Bezpieczni bukmacherzy online z Przelewy24

Przelewy24 to bramka płatnicza dobrze znana i szeroko wykorzystywana przez branżę e-commerce oraz usługi i rozrywkę online, w tym bukmacherów online. Przelewy24 ma świetne opinie użytkowników.

To bardzo bezpieczna i wygodna metoda płatności, pozwalająca na wykorzystanie logowania do banku, BLIK-a czy Google Pay, stąd pewnie zainteresowanie nią bukmacherów. Co trzeba wiedzieć o Przelewy24?

Lista bukmacherów Przelewy24

Legalni polscy bukmacherzy z licencją MF RP cenią sobie Przelewy24. Spośród ośmiu polskich operatorów aż pięciu to bukmacherzy Przelewy24:

# Kasyno Bonus
1
Betclic
4.5/5

550 zł BONUS

Tylko u nas! kod: VIPBETCLICPL

Regulamin
Zakład Bez Ryzyka
obrót 8x
kurs min. 2.0
w ciągu 30 dni
2
LVBET
5/5

3.333 zł BONUS

+ 20 zł bez depozytu

Regulamin
Bonus od 1 depozytu do 1500 zł
obrót x4, kurs min. 1.75
Bonus od 2 depozytu do 1500 zł
obrót x3, kurs min. 2.0
zakład bez ryzyka 333 zł
w ciągu 30 dni
3
etoto
4.5/5

300 zł BONUS

Cashback 50% do 1000 zł

Regulamin
Bonus 200% od 1. wpłaty
obrót 6x
kurs min. 2.25
30 dni
4
PZBuk
4.5/5

500 zł BONUS

Cashback
+ 20 zł darmowy bonus
z kodem bonusowym: OP100

Regulamin

kurs min. 1.4
CASHBACK
w ciągu 60 dni
5
TOTALbet
4.5/5

5.040 zł BONUS

w tym: 40 zł freebet

Regulamin
Bonus 100% od 1 depozytu
obrót x4
kurs min. 1,25
w ciągu 90 dni
6
Fuksiarz
4/5

500 zł BONUS

Cashback 50% do 500 złotych bez obrotu

Regulamin
zakład min. 2 zdarzenia
kurs min. 1.20

Jedynie STS, ForBet i Totolotek nie wprowadzili jeszcze Przelewy24 do swoich opcji płatności. Reszta legalnych bukmacherów oferuje tę bramkę płatniczą. Są wśród nich tak znani operatorzy, jak Betclic czy LvBet.

To bukmacherzy z dobrą ofertą, bezpieczni i godni zaufania. Opinie o firmach są dobre, spokojnie więc możesz wybrać któregokolwiek z listy i wpłacić depozyt za pomocą Przelewy24.

Czy płatność Przelewy24 u bukmachera jest legalna?

Płatność z Przelewy24 jest całkowicie legalna. Przelewy24 to marka zarejestrowanej w Polsce firmy PayPro SA, która podlega Komisji Nadzoru Finansowego. Działalność firmy jest zgodna z literą prawa.

Bezpieczny bukmacher z Przelewy24

Jak wybrać najbezpieczniejszego bukmachera Przelewy24?

Który bukmacher oferujący Przelewy24 jest najbezpieczniejszy? Cóż, wszyscy legalni polscy bukmacherzy są rzetelni i uczciwi, tak jak najlepsi zagraniczni bukmacherzy, wybór zależy więc od indywidualnych preferencji dotyczących choćby oferty. Zasadniczo jednak, gdy rozważasz, komu powierzyć swoje środki, bierz pod uwagę kompleksową działalność operatora, to znaczy:

Lista rzeczy, na które warto zwrócić uwagę przed wpłatą z Przelewy24

 1. Bezpieczeństwo – legalność, posiadana licencja, standardy bezpieczeństwa.
 2. Bonus bez depozytu – bonus na start, np. freebety bez angażowania środków.
 3. Bonus na start – bonus powitalny i warunki jego przyznania.
 4. Wpłaty i wypłaty – czas procesowania, warunki, opłaty.
 5. Opłaty i limity – opłaty za zakłady i konto, limity wpłat i wypłat.
 6. Wybór zakładów – rodzaje zakładów, dyscypliny etc.
 7. Zakłady na żywo – czy są w ofercie bukmachera?
 8. Mobilna aplikacja do obstawiania – jak działa i co oferuje?
 9. Nowi operatorzy na rynku – czym mogą się pochwalić?
 10. Obsługa klienta – formy kontaktu, godziny dostępności.

Krok po kroku przeanalizuj te punkty, czytając naszą recenzję. Oczywiście, nie ma bukmachera idealnego w każdym aspekcie, ale możesz znaleźć ofertę najbardziej dopasowaną do Twoich potrzeb i uczciwie przygotowaną.

1. Bezpieczeństwo

Podstawowa sprawa to bezpieczeństwo Twoich pieniędzy i danych osobowych. Bukmacherzy online z Przelewy24 podchodzą do tego poważnie – polscy operatorzy otrzymali stosowną licencję i przestrzegają zasad bezpieczeństwa. Po czym jeszcze poznać, że bukmacher to rzetelna marka? Sprawdzaj:

 1. Oddzielne konto na środki gracza.
 2. Istnienie regulaminów i polityk prywatności.
 3. Szyfrowanie SSL strony www.
 4. Siedzibę spółki i posiadaną licencję na terenie danego kraju, jak Betclic:

Betclic licencja i sponsorzyProfesjonalny operator zakładów bukmacherskich ma transparentne zasady obstawiania, politykę prywatności, regulamin, a także procedury AML i KYC, np. weryfikację dokumentów użytkowników.

Koniecznie musi szyfrować stronę protokołem SSL. Dobrze jest, gdy ma oddzielne środki na fundusze graczy i opcję dwustopniowej weryfikacji konta. Sponsorowanie klubów sportowych, zwłaszcza tych dobrze znanych, podnosi renomę bukmachera. Giganci sportu nie współpracują z byle kim.

2. Bonusy bez depozytu u bukmacherów Przelewy24

Zanim wpłacisz pierwsze pieniądze z Przelewy24 u bukmachera, chciałbyś sprawdzić ofertę i puścić freebeta? To świetny pomysł, ale niestety trudno o tak atrakcyjny bonus na start.

Spośród legalnych operatorów, mających w metodach płatności Przelewy24, bonusy bez depozytu oferują jedynie LvBet – 20 zł – oraz TOTALBet – także 20 zł za samą rejestrację konta. Z kolei PZBuk daje cashback 500 zł (także za samą rejestrację).

3. Bonusy powitalne

Wszyscy bukmacherzy internetowi z Przelewy24 kuszą nowych użytkowników bonusami na start. Mogą to być freebety, bonusy gotówkowe, bonusy cashback czy zakłady bez ryzyka. W niektórych przypadkach to kombinacja kilku rodzajów bonusów.

Najwięcej bez wątpienia daje TOTALBet – do 5040 zł w ramach 100% od 1. wpłaty i 40 zł freebet. Ponadto ma korzystne warunki – aż 90 dni na obrót x4. Dobry bonus czeka też w LvBet – do 3333 zł od 1. i 2. wpłaty, w tym zakład bez ryzyka za 333 zł.

Warunki to obrót x4 pierwszej wpłaty i x3 drugiej, na co jest jedynie 30 dni. To jednak niezłe wymagania w porównaniu z, przykładowo, etoto, gdzie bonus musisz obrócić x6 w 30 dni, a zyskasz tylko do 1500 zł. Obrót x1 proponuje PZBuk w programie Cashback do 500 zł.

Bonusy na start 100%
Wartość bonusu 500zł-5000zł
Freebety 20zł-40zł
Minimalny kurs 1,25-2,20
Obrót x1-x6
Czas na obrót 30-90 dni
Najlepsza oferta TOTALbet, LvBet

4. Wpłaty i wypłaty

Zwracaj uwagę nie tylko na metody płatności, ale też warunki wpłat i wypłat. Od jakiej kwoty są minimalne wpłaty i wypłaty? Ile na raz możesz wpłacić i wypłacić? Czy bukmacher stawia dodatkowe wymagania w postaci, przykładowo, weryfikacji dokumentów przy wypłacie?

Polscy bukmacherzy Przelewy24 oferują dobre i uczciwe warunki wypłat. Minimalne wpłaty są niskie, a limity wypłat wysokie – nawet do 100 000 zł, np. w Betclic. Wpłaty są natychmiastowe, zaś na wypłaty czeka się maksymalnie kilka dni roboczych.

Co ważne, wygrane z zakładów także wypłacisz z Przelewy24. Nie jest to metoda jednokierunkowa. Najlepsze warunki wpłat i wypłat mają:

550 zł BONUS

Betclic Opinie

5.040 zł BONUS

TOTALbet Opinie

300 zł BONUS

etoto Opinie

Betclic zdecydowanie wygrywa z bardzo szerokimi widełkami limitów.

5. Opłaty i limity

Wpłacasz 50 zł na zakłady, ale zostaje Ci 40 zł, bo resztę pobiera bukmacher? Nikomu taka sytuacja by się nie spodobała. Szukaj operatorów z darmowymi wpłatami i wypłatami.

 • Co prawda, bank czy bramka płatnicza mogą pobierać płatności ze swojej strony, ważne jednak, by bukmacher nie dokładał własnej cegiełki do grabienia depozytów użytkowników.
 • Na szczęście, wszyscy bukmacherzy akceptujący Przelewy24 mają darmowe wpłaty.
Pamiętaj! Limity na zakłady są różne. Można je indywidualnie ustawić u danego operatora.

6. Wybór zakładów

Jak wyrobić sobie dobrą opinię o bukmacherze Przelewy24? Sprawdzając jego ofertę zakładów. Oczywiście, wszędzie króluje piłka nożna, z polską Ekstraklasą oraz angielską Premier League, najpopularniejszą ligą na świecie, na czele.

Bez problemu znajdziesz też zakłady na inne ligi: hiszpańską, niemiecką, francuską czy portugalską. Świetne zakłady bukmacherskie nie ograniczają się jednak do najwyższych klas rozgrywkowych. Pamiętają także o niższych szczeblach. Jakie inne dyscypliny możesz obstawić?

Najlepsze zakłady z Przelewy24
sporty u bukmachera
Najlepsza oferta zakładów liveBetclic
E-sportTOTALbet,  LvBet, PZBuk, Betclic
Najlepsza oferta e-sportPZBuk, LvBet
Wirtualne sportyLvBet, PZBuk, etoto, TOTALbet
Najlepsza oferta piłki nożnejPZBuk
Rodzaje zakładówpojedynczy, AKO, system, kombi
Najwięcej dyscyplinBetclic
Streaming na żywoBetclic

Koszykówka, piłka ręczna, siatkówka, tenis, hokej, baseball, rugby, sporty motorowe i zimowe, sporty walki, a także snooker czy darts. Bardziej niszowe dyscypliny, jak curling czy e-sporty, to nie norma, ale wielu bukmacherów powoli wprowadza je do oferty.

Ponadto, sprawdzaj rodzaje zakładów, takich jak liczba bramek, handicapy, kartki, rzuty karne czy rożne w piłce nożnej. Poza zakładami pojedynczymi szukaj opcji zakładów AKO, kombi i systemowych zwiększających potencjalne wygrane.

7. Zakłady na żywo

Nie masz czasu postawić zakładów przed rozgrywkami? Oglądasz mecz i nagle naszła Cię ochota na obstawienie wyniku? Z zakładami na żywo obstawisz kupony w trakcie trwania spotkania sportowego.

Porządne zakłady bukmacherskie zapewniają taka opcję i wiele więcej – wyniki do śledzenia na żywo czy streaming spotkań. Najlepszą ofertę pod tym kątem spośród zakładów bukmacherskich z Przelewy24 ma Betclic.

Zakłady live w Betclic

Tak wyglądają zakłady na żywo w Betclic

Betclic na żywo 2

Szeroka oferta zakładów na żywo w Betclic

Przy obstawianiu na żywo pamiętaj, że emocje mogą wziąć górę. Nie przekraczaj ustalonego budżetu i zachowaj rozsądek podczas gry.

8. Mobilne zakłady

W przypadku obstawiania zakładów sportowych intuicyjna aplikacja mobilna jest na wagę złota. W końcu możesz śledzić mecz czy inne rozgrywki osobiście i jednocześnie na telefonie obstawiać zakłady na żywo.

Co więcej, z aplikacją sprawdzisz wyniki i postawisz zakłady, gdziekolwiek będziesz, np. w podroży. Aplikacje których bukmacherów Przelewy24 mają opinie najlepszych na rynku? My polecamy:

Najlepsi mobilni bukmacherzy z Przelewy24
# Firma Bonus
1
Betclic
4.5/5

550 zł BONUS

Tylko u nas! kod: VIPBETCLICPL

 • Szeroki wybór zakładów na żywo
 • Wieloletnie doświadczenie
 • Ograniczony wybór metod płatności
Regulamin
Zakład Bez Ryzyka
obrót 8x
kurs min. 2.0
w ciągu 30 dni
2
LVBET
5/5

20 zł darmowy zakład

Bonus bez depozytu

 • Szeroki wybór zakładów
 • Przyjazna aplikacja mobilna
 • Oferta promocyjna dotyczy niemal wyłącznie piłki nożnej
Regulamin
wysłanie e-maila
Ostatnia aktualizacja 01/07/2021
Pokaż jako:

W Betclic masz ponad 30 dyscyplin, w tym zakłady live, a apka działa na iOS i Androida. LvBet również udostępnia aplikację na oba systemy operacyjne, pełen zestaw zakładów prematch i live, a do tego błyskawiczne wpłaty i wypłaty z Rapid Pay.

9. Nowi bukmacherzy Przelewy24

Nowi gracze zawsze chcą się wyróżnić, dlatego oferują świetne bonusy lub więcej dyscyplin. Oczywiście, warto się zainteresować rynkowymi nowościami, ale też podejść do nich z rezerwą.

Nowi operatorzy nie mają jeszcze ugruntowanej pozycji czy wielu opinii w Internecie. Bukmacherami Przelewy24, którzy relatywnie od niedawna oferują w Polsce swoje usługi, są:

 • Betclic, działający od 2019.
 • PZBuk, istniejący od 2018 roku w Polsce.

Pierwszy bukmacher oferuje bonus w wysokości 550 zł, z obrotem x6 w 30 dni, z kolei PZBuk – 500 zł w cashbacku, ale z obrotem x1 w 60 dni. Co ciekawe, to oferta za samą rejestrację, podanie numeru telefonu i postawienie pierwszego zakładu.

10. Obsługa klienta

Łatwy i sprawny kontakt z obsługą klienta poprawia wrażenia z gry. Jeśli pojawi się jakikolwiek problem, dobrze jest móc od ręki skontaktować się z obsługą klienta i uzyskać wsparcie. Najczęściej bukmacherzy proponują kontakt przez email i chat na żywo, rzadziej przez infolinię.

Dostępność 24/7 nie jest jeszcze normą, ale wielu bukmacherów ją wprowadza. Standard to dyspozycyjność w godzinach od 8/9 do 22/23 od poniedziałku do piątku, w przypadku niektórych operatorów także w weekendy.

Dlaczego warto grać, płacąc przez Przelewy24 u bukmachera?

Przelewy24 jest bezpieczną metodą płatnością z bardzo bogatą ofertą opcji. Wybierając te bramkę u bukmachera, możesz przelać środki z BLIK, Google Pay, kartą czy za pomocą logowania się do swojego banku.

Kilkanaście banków jest zintegrowanych z Przelewy24, co czyni tę metodę szeroko dostępną. Jakie jeszcze są jej plusy?

 • Wysokie bezpieczeństwo,
 • Darmowe wpłaty i wypłaty,
 • Natychmiastowe przelewy,
 • Szeroki wachlarz opcji wpłat,
 • Współpraca z kilkunastoma bankami,
 • Brak konieczności rejestracji, zakładania konta, pobierania aplikacji.

Zdecydowanie warto płacić depozyt u buków z Przelewy24. Nie musisz się nigdzie rejestrować ani pobierać aplikacji. Klikasz i wybierasz opcję wpłaty, do której akurat masz dostęp. Bezpiecznie, szybko, wygodnie i za darmo.

Dlaczego nie warto wpłacać z Przelewy24 u bukmachera?

Przelewy24 nie gwarantuje anonimowości. Wszystkie transakcje łączą się z kontem bankowym lub kartą. Użytkownicy, chcąc ukryć obstawianie u bukmacherów, np. przed bankiem czy współwłaścicielem konta, muszą wybrać inny sposób na wpłatę.

Minusy płatności z Przelewy24 to:

 • Powiązanie transakcji z osobistym kontem bankowym,
 • Brak anonimowości transakcji.

Karty prepaid mogą więc być bardziej odpowiednie.

Alternatywne metody płatności dla Przelewy24

Nie spodobała Ci się wpłata u bukmachera Przelewy24? Co innego wybrać? Dla większej anonimowości kartę prepaid, jak Paysafecard. Wygodne i natychmiastowe procesowanie transakcji bez konieczności logowania się do banków dają też karty Visa i Mastercard.

e-portfel także zapewnia komfort i sprawne przelewy. Żeby zasilić konto, wystarczy pobrać aplikację, np. Skrill. Inne bramki płatnicze, które oferują podobną funkcjonalność, to Dotpay i Tpay. Można też skorzystać z innowacyjnego BLIKa.

Polecam też wypróbować PayPal, metodę płatności działającą na zasadzie e-portfela. Marka cieszy się dużym uznaniem wśród milionów użytkowników na całym świecie, a bukmacher PayPal to dobra alternatywa.

Poniżej możesz z kolei porównać wady i zalety płatności z Przelewy24 i PayPal:

Przelewy24
 • Gwarantuje bezpieczeństwo i szybkość transakcji
 • Zapewnia darmowe wpłaty i wypłaty
 • Obsługuje kilkanaście banków
 • Ściśle powiązana z kontem bankowym
 • Nie zapewnia anonimowości transakcji
PayPal
 • Możliwość zasilenia salda kartą lub z konta bankowego
 • Bezpieczna metoda płatności
 • Przyjazny w obsłudze
 • Wymaga rejestracji konta
 • Nie zapewnia anonimowości transakcji

Co to jest Przelewy24?

Informacje o Przelewy24
przelewy24 u bukmachera 90
Właściciel markiPayPro SA z Poznania, NIP 779-236-98-87
Kapitał zakładowy firmy4 500 000 zł
NagrodyeDukat 2019 i 2020, Orzeł „Wprost”, Złoty Fintech 2018, eKomers 2016, 2015, Gepard Biznesu 2016, Certyfikat Wiarygodności Biznesowej 2014 i 2016, Efektywna Firma 2016, Gazele Biznesu 2015, Mocna Firma Godna Zaufania 2016
Rok założenia2004
RegulacjaKomisja Nadzoru Finansowego z Polski
Zasięgświatowy: kilkadziesiąt krajów, 150 000 partnerów
Strona wwwhttps://www.przelewy24.pl/
Liczba pracowników200
Alianse Nets, DotPay, eCard

Przelewy24 jest polskim systemem płatności obecnym na rynku od 2004 roku. Działa na zasadzie bramki płatniczej zintegrowanej z bankami, kartami oraz e-portfelami. Podlega KNF, ma certyfikaty McAfee Secure, PCI DSS i Thawte, zatem jest wyjątkowo bezpieczny.

Nie wymaga pobierania aplikacji, rejestrowania się czy logowania. Działa od razu i jest dostępny dla wszystkich. Za pomocą Przelewy24 zapłacisz:

 • przelewem online z banku,
 • kartą debetową i kredytową,
 • e-portfelem,
 • BLIK-iem,
 • ratalnie,
 • walutą,
 • w systemie odroczonym PayPo,
 • z Google Pay lub Apple Pay.

Kto stoi za Przelewy24?

Przelewy24 to marka należąca do PayPro SA z siedzibą w Poznaniu. Od 2004 roku system płatności regularnie się rozrasta, podbijając kolejne rynki i kraje (już kilkadziesiąt), a także konkurencję. W 2020 roku z Przelewy24 siły połączyły DotPay i eCard.

Rok wcześniej PayPro weszło w strategiczny alians z Nets, liderem rynku usług płatniczych w krajach nordyckich i regionie DACH (Niemcy, Austria, Szwajcaria). Obecnie Przelewy24 to 150 000 partnerów biznesowych.

Wpłata z Przelewy24 krok po kroku

Jak płacić z Przelewy24
Forma płatnościinternetowa bramka płatnicza online: przelewy online, karty, BLIK, ratalne, aplikacjami mobilnymi, e-wallet, kartą pre-paid
Przykłady możliwości płatnościprzelewy online z użyciem licznych banków, płatności kartą Visa, Mastercard, płatności e-portfelami, np. Skrill, PayPal, Klarna, SkyCash, płatności BLIK, płatności po, tzw. PayPo, płatności walutowe i ratalne, Google Pay lub Apple Pay,
Bonusybrak
Liczba dostępnych metod płatności350
Opłatybrak; pobierać je może bank lub operator kart
Możliwość wypłattak
Procesowanienatychmiast

Przelewy24 to prosty system płatności, swego rodzaju pośrednik między sklepem i operatorem usług online a dostawcami usług płatniczych. Przelewy24 działają jak bramka płatnicza, nie oferując samego procesowania transakcji.

W praktyce za pośrednictwem Przelewy24 środki natychmiast trafiają z Twojego salda na koncie lub karcie czy w e-portfelu na konto właściciela sklepu online oraz jako wpłata dla bukmachera. Przelewy24 nie wymagają od użytkownika żadnej akcji przed wybraniem tej metody.

To bezpieczna metoda płatności u bukmacherów, a do tego szeroko dostępna w sieci. Każdy, kto ma kartę lub konto w banku z aplikacją mobilną czy bankowością elektroniczną, może za pośrednictwem Przelewy24 dokonać transakcji:

 1. Sprawdź, czy strona www wymienia Przelewy24 jako możliwy sposób płatności.
 2. Wybierz Przelewy24 z listy metod do wpłat.
 3. Zostaniesz przekierowany do bramki płatniczej Przelewy24.
 4. Wybierz metodę przekazania środków: karty, BLIK, Google Pay, e-portfel, logowanie do danego banku. Lista może się różnić zależnie od tego, co wybrał operator strony www.
 5. Postępuj wedle instrukcji – zatwierdź transakcję w banku, w aplikacji, podaj kod BLIK etc.
 6. Środki do razu trafią do odbiorcy.

Wpłata z Przelewy24 w Betclic

Krok 1. Wybierz plusik przy saldzie u góry strony, by doładować konto. Jeśli chcesz to zrobić zaraz po rejestracji z Betclic, stosowne okno otwórz od razu. Wskaż kwotę doładowania i kliknij Depozyt.

Wpłata 1 z Przelewy24Krok 2. Wybierz metodę płatności z listy oferowanych.

Wpłata 2 z Przelewy24Krok 3. Doładuj saldo, wybierając bank z listy oferowanych.

Wpłata 3 z Przelewy24

Nasze podsumowanie bezpiecznych bukmacherów online z Przelewy24

Przelewy24 jest bezpieczną, wygodną, darmową i szybką bramką płatniczą z wachlarzem metod wpłat. Nic dziwnego, że stawiają na nią legalni bukmacherzy online. Przelewy24 zapewniają klientom płatności kartą, BLIK-iem i, oczywiście, przelewem.

Obstawiający szukają możliwości doładowania salda tą bramką, bo bukmacher z Przelewy24 ma opinię czującego dobrze rynek, uczciwego operatora. Kontrolowany przez KNF system płatności nie współpracuje z byle kim.

Wśród wad Przelewy24 są brak anonimowości (choć nie każdemu to przeszkadza) oraz przymus logowania się do banku, podawania kodu BLIK czy danych karty. Jest kwestią indywidualną, czy to wygodniejsze niż, przykładowo, rejestracja konta lub pobieranie aplikacji e-portfela. Według nas – niekoniecznie!

Betclic jest liderem wśród bukmacherów z metodą płatności Przelewy24. Polecamy jednak sprawdzić także innych operatorów. Najlepsze zakłady z Przelewy24

FAQ: Przelewy24 w zakładach bukmacherskich

Obecnie Przelewy24 można znaleźć w PZBuk, LvBet, TOTALbet, etoto i Betclic.

Nie, zarówno bukmacherzy, jak i Przelewy24 nie pobierają prowizji.

Wpłata zaczyna się już od 1 zł dla, przykładowo, Betclic i etoto. U innych buków to 10 zł lub 50 zł.

Tak, to bramka płatnicza nadzorowana przez KNF, zabezpieczona systemami i certyfikatami. Funkcjonuje od 2004 roku w kilkudziesięciu krajach.

Jedynie bank może odliczyć prowizję. Sam operator Przelewy24 nie pobiera żadnych opłat.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~vVTVTVTVv~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~