Zagraniczni bukmacherzy w Polsce

Autor Bartek Rakietowicz Autor 02/01/2023 Rynek

Gra u zagranicznych bukmacherów jest możliwa tylko w Betclic lub PZBuk, mają one polską licencję.

Jednak rynek bukmacherów w Polsce ciągle się rozwija i w naszym kraju również można znaleźć dobre alternatywy dla buków za granicą, choćby zagranicznych z polską licencją. Sprawdź nasz wybór

Zagraniczni bukmacherzy z polską licencją

Istotne jest to, że istnieje dwóch bukmacherów, którzy posiadają siedziby za polską granicą, jednak otrzymali licencję Ministerstwa Finansów RP:

Betclic w rankingu zagranicznych bukmacherów
Betlic-logo-232
Bonus od depozytu
Data uzyskania polskiej licencji
2019
Wypłacalność
Pełna
Licencja UE
Tak
PZBuk w rankingu zagranicznych bukmacherów
pzbuk-logo-232
Bonus od depozytu
Data uzyskania polskiej licencji
2018
Wypłacalność
Pełna
Licencja UE
Tak

Od połowy 2018 roku można stawiać kupony w serwisie PZBuk, a lipcu 2019 roku na rynek powrócił Betclic! To świetna wiadomość dla polskich graczy, którzy otrzymali nowe możliwości.

Rynek bukmacherski w Polsce stale się powiększa. A to dopiero początek. Nic dziwnego, że od 1 kwietnia 2017 roku rośnie również liczba zdezorientowanych graczy. Pora wyjaśnić wszelkie wątpliwości.

zagraniczni bukmacherzy w Polsce

Gra u zagranicznych buków nie jest zgodna z prawem, a za stawianie zakładów u buków bez licencji grożą konsekwencje prawne.

Konfrontujemy zachowania i pomysły graczy z najnowszą ustawą hazardową oraz porównamy sytuację przed i po nowelizacji prawa hazardowego w Polsce. I wreszcie, którzy bukmacherzy bez licencji są w 100% legalni w UE?

Jeśli tu trafiłeś to zastanawiasz się, czy i gdzie można korzystać z usług zagranicznych bukmacherów. Wielu graczy sięga po ofertę zagranicznych operatorów, przebywając w kraju, którego prawo umożliwia obstawianie w danej firmie. Warto? Nie warto? odpowiadamy poniżej↓

Lista Lepszych alternatyw dla buków zagranicznych

Szukasz zagranicznego bukmachera? Pamiętaj, że w Polsce możesz grać wyłącznie w firmach z licencją, a polscy bukmacherzy są bezpieczni i mają całkiem niezłe oferty. Sprawdzić nasz wybór↓

Ad disclosure
Jak oceniamy?
#
STS

STS

5/5

1660 zł Bonus

Premia do 1500 zł
+ 60 zł za zadania specjalne
+ 100 zł za zakład bez ryzyka
Kod: KODSTSVIP

100% do 300 zł od 1. dep.
50% do 500 zł od 2. dep.
50% do 700 zł od 3. dep.
obrót 2x
wpłaty depozytów do 30 dni
kurs min. 1.91
Licences:
Legalni Buckmacherzy
App availability
#
Fuksiarz

Fuksiarz

4/5

50 zł Bonus

Zakład bez ryzyka 100% do 50 złotych

Brak wymaganego obrotu
Min. kurs dla AKO 1.6 na zdarzenie
Licences:
Legalni Buckmacherzy
App availability
#
PZBuk

PZBuk

4.5/5

1000 zł Bonus

Cashback
+ 50 zł freebet
z kodem bonusowym: OP100


kurs min. 1.4
CASHBACK
w ciągu 30 dni
Licences:
Legalni Buckmacherzy
App availability
#
etoto

etoto

4.5/5

200 zł Bonus

200%

200% od 1. wpłaty
obrót 1x
kurs min. 2.5
30 dni
Licences:
Legalni Buckmacherzy
App availability
#
BETFAN

BETFAN

4/5

300 zł Bonus

200% do 300 zł

Bonus od 1. depozytu
obrót 1x depozytem i 1x bonusem w 14 dni
kurs min. 3.0
Kod promocyjny: OP300
Licences:
Legalni Buckmacherzy
App availability
#
Superbet

Superbet

3.5/5

3754 zł Bonus

cashback, premia 100% i freebet

Bonus 100% do 200 zł
Cashback do 3500 zł
Freebet do 34 zł
obrót x2 w 10 dni; kurs min. 1,91
Licences:
Legalni Buckmacherzy
App availability
#
LVBET

LVBET

5/5

2000 zł Bonus

Dla trzech wpłat

Bonus od 1. depozytu do 500 zł
obrót x4, kurs min. 1.75
Bonus od 2. depozytu do 600 zł
obrót x3, kurs min. 1.75
Bonus od 3. depozytu do 900 zł
w ciągu 30 dni
Licences:
Legalni Buckmacherzy
App availability
#
Betcris Opinie

Betcris Opinie

4/5

1400 zł Bonus

Dla 3 wpłat

Kod bonusowy: BC1400
na zakład AKO
Kurs minimalny zdarzenia 1.30
Licences:
Legalni Buckmacherzy
App availability
#
forBET

forBET

4.5/5

3000 zł Bonus

+ 14 dni gry bez podatku


Bonus 100% od 1 dep. do 2000 zł
obrót 2x, kurs min. 2.5
Bonus od 2 dep. do 200 zł
obrót 3x, kurs min. 1.4
14 dni gry bez podatku
obrót x3, kurs min. 1.3
Licences:
Legalni Buckmacherzy
App availability
#
Betclic

Betclic

4.5/5

200 zł Bonus

Zakład bez ryzyka

Zakład bez ryzyka
brak obrotu
bezterminowo
kurs min. 2.14
Licences:
Legalni Buckmacherzy
App availability

Czy Polacy mogą swobodnie grać u zagranicznych bukmacherów?

W tym artykule odpowiadamy na wszelkie wątpliwości dotyczące gry u zagranicznych bukmacherów. Zwracamy uwagę zarówno na zalety jak i wady stawiania u zagranicznych i polskich bukmacherów.

Kluczowym pytaniem jest to, czy Polacy mogą swobodnie grać u zagranicznych bukmacherów? Odpowiedź brzmi: tak, ale tylko dwie zagraniczne firmy mają licencję ministerstwa finansów.

Legalni zagraniczni bukmacherzy w Polsce?

Jak wspomnieliśmy wyżej w Polsce jest dwóch zagranicznych i legalnych buków. Wielu operatorów, całkowicie legalnych na terenie UE, posiadających siedzibę, licencję i odpowiednie certyfikaty bezpieczeństwa, uważanych jest za nielegalnych na terenie naszego kraju. Dlaczego tak się dzieje?

Związane jest to z kilkoma czynnikami, a wszystkie wynikają z obecnie panującego prawa hazardowego w Polsce:

To wszystko złożyło się na obecny obraz polskiego rynku bukmacherów. Coraz więcej firm bukmacherskich zdobywa licencję MF. Mimo to, rynek ten nadal jest mocno uszczuplony, a gracze narzekają na brak ulubionych operatorów w oficjalnej ofercie. Brakuje choćby Unibet, Bet-at-home, czy Betsson. Polskie firmy jednak gonią gigantów zakładów rozbudowując ofertę i doskonaląc serwisy.

Zakłady bukmacherskie: legalne tylko z licencją MF RP?

Tak. Zgodnie z nowym prawem zakłady bukmacherskie: przez Internet i stacjonarnie na terytorium Polski mogą oferować tylko podmioty, które otrzymały licencję wydawaną przez Ministerstwo Finansów RP.

Zagraniczni bukmacherzy po nowelizacji ustawy hazardowej w 2017 roku

Warto zacząć od tego, że sytuacja na polskim rynku bukmacherskim uległa diametralnej zmianie w 2017 roku po noweli ustawy hazardowej. Wcześniej prawo w naszym kraju było dość liberalne i na wzór innych krajów należących do Unii Europejskiej, aprobowało firmy bukmacherskie zarejestrowane w innych państwach. Niestety nowelizacja zmieniła to podejście o 180 stopni.

  1. Wprowadzono konieczność uzyskania licencji MF, by móc legalnie działać w Polsce
  2. Powierzono prowadzenie kasyna online Totalizatorowi Sportowemu, tworząc jednocześnie monopol i odcinając wszystkie inne firmy od takiej możliwości
  3. Ustalono wiele nowych restrykcyjnych zasad, które należy spełniać, aby działać legalnie jako bukmacher na ternie RP

Oznacza to, że na tę chwilę wszyscy zagraniczni bukmacherzy, którzy nie uzyskali licencji Ministerstwa Finansów, działają nielegalnie. Pomimo posiadania licencji otrzymanych pełnoprawnie w innych krajach. To duża krzywda nie tylko dla graczy, ale również konkurencyjności na rynku i swobody dostępu do rozrywki.

Z czego wynikała nowelizacja ustawy hazardowej?

Nowelizacją prowadzono po to, aby zminimalizować szarą strefę zakładów bukmacherskich. Jak zakładało Ministerstwo Finansów RP, tylko w ciągu 10 lat, dla budżetu państwa ustawa może przynieść nawet 15 mld zł.

Oznacza to, że władze polskie liczyły na wpływy związane ze zmianami w prawie hazardowym. Restrykcyjny, opodatkowany rynek zapewnia korzyści finansowe, które pozostają pod stałym nadzorem i łatwo je kontrolować.

Rejestr zakazanych domen a zagraniczni bukmacherzy

Warto wspomnieć o tym, że zagraniczni bukmacherzy, pomimo braku licencji Ministerstwa Finansów, próbują przebić się do polskich graczy, co jest niezgodne z polskim prawem.

Właśnie dlatego rząd stworzył Rejestr Domen Służących do Oferowania Gier Hazardowych Niezgodnie z Ustawą na: hazard mf gov.pl. Spis zaczął obowiązywać 1 lipca 2017 roku. Bez problemu znajdziesz w nim większość domen nielegalnych bukmacherów, które są zablokowane, lub zostaną zablokowane w najbliższym czasie.

Jak nielegalni bukmacherzy omijają blokadę domen?

Z pewnością każdy wytrawny gracz zdaje sobie sprawę, że pomimo usilnych prób dostawców internatu, zagraniczny bukmacherzy wciąż znajdują sposoby na dotarcie do swoich użytkowników w Polsce. Warto jednak pamiętać, że o wiele korzystniej i nie narażając się na ryzyko można wybrać oferty buków zagranicznych, ale legalnych w Polsce jak Betclic i PZBuk.

Jak sobie radzą, ci bez licencji? Proceder polega na tym, że bukmacherzy, których domeny zostały zablokowane, tworzą nowe strony, dodając do nich znaki czy liczby, np.

I tak dalej. Strony funkcjonują bez problemu, dopóki nie zostaną wykryte i zablokowane. Wtedy powstają nowe i tak w kółko. Firmy jednak nie poddają się, ponieważ w Polsce nadal jest duży rynek i zainteresowanie usługami zagranicznych buków.

Jak polscy gracze radzą sobie z blokadami?

Najczęściej używane i jednocześnie najlepsze rozwiązanie to VPN (ang. Virtual Private Network). Jest to wirtualna sieć prywatna, które szyfruje transmisje danych i zmienia lokalizację użytkownika. W rezultacie nie tylko chroni jego dane, ale może zmienić jego geograficzne położenie w dowolne miejsce na świecie.

Dzięki temu VPN sprawdza się idealnie, gdy:

  1. chcemy wejść na stronę bukmachera, który nie przyjmuje ruchu z Polski,
  2. potrzebujemy zachować anonimowość w Internecie.

Z pewnością nie sprawdzi się jednak, jeżeli zagraniczni bukmacherzy całkowicie zamknęli się na Polaków i nie akceptują rejestracji z naszego kraju

Podatek od zakładów. Ile zapłacisz?

Licencja buka wiąże się z płaceniem określonych, wysokich podatków. Z punktu widzenia gracza najważniejszy jest 12-procentowy podatek od obrotu, co jest jednoznaczne z obniżeniem potencjalnych wygranych właśnie o tę wartość procentową. Choć polskie buki, alternatywy dla zagranicznych operatorów, często znoszą podatek wprowadzając np. Happy Hours.

Natomiast firmy oferujące zakłady bukmacherskie dodatkowo muszą zapłacić 19-procentowy CIT. Występując o licencję Ministerstwa Finansów, zagraniczni bukmacherzy muszą nie tylko przystać na te warunki, ale też spełnić kilka innych:

Wysokość podatku od gier w wybranych krajach Europy

Jaki podatek od gier zapłacimy za granicą?
Kraj Wysokość podatku
Irlandia 1 proc.
Austria 2 proc.
Niemcy 5 proc.
Słowacja 5,5 proc.
Polska 12 proc.

Polska licencja wymagana do prowadzenia zakładów wzajemnych

Okazuje się, że na terenie RP, zgodnie z ustawą o grach hazardowych, dla oferowania zakładów wzajemnych, konieczne jest posiadanie polskiego zezwolenia (licencji nadawanej przez Ministerstwo Finansów).

Co ciekawe, w innych krajach nie jest to regułą. Dla przykładu: na Malcie respektowane są zagraniczne licencje wydawane przez organy innych państw UE.

Polska domena świadczy o legalności bukmachera

O posiadaniu polskiej licencji świadczy również zakończenie adresu strony:

Pomaga też oferta. Jeżeli jest to legalny bukmacher, Polska nie zezwala na grę w kasynie i pokerze online. Wszystko dlatego, że jedynym operatorem w tym segmencie runku jest Total Casino należące do Totalizatora Sportowego.

Transakcje u zagranicznych bukmacherów

O wiele bezpieczniej grać w firmie z licencją. Masz pewność transakcji i tego, że Twoje środki u buka są bezpieczne pod kątem wpłat/wypłat i metod przechowywania. W naszym rankingu jest kilka firm, które z powodzeniem stanowią dobrą alternatywę dla zagranicznych bukmacherów: Sprawdź to ↑

Blokady podmiotów finansowych

Lepiej nie ryzykować z płatnościami u buków bez licencji. Podmioty finansowe, czyli pośrednicy płatności, mają obowiązek blokować wszystkie transakcje na rzecz zagranicznych bukmacherów. Ma to nastąpić w ciągu 30 dni od dodania wpisu danej strony do rejestru zakazanych domen.

W tym przypadku kara za niedopełnienie tego obowiązku to 250 000 zł, podobnie jak za niezablokowanie strony przez dostawcę internetu. Oznacza to, że bez wątpienia w tym rejestrze można znaleźć aktualnie nielegalnych bukmacherów i pokerroomy, których domeny muszą zostać zablokowane.

Skąd zainteresowanie zagranicznych bukmacherów polskim rynkiem?

Wydawało by się, że rynek hazardowy w Polsce jest mały i słabo rozwinięty, ponieważ posiada wcześniej omówione ograniczenia i restrykcje oraz brakuje w naszym kraju hazardowej kultury. Nic bardziej mylnego! Polskie buki są świetną alternatywą dla zagraniczników, coraz więcej firm uzyskuje licencję a ich oferta jest coraz bogatsza.

Rynek bukmacherski jest ogromny, dlatego gracze szukają sposobów na znalezienie operatorów spoza polskiej oferty. Niepotrzebnie, bo w Polsce zagrasz w promocjach bez podatku i z wysokimi kursami na polskie ligi. Zagraniczni dostawcy zdają sobie sprawę z tego, że w naszym kraju czekają na nic duże zyski, dlatego za wszelką cenę próbują przebić się do naszych rodzimych graczy.

Porównanie zysków

Co ciekawe, pomimo wprowadzenia wyraźnych restrykcji, szacuje się, że zagraniczni bukmacherzy bez licencji nadal posiadają około 60 procent rynku. Z każdym rokiem wzrastają co prawda zyski polskich bukmacherów, jednak taki podział jest bardzo interesujący.

Oznacza to, że gracze wolą ryzykować i narażać się na ewentualne kary, niż grać w pełni legalnie u rodzimych buków. Związane jest to z pewnością z przyzwyczajeniem, bo z pewnością kluczowym czynnikiem nie wydaje się bogatsza oferta zagranicznych bukmacherów, którą polscy konkurenci już dawno dogonili.

Gra u polskich bukmacherów: lepszy wybór

Nie ma wątpliwości, że polscy operatorzy przewyższają często ofertą, kursami lub promocjami zagraniczne firmy. Ważne jest również to, że stawiając u legalnego, zarejestrowanego bukmachera, wspieramy jednocześnie budżet Państwa i polski sport.

Gra u nielegalnych bukmacherów: kary za grę

Sankcje nakładane są nie tylko na podmioty nielegalnie organizujące gry i zakłady. Zgodnie z art. 89 ustawy, kara za grę u nielegalnego bukmachera ciąży też na uczestniku gry hazardowej urządzanej bez:

grozi kara grzywny w wysokości do 120 stawek dziennych. W praktyce oznacza to grzywnę od 185 do nawet 37 000 zł. Oznacza to, że gra może skończyć się naprawdę źle. Trzeba jednak obiektywnie zauważyć, że wykrywalność takiej gry przez polskie organy jest znikoma.

Który zagraniczny bukmacher bez licencji ma najlepszą ofertę?

Wydaje się, że bardzo korzystnie dla osób mieszkających w Polsce wypada choćby Betclic, który od wielu lat skupia graczy doceniających jego bardzo korzystne kursy i uczciwe promocje. Niesłabnącą popularnością cieszy się również PZBuk z atrakcyjnym bonusem powitalnym.

Betclic w rankingu zagranicznych bukmacherów
Betlic-logo-232
Bonus od depozytu
Data uzyskania polskiej licencji
2019
Wypłacalność
Pełna
Licencja UE
Tak
PZBuk w rankingu zagranicznych bukmacherów
pzbuk-logo-232
Bonus od depozytu
Data uzyskania polskiej licencji
2018
Wypłacalność
Pełna
Licencja UE
Tak

Czy warto grać u zagranicznych bukmacherów?

Z pewnością gra u bukmacherów bez licencji ma minusy, należą do niech przede wszystkim możliwe kary grożące z grę w firmie bez licencji. Spróbuj alternatywnych zakładów w polskich firmach, które mają dużo lepsze opinie.

Najlepsze polskie alternatywy dla zagranicznych bukmacherów
Sprawdź

FAQ: Zagraniczni Bukmacherzy

Którzy bukmacherzy z zagranicy oferujący zakłady bukmacherskie starają się o polską licencję?

Zakłady bukmacherskie dla Polaków ponownie legalnie chce oferować m.in. Bwin. Jak informuje bukmacher, jest on w trakcie ubiegania się o polską licencję. Na tę chwilę jest dwóch zagranicznych z polską licencją to: PZBuk oraz BetClic.

Którzy polscy bukmacherzy zagraniczni działają legalnie?

Jest kilka takich firm. Zagraniczni, ale również już polscy bukmacherzy z licencją Ministerstwa Finansów to m.in. Fortuna (Czechy), PZBuk (Szwecja), Betclic (Malta).

Czy zagraniczni bukmacherzy bez licencji są zamknięci dla Polaków?

Nie, wręcz przeciwnie, wielu z nich przygotowało specjalne promocje dla Polaków, ale gra u nich z kraju grozi karami. Bukmacherzy zagraniczni, którzy legalnie oferują zakłady dla Polaków to m.in. Betclic czy PZBuk.

Czy nielegalny bukmacher jest niebezpieczny?

Tzw. nielegalny bukmacher nie ma licencji MF, a więc gra w nim z terytorium Polski może nieść ze sobą konsekwencje prawno-skarbowe.

Gdzie znajdę freebet u zagranicznych bukmacherów?

Z pewnością, jednak polskie alternatywy dla zagranicznych buków mają w ofercie lepsze freebety dla aktywnych graczy. By je zdobyć należy zarejestrować się w serwisie, sprawdź czy jest to możliwe, bowiem oferty zmieniają się bardzo szybko.

Aby optymalnie zaprojektować i stale ulepszać dla Ciebie naszą stronę internetową, używamy plików cookie. Kontynuując korzystanie z witryny, wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. Więcej informacji na temat plików cookie można znaleźć na naszej stronie.
Polityka Cookies Akceptuję

Wszyscy operatorzy są osobiście testowani i porównywani przez recenzentów, którzy dokładnie analizują różne aspekty, w tym bonusy powitalne i metody płatności. Aby ocenić każdy indywidualny obszar zainteresowania, używamy systemu ocen w zakresie od 0 do 5 gwiazdek.