Bezpieczny bukmacher Neteller

Autor Bartek Rakietowicz Autor 16/05/2023 Rynek

Neteller to e-portfel, system płatniczy znany na całym świecie. Czy wiesz, że należy do tej samej firmy co Skrill? Oferuje szybkie przelewy internetowe, płatności kartą wirtualną lub plastikową, przekazy pieniężne w 22 walutach.

Jest wykorzystywany jako sposób płatności przez kasyna, a także oferuje je jeden polski legalny bukmacher. Neteller jest bezpieczny, szybki i wygodny. Cieszy się popularnością, ma już ponad 23 milionów użytkowników. Wpłata Neteller procesowana jest zazwyczaj natychmiast.

Sprawdź, który buk oferuje wpłatę depozytu z Neteller i czy warto z niej korzystać?

Lista: najlepsi bukmacherzy Neteller

Jacy są najlepsi bukmacherzy Neteller? Biorąc pod uwagę tylko tych legalne zakłady bukmacherskie, z licencją MF RP, to obecnie Netellera na liście metod płatności ma tylko:

Ad disclosure
#
1
STS

STS

5/5

1660 zł Bonus

Premia do 1500 zł
+ 60 zł za zadania specjalne
+ 100 zł za zakład bez ryzyka
Kod: KODSTSVIP

100% do 300 zł od 1. dep.
50% do 500 zł od 2. dep.
50% do 700 zł od 3. dep.
obrót 2x
wpłaty depozytów do 30 dni
kurs min. 1.91
Licences:
Legalni Buckmacherzy
App availability

Neteller, jak widać, nie cieszy się jeszcze ogromną popularnością wśród polskich bukmacherów, ale może z czasem to się zmieni. Trochę bardziej powszechny jest Skrill, czyli niemal bliźniaczy e-portfel do Netellera, podlegający pod tę samą firmę.

Czy płatność przez Neteller u bukmachera jest legalna?

Jeśli chodzi o Neteller, bukmacher oferujący tę metodę płatności działa w 100% legalnie. To płatność zarządzana przez legalną spółkę i podlegająca irlandzkiemu regulatorowi o dużej renomie.

neteller bukmacher depozyt

Używając Neteller, działasz zgodnie z prawem i co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Zresztą legalny polski buk nie oferowałby nielegalnych sposobów zasilenia płatności.

Wybierz najbezpieczniejszego bukmachera z Netellerem

Neteller jest bezpieczny i zaufany, ale także bukmacher musi tak być, by zyskać pewność, że zarówno nasze środki finansowe, jak i dane osobowe są w dobrych rękach. Szukając idealnego operatora zakładów, sprawdzaj zawsze:

Jak wybieramy bukmachera Neteller?

 1. Bezpieczeństwo – legalność, licencja, standardy bezpieczeństwa.
 2. Bonus bez depozytu – freebety bez angażowania środków.
 3. Bonus na start – bonus powitalny i warunki jego przyznania.
 4. Wybór zakładów – rodzaje zakładów, liczba dyscyplin.
 5. Zakłady na żywo – ich oferta.
 6. Mobilna aplikacja – dostępność, oferta, bonusy.
 7. Nowi bukmacherzy na rynku.
 8. Obsługa klienta – godziny działania, kanały komunikacji, sprawność odpowiedzi.

Bezpieczeństwo to podstawa i dlatego szukanie dobrego buka zacznij od sprawdzenia, czy jest legalny, z licencją i wszelkimi standardami bezpieczeństwa, jak polityki KYC, AML etc. Bonusy, szeroki wybór zakładów i oferta zakładów na żywo świadczą o atrakcyjności bukmachera i potwierdzają jego profesjonalne podejście do klienta. Mobilna aplikacja zwiększa wygodę użytkowania, podobnie sprawne działanie obsługi klienta.

1. Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo Twoich pieniędzy oraz danych osobowych jest niezwykle istotne i to pierwsza sprawa u buka, na którą trzeba zwrócić uwagę, niezależnie od wybranej metody płatności. Sama metoda wpłaty może być bezpieczna, ale to nie uchroni środków gracza, jeśli bukmacher okaże się nierzetelny, niewypłacalny czy nieodporny na hackerskie ataki.

Dlatego zawsze upewnij się, czy:

STS z licencją

Licencja STS o nr PS4.6831.20.2017.KLE. została wydana w lutym 2018 roku.

Pierwsze trzy punkty to niezbędne minimum i każdy legalny bukmacher się do nich stosuje, w tym STS. Dobrze jest gdy, środki graczy są na oddzielnym koncie od kapitału bukmachera, ale nie jest to normą.

Ponadto, plusem dla buka będzie sponsorowanie renomowanych zespołów sportowych. STS sponsoruje polską reprezentację mężczyzn w piłce nożnej, co jest bardzo prestiżową współpracą i na pewno przemawiającą na korzyść tego bukmachera.

2. Bonusy bez depozytu u bukmachera Neteller

Zanim dokonasz u bukmachera Neteller wpłaty depozytu, chciałbyś sprawdzić, jaką ma ofertę i puścić pierwszy kupon bez ryzyka? STS daje taką możliwość. Dostajesz freebeta na kwotę 25 zł bez konieczności angażowania swoich środków.

3. Bonusy powitalne

Bonus powitalny to obecnie rynkowa norma. Promocję na start ma każdy bukmacher, bo wie, że to coś, co przyciąga nowych klientów. To nie tylko forma zachęty, ale i znak, że operator opanował techniki marketingu i ma poważną ofertę dla graczy. Jeśli chodzi o Neteller, bukmacher STS gwarantuje bonus na start przy wpłacie tą metodą depozytu, tak jak i każdą inną. Na co można liczyć w STS?

Bonusy bukmacherskie Neteller
Bonus na start100%
Wartość bonusu1200 zł
Freebety25 zł
Minimalny kurs1,91
Obrótx3
Czas na obrótBez limitu
Najlepsza ofertaSTS

STS oferuje na początek każdemu nowemu użytkownikowi 100% bonusu gotówkowego do 1200 zł plus 20 zł na sporty wirtualne, 20 zł na Betgames, a bez depozytu freebet 29 zł TYLKO U NAS. Środki bonusowe trzeba obrócić razy 3, ale nie ma to limitu czasowego.

Minimalny kurs zakładów ma wynosić 1,91. To dość wysoki kurs. Sam bonus jednak wydaje się być bardzo dobry, a zwłaszcza cieszy brak limitu czasowego na obrót.

4. Wybór zakładów

Najlepsi bukmacherzy Neteller muszą mieć szeroki wybór dyscyplin, dobre kursy i kilka rodzajów zakładów. To w końcu po to wpłacasz środki, by znaleźć swój ulubiony sport i zespół, a potem obstawiać po wysokim kursie zakłady i liczyć na wygraną. W STS bardzo bogata jest oferta piłki nożnej – kilka lig polskich, wiele topowych lig na świecie, rozgrywki pucharowe, międzynarodowe turnieje.

Najlepsze zakłady Neteller
najlepsi bukmacherzy neteller 2-4
Najlepsza oferta zakładów live
Najlepsza oferta piłki nożnej
Tak, w tym niższe polskie ligi
E-sport
tak
Rodzaje zakładów
solo, AKO, maxikombi
Najlepsza oferta e-sport
tak
Dyscypliny
30+
Wirtualne sporty
tak
Streaming na żywo
STS TV

Poza piłka nożną znajdziesz tu także koszykówkę, siatkówkę, piłkę ręczną, boks, tenis, hokej, baseball, formułę 1, rugby, sporty zimowe, sporty walki, kolarstwo, krykiet, dyscypliny olimpijskie, futbol amerykański i australijski, futsal oraz snooker, szachy, tenis stołowy, unihokej, darts.

Do tego popularne ostatnio e-sport, sporty wirtualne, Betgames. Możesz też obstawiać najważniejsze wydarzenia polityczne oraz rozrywkowe. Do wyboru masz zakłady solo, AKO i Maxikombi.

5. Zakłady na żywo

Zakłady na żywo są niezwykle przydatne przy codziennym korzystaniu z bukmacherki. Można w każdej chwili obstawić zakład, nawet gdy rozgrywka już trwa. Do tego, zakłady na żywo dają często większe szanse wygranej i dodatkowe opcje na zakłady inne niż tylko na wynik.

neteller bukmacher live

Rozbudowana i czytelna sekcja zakładów na żywo w STS.

zaklady neteller na zywo

Możesz wybierać wydarzenia i korzystać z STS streaming.

STS bardzo poważnie podszedł do kwestii zakładów na żywo, oferując w zakładce live transmisje na żywo oraz zakłady na żywo. Z tym operatorem z płatnością Neteller bukmacherka to sama przyjemność – STS TV streamuje nawet 5000 wydarzeń miesięcznie, a dzięki temu można oglądać rozgrywki i na bieżąco obstawiać wyniki.

6. Mobilne zakłady

Bukmacherzy obsługujący Neteller mają też wygodne aplikacje mobilne. Apka jest bardziej intuicyjna w obsłudze, bardziej responsywna i atrakcyjniejsza wizualnie niż po prostu odpalona w przeglądarce strona www. STS ma świetną aplikację natywną, działającą na iOSie i Androidzie.

Można się do niej logować za pomocą biometrii, wysyła powiadomienia push o spotkaniach i statusie kuponu, a na użytkowników czekają w niej atrakcyjne promocje mobilne. Poza aplikacją istnieje też opcja korzystania ze strony mSTS w przeglądarce na smartfonie.

Ad disclosure
#
STS

STS

5/5

1660 zł Bonus

Premia do 1500 zł
+ 60 zł za zadania specjalne
+ 100 zł za zakład bez ryzyka
Kod: KODSTSVIP

100% do 300 zł od 1. dep.
50% do 500 zł od 2. dep.
50% do 700 zł od 3. dep.
obrót 2x
wpłaty depozytów do 30 dni
kurs min. 1.91
Licences:
Legalni Buckmacherzy
App availability

7. Nowy polski bukmacher Neteller

Jest jakiś nowy polski bukmacher Neteller? Niestety nie pojawił się ostatnio nikt nowy na rynku z płatnością Neteller. Oferuje ją tylko STS, a to już stary wyjadacz, który istnieje od 1997 roku. Ostatnio licencję MF RP dostali Betfan i Betters, ale nie wprowadzili oni płatności Netellerem.

Pozostaje nam czekać, może z czasem ktoś nowy wejdzie do gry lub obecni bukmacherzy przekonają się do wprowadzenia Neteller jako metody wpłat. Branża bukmacherska jest w końcu bardzo dynamiczna.

8. Obsługa klienta

Szybki i bezproblemowy kontakt ze wsparciem klienta u bukmachera za pomocą różnych, wygodnych kanałów powinien być czymś obowiązkowym. Nigdy nie wiadomo, kiedy potrzebna będzie pomoc, a wtedy nie będziesz chcieć czekać na nią godzinami czy dniami…

Bukmacher Neteller, czyli STS, ma naprawdę świetną obsługę klienta, stojącą na wysokim poziomie. Dostępny jest u niego chat na żywo w systemie 24/7! To nie jest norma rynkowa.

Do tego możesz wysłać maila lub skorzystać z formularzu online, sprawdzić dział FAQ, a w razie naprawdę sporych wątpliwości udać się do jednego z 4000 lokali stacjonarnych STS po pomoc.

Dlaczego warto grać, płacąc Netellerem u bukmachera?

Metod płatności jest wiele, czemu za to warto wybrać Neteller u bukmachera? Ten e-wallet ma kilka zalet, które czynią go jedną z lepszych metod do wpłat depozytów na zakłady bukmacherskie. Poza oczywistymi, jak wysokie bezpieczeństwo (w tym dwuczynnikowa weryfikacja logowania) i legalność, warto zwrócić uwagę na:

 • natychmiastowe księgowanie wpłat,
 • wielowalutowość,
 • wygoda: dwa kroki by przesłać środki,
 • darmowy przelew – brak opłat ze strony buków,
 • wiele metod zasilenia konta e-portfela,
 • program lojalnościowy z nagrodami.

Neteller daje opcję zasilenia konta przez kilkanaście metod, a także ma kilkanaście walut do wyboru, w tym PLN. Przy częstym korzystaniu z e-portfela, warto zainteresować się programem lojalnościowym z nagrodami oraz poziomami VIP konta, dającymi więcej możliwości.

Dlaczego nie warto grać u bukmachera Neteller?

Neteller nie jest idealny – ma pewne wady, które mogą niektórych użytkowników odstraszyć o korzystania z tego e-portfela. W kontekście płatności u bukmacherów uciążliwa może być:

 • konieczność wpierw założenia konta Neteller, zasilenia go i potem dopiero wpłaty depozytu u operatora,
 • długo zajmuje też weryfikacja konta w wersji standardowej i wymagane jest przesłanie dokumentów, tych samych co do bukmachera. Przelewy24 czy płatności kartami nie wymagają weryfikacji.
 • Neteller wiąże się z wysokimi opłatami za wpłaty środków na e-portfel, wypłaty z bankomatów, przewalutowanie, a oferowana karta debetowa Neteller nie występuje w PLN.

Warto tez wiedzieć, że nie wypłacisz zysków z bukmacherki na Neteller.

Co to jest Neteller?

info neteller 2-4
Forma płatności
e-portfel, aplikacja mobilna
Opłaty
za zasilenie konta, wypłaty, przewalutowanie, przelewy, za brak aktywności na koncie
Przykłady możliwości płatności
za zakupy online przelewy do użytkowników Neteller przelewy globalne karta przedpłacona zbliżeniowa typu Mastercard z użyciem kryptowalut
Możliwość wypłat
z konta Neteller przelewem, Skrillem, w bankomacie brak możliwości wypłat środków od bukmachera
Waluty
22 walut, także kryptowaluty
Procesowanie
natychmiast
Aplikacje
internetowa, mobilne: iOS, Android

Neteller to e-portfel, służący do trzymania środków w różnych walutach – za darmo w przypadku dokonywania regularnie logowania i transakcji, do przewalutowania, do płatności online, do wysyłki pieniędzy globalnie oraz między użytkownikami Neteller, a także do wypłaty środków w bankomacie. Wszystkie funkcje obwarowane są limitami kwotowymi i ilościowymi. Neteller oferuje 5 poziomów kont VIP, które wiążą się z niższymi opłatami, większymi limitami, lepszą obsługą klienta.

Do portfela internetowego możesz wyrobić kartę Net+ Prepaid Mastercard do zbliżeniowych płatności przedpłaconych. Karta Net+ jest darmowa dla użytkowników programu Neteller True, który mają aplikację mobilną, zweryfikowane i zasilone konto. Kartą można płacić wszędzie tam, gdzie Mastercardem, ale nie może ona służyć do wpłat depozytów u bukmachera.

Kto stoi za Neteller?

info neteller 2-4
Właściciel marki
Paysafe Payment Solutions Limited
Strona www
https://www.neteller.com/
Regulacja
Bank Centralny Irlandii
Rok założenia
1999
Zasięg
200 krajów

Neteller został założony w roku 1999 w Wielkiej Brytanii, a dostępny jest już w ponad 200 krajach. Właścicielem marki jest spółka Paysafe Payment Solutions Limited (PPSL o numerze spółki 626665) z grupy Paysafe, która prowadzi działalność pod nazwą handlową NETELLER & Rapid Transfer. Jest regulowana przez Centralny Bank Irlandii.

Do tej firmy należy także Skrill, inny znany e-portfel. Odkąd nastąpił Brexit, użytkownicy z UE przeszli na bycie obsługiwanym przez Paysafe Payment Solutions Limited, która ma siedzibę w Irlandii. PPSL zajmuje się obrotem pieniądza elektronicznego na podstawie zezwolenia i regulowania przez Bank Centralny Irlandii, dlatego może zajmować się klientami z terenu UE.

Neteller, podobnie jak Skrill, dostosował się od ustawy hazardowej wprowadzonej w Polsce w kwietniu 2017 roku i blokuje płatności do bukmacherów z Rejestru Domen Niezgodnych z Ustawą. To potwierdza bardzo profesjonalne podejście marki do kwestii legalności i bezpieczeństwa.

Wpłata u bukmachera Neteller

Jak działa w praktyce Neteller? Najpierw musisz założyć konto w aplikacji. Na początek wystarczy podać dane osobowe i wybrać walutę. Aby w pełni korzystać z funkcjonalności e-portfela, niezbędna jest weryfikacja konta, ale o tym później.

Po zalogowaniu koniecznie zasil konto. Do wyboru masz wiele opcji w tym: Visa, Przelewy24, Maestro, Mastercard, przelew bankowy, Paysafecard, Trustly, Rapid transfer, Santander, Klarna, iDeal, GiroPay. Każda metoda, niestety, wiąże się z opłatą transakcyjną 2,5% od kwoty przelewu.

Gdy masz już środki na e-portfelu, to możesz z nich korzystać do płatności online czy wysyłki pieniędzy po całym świecie.

Bukmacher: wpłata Neteller krok po kroku

Nie wiesz w jaki sposób wpłacić depozyt u bukmachera Neteller? Sprawdź poniższe 4 proste kroki i wpłacaj bez problemów:

1
1. zaloguj sie do operatora

Zaloguj się do operatora – jedyny dostępny to STS.

2
2. wejdz we wplaty i wybierz neteller

Wejdź we wpłaty i wybierz Neteller.

3
3. wprowadz dane netteller

Podaj numer rachunku Neteller oraz sześciocyfrowy identyfikator bezpieczeństwa.

4
4. potwierdz zlozenie depozytu

Środki trafią od razu na konto bukmachera.

Wypłata Neteller krok po kroku

Złe wieści są takie, że bukmacher wypłaty Neteller nie honoruje. To sposób jednostronny, choć ogólnie można dokonywać wypłaty do operatorów na e-portfel i z samego e-portfela z powrotem na konto bankowe, a nawet z bankomatu, gdy ma się kartę Net+. Jednak STS oferuje tylko opcje wypłaty na konto bankowe, nie ma możliwości przelania środków z powrotem na e-portfel Neteller.

Choć wypłata pieniędzy z zakładów bukmacherskich na Neteller nie jest możliwa, to radzimy, jak wypłacić kasę z e-portfela:

Za wypłaty Neteller pobiera opłaty np. 10 dolarów za przelew bankowy, 3,49% za wypłatę do e-portfela Skrill, 1,45% za przelew online.

Opłaty i limity

U bukmachera STS wpłata Neteller jest darmowa, a minimalny depozyt wynosi 30 zł. Warto jednak wiedzieć, że o ile STS nie pobiera opłat, to sam Neteller już tak. Za przelew jest prowizja w wysokości 2,99%, ale nie mniej niż 0,50 dolarów. Stawka podrożała 26 czerwca 2021, z 1,45%.

Opłaty i limity
Średni czas księgowania depozytu
Natychmiast
Najszybszy depozyt
Natychmiast
Średni czas księgowania wypłaty
Nie dotyczy
Waluty
Wszystkie, w tym PLN
Najszybsza wypłata
Nie dotyczy
Dostępność
światowa

Użytkownicy Neteller True mają przelewy za darmo. Do tego jest opłata za przewalutowanie – 4,49%, za kartę – 10 dolarów rocznie po pierwszym roku użytkowania, i za brak aktywności na koncie – po 12 miesiącach to 5 dolarów co miesiąc. Dzienny limit płatności wynosi 2700 euro, a wypłat z bankomatów – 900 euro.

Jak otworzyć konto z Neteller?

Konto Neteller może otworzyć każdy, kto ukończył 18 lat i spełni warunki. Zaczyna się od rejestracji, potem wymagane jest zasilenie konta i jego weryfikacja.

 1. Kliknij w baner na stronie: Zarejestruj się za darmo. Podaje adres e-mail, wybierz walutę konta i wpisz szczegółowe dane osobowe.
 2. Zasil pomyślnie konto e-portfela dowolną metodą. Tylko wtedy będziesz mógł dokończyć weryfikację konta. Możesz też otrzymać środki od innego klienta Neteller lub operatora online, ważne by mieć dodatnie saldo.
 3. Zweryfikuj konto. Najprościej zrobisz to, łącząc je ze swoim kontem na Facebooku oraz jednocześnie udostępniając przeglądarce dane o swojej lokalizacji, co potwierdzi Twój adres. Standardowa procedura weryfikacji wymaga przesłania zdjęcia dokumentu tożsamości oraz selfie.

Czy otrzymam bonus, wpłacając przez Neteller?

Regulaminy ofert promocyjnych zawierają wiele kruczków. Zdarza się, że wykluczeni z bonusów są np. użytkownicy danego kraju, wpłacając daną metodą płatności, obstawiający dane dyscypliny.

Na szczęście bukmacherzy nie wykluczają graczy z e-portfelem Neteller. Każdy, kto spełni warunki obrotu, otrzyma bonus, jeśli wpłaci go z Neteller. W regulaminie STS nie ma wykluczenia dotyczącego tej metody płatności.

Alternatywne metody płatności dla Neteller

Nie przypadła Ci do gustu opcja wpłaty depozytu u bukmachera z Neteller? Masz do wyboru kilka innych metod wpłat i wypłat u buków. Świetną alternatywą będzie np. BLIK. Także trzeba podać sześciocyfrowy kod, jak kod ID Neteller, ale nie musisz niczego pobierać, zakładać konta etc.

BLIK działa w kilkunastu polskich bankach, w aplikacji mobilnej bankowej, którą na pewno masz. Inną alternatywą jest zwykła, prosta bramka płatnicza Przelewy24, dostępna dla każdego.

Alternatywy dla Netellera
blik- nterlinking-comparison
 • bardzo bezpieczny
 • szybki i bezproblemowy
 • popularny w Polsce
 • musisz mieć przy sobie telefon
 • na wykonanie operacji masz tylko 2 minuty
Więcej o BLIK
przelewy24 interlinking-comparison
 • wiele metod płatności
 • bezpieczna bramka płatnicza
 • natychmiastowe wpłaty i wpłaty
 • nie zapewnia anonimowości
 • nie posiada niektórych banków
Więcej o przelewy24

Jak wypada bezpośrednie porównanie?

Neteller
 • Natychmiastowe
 • Wygoda użytkowania
 • Pobiera opłaty
 • Wymaga rejestracji
Przelewy24
 • Nie wymagają rejestracji
 • Bezpośrednie płatności
 • Bezpłatne
 • Brak anonimowości

Neteller i bukmacher online: nasze opinie

Bukmacher Neteller, czyli w Polsce to STS, to rzetelny, uczciwy operator ze świetną ofertą i doskonałą promocją na start. Jest całkowicie bezpieczny, podobnie jak sama forma płatności Neteller. Bukmacher przyjmuje jednak tylko depozyty z e-portfela, nie zapewnia wypłat.

Innym minusem Neteller jest konieczność wpierw założenia konta i zasilenia go, a także liczne opłaty za każdą operację, w tym od wpłat. Jeśli korzystasz często z Neteller, to wpłać środki u buka, ale inaczej polecamy BLIKA, Przelewy24 do wpłat u buka, kartę.

neteller jump-navi
Bukmacher STS to nie tylko lider naszego rankingu, ale też jedyny bukmacher, który udostępnia Neteller!
Zakłady Neteller

FAQ: Bukmacher Neteller

Jak działa wpłata z Neteller u bukmachera?

Musisz najpierw założyć konto Neteller, potem je doładować i dopiero możesz wpłacić depozyt u buka.

Jakie są o Neteller opinie u bukmacherskich graczy?

Neteller pozwala na szybkie i wygodne wpłaty, ale sam e-portfel generuje wiele opłat, na co narzekają użytkownicy.

Czy trzeba podawać Neteller login u bukmachera przy wpłacie?

Tak, podajesz numer swojego rachunku Neteller oraz sześciocyfrowy kod ID, a potem zatwierdzasz transakcję.

W razie problemów z Neteller, czy kontaktować się z bukmacherem czy z operatorem e-portfela?

Jeśli z jakieś przyczyny środki nie przeszły, sprawdź snajperów u buka, a jeśli po jego stornie będzie wszystko ok, zapytaj Neteller. Upewnij się wpierw, czy rzeczywiście z salda e-portfel zeszły pieniądze.

Bezpiecznie wpłaty u bukmachera z Neteller: gdzie zapłacę tą metodą?

Na ten moment jedynie u bukmachera STS spośród legalnych polskich operatorów zakładów bukmacherskich.

Aby optymalnie zaprojektować i stale ulepszać dla Ciebie naszą stronę internetową, używamy plików cookie. Kontynuując korzystanie z witryny, wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. Więcej informacji na temat plików cookie można znaleźć na naszej stronie.
Polityka Cookies Akceptuję

Wszyscy operatorzy są osobiście testowani i porównywani przez recenzentów, którzy dokładnie analizują różne aspekty, w tym bonusy powitalne i metody płatności. Aby ocenić każdy indywidualny obszar zainteresowania, używamy systemu ocen w zakresie od 0 do 5 gwiazdek.