trade logo

Trade.com Opinie

Zaktualizowano: 02/12/2022 Rynek
Autor Weronika Hossa Autor 02/12/2022 Rynek
Informacje
Bonus Lepsza alternatywa: eToro 0% opłat za depozyty i wypłaty
Zasady i warunki Rejestracja konta w serwisie
Metody płatności Visa, PayPal, Neteller, Przelewy24, Skrill, Trustly, Tpay
Licencja Cypr
Ostatnia aktualizacja Sprawdzono w
Best alternative
logo etoro
eToro Opinie
Odbierz promocję

Visit

Weronika Hossa
Weronika Hossa
Recenzentka
Weronika Hossa Recenzentka

Trade.com opinie — wiarygodny pośrednik z bogatą ofertą

Na pewno zgodzisz się, że warto sprawdzić, czy broker jest zaufany przed wpłatą depozytu…

tylko czym kierować się przy ocenie?

Specjalnie dla Ciebie sprawdziliśmy wielu brokerów i wiesz co? Okazuje się, że Trade com zbiera niezłe opinie w sieci, ale eToro bije go na głowę.

Zapoznaj się z naszą recenzją i sprawdź, czy warto korzystać z Trade.com.

Trade.com vs. eToro: który broker ma korzystniejsze warunki?

Zastanawiasz się, czy postawić na inwestowanie z Trade.com czy może z bardzo znanym i cenionym brokerem eToro? Porównując te platformy, na pierwszy rzut oka niewiele je różni.

Obie to intuicyjne w obsłudze, profesjonalnie przygotowane produkty do inwestowania w różne aktywa.

Jednak eToro ma niższy minimalny depozyt – jedynie 50 dolarów przy 100 dolarach w Trade.com.

Ponadto na Trade.com nie ma możliwości inwestowania w kryptowaluty, a to duży minus, gdyż te nowoczesne aktywa są bardzo lubiane prze inwestorów.

Na eToro kryptowaluty są oferowane. Ciekawiej wypada program afiliacyjny eToro dostępny dla wszystkich w porównaniu do elitarnego programu dla wybrańców w Trade.com.

Minusami Trade.com jest długi czas księgowania wpłat i wypłat oraz dość wysokie spready – na tych polach eToro wypada lepiej.

Ogólnie, polecamy eToro bardziej niż Trade.com.

 • Brak możliwości uzyskania ujemnego salda,
 • Wiarygodny broker z licencją CySEC,
 • Konkurencyjne spready,
 • Ponad 2100 dostępnych aktywów,
 • Brak prowizji.
 • Długi czas księgowania wpłat i wypłat,
 • Minimalna wypłata przy przelewie bankowym to 100 dolarów.

Brak bonusów w Trade.com, ale są rabatytrade.com opinie

Z pewnością nowych użytkowników nie ucieszy informacja, że Trade.com nie przewiduje dla nich bonusów.

W sieci znaleźć można różne newsy o bonusach w Trade.com, jednak potwierdziliśmy z doradcą klienta na chacie, że w tym momencie broker nie rozdaje żadnych gratisów za założenie konta. Związane jest to z prawem unijnym i regulacjami w naszym kraju.

Trade.com logowanie w serwisie, czyli możliwości utworzenia konta

trade.com opinie

 1. Wypełnij wszystkie komórki w formularzu rejestracyjnym. Jedynie poprawne uzupełnienie wszystkich okienek formularza pozwoli na rozpoczęcie procesu aktywacyjnego.
 2. Zaznacz odpowiednie zgody. Ponieważ broker Trade.com działa w zgodzie z prawem, należy zaakceptować Regulamin i potwierdzić, że ukończyło się 18 lat.
 3. Uzupełnij kwestionariusz. Kolejnym krokiem jest uzupełnienie krótkiego quizu i kwestionariusza, które mają na celu oszacowanie naszego doświadczenia i majątku, który chcemy przeznaczyć na handel.
 4. Wpłać środki i zeskanuj dokumenty. Do pełnego otwarcia konta pozostaje jeszcze zeskanowanie dokumentów potwierdzających pełnoletność i wpłacenie pierwszych środków na konto.

Podstawowe informacje o Trade.com

Trade.com Polska to platforma do handlu kontraktami CFD na różnych aktywach od obligacji, przez surowce po kryptowaluty. Broker proponuje bardzo bogatą ofertę inwestycyjną z ponad 2 tysiącami dostępnych aktywów.

Sprawdzimy, czy Trade.com opinie zbiera dobre i czy warto korzystać z jego usług. Polska wersja platformy jest jedną z 23 założonych przez spółkę Trade.com.

 1. Pośrednik należy do firmy Trade Capital Markets (TCM) Limited (ex. Leadcapital Markets Limited) i ma licencję CySEC
 2. To wiarygodny broker, który trzyma środki finansowe klientów na oddzielnych kontach i przewiduje program rekompensaty dla inwestorów

Zbadamy, jakie są na temat Trade.com opinie, jeśli chodzi o inwestowanie w aktywa na platformie czy obsługę klienta oraz jak wygląda kwestia płatności, kont, dostępności bonusów.

Trade.com jest wiarygodny, ponieważ:

 1. Posiada ogromną liczbę dostępnych aktywów i ich sporą różnorodność. Na trade com Polska można handlować za pomocą 2 100 instrumentów finansowych z kategorii akcje, obligacje, ETF, kryptowaluty, towary i inne.
 2. Platforma i materiały edukacyjne dostępne są w języku polskim. Obie wersje platformy i aplikacja mobilna są dostępne w języku polskim. Jest także dedykowana dla polskich inwestorów infolinia.
 3. Brak opłat i prowizji. Trade.com zarabia jedynie na spreadach wliczonych w transakcje. Nie pobiera dodatkowych opłat i prowizji.

W Trade.com niestety traderzy narzekają na długi czas wpłat i wypłat. Jeżeli nie chcesz czekać – sprawdź eToro – lidera naszego rankingu brokerów.

Rodzaje kont w Trade.com Polska

Trade.com Polska proponuje konta:

Trade.com demo — idealne narzędzie dla początkujących traderów

Na Trade.com demo gracz otrzymuje na start 10 00 wirtualnych dolarów. Gra w wersji demo pozwala nauczyć się funkcjonowania platformy oraz przeprowadzania transakcji na kontraktach CFD.

Bardzo fajną opcją jest możliwość przełączania się w dowolnym momencie między Trade.com demo kontem a kontem prawdziwym.

Na Trade.com logowanie jest łatwe i wygodne, szybko można założyć konto demo.  Przełączenie na konto realne jest proste, ale wymaga wpłaty w odpowiedniej wysokości depozytu.

Pozostałe konta w Trade com — coś na każdym stopniu zaawansowania

Konto micro to konto o minimalnym rozmiarze, z wpłatami od 100 dolarów. Inwestor ma tu dostęp do codziennych analiz technicznych, filmików video z samouczkami, obsługi klienta przez całą dobę, dedykowanego opiekuna konta, seminariów czy webinariów o tematyce inwestycyjnej.

Konto srebrne wymaga wpłaty 1000$.

Konto złote wymaga minimalnego depozytu w wysokości 10 000 dolarów. Poza wszystkimi przywilejami konta klasycznego, konto złote daje klientom codzienną analizę inwestycji w wersji premium oraz możliwość korzystania z eksperckiej platformy Trading Central.

Aby mieć konto platynowe, trzeba wpłacić co najmniej 50 000 dolarów. Wszystkie przywileje konta klasycznego i złotego są do dyspozycji klienta konta platynowego, ponadto dedykowana jest mu specjalna obsługa klienta.

Trade.com konta
Konto microKonto srebrneKonto złoteKonto platynowe
Min. depozyt100$1000$10 000$50 000$

Program Elective Proffesional — tylko dla zaawansowanych

Dodatkowo, dla zaawansowanych graczy broker proponuje Program Elective Proffesional. Inwestorzy zakwalifikowani do tego programu mogą cieszyć się ulepszonym handlem z wyższą dźwignią – nawet 1:300. Do tego Trade.com przydziela klientom z programu osobistego asystenta do handlu.

Aby dostać się do elitarnego grona profesjonalnych graczy z Trade.com trzeba mieć portfel aktywów o wartości minimum 500 000 euro.

Do tego ponad rok doświadczenia zawodowego na stanowisku związanym z finansami oraz wykonanych średnio 10 transakcji na kwartał w ciągu wszystkich ostatnich 4 kwartałów.

Licencje Trade.com: regulowany pośrednik, firma inwestycyjna MiFID

Trade.com jest marką zarządzaną przez Trade Capital Markets (TCM) Limited (ex. Leadcapital Markets Limited). Firma posiada licencję CySEC, czyli Cypryjskiej Komisji Giełd i Papierów Wartościowych, numer 227/14. Posiadanie cypryjskiej licencji wynika z siedziby spółki – główne biuro znajduje się w Nikozji.

Broker jest regulowany zgodnie z jurysdykcją lokalną.

Co prawda licencja CySEC nie cieszy się aż tak dobra renomą jak np. licencja od FCA, czyli regulatora brytyjskiego, ale to wystarczająca i rzetelna rękojmia tego, że broker nie jest oszustem.

Ponadto, z racji tego, że Cypr należy do Unii Europejskiej, posiadanie licencji instytucji państwowej regulującej rynek w tym kraju pozwala Trade.com na uczciwe proponowanie usług w pozostałych krajach Europejskiego Obszaru Gospodarczego, w tym w Polsce.

Trade.com spełnia wysokie standardy i normy dotyczące firm inwestycyjnych narzucone przez dyrektywę unijną MiFID. Platforma istnieje od 2013 roku, ma zatem kilka lat historii za sobą i ugruntowaną pozycją na rynku CFD.

Wewnętrzne kryteria, czyli relacje na linii Trade.com KNF

Jeśli chodzi o krajowe jurysdykcje krajów, w których oferuje usługi Trade.com, KNF (Komisja Nadzoru Finansowego) nie umieściła spółki na liście swoich ostrzeżeń. Nie ma żadnych przesłanek ku temu, by podejrzewać Trade.com o oszustwo – jeśli znajdziemy o Trade.com opinie twierdzące, że to nieuczciwy broker, to są one niezgodne z prawdą.

Firma miała małe kłopoty z organami finansowymi w Rumunii, ale natychmiast wprowadzono zmiany personalne w zarządzie spółki jako odpowiedź na niekompetentne działania brokera na terenie tego kraju.

Ten incydent nie rzutuje na wiarygodność brokera oraz nie oznacza, że postępuje on nielegalnie w innych krajach. Należy to raczej rozpatrywać jako potknięcie i niedopatrzenie formalności przez zarząd spółki.

Trade.com płatności: bardzo wysokie depozyty i brak prowizji

Bardzo ważną częścią recenzji na temat brokerów jest kwestia płatności. Jak to wygląda w omawianym przez nas brokerze?

Trade.com opinie o płatnościach obejmują przede wszystkim depozyt, wpłaty i wypłaty, spready, dodatkowe opłaty i metody płatności.

Jaki najniższy depozyt ustalił broker com Trade?

Depozyty zależą od rodzaju konta. W każdym przypadku są one jednak dość wysokie, szczególnie jak na polskie realia.

Najniższy depozyt wynosi 100 dolarów przy koncie podstawowym, najlepsze konto premium wymaga wpłaty aż 50 000 dolarów. To zatem konto dla profesjonalnych graczy.

Wpłaty i wypłaty u brokera Trade

Minimalna kwota wypłaty wynosi 20 dolarów dla większości metod płatności, poza przelewem. Przelew bankowy ma ustalone minimalne żądanie wypłaty na poziomie 100 dolarów.

Jeśli inwestor zechce wypłacić kwotę poniżej wartości minimalnych, musi liczyć się z naliczeniem opłat manipulacyjnych w wysokości 10 dolarów dla wypłat z użyciem metod poza przelewem oraz minimum 50 dolarów dla wypłaty za pomocą przelewu.

Minimalna kwota wypłaty dla metod płatności poza przelewem jest dość niska, w przypadku przelewu jednak znacznie wyższa – trzeba więc uważać, jaką metodę płatności się wybiera.

Warto też pamiętać o tych kwotach, bo opłaty manipulacyjne za zlecenie wypłaty poniżej tych wartości są dotkliwe i stanowią nawet połowę wypłacanej wartości.

Prowizje w Trade.com – opinie o dodatkowych opłatach

Broker nie pobiera żadnych prowizji od transferów, należy jednak mieć na uwadze, że banki mogą takie opłaty naliczać.

Jeśli chodzi o czas księgowania wpłat czy wypłat, to wynosi on od 3 do 5 dni przy transakcjach kartą czy za pomocą portfela elektronicznego oraz od 5 do 7 dni w przypadku przelewu.

To zatem dość długo i wielu użytkowników wyraża w Internecie na temat Trade.com opinie o tym, że księgowanie wpłat i wypłat jest zbyt wolne.

Dokonanie wpłaty krok po kroku w Trade.com

Krok 1. Na samym początku konieczne jest zalogowanie się na swoje konto, które utworzyliśmy wcześniej w trakcie rejestracji. Wystarczy kliknąć na przycisk “logowanie” w prawym górnym rogu.

Sprawdź brokera eToro

Trade.com-platnosc1

Krok 2. Następnie przenosimy się do panelu użytkownika, w którym wybieramy przycisk dokonaj wpłaty, znajdujący się w lewym górnym rogu.

platnosc2Krok 3. Pojawia się okno wyboru metody płatności, załóżmy, że decydujemy się na popularną w Polsce kartę Visa.

wplata3Krok 4. Wpisujemy kwotę, którą chcemy wpłacić, a następnie klikamy na zielony przycisk DEPOSIT.

trade.com-wplata4

Dodatkowe opłaty, które nalicza Trade com — na co musisz być przygotowany?

Jak już wspomnieliśmy, broker Trade.com nie pobiera standardowo prowizji, zarabiając głównie na spreadach za transakcje. Jedynymi wyjątkami są opłaty rollover za pozycje overnight oraz opłaty za bezczynność na koncie.

W przypadku, gdy saldo jakiegokolwiek nieaktywnego konta, do którego ma zastosowanie opłata za bezczynność, jest mniejsze niż dwadzieścia pięć dolarów, wówczas opłata za nieaktywność dla takiego konta będzie równa kwocie pozostałego salda na takim nieaktywnym koncie.

Zachowujemy prawo do pobierania opłaty za bezczynność po fakcie za każdy miesiąc, w którym z przyczyn technicznych nie pobrano opłat za bezczynność.

Nie należy się jednak obawiać, że przez to powstanie ujemne saldo na koncie: Trade.com wyklucza taką możliwość. Środki zostaną pobrane jedynie w przypadku posiadania dodatniego salda na koncie. Stawki za rollover są stałe, aktualizowane raz na jakiś czas na podstawie warunków rynkowych.

Spready, czy Trade com Polska wyróżnia się w tym polu?

Jedyną formą zarobku brokera Trade.com są spready na każdej transakcji. Wysokość spreadów jest bardzo pożądaną przez inwestorów informacją, bo wpływa realnie na ich zyski. Trade.com ma dość konkurencyjne spready, ale nie najniższe na rynku. Wahają się od skromnych 2 pipsów do nawet 30 pipsów.

Przykładowe spready na popularne aktywa wynoszą:

Metody płatności dostępne w Trade.com

Metody płatności obejmują:

Bardzo bogata oferta instrumentów finansowych, czyli wszystko, co ma do zaoferowania broker Trade com

Broker Trade.com wyróżnia się szeroką gamą aktywów dostępnych do handlu i ich sporym zróżnicowaniem. Na platformie znajduje się ponad 2100 instrumentów finansowych.

Obrót nimi może być dokonywany za pomocą konta Trade.com demo oraz trzech kont prawdziwych o innych poziomach wkładu oraz przywilejach dla inwestorów.

Oferowane instrumenty finansowe przez brokera Trade

Trade.com w ofercie ma kontrakty CFD na:

Trade.com forum i witryna — materiały dla traderów

Platforma Trade.com ma liczne analizy techniczne, wykresy, wskaźniki, aby ułatwić inwestorom decyzje dotyczące handlu. Broker na swojej stronie internetowej użyczył użytkownikom materiały edukacyjne w formie poradników, ebooków, filmików, kursów itd. Inwestorzy mają też do dyspozycji kalendarz ekonomiczny z najważniejszymi wydarzeniami ze świata walutowego, gospodarczego czy kryptowalut.

Obsługa klienta u brokera Trade.com, czyli różne sposoby kontaktu

Trade.com oddaje klientom do dyspozycji kilka form kontaktu. Można zadzwonić na infolinię czynną od niedzieli 22 do piątku 22. Funkcjonuje polska wersja infolinii, dostępna pod numerem +48 223 071 430. Poza tym, na stronie internetowej działa chat na żywo.

W teorii operuje w każdym języku, w jakim są wersje językowe platformy, ale przy próbie kontaktu okazać się może, że akurat polski doradca klienta nie jest dostępny.

Niestety, zdarza się to nawet w ciągu dnia i w tygodniu, czyli w typowych godzinach kontaktu z obsługą klienta.

Zawsze jednak można na chacie na żywo porozmawiać z angielskim doradcą. Odpowiedzi na pytania są szybko udzielane i konkretne. Mamy do czynienia z prawdziwym doradcą, nie botem.

Ostatnią formą kontaktu z obsługą klienta jest mail: wyślij zapytanie na support brokera, aby uzyskać pomoc. Raczej wskazane jest pisanie w języku angielskim.

Nasze opinie o obsłudze klienta w Trade.com

Po kontakcie osobistym z doradcą na chacie na stronie Trade.com opinie na temat obsługi klienta oferowanego przez brokera są bardzo przychylne. Szybko udało się uzyskać odpowiedź na pytanie, a pomoc była konkretna i adekwatna do problemu.

Ogromnym plusem jest uruchomienie przez brokera dedykowanej polskim inwestorom infolinii, bo nie jest to normą u wszystkich pośredników, zwłaszcza tych zagranicznych. Minusem jest brak zawsze dostępnego polskiego doradcy na chacie na żywo, mimo iż platforma jest dostępna w języku polskim.

Sprawdź brokera eToro

Trade.com opinie o aplikacji web i mobilnej

Trade.com-mobile

Trade.com ma dwie platformy do handlu: WebTrader oraz Meta Trader:

 1. WebTrader występuje też w wersji mobilnej na Androida i iOS-a. Aplikacja jest prosta w obsłudze, intuicyjna i o pełnej funkcjonalności. Na WebTrader znajdują się wszystkie aktywa wraz z zaawansowanymi wskaźnikami, wykresami i analizami.
 2. Dzięki panelowi transakcyjnemu inwestor ma podgląd na wszystkie swoje transakcje oraz zakupione instrumenty wraz ich cenami rynkowymi i zmianami cen w czasie. WebTrader polecany jest dla początkujących użytkowników, gdyż bardzo łatwo się nawiguje po platformie.
 3. Bardziej zaawansowanym graczom dedykowana jest platforma Meta Trader. Obecnie broker udostępnił 4 wersję tej aplikacji, MetaTrader 4. MT4 to bardziej skomplikowana aplikacja, która pozwala wdrażać konkretne strategie inwestycyjne dzięki licznym innowacyjnym narzędziom. Zawiera automatyzację transakcji, osadzone wykresy tickowe czy system powiadomień w panelu transakcyjnym. W ciągu tygodnia użytkownicy MT4 mogą liczyć na poradę eksperta.

Za pomocą MT4 handluje się Foreksem, towarami, kontraktami CFD, indeksami, obligacjami oraz akcjami. Wyświetla ona wyniki w czasie rzeczywistym dla ponad 300 aktywów.

Do platformy MT4 do handlu instrumentami finansowymi Trade.com dokłada pakiet danych od Trading Central: analizę historyczną cen i rynku, analizę techniczną, badania nad trendami. Trading Central to niezależny podmiot zajmujący się badaniami finansowymi, jest on regulowany przez francuską, amerykańską i hongkońską jurysdykcję.

Ochrona inwestorów: czy możemy być bezpieczni inwestując na Trade.com?

Trade.com oferuje program rekompensaty dla klientów, jako że jest to wymagane od wszystkich instytucji mających licencję CySEC. Inwestorzy mogą się ubiegać o rekompensatę do maksymalnej kwoty 20 000 euro, w przypadku bankructwa brokera. Innym zabezpieczeniem dla funduszy użytkowników jest przechowywanie ich pieniędzy na oddzielnych kontach.

Tym samym, w razie niewypłacalności spółki, środki finansowe inwestorów są niezagrożone.

Co więcej, handlując na Trade.com nie można zejść na saldo minusowe – broker zapewnia taki mechanizm ochrony klientów. Na stronie Trade.com Polska znajduje się obszerny dokument na temat warunków korzystania z serwisu. Zamieszczenie umowy na otwartej dla wszystkich stronie internetowej to oznaka transparentności brokera. Dzięki temu inwestorzy mają jasny i klarowny obraz wszystkich warunków dotyczących obrotu aktywami na Trade.com.

Broker Trade a sponsoring

Trade.com niestety nie sponsoruje żadnych drużyn sportowych ani eventów. Szkoda, bo taka działalność zawsze dodaje prestiżu brokerowi.

Jednak nie oznacza to, że pośrednik nie jest rzetelną firmą – w tym przypadku licencja mówi sama za siebie i nie ma potrzeby do niepokoju.

Walka z uzależnieniami, jak z problemem radzi sobie Trade.com?

Trade.com Polska umieszcza na swojej stronie internetowej standardowe ostrzeżenie o wysokim ryzyku związanym z inwestowaniem w kontrakty CFD. Na tym jednak profilaktyka uzależnień ze strony brokera się kończy.

Nie znajdziemy na platformie linków do dedykowanych temu zagadnieniu instytucji czy innej formy skierowania osób potrzebujących wsparcia pod właściwy adres. W tej kwestii, Trade.com ma pole do poprawy.

Trade.com Polska: dobra oferta dla wytrawnych graczy

Trade.com to wiarygodny, nowoczesny, profesjonalny broker z bardzo szeroką gamą aktywów oraz dopracowaną ofertą kont premium. Broker udostępnia aż dwie aplikacje webowe do handlu oraz ich wersje mobilne.

Duży nacisk stawiany jest u Trade.com na edukację, stąd wiele materiałów w formie ebooków, filmików czy kursów, które pomogą początkującym graczom odnaleźć się na platformie i w świecie transakcji na kontraktach CFD.

Na Trade.com logowanie jest proste, a konto Trade.com demo pozwala nauczyć się w praktyce inwestowania i wszystkich funkcji platformy. Dobrym rozwiązaniem jest możliwość przełączania się między kontem demo a prawdziwym w dowolnym momencie.

Licencja i szeroka oferta

Trade.com ma licencję CySEC oraz spełnia wymogi MiFID – to zaufany pośrednik. Nie znajdzie się w Internecie na temat Trade.com opinii o tym, że firma oszukuje czy nie dba wystarczająco o bezpieczeństwo klientów.

Poza spełnianiem prawnych wymogów, broker dokłada starań by pieniądze inwestorów były bezpieczne. Ma oddzielne konta na ich środki finansowe, przewiduje program rekompensaty w razie bankructwa i nie pozwala na wejście na ujemne saldo.

Oferta brokera obejmuje ponad 2100 aktywów, jest zatem w czym wybierać. Platforma z pewnością spodoba się wytrawnym inwestorom, którzy bez problemu uiszczą minimalny depozyt, zyski z transakcji zniwelują im nie najniższe spready, a liczne wskaźniki, analizy techniczne i strategie inwestowania będą im przydatne. Dla początkujących inwestorów Trade.com jest raczej za drogie – trudno na starcie przygody z handlem instrumentami finansowymi wysupłać aż 2500 dolarów by założyć konto.

Trade.com opinie 2022 – podsumowanie

Podsumujmy nasze o Trade.com opinie ze szczególnym uwzględnienie dla kogo platforma jest idealnym rozwiązaniem, a kto powinien pomyśleć o współpracy z innym brokerem. Opinie,na które można natrafić w Internecie, są raczej przychylne. Nic dziwnego, bo broker jest przede wszystkim godny zaufania i rzetelny. Potwierdza to jego licencja, posiadany program rekompensaty dla klientów czy bardzo rozbudowany, profesjonalny dział edukacyjny. Ponadto, Trade.com przechowuje pieniądze klientów na oddzielnych kontach niż fundusze własne. Broker oferuje wsparcie dla użytkowników 24 godziny na dobę za pomocą różnych kanałów komunikacji. Ma kilka rodzajów kont, w tym propozycje dla zaawansowanych graczy oraz darmowe konto demo.

Minusem handlu z brokerem są nie najniższe spready i bardzo duże progi wejścia, aby dokonać na Trade.com logowania na konta realne. Według niektórych znalezionych na temat Trade.com opinii użytkowników, wadą platformy są też powolne wypłaty środków – mogą zająć nawet do 7 dni.

Nasza ocena Trade.com

Jeśli szukasz zaufanego partnera do obrotu różnorodnymi aktywami, od kryptowalut po surowce, masz sporo funduszy na depozyt i cenisz sobie dostęp do zaawansowanych wskaźników i analiz technicznych – warto byś założył konto na Trade.com.

W przypadku, gdy jesteś początkującym graczem, możesz rozważyć zalogowanie na Trade.com demo. Idealne by zapoznać się z inwestowaniem oraz poczytać ciekawe i wiele wnoszące materiały edukacyjne. Do prawdziwego inwestowania polecamy jednak na początek platformy z niższym progiem wejścia i bardziej konkurencyjnymi spreadami.

OSTRZEŻENIE O INWESTYCJACH WYSOKIEGO RYZYKA: Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 74-89% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami CFD. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

FAQ: Trade.com

Co to jest Trade.com?

Trade.com to jedna z platform do handlu kontraktami CFD. Inwestować można w różne aktywa: obligacje, surowce, waluty, kryptowaluty, złoto itp.

Jakie opinie na forum ma Trade.com wśród graczy?

Opinie o Trade.com są na ogół pozytywne. Nie dziwi nas to, gdyż to broker godny zaufania. Ma również program rekompensaty dla klientów, darmowe konto demo i profesjonalny dział edukacyjny, co jest istotne przede wszystkim z punktu widzenia początkujących traderów.

Czy Trade.com udostępnia bonus na start?

Niestety, obecnie broker Trade.com nie ma żadnych bonusów powitalnych dla inwestorów z Polski. Wynika to z prawa unijnego i krajowych regulacji.

Aplikacja Trade.com, czy warto ją pobrać?

Podstawową aplikacją jest WebTrader, występująca w wersji mobilnej na urządzenia z systemem Android i iOS. Aplikacja jest prosta w obsłudze, intuicyjna i w pełni funkcjonalna. Zaawansowani i zawodowi traderzy mogą skorzystać z platformy Meta Trader.

Komentarze
 1. Janusz pisze:

  Jestem zupełnie „wygłupiony”nie wiem co sadzic o brokerze Trade ponieważ przeczytałem bardzo niekorzystne opinie .
  Jest bardzo dużo opinii od takich które opowiadały o stracie wkładów do
  Takich które mówią wręcz o zawiadomieniu organów ścigania .
  Chciałbym uzyskać wiarygodne opinie ale od kogo .?

  1. Bartek Rakietowicz pisze:

   Zdarzało nam się spotykać nie najlepsze opinie użytkowników Trade.com. Dlatego nie jest wysoko w naszym rankingu, zdecydowanie bardziej poleciłbym eToro, które jest na pewno bezpieczniejszym brokerem.

 2. Janusz pisze:

  Artykuł jest przekonujący i w miarę wyczerpujący zagadnienia dotyczące działania firmy narybku polskim

 3. J pisze:

  Mam zastrzeżenia do pracy tzw. „opiekunów klienta”, namolnie nakłaniają na otwieranie pozycji, często niekorzystnych, na towarach o wysokich spreadach, wykorzystania do maksimum posiadanych środków. Generalnie jest to bardzo męczące i przyczynia się do znacznie gorszych wyników z inwestycji. Może zapewnia to do wyższe zyski firmie ale na pewno nie klientom, z tego powodu zastanawiam się nad rezygnacją.

  1. Bartek Rakietowicz pisze:

   Cześć, dzięki za podzielenie się opinią. Może warto sprawdzić również innych brokerów, takich jak np. eToro, zbierające dobre opnie w internecie? Można zawsze porównać doświadczenia z użytkowania.

 4. Malgorzata pisze:

  Artykul troche tendencyjny, wyglada na sponorowany przez eToro. Nawet wkomentarzach 🙂 Ale dzieki za podstawowe informacje.

  1. Bartek Rakietowicz pisze:

   Cześć, dziękujemy za komentarz. Po przeanalizowaniu brokerów i wystawieniu im ocen polecamy po prostu bardziej eToro, stąd wzmianki w artykule.

 5. T pisze:

  Zcheta by korzystac z tego rokera sa ci niby opiekunowie! I tak jak poprzednicy mogę napisać ze sa oni bezużyteczni lub nawet bardziej szkodza niz pomagaj/opiekują się. Prze chwile pomyślałem nawet ze celem jest spłukanie kapitału do zera. A na koniec opiekun bez problemowo ze to nie on podejmuje decyzje, co jest prawda ale jako opiekun powinien nie dopuścić do bankructwa. Nie polecam.
  Ps. A opłaty za otwarte pozycje i overnight powodują ze coraz ciężej o zysk na pozycjach dłuższym terminie

  1. Bartek Rakietowicz pisze:

   Cześć, dzięki za komentarz. Tak jak już wspomniałem poniżej w jednej z odpowiedzi, warto jednak zainteresować się bardziej wiarygodnymi brokerami, jak XTB, eToro, BDSwiss. To oni zgarniają najlepsze opinie na naszej stronie.

Masz pytanie lub opinię na temat artykułu? Podziel się z nami!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Aby optymalnie zaprojektować i stale ulepszać dla Ciebie naszą stronę internetową, używamy plików cookie. Kontynuując korzystanie z witryny, wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. Więcej informacji na temat plików cookie można znaleźć na naszej stronie.
Polityka Cookies Akceptuję