uTrader logo

uTrader Opinie

Zaktualizowano: 02/12/2022 Rynek
Autor Weronika Hossa Autor 02/12/2022 Rynek
Informacje
Bonus Lepsza alternatywa: eToro 0% opłat za depozyty i wypłaty
Zasady i warunki Rejestracja konta w serwisie
Metody płatności Visa, MasterCard, Przelew bankowy, Przelew bankowy (Rapid Transfer), Skrill, Neteller, PayPal, Klarna, Sofort
Ostatnia aktualizacja Sprawdzono w
Best alternative
logo etoro
eToro Opinie
Odbierz promocję
Weronika Hossa
uTrader to broker, który zarejestrowany jest na Wyspach Marshalla, czyli kraju określanym mianem raju podatkowego. To powoduje, że nie jest sprawowany nad nim żaden nadzór, możesz sprawdzić ofertę regulowanego brokera eToro, który uzyskał jedną z najlepszych opinii w naszym serwisie.

uTrader opinie – sprawdzamy wiarygodność brokera

uTrader to broker zajmujący się wyłącznie handlem opcjami binarnymi. Na rynku działa już od 2011 roku. W tym czasie zdobył liczne nagrody, między innymi dla najlepszego brokera na rynku.

Te wyróżnienia i odznaczenia jednak nie powinny przesłaniać oczu klientom, którzy zamierzają z nim inwestować.

Firma, choć wcale nie taka młoda ma pewne braki, a jej największym minusem jest brak jakiejkolwiek licencji od jakiegokolwiek organu sprawującego nadzór nad finansami.

Czy zatem uTrader opinie ma dobre, czy raczej negatywne?

uTrader vs eToro: gdzie lepiej założyć konto inwestora?

Wahasz się między założeniem konta na uTrader lub na eToro? Na co się zdecydować?  Cóż, obecnie wybór jest dość prosty – na uTrader rejestracja jest wstrzymana, a eToro dalej prężnie działa i zaprasza nowych inwestorów.

Nawet gdyby jednak uTrader powrócił, to i tak zdecydowanie bardziej wiarygodne i korzystne jest eToro. Przede wszystkim eToro ma cypryjską licencję, zaś uTrader był rejestrowany na Seszelach, co znaczy, że żaden europejski organ finansowy nie sprawował nad nim kontroli. 

Za i przeciw: uTrader kontra eToro

Na uTrader oferowane były ograniczone aktywa, jak CFD, forex, akcje, podczas gdy eToro ma pełną gamę od akcji, indeksów, przez waluty i kryptowaluty po surowce.

Zdecydowanym minusem uTrader była konieczność wpłacenia depozytu by założyć konto demo – na eToro konto demo jest darmowe. Także depozyt na eToro jest niższy niż na uTrader – jedynie 50 dolarów.  uTrader z plusów oferował pomoc po polsku i konto w PLN, czego nie ma na eToro, ale to za mało by móc konkurować z bykiem wśród brokerów na rynku, jakim niewątpliwe jest eToro.

Plusy i minusy brokera eToro 

Plusy

Minusy

uTrader bonus na start — brak promocji w polskiej wersji strony

Firma z całych sił stara się przekonać do siebie klientów. W tym celu przygotowała bardzo atrakcyjne bonusy, które wyróżniają się na rynku tym, jak bardzo są dla użytkowników korzystne.

utrader-opinie
Przejdź do eToro z lepszymi opiniami

Wypłacane są przy wpłacie depozytu i mają trzy poziomy, zależnie od wpłaty. Warunkiem ich wykorzystania jest dokonanie nimi 20 krotnego obrotu (inni brokerzy oczekują, że taki obrót będzie 40 krotny). Bonus jest ważny bezterminowo, co również ma ogromne znaczenie. Dlatego broker uTrader system bonusów nieco uprościł.

Do tego dochodzą bonusy dodatkowe, które uzależnione są od samego brokera. Nie są nigdzie jednoznacznie sklasyfikowane i nie ma opisanych warunków, które trzeba spełnić by je otrzymać. Wszystko dlatego, że przyznawane są uznaniowo, głównie dla stałych klientów. Nie dziwi więc fakt, że u stałych klientów uTrader opinie ma dobre.

Oferty bonusowe uTrader – inwestowanie i pomnażanie zysków

Broker uTrader oferuje swoim klientom różnorodne oferty bonusowe, które można uszeregować na trzech poziomach. To podstawowa opcja.

Jeżeli jednak plany inwestycyjne są znacznie wyższe, a użytkownik planuje wpłacić 1000$ lub więcej, wówczas otrzyma bonus o wartości 120%. To bardzo kusząca propozycja, która wielu klientom wydaje się nie tylko atrakcyjna, ale również bardzo korzystna. Możliwość uzyskania w formie bonusu równowartości wpłaconej kwoty, znacząco podnosi możliwość osiągnięcia zysku.

uTrader w pigułce

Firma została zarejestrowana w Republice Marshalla na Seszelach, a to oznacza, że żaden europejski organ finansowy nie sprawuje nad nią kontroli.

To spory minus, szczególnie jeżeli chodzi o bezpieczeństwo wpłacanych na depozyty finansów. I to powoduje, że o uTrader opinie są co najmniej zachowawcze. Użytkownicy po prostu boją się ryzykować.

W tym momencie rejestracja w serwisie uTrader jest niemożliwa, nic straconego – możesz w tym czasie sprawdzić ofertę brokera eToro.

uTrader com — co w zamian za brak licencji?

Biorąc pod uwagę fakt, że broker nie posiada żadnych licencji i może się wielu osobom wydawać, że uTrader opinie negatywne ma zasłużone, takie zachęcanie jest jak najbardziej zrozumiałe. Broker oferuje swoje pieniądze, które mają być zastępstwem gwarancji formalnych. Bardzo ważne są też warunki, na jakich otrzymany bonus może być wykorzystany. Przede wszystkim, jest on bezterminowo ważny. Oznacza to, że użytkownik nie ma ograniczonego czasu, w jakim musi go wykorzystać. Może to zrobić w dowolnie wybranym przez siebie momencie.

Żeby otrzymany bonus można było zamienić na pieniądze do wypłaty, należy wykonać nim dwudziestokrotny obrót. To również element, który wyróżnia uTrader na tle innych brokerów opcji binarnych. Zazwyczaj, możliwość wykorzystania bonusu przysługuje dopiero po jego czterdziestokrotnym obrocie. Takie ułatwienie ma sprawiać wrażenie, że bonus znacznie szybciej i znacznie łatwiej można wypłacić.

Co również ważne, dwukrotnie mniejsza liczba obrotów dwukrotnie zmniejsza ryzyko utraty bonusu podczas inwestowania. Pamiętajmy jednak, że jest to broker bez wiarygodnej licencji, dlatego zwracamy uwagę na możliwość utraty całości zainwestowanych środków.

W tym miejscu ważne jest również to, by wiedzieć, że uTrader oferuje również wiele innych, różnorodnych bonusów. Nie da się ich jednak opisać, ponieważ są one projektowane i przyznawane uznaniowo przez samego brokera. Zazwyczaj dostępne są one wyłącznie stałym klientom. Nie ma też nigdzie spisu warunków, które należy spełnić, by któryś z tych dodatkowych bonusów uzyskać.

Licencja to podstawa poczucia bezpieczeństwa

I tu wkraczamy na bardzo niepewny grunt, na którym mogą powstać sugestie czy supozycje, jakoby nie jest to firma godna zaufania. Mogą się nawet pojawić o uTrader opinie, głoszące że lepiej na niego uważać. Wszystko dlatego, że nie ma on żadnej licencji. Licencje wydawane są przez funkcjonujące w różnych krajach instytucje, będące odpowiednikiem Polskiej Komisji Nadzoru Finansowego. Taki nadzór powoduje, że pieniądze użytkowników są bezpieczne. Nie mogą zostać skradzione przez firmę i w żaden sposób wykorzystane niezgodnie z regulaminem inwestowania.

Nie można więc mieć pewności, że wpłacane depozyty są tam bezpieczne. Nie zdarzyło się jeszcze, by użytkownicy w podejrzany sposób stracili swoje pieniądze. Nikt nie zgłaszał takiego zdarzenia. Nie można więc jednoznacznie powiedzieć, że uTrader opinie ma tylko złe z uwagi na brak nadzoru. Bezpieczeństwo jest jednak nadrzędne w przypadku tego rodzaju firm i decydując się na inwestowanie za jego pośrednictwem, warto mieć na uwadze ów brak jakiejkolwiek kontroli.

uTrader rejestracja – pierwsze kroki w serwisie

Rejestracja w Utrader

[accordiongroup id=”564″]

[accordion group=”564″ title=”Wypełnij wszystkie komórki w formularzu rejestracyjnym” active=”true”]

Jedynie poprawne uzupełnienie wszystkich okienek formularza pozwoli na rozpoczęcie procesu aktywacyjnego.

[/accordion]

[accordion group=”564″ title=”Zaznacz odpowiednie zgody” active=”true”]

Ponieważ broker uTrader działa w zgodzie z prawem, należy zaakceptować Regulamin i potwierdzić, że ukończyło się 18 lat.

[/accordion]

[accordion group=”564″ title=”Aktywuj konto i wpłać pieniądze” active=”true”]

Kolejnym krokiem jest zatwierdzenie konta poprzez link aktywacyjny przesłany w mailu.

[/accordion]

[accordion group=”564″ title=”Zeskanuj dokumenty” active=”true”]

Niezbędny będzie skan dowodu osobistego potwierdzający tożsamość oraz innego dokumentu, który potwierdzi miejsce zamieszkania. Teraz już możesz wpłacić pierwsze pieniądze dowolną dostępną metodą u brokera.

[/accordion]

[/accordiongroup]

Każde założone konto musi być zweryfikowane, co również służy bezpieczeństwu użytkowników. Weryfikacja konta polega na przesłaniu swoich danych i skanów dokumentów w formie pliku .pdf. Wymagane dokumenty to:

 1. dowód tożsamości, prawo jazdy, paszport lub dowód osobisty
 2. oraz dokumenty potwierdzające podane podczas rejestracji miejsce zamieszkania

UWAGA! W tym momencie rejestracja w uTrader jest niemożliwa.

Na tę chwilę uTrader nie przyjmuje nowych klientów. Trudno określić jak długo utrzyma się taki stan rzeczy. Staramy się w naszych recenzjach zachować maksymalną aktualność podawanych informacji, dlatego też zamieścimy stosowną wiadomość, gdy rejestracja będzie ponownie możliwa.

Konto demo u uTrader i nauka inwestowania

Broker uTrader oferuje swoim użytkownikom konto demo. Zachęca się do skorzystania z tej opcji głównie dlatego, że jest to doskonały sposób, by nauczyć się nie tylko samego inwestowania, ale również, by zapoznać się ze wszystkimi funkcjami portalu.

To bardzo istotne, ponieważ wiedza i umiejętność związana z inwestowaniem, to nie tylko strategie i trafne szacowanie, ale również sprawność w wykorzystywaniu wszystkich dostępnych narzędzi i instrumentów.

Trzeba jednak wiedzieć, że w przypadku brokera uTrader demo nie jest bezpłatne. Rejestracja odbywa się online, ale żeby móc skorzystać z jego wszystkich funkcjonalności i móc rzeczywiście zapoznać się z zasadami inwestowania i funkcjonowania platformy, konieczne jest wpłacenie minimalnego depozytu.

Dopiero wówczas wszystkie funkcje zostają odblokowane, a platforma działa w stu procentach. Inwestowanie za pośrednictwem konta demo jest jednak wyłącznie „na próbę”. Można więc spróbować, ponieważ to doskonały sposób na zapoznanie się również z charakterem rynku i sposobem jego działania. To również dobry sposób, by zweryfikować, czy negatywne opinie, uTrader ma zasłużone.

Zanim nowi inwestorzy ponownie będą mogli rejestrować się w serwisie, sprawdź ofertę brokera eToro – lidera naszego rankingu brokerów.

uTrader demo, jako nauka inwestowania i obsługi platformy

Broker uTrader oferuje klasyczne modele inwestowania w opcje binarne, ale również udostępnia modele nowatorskie, które dostępne są tylko tutaj. Właśnie dlatego skorzystanie z uTrader demo jest ważnym etapem w procesie inwestowania.

Dla początkujących jest to doskonały sposób na to, by w ogóle zapoznać się z tego rodzaju inwestowaniem, które samo w sobie jest bardzo specyficzne. To forma odpowiedzi na pojawiające się gdzieniegdzie o uTrader opinie, że nie jest godny zaufania.

Skoro chcą wspierać, to raczej nie chcą działać na niekorzyść klientów. Dla tych, którzy już opanują podstawy, jest to również doskonały sposób na zapoznanie się z nowymi opcjami, które uTrader wprowadził do swojej oferty. Wszystko po to, by ją uatrakcyjnić, przyciągnąć więcej użytkowników i zaproponować dodatkowe możliwości zarabiania.

Podsumowując więc, konto demo:

Broker uTrader: oferta brokera

Jak już wspomniano, broker uTrader specjalizuje się w inwestowaniu w opcje binarne. W tym zakresie jednakże udostępnia swoim użytkownikom aż cztery modele tego rodzaju inwestycji. Dwie z nich można znaleźć u wszystkich innych brokerów. Dwie zaś to nowatorska propozycja, którą na razie znaleźć można tylko u brokera uTrader. Na czym polegają te możliwości? Oto krótka prezentacja.

Broker udostępnia aż 92 instrumenty finansowe. Każda inwestycja może trwać od 30 sekund do 270 dni. Dwie klasyczne opcje binarne to:

One Touch jest bardzo popularnym modelem. Polega na tym, że użytkownik samodzielnie określa czas, w jakim dana inwestycja wygaśnie. Nie obstawia przy tym, czy cena wybranego instrumentu finansowego wzrośnie czy zmaleje, ale określa, czy chociaż raz w danym okresie inwestycyjnym (wybranym samodzielnie) osiągnie wskazaną przez inwestora wartość.

Stopa zwrotu z inwestycji jest zależna od tego, jak bardzo cena, którą wykres musi osiągnąć odbiega od obecnej. No Touch działa na podobnej zasadzie. Z tą różnicą, że inwestycja nie może osiągnąć wskazanej przez inwestora wartości.

Jedynie u uTrader dostępne są też:

W przypadku Double One Touch wykres musi osiągnąć dwie wskazane przez tradera wartości. Przy czym jedna z nich musi być wyższa, a druga niższa od ceny w momencie obstawiania. Double No Touch jest analogicznym modelem, z tym że wykres nie może osiągnąć wskazanych wartości.

Należy wspomnieć, że te dwa dodatkowe systemy inwestowania, powodują, że uTrader opinie zyskuje pozytywne. Dla traderow to duża wartość. Warto poobserwować rynek i przeanalizować zmienność wartości, zanim rozpocznie się swoje własne inwestowanie. Dobrym rozwiązaniem jest tu konto demo, które pozwala na wypróbowanie wszystkich mechanizmów, praktycznie bez ponoszenia strat.

Broker uTrader: Konta handlowe

Broker uTrader udostępnia swoim użytkownikom aż pięć rodzajów kont handlowych. Są to:

Konto Start pozwala na wpłacanie depozytu w kwocie 300$ – 1000$, a bonus na star wynosi 50%.

Konto Silver, to depozyt w kwocie 1001$ – 5000$. Bonus na start wynosi 100%. Poza materiałami edukacyjnymi dostępnymi w każdym pakiecie, użytkownik otrzymuje wsparcie analityka finansowego i dwie strategie inwestycyjne.

Konto Gold to depozyt między 5000$ – 25000$. Bonus na star wynosi 120%. Dodatkowo użytkownik otrzymuje wsparcie analityka finansowego, cztery strategie inwestycyjne, przegląd konta raz w tygodniu (30min).

Konto Platinum to depozyt 25 001$ – 50 000$. Bonus to 120%. Poza powyższymi formami wsparcia, użytkownik otrzymuje przegląd konta raz w tygodniu przez analityka (2 godz.) oraz kwartalny plan inwestycyjny.

Konto VIP jest przeznaczone dla największych graczy. Minimalna wpłata depozytu to 50 001$. Bonus powitalny w tym wypadku wynosi 150%. Poza powyższymi dodatkami, użytkownik otrzymuje instrumenty zabezpieczające, przegląd konta przez analityka bez ograniczenia oraz kwartalny lub roczny plan inwestycyjny. Te narzędzia zdecydowanie wspierają inwestowanie i pomagają w osiąganiu zysków. Tak wysokie depozyty warto jednak przemyśleć, tym bardziej, że nie udało się nadal jednoznacznie ustalić, czy uTrader szwindel czy poważny gracz na rynku, z którym warto się liczyć. Na razie na pewno warto się liczyć, ale brak nadzoru trochę niepokoi.

Edukacja w uTrader: jak inwestować by zarabiać

Brak licencji jest ogromną wadą omawianego brokera. Jednakże, jest coś, co można potraktować za jego ogromną zaletę. To aspekt edukacyjny brokera. Już na stronie głównej, przed rejestracją można znaleźć podstawowe informacje dotyczące inwestowania w opcje binarne. Informacje te przedstawione są w sposób bardzo prosty, jasny i czytelny. Początkujący inwestor może zapoznać się z tym zagadnieniem na poziomie podstawowym, który można potem rozwinąć i nadbudować.

Po rejestracji, w panelu użytkownika znaleźć można liczne informacje, artykuły, filmy instruktażowe i poradniki, które dotyczą różnorodnych aspektów inwestowania i użytkowania platformy. To bardzo ważne, że materiały edukacyjne dotyczą zarówno sposobów pomnażania pieniędzy, jak również samych funkcjonalności platformy. Żeby uzyskać do nich dostęp, wystarczy zaledwie uTrader logowanie i można wybrać wartościowe treści.

Benefity z edukacji

Umiejętne korzystanie z narzędzia, które dostarcza nam uTrader powoduje, że tym skuteczniej można inwestować, ponieważ tym lepiej czyta się wykresy, wyniki i wszelkie tabele. Łatwiej przewidywać zachowanie instrumentów finansowych, a co za tym idzie, łatwiej przewidywać ich przyszłe wyniki.

Nie bez znaczenia są również interesujące webinary, czyli spotkania online na żywo ze specjalistami od uTrader. Webinary odbywają się w różnych językach, w tym również w języku polskim. Dzięki temu polscy użytkownicy również mogą z nich skorzystać i rozszerzyć swoją wiedzę.

Webinary dają możliwość pozyskania aktualnych wiadomości, zapoznania się z wdrażanymi nowościami i usprawnieniami oraz istotnymi aktualizacjami, które mogą wpłynąć na funkcjonowanie całego serwisu. Materiały są udostępniane bezpłatnie, więc ten edukacyjny element zdecydowanie zasługuje na uznanie.

Broker uTrader i obsługa klienta – nieustanne wsparcie

Obsługa klienta u brokera uTrader jest na naprawdę bardzo wysokim poziomie. I choć wiele innych elementów pozwala pomyśleć, że uTrader opinie powinien mieć negatywne, to jednak obsługa klienta zdaje się temu przeczyć.

Wsparcie klienta na platformie Utrader

Przede wszystkim, co bardzo istotne, jest ona dostępna przez całą dobę. W każdej chwili, gdy tylko pojawia się wątpliwość czy niepewność, można skorzystać z pomocy brokera, by tę wątpliwość wyjaśnić. To, że jest ona dostępna przez całą dobę ma bardzo duże znaczenie, szczególnie gdy na rynku zaczynają zachodzić duże i dynamiczne zmiany.

Oczywiście, dla polskich użytkowników wsparcie klienta jest oferowane w języku polskim. Broker uTrader dba, by każdy dobrze zrozumiał przekazywane instrukcje, wskazówki i wyjaśnienia. Tym bardziej, że sprawa dotyczy dość skomplikowanego procesu inwestycyjnego, w którym trzeba się posługiwać specjalistycznym słownictwem i pojęciami. Ich zrozumienie w języku polskim jest niezwykle istotne. W obcym języku byłoby dodatkowo trudne, nawet dla kogoś, kto biegle posługuje się np. angielskim.

Do dyspozycji użytkowników dostępne są trzy kanały komunikacji:

Najmniej skutecznym kanałem jest mail. Udzielane odpowiedzi są zazwyczaj ogólne i automatyczne. Nie rozwiązują precyzyjnie postawionego problemu, ale udzielają ogólnych wskazówek, które mogą się okazać pomocne lub nie. Ponadto, na odpowiedź udzielaną za pośrednictwem maila trzeba nieco dłużej poczekać.

Zupełnie inaczej wygląda sprawa w przypadku live chatu i telefonu. Nie dość, że można porozmawiać z żywym, „prawdziwym” człowiekiem, to udzielana odpowiedź dopasowana jest precyzyjnie do postawionego problemu. Konsultanci odnoszą się bezpośrednio do zadanego pytania.

Dopóki uTrader nie wznowi rejestracji na stronie, zapoznaj się z jednym z ciekawszych brokerów – eToro.

uTrader kontakt bezpośredni z brokerem

Użytkownicy bardzo wysoko cenią te dwie formy kontaktu i wsparcia klienta. Poza wspomnianą wyżej dostępnością konsultantów i tym, że są to Polacy, użytkownicy bardzo podkreślają ich wysoki poziom merytoryczny i szeroką wiedzę. Jest to podkreślane jako atut brokera.

Być może, wśród niektórych użytkowników nadal będzie dominował pogląd, że o uTrader opinie powinny być co najmniej ostrożne. Jednak poziom wiedzy, zaangażowania i jakość wsparcia klienta bardzo mocno przemawia za tym, że broker chce zdobyć zaufanie swoich użytkowników i chce być przez nich pozytywnie oceniany. Dokłada wszelkich starań do tego, by obsługa klienta była na wysokim poziomie i to mu się udaje.

Broker uTrader: wpłaty i wypłaty

Niestety, metod wpłaty i wypłaty zgromadzonych na koncie pieniędzy nie można zaliczyć do zalet. U brokera uTrader wypłata środków jest bardzo ograniczona. Form przesłania pieniędzy jest bardzo mało, a limity wypłat są bardzo wysokie. Pozytywnym elementem jest to, że broker nie pobiera opłat za wpłaty i wypłaty.

Dostępne systemy płatności to:

Niewątpliwym plusem jest udostępnienie użytkownikom z Europy europejskich systemów transakcyjnych. W przeciwnym razie, gdyby dostępne były tylko te amerykańskie, Europejczycy musieliby ponosić duże koszty transferów.

uTrader – różne waluty wpłaty

Wpłaty i wypłaty dostępne są w kilku walutach:

Złotówki i ruble zostały wprowadzone z powodu dużej ilości użytkowników z Polski i Rosji. To zdecydowanie ukłon w ich stronę, wykonany przez tego brokera. Dotychczas, polscy klienci tracili pewną część pieniędzy na przewalutowaniu wpłaconych złotówek na obowiązującą u brokera walutę. Zawsze takie zmiany odbywają się na niekorzyść wpłacającego.  Wprowadzenie takiego rozwiązania spowodowało, że uTrader opinie ma bardzo dobre głównie u tych użytkowników, których waluty są obsługiwane.

Limit wypłaty to 850zł, co jest dość sporą kwotą. Trzeba jednak czekać do jej zgromadzenia na koncie, ponieważ nie ma innej możliwości na ich wypłacenie. To może budzić niepokój, dlaczego mniejsze kwoty są zamrażane. To jedna z przyczyn, która powoduje, że uTrader opinie ma też nieco bardziej krytyczne. Warte uwagi są również przelewy bankowe. Wykorzystano do nich bowiem systemy transakcji internetowych. To powoduje, że przelew realizowany jest w ciągu kilku sekund, a nie kilku dni, jak to bywa normalnie przy przelewach zagranicznych. Dlatego też u brokera uTrader wypłata następuje natychmiastowo. Jak wspomniano, wszystkie wypłaty odbywają się bez dodatkowych kosztów, niezależnie od wybranej formy.

Broker uTrader na urządzeniach mobilnych – dużo do dopracowania

Od niedawna użytkownicy korzystający z usług brokera uTrader mogą robić to również na urządzeniach mobilnych. Niestety, aplikacja wygląda jakby była jeszcze w wersji roboczej. Design jest bardzo słaby i nieestetyczny. Jest nieelegancki i nieczytelny. Niestety, bo aplikacja została wyposażona we wszystkie funkcje, które można znaleźć na portalu. Jest to więc w pełni funkcjonujące narzędzie.

Aplikacja mobilna w Utrader

Niestety, jest bardzo nieuporządkowane. Trudno znaleźć wszystkie zamieszczone funkcje. Można liczyć jedynie na to, że jest to spowodowane tym, że aplikacja jest jeszcze młoda i wkrótce zostanie dopracowana. Na razie jednak wersja mobilna powoduje, że uTrader opinie zyskuje za nią negatywne.

Broker u Trader – bezpieczny i legalny?

O bezpieczeństwie brokera uTrader już trochę było powiedziane. Nie jest to jego najmocniejsza strona, z uwagi na brak licencji otrzymanej od jakiegokolwiek państwa europejskiego.

Brak licencji powoduje, że broker nie musi składać raportów finansowych, nie podlega kontrolom finansowym, a zdeponowane u niego środki nie są objęte żadną ochroną instytucyjną. To główny argument, który jest podnoszony, gdy przegląda się o uTrader opinie.

Firma jest jednak zarejestrowana, działa legalnie i zgodnie z przepisami obowiązującymi w Republice Wysp Marshalla, czyli tam, gdzie została zarejestrowana.

Niestety, nie daje to żadnej gwarancji, ani pewności, że pieniądze oraz pozostawione dane osobowe są bezpieczne. Warto mieć to na uwadze i z pewną dozą ostrożności podchodzić do tego brokera.

uTrader jest wiarygodny, ponieważ…

 1. Broker uTrader com ma jednak liczne zalety, które doceniają jego użytkownicy. Dowodem na to jest chociażby fakt, że angażuje przeszło 250 000 aktywnych traderów. Nie jest to co prawda rekordowa liczba użytkowników. Jeżeli jednak w środowisku pojawiły się na temat uTrader opinie wyłącznie, czy głównie negatywne, to raczej nie udało by się zrzeszyć, tak wielu ludzi.
 2. Zaletą brokera jest jego specjalizacja. Zajmuje się wyłącznie opcjami binarnymi w różnych konfiguracjach i odmianach. Nie oferuje szerokiego pakietu różnorodnych instrumentów finansowych, uTrader bitcoin nie oferuje, ale nie jest to z pewnością zarzut, wręcz przeciwnie.
 3. Dzięki specjalizacji może przygotować również wysokiej klasy merytoryczne i profesjonalne poradniki dla swoich użytkowników, które udostępnia bezpłatnie. Są to artykuły ebooki i webinary, podczas których każdy może zdobyć wiedzę niezbędną do inwestowania w opcje binarne.
 4. Posiada bardzo czytelną i świetnie wprowadzającą w temat informację, która znajduje się na stornie głównej brokera. To pierwsze i podstawowe źródło informacji, które pokazuje świat inwestowania w opcje binarne, zasady jakimi się ten świat kieruje i pojęcia, jakimi się posługuje. Dla użytkowników polskich cała strona jest po polsku, co nie pozostaje bez znaczenia. Ten model inwestycyjny posługuje się bardzo profesjonalnym językiem i precyzyjne jego zrozumienie jest niezwykle istotne.

Broker uTrader – korzystać czy uważać?

Zdecydowanie uważać, choć opinie odważnych użytkowników napawają entuzjazmem. Warto jednak samodzielnie wyrobić sobie zdanie i samemu określić, czy uTrader opinie będzie miał pozytywne czy negatywne. Wielu traderów, dla których uTrader platforma to dobre miejsce do inwestowania dzieli się swoimi pozytywnymi doświadczeniami w sieci. To daje nadzieje, że pojedyncze głosy, które twierdzą, że: uTrader opinie powinien mieć tylko złe, to tylko wyraz frustracji inwestorów, którzy podjęli błędne decyzje i zwyczajnie im nie wyszło.

Na pewno niepokój powinien budzić fakt, że nie broker nie ma żadnej licencji. Warto jednak obserwować jego poczynania. Być może w przyszłości, z czasem dojdzie do tego, że zdecyduje się jednak zawnioskować o licencję i taką uzyska. Na jego korzyść przemawia seria stopniowalnych bonusów oraz bardzo bogate i profesjonalne materiały edukacyjne, które pomagają w inwestowaniu i wprowadzają w świat opcji binarnych. Za zaletę należy również potraktować wsparcie klienta, które dostępne jest całą dobę i to w języku polskim. To zdecydowanie ułatwia poruszanie się w serwisie i korzystanie z niego.

Wpłaty i wypłaty są pozbawione kosztów, a konto można prowadzić w złotówkach. Polscy klienci nie są więc narażeni na dodatkowe koszty i stratę pieniędzy. Regularnie prowadzone webinaria podnoszą wiedzę i umiejętności traderów, które wpływają na osiągane zyski, a bonusy przyznawane uznaniowo stanowią ciekawy system motywacyjny dla stałych klientów, którzy regularnie inwestują.

uTrader opinie 2021

Firma nie notuje zbyt wielu negatywnych opinii, wręcz przeciwnie. Przeglądając fora czy strony z podstawowymi informacjami na temat brokerów, można znaleźć wiele pozytywnych komentarzy, które mówią, że uTrader platforma jest w porządku, jak i zarządzanie wpłatami i wypłatami klientów.

Pojawiają się jednak na temat uTrader opinie również negatywne. Być może jest to spowodowane właśnie brakiem jakiejkolwiek licencji na prowadzenie tego rodzaju działalności. Swoim starannym i profesjonalnym funkcjonowaniem, firma chce przekonać do siebie użytkowników, na zasadzie wzajemnego zaufania między nimi i przekazywania sobie pozytywnych opinii.

Utrader należy do firmy Day Dream Investments Ltd. Zarejestrowanie na Wyspach Marshalla było działaniem zamierzonym, ponieważ jest to raj podatkowy. Dzięki temu, firma nie jest włączona w żaden europejski system podatkowy i nie musi dzielić się z żadnym europejskim krajem swoimi zyskami.

Rejestracja na Wyspach powoduje jednak, że firma nie podlega również żadnym kontrolom instytucji finansowych, a to spore zagrożenie dla użytkowników. Nie są w stanie bowiem odwołać się do jednostki nadrzędnej, gdyby u brokera doszło do nadużyć.

Czy o uTrader opinie są zgodne z prawdą czy przesadzone?

Podsumowując, warto sobie samemu zadać pytanie, czy o uTrader opinie są zgodne z prawdą czy przesadzone?

 • konto demo,
 • wartościowe bonusy od depozytu,
 • konto w złotówkach – brak strat na przewalutowaniu,
 • materiały edukacyjne i wsparcie klienta po polsku.
 • brak licencji,
 • wysokie depozyty,
 • płatne konto demo,
 • wysokie dolne limity wypłat i mało sposobów dokonania wypłaty.

FAQ: uTrader

Czy zdarzają się na uTrader oszustwa przy wpłatach lub wypłatach?

Niestety, dochodzą do nas opinie o straconych środkach z uTrader i to może być też przyczyną zawieszenia działalności brokera. Problemem jest brak europejskiej licencji, co od początku nie rokuje dobrze. Dlatego polecamy eToro z cypryjską licencją – wiarygodny broker, który nie oszukuje klientów.

Jak wygląda na uTrader inwestowanie w aktywa? Co jest w ofercie?

W ofercie uTrader były przede wszystkim waluty i kontrakty CFDbogatszą ofertę ma np. eToro, szczególnie, że dostępne są poszukiwane ostatnio przez inwestorów kryptowaluty.

Czy jest oferowane konto uTrader demo?

Tak, możne zalogować się na konto uTrader demo – to znaczy można było, gdy broker przyjmował nowych inwestorów, obecnie nie ma takiej możliwości. Jako alternatywę polecamy założenie konta na eToro, gdzie także konto demo jest dostępne.

Czy konto uTrader demo jest darmowe?

Nie, aby korzystać z konta demo na uTrader należało wpłacić najpierw depozyt. Takiego wymogu nie ma np. eToro.

Komentarze
 1. Malgorzata

  Ja mam konto na platformie utrader już ze dwa lata nie dawno chciałam wpłacić tam depozyt bo takie zawieranie transakcji mnie odpowiada i od jakiego czasu w ogóle nie można przelać depozytu tam.Czy ktoś zna jakieś informacje kiedy to będzie uruchomione. Kontaktowalam się przez email ale nie dostałam żadnej odpowiedzi.Dziękuję z góry za odpowiedź

  1. Dzień dobry, niestety na tę chwilę uTrader nie działa. Jakiś czas temu również podjęliśmy próbę wyjaśnienia sprawy, ale na razie nie wiadomo, kiedy broker znowu będzie dostępny. Polecamy wypróbować któregoś z liderów naszego rankingu, np. etoro, 24option albo XTB.

Masz pytanie lub opinię na temat artykułu? Podziel się z nami!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Aby optymalnie zaprojektować i stale ulepszać dla Ciebie naszą stronę internetową, używamy plików cookie. Kontynuując korzystanie z witryny, wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. Więcej informacji na temat plików cookie można znaleźć na naszej stronie.
Polityka Cookies Akceptuję