UFX logo

UFX Opinie

Zaktualizowano: 02/12/2022 Rynek
Autor Weronika Hossa Autor 02/12/2022 Rynek
Informacje
Bonus Lepsza alternatywa: eToro 0% opłat za depozyty i wypłaty
Zasady i warunki Rejestracja konta w serwisie
Metody płatności Visa, MasterCard, Przelew bankowy, Przelew bankowy (Rapid Transfer), Skrill, Neteller, PayPal, Sofort, Klarna
Licencja Cypr
Ostatnia aktualizacja Sprawdzono w
Best alternative
logo etoro
eToro Opinie
Odbierz promocję
Weronika Hossa
UFX należy do grupy najbardziej znanych na świecie brokerów. Jednak ofertą nie dorównuje brokerowi eToro, u którego początkujący tarder znajdzie dużo ciekawszą ofertę na start.

UFX: broker o globalnym zasięgu

UFX to doskonale znany broker o globalnym zasięgu. Od czasu debiutu w 2007 roku nieustannie pracuje na swoją pozycję lidera. Dlatego UFX zbiera przeważnie dobre opinie.

W 2011 r. został objęty przepisami Unii Europejskiej i Cypryjskiej Komisji Papierów Wartościowych. Takie regulacje są gwarancją najwyższych standardów etycznych oraz pełnego bezpieczeństwa środków.

UFX vs eToro

Na tę chwilę w bezpośrednim porównaniu, o wiele lepiej wypada lider naszego rankingu, czyli eToro. Z czego to wynika?

Przyczyna jest prosta. eToro to absolutny lider technologii tradingu społecznościowego, a do tego bardzo znany broker, cieszący się dużym zaufaniem użytkowników na całym świecie.

Sprawdź brokera eToro

UFX bonus – nie dla europejskich traderów

UFX nie oferuje użytkownikom żadnych bonusów. Przyczyną takiego stanu rzeczy są regulacje wprowadzone przez Cysec – Cyprus Securities and Exchange Commission. Organ zakazał udzielania premii za rejestrację.

ufx-opinie
Przejdź do eToro z lepszymi opiniami

Co powinieneś wiedzieć o UFX?

UFX opinie ma korzystne, ponieważ jest w pełni regulowanym pośrednikiem na rynku Forex, obsługiwanym przez spółkę Reliantco Investments Limited.

Platforma korzysta z technologii ParagonEx. Dzięki niej klienci mają dostęp do najlepszych narzędzi inwestycyjnych, materiałów edukacyjnych, powiadomień w czasie rzeczywistym i wielu innych udogodnień.

Potwierdzeniem kompetencji oraz profesjonalizmu brokera są wielokrotnie zdobywane nagrody:

UFX zapewnia swoim klientom możliwość handlu:

W sumie w ofercie brokera znajduje się ponad 230 różnych aktywów.

UFX logowanie – pierwszy krok po rejestracji konta

Rejestracja z UFX jest nie tylko prosta, ale również bardzo szybka. Jeśli chcesz otworzyć konto, wybierz jego rodzaj i naciśnij przycisk Otwórz Konto. Następnie ukończ proces rejestracji i zdecyduj jakich instrumentów finansowych będziesz używał. Wypełnij Test Adekwatności, aby upewnić się, że rozumiesz ryzyko związane z handlem produktami pochodnymi. http://opinie.com/go/uf

Rejestracja w UFX
 1. Wypełnij wszystkie komórki w formularzu rejestracyjnym. Jedynie poprawne uzupełnienie wszystkich okienek formularza pozwoli na rozpoczęcie procesu aktywacyjnego.
 2. Zapoznaj się z Regulaminem. Zgoda dotycząca Regulaminu UFX jest domyślnie zaznaczona, zapoznaj się z nim przed rejestracją i sprawdź, czy jest ona dla Ciebie zrozumiały i akceptowalny.
 3. Uzupełnij kwestionariusz. Kolejnym krokiem jest uzupełnienie krótkiego quizu i kwestionariusza, które mają na celu oszacowanie naszego doświadczenia i majątku, który chcemy przeznaczyć na handel.
 4. Wpłać środki i zeskanuj dokumenty. Aby móc bezpiecznie skorzystać z konta, musisz je zweryfikować. Dzięki temu broker będzie miał pewność, że jesteś dokładnie tą osobą, za którą się podajesz i nikt się pod Ciebie nie podszywa. Aby dokonać weryfikacji, prześlij brokerowi skany dokumentu tożsamości.

Ważne: skany dokumentów możesz przeciągnąć i upuścić we wskazanych miejscach na stronie internetowej UFX. Opinie klientów wskazują, że dzięki temu cała procedura odbywa się naprawdę bardzo szybko. Pamiętaj, że obraz dokumentu na skanie musi być wyraźny i czytelny. Nie może być też większy niż 4 MB. Dokument może mieć format pliku .jpg, .png lub .pdf.

Darmowe konto demo UFX — opinie użytkowników

UFX oferuje swoim klientom możliwość skorzystania z darmowego konta demo. Dzięki temu mogą oni „na własnej skórze” trenować inwestowanie, nie tracąc przy tym realnych pieniędzy. Co sądzą traderzy na temat darmowego konta demo UFX? Opinie wskazują przede wszystkim na intuicyjny interfejs, szybką rejestrację i łatwość obsługi.

Istotną zaletą, zwłaszcza dla początkujących inwestorów jest możliwość korzystania z bezpłatnego konta demo. Taka praktyka zapewnia znakomite przygotowanie przed właściwym handlem. Aby je założyć, wystarczy jedynie wpisać w formularzu e-mail, numer telefonu oraz hasło. Aby zweryfikować konto i zacząć z niego korzystać, należy wpisać przysłany na telefon komórkowy kod SMS.

UFX — czy to jest legalne?

Jak najbardziej. Działalność brokera została zarejestrowana przez najważniejszych regulatorów aż w kilkudziesięciu krajach. Dla przykładu – w Polsce jest to Komisja Nadzoru Finansowego, w Czechach — Narodowy Bank Czeski, a w Finlandii – Finanssivalvonta (Urząd Nadzoru Finansowego).

Co więcej, Unia Europejska zobowiązuje brokera do odpowiedzialności za regulację rynków finansowych i zgodność z dyrektywą w sprawie rynków instrumentów finansowych UE lub dyrektywą MiFID.

UFX jest wiarygodny, ponieważ:

 1. Posiada stałe, stabilne i transparentne spready
 2. Ma do zaoferowania nagradzaną na całym świecie platformę inwestycyjnę.
 3. Zaawansowane, wielojęzyczne wsparcie ekspertów oraz świetny poziom obsługi klienta.
 4. Broker nie pobiera dodatkowych opłat za tzw. rollover. Pobiera jedynie opłatę za przetrzymanie pozycji, czyli overnight swap. Jest ona naliczana, jeśli po godzinie 00:00 (GMT) inwestor pozostawi pozycję otwartą.
 5. Oferuje szeroki wybór rachunków. Daje to możliwość dostosowania jego parametrów do własnych oczekiwań oraz możliwości, również finansowych.

Licencja CIF, czyli potwierdzona wiarygodność brokera UFX

UFX posiada licencję (numer 127/10) przyznaną przez Cypryjską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd. Licencja obejmuje następujące usługi:

Międzynarodowi regulatorzy u brokera UFX

Broker przestrzega restrykcyjnych standardów MiFID (dyrektywy w sprawie rynków instrumentów finansowych), przepisów Unii Europejskiej oraz norm odnoszących się do firm finansowych i inwestycyjnych, działających na terytorium Europejskiego Obszaru Gospodarczego. UFX prowadzi działalność w EOG. Został więc zarejestrowany przez następujące instytucje:

UFX – KNF: relacje

Komisja Nadzoru Finansowego nie nadzoruje działalności UFX. Oznacza to, że relacje na linii UFX KNF nie są bardzo istotne. Broker figuruje jednak na w zestawieniu notyfikacji dotyczących działalności transgranicznej firm inwestycyjnych na terytorium RP. To najlepsze potwierdzenie, że prowadzi on legalną działalność na terenie naszego kraju.

UFX: metody wpłat

UFX oferuje swoim klientom możliwość dokonywania wpłat przy pomocy kart:

To jednak nie wszystko. Broker umożliwia również zasilenie rachunku w tradycyjny sposób — poprzez wykonanie przelewu bankowego. Możesz zrealizować go przez internet, telefon, w okienku bankowym lub na poczcie.

Ważne: aby uprościć proces wpłacania środków, pamiętaj o podaniu unikalnego numeru referencyjnego generowanego dla każdego użytkownika.

Alternatywne sposoby płatności w UFX

W zależności od kraju UFX udostępnił również inne, alternatywne sposoby wpłat:

Wpłata krok po kroku u brokera UFX

Krok 1. Po zarejestrowaniu się w serwisie UFX, aby dokonać wpłaty, musisz kliknąć na zielony przycisk zasilenie rachunku, który dostępny jest na głównej stronie brokera.

ufx-depozyt
Zasil rachunek logując się na konto

Krok 2. Następnie zostaniesz przeniesiony do centrum wpłaty, gdzie domyślnie wyświetlą się pola do uzupełnienia danych karty płatniczej. My jednak wybierzemy Przelewy24, które są popularną metodą płatności w Polsce.

Wybierz metodę płatności w UFXKrok 3. W kolejnym kroku musisz wybrać sposób płatności, podać kwotę wpłaty (domyślnie w USD), a na końcu kliknąć zielony przycisk wpłata.

Wpłać depozyt w UFX z Przelewy24

UFX: dźwignia

Wysokość dźwigni jest zależna od doświadczenia tradera:

Nowe regulacje dla klientów UFX

W związku z ograniczeniami dotyczącymi inwestowania w kontrakty CFD, które wprowadził Europejski Urząd Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych (ESMA) inwestowanie na platformie UFX zostało przeorganizowane. Doświadczeni traderzy, którzy chcieliby zachować możliwość inwestowania na dotychczasowych warunkach, powinni złożyć wniosek o przyznanie rachunku profesjonalnego. Co oznacza posiadanie rachunku profesjonalnego w świetle nowych ograniczeń? Kluczową zmianą jest ograniczenie dostępnych poziomów dźwigni. Urząd ESMA ustalił limity dźwigni na takim poziomie, że obniżenie potencjalnych strat oznacza również ograniczenie potencjalnych zysków.

Przykład. W przypadku par walutowych, ropy i złota dźwignia dla rachunków profesjonalnych wynosi 1:400. Dla rachunków detalicznych jest to odpowiednio 1:30, 1:10 i 1:20.

W jaki sposób UFX dokonuje klasyfikacji klientów?

Kiedy mało doświadczony klient detaliczny może zostać sklasyfikowany jako doświadczony?

Zgodnie z zasadami UFX, dzieje się tak, jeśli zrealizuje on łącznie co najmniej 30 (trzydzieści) transakcji lub będzie inwestował z UFX przez pięć kolejnych miesięcy.

Posiadanie rachunku profesjonalnego zapewni Ci możliwość korzystania z platformy MetaTrader 4, dostęp do najnowocześniejszych narzędzi analitycznych oraz funkcji zautomatyzowanych inwestycji jako dodatek do obsługi klienta VIP.

Koszty wypłaty proponowane przez brokera UFX

UFX nie pobiera opłat za wypłatę pieniędzy. Mogą pobrać je jednak banki, firmy obsługujące karty kredytowe czy administratorzy portfeli elektronicznych. Koszty te zawsze leżą po stronie tradera.

Jak długo trwa wypłata środków w UFX? Opinie klientów wskazują, że czas ten jest stosunkowo długi i może wynieść nawet 7 – 10 dni roboczych od momentu złożenia i zatwierdzenia wniosku o wypłatę.

Ważne: klient może wypłacić środki zdeponowane na jego rachunku i/lub zyski uzyskane w wyniku transakcji inwestycyjnych tylko na rachunek, lub rachunek karty, z którego dokonał wpłaty. Wypłaty środków na inne rachunki są dozwolone wyłącznie po akceptacji brokera. Minimalna kwota wypłaty wynosi 25 USD.

UFX Polska — aż sześć typów rachunków

Broker oferuje swoim klientom aż sześć rachunków w UFX Polska. Opinie traderów nie pozostawiają wątpliwości — jest to jedna z największych jego zalet.

Rachunek MIKRO/MINI

Rachunek MINI

Rachunek STANDARDOWY

Rachunek GOLD

Rachunek PLATINUM

Rachunek Islamski

Inwestowanie w weekend – dzięki UFX to możliwe!

Inwestowanie w trakcie weekend nie jest możliwe w UFX. Otwarcie rynku odbywa się w niedzielę o 22:00 (GMT), a zamknięcie — w piątek o 21:00 (GMT).

Program lojalnościowy i premie UFX

Program lojalnościowy Premie UFX to innowacyjny system, który pozwoli Ci zarobić jeszcze więcej. Dzięki zwrotom cashback z każdej inwestycji w dostępne aktywa, Premie UFX zapewnią wszystkim inwestorom UFX maksymalizację wyników ich inwestycji.

UFX – jak opodatkować zyski?

Dochód z tytułu opcji binarnych traktowany jest jako dochód z tytułu kapitałów pieniężnych i podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym. Wysokość należnego podatku będziesz musiał wyliczyć samodzielnie, odejmując od przychodu koszty jego uzyskania. Dochody z handlu na platformie UFX uwzględnij w rocznym zeznaniu podatkowym PIT-38. W przypadku brokerów, którzy mają siedzibę za granicą (a takim bez wątpienia jest UFX), wypełnij również załącznik PIT/ZG.

Ważne: przychodów z opcji binarnych nie łącz z przychodami uzyskanymi w danym roku podatkowym z innych źródeł.

Bezpieczeństwo środków, czy UFX Polska dba o nie w wystarczający sposób?

Głównym celem UFX Polska jest zapewnienie traderom najbardziej konkurencyjnych i stabilnych warunków inwestowania na rynku. Wszystkie procesy są w pełni szyfrowane, a co za tym idzie odpowiednio zabezpieczone.

Pieniądze klientów są przechowywane wyłącznie na wydzielonych rachunkach, prowadzonych przez banki najwyższej klasy. UFX nie przechowuje pieniędzy klientów w instytucjach finansowych, które nie podlegają nadzorowi organu regulacyjnego.

Broker zapewnia również ochronę przed saldem ujemnym. Co gwarantuje taka ochrona? Dzięki ochronie przed saldem ujemnym maksymalna strata nie przekroczy łącznej sumy zainwestowanego kapitału. Jako klient UFX nie będziesz więc obciążony dodatkowymi należnościami w przypadku strat poniesionych w wyniku przekroczenia dostępnego salda rachunku.

Rekompensaty dla inwestorów

UFX jest członkiem Funduszu Rekompensat dla Inwestorów dla Klientów Cypryjskich Firm Inwestycyjnych (CFI) i innych Firm Inwestycyjnych (FI). Zadaniem funduszu jest wypłacanie ewentualnych odszkodowań za roszczenia wynikające z usług świadczonych przez spółkę.

Współpraca z Trading Central™

UFX współpracuje z Trading Central™ – czołowym dostawcą kompleksowych badań finansowych. Dzięki temu broker może zapewnić swoim klientom:

Ważne: z narzędzia Trading Central™ mogą korzystać wyłącznie inwestorzy, którzy wpłacili na swój rachunek co najmniej 1000 USD.

Platforma inwestycyjna ParagonEx Web Trader 4.0

Klienci UFX mają do dyspozycji nowoczesną, wielokrotnie nagradzaną platformę inwestycyjną ParagonEx UFX. Opinie korzystających z niej osób są bardzo pozytywne. Wyjątkową funkcjonalność i zalety platformy potwierdzają również wielokrotne nagrody.

Unowocześniona platforma inwestycyjna ParagonEx Web Trader 4.0 oferuje klientom szereg możliwości przy jednoczesnej prostocie obsługi. Aby z niej skorzystać, nie musisz instalować na swoim komputerze żadnego dodatkowego oprogramowania. Wystarczy, że uruchomisz przeglądarkę www.

Dzięki platformie inwestycyjnej ParagonEx Web Trader 4.0 zyskasz wygodny, intuicyjny dostęp do wszystkich aktywów, w które możesz inwestować. Nawet mało doświadczony trader bez problemu „połapie się” w tym, jak handlować. Dzięki przejrzystej strukturze szybko odszukasz także wszystkie niezbędne informacje na temat każdego z aktywów — zaawansowane wykresy analityczne, kursy otwarcia, informacje na temat dźwigni czy dzienne przedziały cen.

Platforma zapewnia również bieżące powiadomienia z kalendarza gospodarczego i z rynku bezpośrednio w strumieniu technologii MassInsights™. Czym jest technologia MassInsights™?

Firma UFX: Technologia MassInsights™

Technologia MassInsights™ zapewnia traderom dostęp do najbardziej aktualnych wydarzeń rynkowych, zaawansowanych wykresów analitycznych, kursów otwarcia oraz dziennych przedziałów cen. Firma UFX jest pionierem w takich rozwiązaniach. Dzięki temu narzędziu będziesz mógł podejmować jeszcze trafniejsze decyzje inwestycyjne i inwestować bardziej świadomie w UFX. Opinie na temat MassInsights są bardzo pozytywne. Nowoczesny strumień informacji doceniają zarówno początkujący, jak również doświadczeni klienci.

Platforma MT4 dla klientów UFX

Klienci UFX mogą korzystać również z popularnej platformy MT4. Narzędzie umożliwia ekspresowe otwieranie i zamykanie zleceń, testowanie i optymalizację strategii z Testerem Strategii MT4, maksymalną automatyzację handlu, a także wygodne ustalanie poziomów wejścia i wyjścia oraz ustawienia poziomów wejścia i wyjścia z pozycji. Niestety, dostęp do platformy MT4 zyskają wyłącznie klienci z kontem Gold UFX i Platinium UFX. Opinie traderów są tu bezsprzeczne — w porównaniu z innymi brokerami to spora wada UFX.

UFX kontakt: wielojęzyczne centra informacyjne

UFX wyróżnia się znakomitej jakości, wielojęzycznym wsparciem klientów, dostępnym przez całą dobę. Ogromnym walorem jest także polska infolinia.

Wsparcie klienta na platformie UFX

Numery telefonów infolinii w poszczególnych krajach:

Na stronie internetowej UFX znajduje się również świetnie wyeksponowany chat na żywo, umożliwiający szybki kontakt z konsultantem oraz formularz kontaktowy, umożliwiający wysłanie wiadomości e-mail.

Wsparcie w kilkunastu językach

Globalny zasięg brokera wymusza zapewnienie klientom wielojęzycznego wsparcia. W przeciwieństwie do wielu firm z siedzibami poza Polską, UFX udostępnił klientom polską infolinię, dostępną 24 godziny na dobę. To ogromny walor.

Aplikacja mobilna Trading App UFX – opinie użytkowników

Broker udostępnił swoim klientom aplikację mobilną UFX Trading App. Narzędzie posiada wszystkie funkcjonalności platformy www UFX. Opinie traderów są jednoznaczne – aplikacja mobilna Trading App daje maksymalną wygodę inwestowania. Z dowolnego miejsca, w dowolnym czasie, przy użyciu urządzenia mobilnego.

Aplikacja mobilna w UFX

Do najważniejszych funkcji aplikacji mobilnej Trading App należą:

Aplikacja UFX Trading jest dostępna za darmo na urządzenia z systemem iOS oraz Android.

UFX w ocenie PricewaterhouseCoopers

Reliantco Investments Limited, spółka, która posiada prawną licencję do marki UFX.com, poprosiła PricewaterhouseCoopers o ocenę procesów platformy inwestycyjnej. Jakie wnioski przyniosła analiza? PwC wystawił brokerowi najwyższą ocenę: “Relantico dokłada wszelkich starań, aby jej klienci mieli dostęp do przejrzystego środowiska inwestycyjnego, w którym doświadczą usług najwyższej jakości. PricewaterhouseCoopers Limited (PwC) przeprowadziła Wewnętrzną kontrolę Cyklu Inwestycyjnego Klienta zgodnie z Międzynarodowym Standardem Usług Atestacyjnych (MSUA, ang. ISAE) 3402.”

Dla kogo niedostępne są usługi UFX?

Usługi UFX nie są dostępne dla mieszkańców Australii, Nowej Zelandii, Kanady, Belgii i Turcji. Z uwagi na postanowienia komisji SEC (Securities and Exchange Commission) klientami brokera nie mogą być również obywatele i rezydenci USA.

UFX opinie 2021 – podsumowanie

UFX jest brokerem, z którego usług warto skorzystać. Dużą zaletą jest międzynarodowy zasięg oraz regulacje nie tylko ze strony Unii Europejskiej, ale również najważniejszych regulatorów w poszczególnych krajach. Ogromne znaczenie ma również ochrona kapitału traderów oraz szeroki wybór rachunków UFX. Opinie mało doświadczonych inwestorów wskazują również na zalety darmowego, bardzo prostego w obsłudze konta demo.

Posiada wszystkie kluczowe elementy, niezbędne do bezpiecznego inwestowania online: darmową platformę UFX demo, ochronę kapitału inwestorów przez Cypryjski Fundusz Gwarancyjny oraz międzynarodowe regulacje.

 • globalny zasięg,
 • nadzór ze strony UE oraz regulatorów w poszczególnych krajach,
 • ochrona kapitału traderów,
 • darmowe konto demo,
 • infolinia w języku polskim,
 • 6 różnych rachunków do wyboru,
 • brak prowizji od wypłat.
 • brak bonusów,
 • wysoki poziom pierwszej wpłaty,
 • stosunkowo długi czas oczekiwania na wypłatę środków,
 • dostęp do platformy MT4 jedynie dla posiadaczy konta Gold i Platinium.

FAQ: UFX

Czy UFX ma dobre opinie?

Broker UFX to jeden z najpopularniejszych tego typu podmiotów na świecie. W większości ma pochlebne opinie, gdyż posiada wszystkie najważniejsze elementy, które są niezbędne do bezpiecznego inwestowania.

Jakie są najprostsze sposoby logowania do konta brokera UFX?

Logując się na konto brokera UFX, wystarczy wpisać adres e-mail i hasło podane podczas rejestracji. Logowanie możliwe jest też przez aplikację mobilną Trading App UFX.

Czy UFX udostępnia kontakt z obsługą klienta?

Broker UFX zapewnia inwestorom wielojęzyczne wsparcie przez całą dobę. Dostępna jest też polska infolinia (+48 391232902).

Komentarze
 1. Karol

  Firma krzak. Nachalni telemarketerzy i zero profesjonalizmu.

  1. Jako lepszą alternatywę polecamy sprawdzonych brokerów online, np. eToro, XTB, BDSwiss.

Masz pytanie lub opinię na temat artykułu? Podziel się z nami!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Aby optymalnie zaprojektować i stale ulepszać dla Ciebie naszą stronę internetową, używamy plików cookie. Kontynuując korzystanie z witryny, wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. Więcej informacji na temat plików cookie można znaleźć na naszej stronie.
Polityka Cookies Akceptuję