Typiko logo

Typiko Opinie

Zaktualizowano: 02/12/2022 Rynek
Autor Weronika Hossa Autor 02/12/2022 Rynek
Informacje
Bonus Sprawdź 1269 zł w STS
Zasady i warunki Bonus 100% od 1 depozytu
obrót x3; kurs min. 1,91
brak limitów czasowych
Metody płatności Visa, MasterCard, Przelew bankowy
Ostatnia aktualizacja Sprawdzono w
Best alternative
sts logo 300
STS Opinie
1660 zł Bonus
Premia do 1500 zł
+ 60 zł za zadania specjalne
+ 100 zł za zakład bez ryzyka
Kod: KODSTSVIP

Visit

Weronika Hossa
Weronika Hossa
Recenzentka
Jeszcze niedawno byliśmy niemal pewni, że Typiko wejdzie lada chwilę na rynek. Okazało się, że nastąpiła zmiana brandu, dlatego teraz mamy BetX, które szybko rozbudowuje ofertę. Czy zmiana wyjdzie na dobre? Wstrzymam się z opinią do czasu zyskania popularności przez nowego buka.
Weronika Hossa Recenzentka

BetX (dawniej Typiko) – opinie o legalnym polskim bukmacherze

BetX to legalny polski bukmacher internetowy, który rozpoczął swoją działalność w 2020 roku. Wcześniej projekt nosił nazwę Typiko, choć nigdy nie uruchomił swojej strony internetowej pod tą marką.

Czy wiesz skąd zmiana Typiko w BetX i czy warto zaufać nowemu bukmacherowi?

W tym tekście sprawdzimy ofertę nowego buka, dostępne bonusy a także pojawiające się o BetX opinie w Internecie.

Co łączy BetX i Typiko?

W telegraficznym skrócie: BetX to marka, która zastąpiła Typiko. Typiko sp. z o.o. została zarejestrowana już 16 czerwca 2016 roku.

Licencję Ministerstwa Finansów RP na prowadzenie działalności, w zakresie zakładów bukmacherskich w Internecie, otrzymała zaś 28 listopada 2018.

Mimo wszystko, od tamtego czasu strona typiko.pl nie została uruchomiona. Podjęto decyzję o zastąpieniu marki Typiko przez BetX.

Za spółką BetX sp. z o.o. stoją niemal ci sami ludzie. Obydwie mają siedzibę w Bielsku-Białej. Powody przebrandowania się Typiko na BetX nie są do końca znane.

Spekuluje się, że mogło chodzić o nazwę, która była podobna do znanego zagranicznego bukmachera – Tipico.

Ad disclosure
#
BetX

BetX

4/5

Sprawdź 1269 zł w STS

Bonus 100% od 1 depozytu
obrót x3; kurs min. 1,91
brak limitów czasowych
Licences:
Legalni Buckmacherzy
App availability

Faktem jednak jest, że bukmacher uruchomił swoją stronę pod adresem ebetx.pl i tylko pod nazwą BetX będzie świadczył swoje usługi.

BetX (Typiko) bonus powitalny – zyskaj do 5000 zł

Dostępny w BetX (Typiko) bonus powitalny pokazuje, że bukmacher ten liczy na bardzo śmiałe wejście na polski rynek zakładów. 

Kwota 5000 zł, jaką gracz może uzyskać dzięki 100% premii, stawia go już na starcie w rynkowej czołówce.

Ponadto, bonus powitalny stanowi także Cashback na pierwszy zakład do 200 zł oraz bonus bez depozytu, w kwocie 30 złotych. A to wszystko poprzez szybkie metody płatności online.

Poznaj szczegóły bonusu i oferty BetX!

Sprawdź bukmachera Bet-at-home

bet-at-home-bonus

Wszystko to sprawia, że BetX, który wyewoluował z marki Typiko bonus powitalny ma naprawdę konkurencyjny. Jego wadą są skomplikowane warunki, które musisz spełnić przed wypłaceniem bonusa i wygranych z niego pochodzących.

Warunki obrotu bonusu w BetX (Typiko)

Skupimy się tutaj na głównej ofercie tj. premii 100% do 5000 zł. Ma ona następującą konstrukcję:

Warunki obrotu bonusu w BetX (Typiko)
Wysokość depozytuWymagany obrótMinimalny kurs kuponuMin. kurs na każdy meczMaksymalna kwota na dzień
Od 10 do 1200 zł6x1,951,251000 zł
Od 1201 do 5000 zł8x4,01,32000 zł

Ogromną wadą tego bonusa jest fakt, że jego warunki obrotu są raczej skomplikowane. Uwalniany jest on stopniowo, po 10%, w miarę jak obracasz środkami.

W przypadku większych wpłat wymagany obrót to aż 8x kwotą depozytu (nie wliczając przyznanego bonusu).

Dużym utrudnieniem jest wymóg, że na każdym kuponie musimy zawsze zawrzeć aż 3 zdarzenia. W przypadku kwot przekraczających 1200 zł minimalny kurs kuponu wynosi aż 4,0.

Dyskwalifikuje to ten bonus dla tych graczy, którzy lubią grać swoje zakłady bardziej zachowawczo.

Inne promocje w ofercie BetX/Typiko

W ofercie BetX/Typiko znajdziemy także cały szereg innych promocji, które sprawią, że w określonych sytuacjach odniesiesz niezłe korzyści.

Przykładem takiej oferty jest Bonus Bumerang. Daje on graczowi wygraną w postaci 10-krotności stawki na kupony z kursem całkowitym 200 lub więcej. Aktywuje się on w sytuacji, gdy taki kupon ma tylko jedno przegrane zdarzenie.

Kolejną interesującą promocją jest Bonus Akumulowany. Pozwala on uzyskać Ci nawet 100% premii za wygrane zakłady akumulacyjne.

Muszą one obejmować selekcje o kursach 1,25 lub wyższych. Wysokość premii przedstawia poniższa tabela:

Inne promocje w ofercie BetX/Typiko
Liczba zdarzeń na kuponiePremia do wygranej
6 – 8+5%
9 – 11+10%
12 – 14+20%
15 – 16+30%
17 – 18+40%
19 – 20+50%
21 – 22+60%
23 – 24+70%
25 – 26+80%
27 – 28+90%
29 – 30+100%

Rejestracja nowego konta gracza w Typiko/BetX

W Typiko/BetX rejestracja nowego konta gracza to proces w miarę szybki i bezproblemowy.

Rejestracja w BetXWygląda on w sposób zbliżony do innych, polskich bukmacherów, którzy ostatnimi czasy bardzo szybko się rozwijają.

Poniżej, krok po kroku podpowiemy Ci, jak założyć nowe konto w BetX, które zastąpiło Typiko.

  1. Kliknij w napis Rejestracja, który znajduje się w głównym menu strony,
  2. Podaj nazwę użytkownika i hasło a także adres email i numer telefonu, kliknij Dalej,
  3. Podaj pełne dane osobowe wraz z numerem PESEL,
  4. Dodaj pytanie zabezpieczające i zaakceptuj regulamin. Pole Kod promocyjny możesz pozostawić puste,
  5. Otwórz swoją skrzynkę e-mail i kliknij w zawarty w niej link.

Logowanie i aktywacja konta w Typiko/BetX

Kiedy już przebrniesz przez proces rejestracji w Typiko/BetX możesz zalogować się na swoje utworzone konto. W tym celu podaj po prostu nazwę użytkownika i hasło wybrane przy rejestracji.

Uwaga, rejestracja konta to nie to samo co aktywacja konta.

Po utworzeniu logujesz się na konto tymczasowe. Możesz je zamienić na stałe dopiero po jego pełnej weryfikacji, która zakłada m.in.:

Czy BetX (Typiko) to legalny bukmacher?

Tak, BetX dawniej znany pod nazwą Typiko to polski, w pełni legalny bukmacher. Posiada on licencję wydaną przez Ministerstwo Finansów RP o numerze PS4.6835.164.2019 ważną przez okres 6 lat. Pozwala ona na przyjmowanie zakładów bukmacherskich przez Internet.

Bukmacher stara się o jej rozszerzenie również na zakłady naziemne, dokładne plany z tym związanie nie są jednak jawne.

W BetX możesz stawiać zakłady w pełni legalnie i bez żadnych obaw, w przypadku zagranicznych buków będziesz często zmuszony do używania programów zmieniających IP, żeby móc dostać się na stronę operatora.

Czy grając w Czy BetX (Typiko) muszę odprowadzać podatki?

Fakt, że BetX (Typiko) posiada polską licencję bukmacherską oznacza, że grając w tym bukmacherze musisz niestety odprowadzać podatki, które w naszym krają są jednymi z najwyższych na świecie. 

Każda stawka, bez względu na rezultat końcowy zakładu, obciążona jest podatkiem w wysokości 12%. Oznacza to, że na każdym zakładzie, gdzie kurs wynosi mniej niż 1,14 stracisz na pewno – nawet w sytuacji, gdy go „wygrasz”.

Ponadto, od każdej wygranej przekraczającej 2280 zł pobierany jest dodatkowy podatek, wynoszący 10% jej sumy.

Podatku od zakładów nie musisz odprowadzać samemu czy też uwzględniać go w swoim zeznaniu rocznym. Jest on obliczany i odprowadzany przez bukmachera.

Typiko zakłady bukmacherskie – czy BetX ma taką samą ofertę?

W Typiko zakłady bukmacherskie były owiane tajemnicą. Bukmacher nigdy nie wystartował pod tą nazwą. Oferta zakładów jest wiec niemożliwa do porównania z BetX.

W nowym projekcie, czyli BetX, oferta zakładów stoi na przyzwoitym poziomie i w niczym nie odbiega od innych krajowych firm.

Obstawisz więc tu Ekstraklasę, Ligę Mistrzów, Ligę Europy, Bundesligę, Premier League czy Serie A, ale także inne popularne ligi.

W Anglii mamy do dyspozycji Premiership, Championship, League One i League Two. W Niemczech i Włoszech dostępne są 3 czołowe ligi.

Nie mogło zabraknąć również wydarzeń ze świata tenisa czy koszykówki. W ofercie BetX bez problemu znajdziemy bardziej niszowe dyscypliny jak sporty walki, boks i MMA, tenis stołowy, darty czy najpopularniejsze gry komputerowe.

Zakłady na żywo w BetX

Zakłady na żywo w BetX stoją na średnim poziomie. Na ten moment nie mamy tu transmisji na żywo, sama platforma również wygląda dość archaicznie.

Nie mniej sama oferta live jest dosyć szeroka, możemy tu obstawiać wszystkie, mniej lub bardziej popularne ligi piłkarskie, inne dyscypliny czy zdarzenia z esportu.

Oferowane kursy czy czas akceptacji zakładów na żywo są na akceptowalnym poziomie.

Zarówno Typiko jak i BetX nie ujawniły informacji o planach włączenia transmisji na żywo do swojej oferty live.

Jak wygląda obsługa klienta w BetX?

Na chwilę obecną platforma BetX nie może pochwalić się rozbudowaną obsługą klienta.

Nie znajdziemy tutaj bowiem ani czatu na żywo, ani nawet formularza, który mógłby ułatwić i przyspieszyć kontakt z pracownikiem.

Obsługa klienta w BetX została ograniczona jedynie do drogi mailowej, która będzie musiała wystarczyć, jeśli już pewnego dnia przyjdzie nam szukać rozwiązania jakiegokolwiek problemu.

Pracownicy dostępni są od poniedziałku do piątku od 8 do 16, więc to właśnie w tych godzinach najlepiej szukać u nich pomocy. 

Ponadto do dyspozycji klientów jest dział często zadawanych pytań. Znajdziemy w nim kilka najczęstszych problemów, z jakimi zetknęli się wcześniej gracze.

Pod każdym z nich znajduje się odpowiedź, która, mimo że dość słabo rozwinięta, powinna rozwiać przynajmniej część wątpliwości.

Płatności w BetX

Aktualnie płatności w BetX dokonywać możemy jedynie na dwa sposoby. Wpłaty środków na konto w serwisie możliwe są za pomocą usługi Dotpay.

Umożliwia ona błyskawiczne przelewy z niemalże wszystkich polskich banków. Drugim systemem płatności będzie Przelewy24, z którego już wkrótce skorzystać będą mogli wszyscy klienci. 

Wypłaty środków dokonamy za pomocą szybkich przelewów bankowych. BetX daje swoim graczom gwarancję, że zarówno wpłaty, jak i wypłaty nie powinny trwać dłużej niż 15 minut.

Są też w pełni bezpieczne. Niebawem na stronie pojawi się więcej metod płatności. Niestety w planach nie ma jeszcze żadnych portfeli elektronicznych.

Metody płatności

Charakterystyka

Dotpay

Współpraca z zaufanymi pośrednikami

Płatności mobile i klasyczne

Bezpieczne i popularne transakcje

BLIK

Jedna z ulubionych metod płatności Polaków

Przelewy24

Współpraca z zaufanymi pośrednikami

Płatności mobile i klasyczne

Bezpieczne i popularne transakcje

Mobile – strona na telefony i aplikacja

Strona BetX występuje również w wersji mobilnej. Skorzystamy z niej z niemal wszystkich urządzeń przenośnych.

Sama strona działa płynnie i sprawnie, oferując dokładnie taką samą funkcjonalność, co jej pełna wersja.

Za jej pomocą można zawierać zakłady przedmeczowe, ale też na żywo czy w sportach wirtualnych. 

Dużym ułatwieniem dla użytkowników urządzeń przenośnych jest aplikacja BetX. Jej układ i wygląd są dokładnie takie same, jak w wersji przeglądarkowej.

Na samej górze znajdują się przyciski logowania oraz rejestracji, ale też rozwijane menu z zakładami, sportami wirtualnymi, bonusami i zmianą języka.

Na stronie głównej wyświetlają się dostępne sporty czy promocje. Aplikacji nie znajdziemy w Sklepie Play. Jej pobranie możliwe jest tylko bezpośrednio ze strony bukmachera.

Opinie w Internecie o BetX 

W Internecie możemy znaleźć raczej nieliczne opinie o BetX (dawniej Typiko). Spowodowane jest to faktem, że marka działa na rynku relatywnie krótki czas i niewiele osób zdążyło przetestować ich usługi.

Będziemy monitorować pojawiające się w sieci i dotyczące BetX opinie graczy i informować Was o nich w przyszłości.

Póki co, nic nie zapowiada, by BetX, jako legalny polski bukmacher, mógł w niewłaściwy sposób traktować swoich graczy.

Typiko FAQs

Czy Typiko posiadał dobre opinie?

Bukmacher Typiko niestety nie doczekał się na żadne opinie, strona pod tą nazwą nigdy nie ruszyła. To wciąż dość świeży projekt i musimy poczekać na opisujące BetX opinie w Internecie.

Jaki jest kontakt do bukmachera Typiko (BetX)?

Na tę chwilę kontakt z Typiko jest niemożliwy, ponieważ firma przekształciła się w BetX. Jeśli chodzi o bukmachera BetX można się kontaktować jedynie przez e-mail.

Czy BetX (dawniej Typiko) to legalny bukmacher?

Jaki adres ma strona BetX?

Strona BetX znajduje się pod adresem ebetx. Pamiętaj, że Typiko nie jest już dłużej dostępne, a firma zmieniła nazwę na BetX.

Masz pytanie lub opinię na temat artykułu? Podziel się z nami!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Aby optymalnie zaprojektować i stale ulepszać dla Ciebie naszą stronę internetową, używamy plików cookie. Kontynuując korzystanie z witryny, wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. Więcej informacji na temat plików cookie można znaleźć na naszej stronie.
Polityka Cookies Akceptuję

Wszyscy operatorzy są osobiście testowani i porównywani przez recenzentów, którzy dokładnie analizują różne aspekty, w tym bonusy powitalne i metody płatności. Aby ocenić każdy indywidualny obszar zainteresowania, używamy systemu ocen w zakresie od 0 do 5 gwiazdek.