajemy między innymi, gdy pierwszy raz pojawimy się na stronie sklepu. Pojawi się wtedy komunikat o promocyjnym kodzie na wszystkie produkty o wartości 5%.

Sprawdź sklep TOMTOP tomtop code

Nie jest to jednak jedyny kod, serwis udostępnia specjalne zniżki raz na jakiś czas. Związane na przykład ze świętami lub urodzinami sklepu. Dzięki ciekawym promocjom TOMTOP opinie ma pozytywne i tym samym zachęca kupujących nie tylko do złożenia pierwszego zamówienia, ale też powrotu na stronę i wykazywania się na niej pewną aktywnością. W ten sposób rozwija się baza klientów i sam sklep generuje większe obroty.

Jak przebiega rejestracja w serwisie TOMTOP?

tomtop rejestracja
Jedynie poprawne uzupełnienie wszystkich okienek formularza pozwoli na rozpoczęcie procesu aktywacyjnego. Możesz również pominąć ten krok i zarejestrować się używając Facebooka lub Google+.
Ponieważ sklep TOMTOP działa w zgodzie z prawem, należy zaakceptować Regulamin i opcjonalnie zaznaczyć zgodę na otrzymywanie newslettera.
Do pełnego otwarcia konta pozostaje jeszcze tylko potwierdzenie linku, który sklep wysłał na naszą skrzynkę. Możemy już cieszyć się zakupami.

Co znajdziemy w sklepie TOMTOP com?

Chiński serwis aukcyjny TOMTOP nie odstaje proponowaną ofertą od innych sklepów, które z nim konkurują. Bez wątpienia, jeżeli miałeś do czynienia, choćby jednorazowo z innym sklepek Państwa Środka, bez problemu odnajdziesz się w interfejsie strony. Rozwiązania są zbliżone do azjatyckiej konkurencji, ale też europejskich odpowiedników.

Oczywiście, podobnie jak w innych chińskich sklepach online, wciąż mamy do czynienia tutaj z kupowaniem produktów bezpośrednio od producentów. Dzięki temu możemy ominąć pośredników, a więc nabywamy produkty z dużo niższymi cenami niż w przypadku kupna tego samego w lokalnym sklepie. Z powyższych powodów TOMTOP opinie zbiera pozytywne i wiele produktów jest po prostu tańszych niż w europejskich sklepach, nawet gdy doliczmy dodatkowe opłaty, takie jak VAT czy cło.

Mowa tutaj przede wszystkim o małej elektronice i odzieży, ale znajdzie się również wiele mniej oczywistych propozycji, które mogą Cię zaskoczyć swoją ceną i stosunkowo wysoką jakością wykonania.

Czy zakupy w TOMTOP są bezpieczne?

Zawsze zachęcamy, aby przed skorzystaniem z usług nieznanego nam wcześniej sklepu, sprawdzić, czy mamy do czynienia z wiarygodnym pośrednikiem, który w razie problemów, udzieli nam odpowiedniej ochrony i umożliwi dochodzenie swoich praw. Gdy mamy do czynienia z azjatyckim sklepem, trzeba na wstępie pamiętać, że ochrona prawna zawsze będzie mniejsza i trudniejsza do wyegzekwowania niż na terenie Unii Europejskiej.

Warto, aby przed skorzystaniem ze sklepu sprawdzić, czy TOMTOP opinie w internecie ma korzystne. Otóż bywa różnie, w większej części internauci polecają serwis, choć zdarzają mu się też pewnie niedociągnięcia. Aby  sprawdzić serwis również od strony prawnej, dobrze jest wykonać trzy poniższe kroki:

 1. Zajrzyj do zakładki kontakt. Sprawdzany sprzedawca powinien podać tam swoje podstawowe dane: nazwę, siedzibę, adres, numer telefonu i adres poczty elektronicznej.
 2. W dalszej kolejności zajrzyj do zamieszczonego na stronie regulaminu. Uwzględnij informację, że w regulaminie powinny znajdować się dane rejestracyjne działalności gospodarczej czy spółki.
 3. Dodatkowo ważne, aby w Regulaminie znalazły się informacje o prawie do zwrotu (14 dni, bez podania przyczyny).

TOMTOP co prawda zapewnia wszelkie podstawowe prawa klientom, jednak zdarza się, że nie są one właściwie respektowane. Niektórzy internauci narzekają na mało sprawną komunikację z obsługą klienta. Dlatego przed zakupem nie zapominajmy, że jest to firma działająca w Chinach i nigdy nie będziemy mieli takiej gwarancji przestrzegania prawa i możliwości jego egzekwowania, jak na terenie UE.

TOMTOP jest wiarygodny, ponieważ:

 1. Istnieje na rynku od niespełna 15 lat
 2. Zapewnia gwarancję i możliwość zwrotu zamówionych produktów
 3. Udostępnia aplikację mobilną dla iOS i Android
 4. Oferuje wiele różnego rodzaju produktów
 5. Posiada dział odpowiedzialny za kontrolę jakości

W jaki sposób chroniony jest kupujący w TOMTOP?

TOMTOP informuje nas na stronie, że wszystkie produkty, które oferowane są serwisie, posiadają gwarancję jakości.  Fabryki, które dostarczają towary do TOMTOP są przez serwis ściśle oceniane, aby zapewnić klientom jeszcze lepszą gwarancję wysokiej jakości. Dokładnie sprawdzana jest również zawartość wszystkich zamówień przed wysyłką do kupujących.

Większość produktów posiada 12 miesięczny okres gwarancyjny. Nie dotyczy to akcesoriów sportowych, które posiadają jedynie 2 miesiące gwarancji. Sklep zastrzega, że nie naprawia, ani nie wymienia produktów po upływie wyżej wymienionych okresów.

Kupującemu przysługuje również 14 dniowy okres zwrotu, kiedy nie musi podawać żadnej przyczyny. Trzeba wysłać jedynie w ciągu 14 dni od otrzymania produktu stosowną wiadomość do działu obsługi klienta informującą o odstąpieniu od umowy. Niestety w regulaminie nie znaleźliśmy informacji o tym, kto pokrywa koszty wysyłki ze zwrotem, dlatego należy przyjąć, że jest tym obciążony kupujący. Dodatkowo nie wszystkie kategorie produktów podlegają zwrotom, wyłączone są na przykład produkty wykonane na specjalne zamówienie, gazety i magazyny czy oprogramowanie komputerowe, jeżeli zostanie odpakowane przez kupującego.

Co powinniśmy zrobić, gdy otrzymamy niepełnowartościowy lub uszkodzony produkt?

Jeśli doszło do sytuacji, że zamówiony przez Ciebie towar dotarł uszkodzony lub nie posiada właściwości, które znajdowały się w jego opisie, możesz podjąć następujące kroki:

 1. Jeśli to możliwe, złóż skargę bezpośrednio u przedstawiciela firmy kurierskiej przed podpisaniem umowy. Doradzą ci w sprawie procedury reklamacyjnej.
 2. Jeśli podpisałeś już potwierdzenie odbioru, zrób zdjęcia pokazujące uszkodzenie i skontaktuj się z lokalnym biurem kuriera / firmy kurierskiej, aby złożyć skargę. Firma z pewnością przedstawi procedurę składania skarg, która umożliwi Ci uzyskanie odszkodowania.
 3. Następnie skontaktuj się natychmiast z TOMTOP, podając numer zamówienia i pełny opis / zdjęcia problemu z uszkodzonym przedmiotem. Skontaktujemy się z firmą kurierską obsługującą chiński fragment trasy.

Gdy firma kurierska potwierdzi, że sprawa opisany przez Ciebie stan rzeczy, TOMTOP zwróci pieniądze, tj. wypłaci Ci odpowiednie odszkodowanie. Wysokość takiej rekompensaty zmienia się w zależności od przypadku i jest różne dla każdej firmy dostarczającej. W niektórych przypadkach będziesz musiał zapłacić za wysłanie uszkodzonego przedmiotu z powrotem do TOMTOP, a oni wtedy prześlą nowy egzemplarz. Wszystko zależne jest od sposobu rozstrzygnięcia sprawy przez firmę, dlatego uważamy, że przydałyby się jaśniej sprecyzowane postanowienia dotyczące zwrotu produktów.

Jak kupować w TOMTOP?

Proces jaki musimy przejść, aby zakupić interesujący nas produkt w sklepie TOMTOP nie odbiega znacząco od innych chińskich serwisów aukcyjnych. Wszystko jest proste i przejrzyste, a jeśli miałeś do czynienia wcześniej choćby z AliExpress, to nie będziesz miał najmniejszych kłopotów ze zrozumieniem funkcjonowania strony:

 1. Po wybraniu interesującego nas przedmiotu, przechodzimy na jego kartę. Tutaj znajdziemy wszystkie potrzebne nam informacje: cenę, czas dostawy do Polski, magazyn, z którego wysyłany jest towar, oceny innych kupujących. Jeżeli produkt jest w promocji to stara cena będzie przekreślona a obok niej pojawi się obniżona wraz z procentem zniżki. Możesz również zapoznać się ze zdjęciami, szczegółowym opisem, a często również filmikiem promocyjnym danego przedmiotu.
 2. W przypadku, gdy zdecydujesz się na zakup, musisz kliknąć w przycisk Buy Now, jeżeli chcesz dodać produkt do koszyka i kontynuować zakupy wybierz Add To Cart. Możliwe jest też zapisanie produktu, by wrócić do niego później. Wystarczy kliknąć w symbol serca obok przycisku Add To Cart.

TOMTOP jak płacić – instrukcja krok po kroku

Krok 1. Gdy wybierzesz interesujący Cię produkt, zostaniesz przeniesiony na jego kartę. Tutaj dowiesz się wszystkiego o wybranej rzeczy. Gdy chcesz kupić przedmiot, klikasz pomarańczowy przycisk Buy Now.

Tomtop - płatność 1Krok 2. Przeniesiesz się na kolejną stronę, na której znajdziesz formularz wysyłki, który musisz wypełnić, by móc złożyć zamówienie przyciskiem Place Your Order.

Tomtop - płatność 2Krok 3. Teraz wystarczy wybrać metodę płatności: PayPal lub kartę płatniczą. W ten sposób zrealizujesz zamówienie.

Tomtop - płatność 3

Opłaty dodatkowe w chińskim sklepie: o czym musisz pamiętać kupując w TOMTOP

Podczas zakupów w chińskich sklepach internetowych musisz liczyć się z dodatkowymi opłatami. Są one zależne od wartości zamówienia i wynikają z regulacji polskich i europejskich. Nie ma znaczenia w którym azjatyckim sklepie kupujesz, opłaty są z góry narzucone i serwisy nie mogą nic na to poradzić.

W przypadku zakupów o niedużej wartości, do 22 euro, przesyłki pochodzące z Chin są zwolnione z podatku VAT. Z kolei w przypadku, gdy sprzedająca na deklaracji celnej zaznaczy okienko z napisem gift – wartość przesyłki zwolnionej z podatku VAT wzrasta do 45 euro. Warto podkreślić, że ostatnimi czasy Urząd Skarbowy zaczął walczyć z takim praktykami i nieprawdziwym oznaczaniem przesyłek. Jest to jednak co do zasady bardzo trudne do udowodnienia, a skala przesyłek przerasta możliwości wprowadzenia stałej kontroli.

TOMTOP VAT i cło

Zgodnie z regulacjami, o których wspomnieliśmy powyżej — jeżeli zamówimy towar z TOMTOP lub jakiegokolwiek innego chińskiego sklepu, o wartości niższej niż 22 euro, nie zapłacimy VAT-u, a powyżej 22 euro do 45 euro – zapłacimy w zależności od oznaczenia paczki. Trzeba pamiętać, że chińscy dostawy niemal we wszystkich przypadkach zaznaczają gift na deklaracji celnej. Oczywiście powyżej 45 euro, niezależnie co wpiszemy na paczce, VAT musi zostać opłacony.

Kupując w sklepie TOMTOP, możesz spotkać się również z koniecznością opłacenia cła. Zgodnie z komunikatem Ministerstwa Finansów w przypadku, gdy zakupiony przez nas towar ma wartość wyższą niż 150 euro, otrzymamy zawiadomienie o konieczności dosłania dokumentów potwierdzających zakup. Wysokość cła jest różna dla poszczególnych produktów, warto mieć na uwadze, że część z nich ma zerową stawkę, a pozostałe wynoszą od 3-8% wartości towaru. Koszt cła dla konkretnego towaru możemy sprawdzić w systemie ISZTAR. Cło razem z VAT-em będziemy musieli opłacić przy odbiorze przesyłki.

Sprawdźmy ofertę TOMTOP – co znajdziemy w tym sklepie?

TOMTOP posiada bogatą ofertę i nie odstaje od konkurencji. Mnogość produktów jest momentami przytłaczająca, jednak spokojnie odnajdziemy się w sklepie. Wszystko zostało posegregowane poprzez odpowiednie kategorie. Na pewno takie ułożenie nie zdziwi nikogo, kto miał do czynienia z zakupami w internecie. Jest to standardowe rozwiązanie w serwisach aukryjnych. Klienci mają do wyboru następujące działy:

 • Lokalny Magazyn
 • Telefony komórkowe & Akcesoria
 • Aparaty & Akcesoria foto
 • Zabawki & Hobby
 • Elektronika & Bezpieczeństwo
 • Sport & Outdoor
 • Odzież i Biżuteria
 • Komputery i Artykuły biurowe
 • Wideo & Audio
 • Dom i Ogród
 • Zdrowie i Uroda
 • Akcesoria samochodowe
 • Przyrządy miernicze i Narzędzia

Wszystkie z powyższych kategorii zawierają tysiące unikalnych produktów. Bez wątpienia jest z czego wybierać i każdy znajdzie coś dla siebie. Poniżej omówimy kategorie oferowane przez sklep, żeby przybliżyć rodzaj asortymentu oferowany przez TOMTOP.

Mobile w TOMTOP, czyli telefony komórkowe & akcesoria

tomtop telefony

TOMTOP oferuje szeroką ofertę telefonów komórkowych i akcesoriów. Znajdziesz tutaj aż 11 różnego rodzaju podkategorii, takich jak: Smartfony, Akcesoria do iPhone, Kable i Ładowarki, Słuchawki i Głośniki, Baterie i Powerbanki, Etui ochronne, Folie na ekran, Narzędzia, Inne.

Aparaty & Akcesoria foto – co znajdziemy w sklepie?

Bardzo interesująca kategoria dla wszystkich fanów fotografii i filmu. Znajdują się tutaj kamery, aparaty, zarówno do kręcenia statycznego, jak i dla amatorów sportów ekstremalnych. Dział składa się z 12 unikalnych podkategorii, które tworzą duży zbiór fotograficznego sprzętu.

Jakie Zabawki & Hobby oferuje TOMTOP?

tomtop zabawki

Wiele ciekawych przedmiotów, idealnych dla dzieci w różnym wieku. Świetne pomysły na prezenty, ale też przydatne artykuły w codziennym życiu dziecka. Kategoria składa się z 4 zakładek: Zabawki zdalnie sterowane & Hobby, Figurki, Gry Wideo, Instrumenty muzyczne.

Elektronika & Bezpieczeństwo w TOMTOP

Kategoria elektronika to, podobnie jak wcześniej, zbiór wielu różnych przedmiotów. Jak widać, znajdziemy tutaj najróżniejsze elektroniczne urządzenia, a wybór jest bardzo szeroki. Sklep TOMTOP opinie ma dobre, jednak trzeba pamiętać, żeby przed zakupem przedmiotu dokładnie przeczytać opis i przeanalizować, czy produkt jest odpowiednio wiarygodnie przedstawiony. Nie ułatwia tego brak tłumaczenia strony, jednak zawsze możemy wesprzeć się słownikiem lub translatorem.

TOMTOP – oferta Sport & Outdoor

tomtop sport

Znajdziesz tutaj wszelkiego rodzaju akcesoria, gadżety i komponenty niezbędne sportowcom. Duży wybór zarówno sportowej odzieży, jak i elektroniki. Kategoria Sport & Outdoor posiada 10 podkategorii: Outdoor, Kolarstwo, Wędkarstwo, Wspinaczka, Myślistwo, Siłownia, Sporty wodne, Sporty zimowe, Gry piłkarskie, Artykuły dla podróżników.

Odzież i Biżuteria w sklepie TOMTOP com

Odzież jest obok elektroniki najbardziej popularną i najchętniej zamawianą grupą produktów z chińskich sklepów internetowych. Wynika to z korzystnych cen i dobrego stosunku jakości do ceny. Zachęcamy jednak, aby czytać opinie pod produktem, ponieważ można trafić na niedokładnie oznaczone rozmiary odzieży. Kategoria dzieli się na 16 podkategorii męskich i damskich ubrań oraz biżuterii i dodatków.

Komputery i Artykuły biurowe

Niezwykle ceniona i popularna kategoria. Między innymi dzięki niej TOMTOP opinie ma korzystne. Jak wiadomo, wszelkie komputery i artykuły biurowe, są sprzedawane przez chińskie sklepy w bardzo atrakcyjnych cenach. TOMTOP może pochwalić się wieloma ciekawymi promocjami i szeroką ofertą w zakresie sprzętu komputerowego.

W kategorii komputery i biuro występuje 7 podkategorii: Tablety i Akcesoria, Laptopy i Akcesoria, Sieć komputerowa, Urządzenia peryferyjne, Pamięć, Części komputerowe, Artykuły biurowe.

Wideo & Audio – czy znajdziemy coś ciekawego?

tomtop audio

Różnego rodzaju sprzęt do domu i przenośny. Znajdziemy tutaj następujące podkategorie: TV BOX, Projektory, Elektronika użytkowa, Słuchawki, Głośnik i karaoke, Wirtualna rzeczywistość, Akcesoria do odtwarzaczy audio i wideo, Monitor i wyświetlacz.

TOMTOP – propozycje na Dom i Ogród

W tej kategorii znajdują się przedmioty potrzebne przy urządzaniu domu, ale również wiele różnych innych gadżetów. Dom i ogród dzieli się na kilkanaście różnorodnych działów, znajdziesz zarówno elektronikę jak i mniejsze meble.

Zdrowie i Uroda: co oferuje sklep?

Podobnie jak pozostałe, rozbudowana i obejmująca setki różnych przedmiotów. Jej podkategorie to: Leczenie, Makijaż i Akcesoria, Peruki, Kosmetyki do włosów, Pielęgnacja paznokci, Pielęgnacja jamy ustnej, Zdrowie, Tatuaże.

Jakie akcesoria samochodowe znajdziemy w TOMTOP?

tomtop akcesoria samochodowe

Znajdziemy tutaj szeroki wachlarz przedmiotów potrzebnych zmotoryzowanym osobom. Zarówno elektronikę, jak i typowe, manualne narzędzia. Kategoria główna posiada aż 7 podkategorii, które tworzą kompleksowy zbiór dla każdego miłośnika motoryzacji

Przyrządy miernicze i Narzędzia

Bardziej specjalistyczna kategoria z narzędziami dla profesjonalistów. Zawiera techniczny sprzęt: Przyrządy do pomiaru i analizy, Narzędzia elektryczne, Sprzęt i gadżety, Profesjonalne narzędzia, Części elektroniczne.

Czas dostawy w TOMTOP – ile poczekamy na przesyłkę?

Sklep TOMTOP podaje dokładne czasy dostawy, które uzależnione są od wybranej formy i miejsca, do którego zamawiamy produkt. Najłatwiej jest przedstawić wszystkie opcje w formie tabeli.

Dostawa z chińskiego magazynu
Przesyłka samolotowa Obszar Czas
Stany Zjednoczone, Kanada, Holandia, Hiszpania, Niemcy, Francja, Japonia, Republika Korei, Wielka Brytania 7-15 dni roboczych
Australia, Nowa Zelandia, Singapur 7-15 dni roboczych

Belgia, Dania, Finlandia, Irlandia, Norwegia, Portugalia, Szwecja, Szwajcaria

7-20 dni roboczych

Brazylia, Rosja, Meksyk

15-35 dni roboczych
Inne kraje 7-25 dni roboczych
EMS Inne kraje poza wymienionymi niżej 6-8 dni roboczych
Brazylia and Rosja 10-25 dni roboczych
DHL 3-7 dni roboczych na cały świat 3-7 dni roboczych
Dostawa z lokalnego magazynu:
Magazyn Rodzaj dostawy Czas dostawy Państwo
Magazyn UK Royal mail 5-12 dni roboczych UK & inne kraje UE
UPS 3-7 dni roboczych
Magazyn USA USPS 3-6 dni roboczych USA, Kanada
UPS 2-5 dni roboczych
Magazyn DE DHL 3-8 dni roboczych Niemcy & inne kraje UE
Magazyn FR Express 2-5 dni roboczych Francja & inne kraje UE
Magazyn ES Unipost 2-15 dni roboczych Hiszpania & inne kraje UE

Śledzenie przesyłek TOMTOP

Możesz śledzić swoje zamówienie zarówno podczas przetwarzania zamówienia, jak i po opuszczeniu magazynu TOMTOP:

 • w trakcie przetwarzania: możesz sprawdzić status na stronie „Moje zamówienia” na koncie TOMTOP
 • po wysłaniu: wtedy otrzymasz od serwisu TOMTOP wiadomość e-mail. W tym e-mailu znajdują się informacje o śledzeniu Twoich przesyłek, a także strona internetowa, w której możesz prześledzić swoje zamówienie. Informacje o śledzeniu są również dostępne na stronie Szczegóły zamówienia.

Zakupy w telefonie — aplikacja TOMTOP

TOMTOP aplikacja

TOMTOP udostępnia swoją aplikację zarówno na platformę iOS jak i Android. Mobilne rozwiązania wprowadzone przez sklep są przejrzyste, nowoczesne i przyjemne w obsłudze. Z aplikacji korzysta prawie pół miliona użytkowników, tylko w systemie Android. TOMTOP opinie za usługi mobile zbiera bardzo pozytywne, a apka ma świetną ocenę na poziomie 4,5/5 gwiazdek w sklepie Google Play.

Pamiętaj, że podobnie jak w innych chińskich sklepach online, TOMTOP udostępnia przez aplikację dodatkowe zniżki. Serwisom zależy, by korzystać również z ich usług za pomocą urządzeń przenośnych, dlatego zamieszczają w apkach kupony niedostępne na podstawowej platformie.

TOMTOP opinie – podsumowanie

Sklep TOMTOP, pomimo że istnieje na rynku chińskim od 15 lat, nie zdążył jeszcze przebić się wśród konsumentów na terenie naszego kraju. Wynika to prawdopodobnie między innymi z braku polskiej wersji strony i obsługi klienta oraz dominacji kilku innych, chińskich sklepów online. Niemniej jednak TOMTOP opinie ma naprawdę niezłe. Z pewnością nie można odmówić serwisowi urozmaiconej i atrakcyjnej oferty z dużą liczbą produktów. Możemy pochwalić również TOMTOP za aplikację mobilną oraz ciekawe i konkurencyjne promocje. Wiele produktów można dostać w bardzo korzystnych cenach, nawet względem innych sklepów Państwa Środka. Dlatego też, gdyby TOMTOP zdecydował się na uczynienie kilku kroków stronę polskich konsumentów, mógłby spotkać się z pozytywnym odzewem i zwiększeniem swojej popularności.

Z drugiej strony trzeba wspomnieć, że TOMTOP posiada nie do końca jasną politykę zwrotów. Przerzuca większość odpowiedzialności na firmy kurierskie, które nie muszą ponosić żadnej winy w transporcie produktów. Dodatkowo niewyjaśnione jest, kto przy zwrocie ponosi koszt przesyłki. TOMTOP opinie ma średnie w zakresie obsługi klienta, która długo odpowiada na pytania i zdarza się, że nie odpisuje w sposób wyczerpujący. Nie są to jednak duże zastrzeżenia i w przypadku, gdy znajdziemy w TOMTOP produkt w okazyjnej cenie, warto się zdecydować na usługi tego sklepu.

FAQ: TOMTOP

TOMTOP zbiera bardzo pozytywne opinie, ludzie doceniają jego szeroką ofertę w zakresie małej elektroniki i stosunkowo szybkie przesyłki.

TOMTOP powoli zdobywa uznanie w Polsce, a ludzie chętnie wracają do sklepu. Szczególnie często wybierana jest aplikacja TOMTOP.

AliExpress nadal jest niezaprzeczalnym liderem chińskich sklepów online w Polsce. TOMTOP posiada jednak często lepsze ceny, a także ciekawe promocje.

TOMTOP ma bardzo szeroką ofertę, na którą składa się zarówno elektronika, jak i artykuły sportowe, czy odzież.


Komentarze

Dmitry 26/05/2021 o 11:26

Na razie rozwiązuję problem za dopomogą PayPal. Po sprzedaże TomTop zmienili opis rowerów na stronie, rowery po kilku użytków rozpadły się. Zwrot ich do Chin to tragedia. 200 zł i mamy ograniczenie 20 kg (a rower 21.5 kg). Lepiej kupiłbym na Allegro.

Odpowiedz

Bartek Rakietowicz 02/07/2021 o 09:31

Witam, istotne przy kupowaniu na chińskich portalach aukcyjnych jest sprawdzanie komentarzy o danym produkcie i ocen sprzedającego, podobnie zresztą jak na polskim Allegro. Dzięki temu można uniknąć problemów.

Odpowiedz

Piotr 22/03/2020 o 12:55

Przestrzegam. To złodzieje. Żadnego kontaktu z suportem. Jak kupisz wadliwy przedmiot, to problemy ze zwrotem. A jak już zwrócisz to nie oddadzą Ci pieniędzy. Omijać szerkim łukiem.

Odpowiedz

Bartek Rakietowicz 27/03/2020 o 12:28

Z tego co wiem, wcześniej firma miała głównie pozytywne opinie. Być może to chwilowy problem związany z kryzysem na całym świecie. Mam nadzieję, że uda Ci się rozwiązać problem.

Odpowiedz

Masz pytanie lub opinię na temat artykułu? Podziel się z nami!

Twój adres e-mail nie będzie upubliczniony. Niezbędne pola tekstowe są oznaczone gwiazdką*

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~vVTVTVTVv~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~